R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

Ryuuhei

Je vidět, že Ryan Reynolds bere povětšinou ujeté role v ještě ujetějších filmech. Zdejší téma mi částečně připomínalo Muže v černém opravdu jen lehce řízlé Krotiteli duchů. Bez sofistikovanosti, větší smysluplnosti, či snahy alespoň něčím překvapit. Vychází z toho průměrný ztřeštěný film, kde dvojice neživých agentů „v přestrojení“ devastuje město s cílem dostat skupinu nemrtvých, kteří chtějí na Zemi seslat zhoubu ve formě všech nemrtvých uvězněných kdesi v díře v nebesích. Nic víc, nic míň. Úhlavní dvojici držel hlavně ukecaný Jeff Bridges. /// Viděno na Nova Cinema s českým dabingem. ()

ywo666

Finančne prepadák ako sviňa. Kritiky veľmi nepríjemná. Čakal som megaprúser. A vyšla z toho veľmi jednoduchá, ale príjemná akčná sci fi komédia. Áno veľmi podobná MIB. Ale to bolo jasné od začiatku. Dôležité je, že to bolo vtipné. Číňan s banánom ma skoro zabil. Akcia je solídna, typská blockbustrová, ale pár prestreliek stojí za to. Reynolds je slabý, ale stále znesiteľný. Bridges by bol super, keby nerozprával ako po dvoch porážkach. Zaujala ML Parker, ktorá by my mohla byť matkou, ale stále je vysoko píchateľná. Nenapadá ma žiana herečka, ktorá by momentálne tak ojebávala čas. Kevin Bacon si strihol solídneho záporáka. Keď to sčítam a poškrtám. Mám 70% a bez problémov pozerateľnú srandičku. Určite je to vtipnejšie ako MIB3. ()

elanius

(115/2013) / Ja som sa pár krát teda zarehotal naplno a bavil som sa obstojne. Mne sa prehrávajúci Birdges páčil, väčšina jeho hlášok, to bola predsa prvá liga. Hlavne od toho nečakať žiadne veľké veci, to by snáď fakt nikoho nenapadlo. Treba sa občas aj odreagovať na zlátanine :) (6/10) ()

terunka003

Sci-fi, vtipné, rychlé, akční, trikové × laciné, pointa? Jako nápad dobrý, mělo to spád, občas nějaká vtipná hláška, ale to bylo tak všechno. Nějak jsem nepochopila proč to vlastně všechno. Triky byly hodně levné a bylo jich nějak přehršle moc. Ale jako odvazovka dobrý. ..takže když mi bliká doma světlo, tak je soused mrtvej? ()

lennyd

Nick (Ryan Reynold) bejval dobrej polda. Dokonce moc dobrej - dokud si neulil se svým parťákem trochu zlata z poslední rány. Když Nicka hryže svědomí, a rozhodne se zlata zbavit - parťák (Kevin Bacon) se s ním nemazlí, a rovnou jej odpráskne. Místo toho, aby se Nick probudil mrtvej někde na hřbitově, probere se na záhrobní policejní stanici, kde dostane nabídku, která se neodmítá - stát se jedním z policistů RIPD (Rest In Peace Department), těch, kteří mají čistit svět živých od těch mrtvých. Spolu s parťákem Royem (Jeff Bridges), bývalým šerifem z Divokého západu, bude muset ale pořádně zabrat, aby zachránili svět živých před totální zkázou... Tento film si zaslouží a zároveň nezaslouží srovnání s Muži v černém. Buddy kriminálka, kde - oproti výše zmíněnému - není bojováno proti vesmírnému šmejdu, ale proti nemrtvému šmejdu. Jinak se hraje podle stejných pravidel - přidrzlý mládenec dostane postaršího parťáka, a postupně si zaslouží jeho důvěru, hlavně díky záchraně světa. Tečka. Nic dalšího tento film nenabízí. Ale pokud na tuto hru přistoupíte, a vykašlete se na to, že je scénář jen mírně modifikovanou kopií výše zmíněného, tak se bavit budete. Byť jen díky hereckému umění Ryana Reynoldse a Jeffa Bridgese (u něj bych se ale přimlouval za dabing (jakýkoliv, klidně český) - nerozuměl jsem mu ani prd)... ()

mikestiff

Autoři by se měli méně koukat na Men In Black. A používat počítačové triky bych povolil jen scénáristům s vyšším IQ než houpacího koně, což se tady rozhodně nestalo :( ()

venison

Žádnej zázrak, ale celkem normální nenáročnej relaxační film s pár fajn efekty a kupodivu celkem dobrým obsazením.. Takovej mix "Mužů v černém" a "Krotitelů duchů".. Celkem předvídatelnej děj a minimum kvalitního humoru.. Jeff Bridges už asi roli podivínského kovboje do smrti nesvlékne.. ()

geklon

Blbounká akční scifi oddechovka na motivy, u nás né tak provařeného komiksu. Příběh je hračka. Hlavní hrdina detektiv, je zabit svým parťákem při velké razii. Ten se, ale nedostává do pekla, tam kam všichni policajti patří, ale zpátky a do provozu. Tentokrát jako unylý asiat, který s parťačkou Jeffe Bridgisem loví chcípáky, co unikají před spravedlivým soudem. Do hluchýho a banálního scénaře, se ještě samosebou zamotá to s tím parťákem, který nám zabil hlavního hrdinu a je to hrozně napínavý...no a je konec. Na druhou stránku je to čistokrevná scifárna pro 13. letý kluky a víc se od toho ani čekat nemělo. Dyť to točil Schwentke a od toho rozhodně žádnou sotisci-fikovanou originalitu nečekejte. Připosranej Reynolds a přehrávající Bridges fungují tak jak jim předloha velí, takže za ústřední dvojici půl hvězdičky navíc. Jo a Bacon je už s tou evil pozou trapnej. Půl hvězdičky dolů. ()

Steny94

Úprimne nechápem to nízke hodnotenie. Samozrejme že to nebol ten najoriginálnejší kúsok a keby som povedal že bol nepredvídateľný, tak to by som dosť hnusne klamal. Tiež neživý vyzerali, ako keby zablúdili z nejakého animáku, no aj tak to bola sranda a nič iné som od tohto filmu ani nečakal. Sympatický herci, dobrá akcia , vtipné situácie a podľa môjho názoru dokonalá Mary-Louise Parker. Ja som spokojný! ()

drake31 odpad!

Pre pána Boha. Ak uvidím tento rok otravnejší film ako bol R.I.P.D., tak si pri ňom niečo urobím. R.I.P.D. je tohtoročným synonymom pre zlý film. Už od trailerov bolo jasné že nepôjde o nič originálne, ani inak prevratné. Očakával som tak zábavné guilty pleasure s fajn obsadením. Obsadenie bolo fajn (len Jeff sa rozhodol bojovať s Cameron Diaz o najotravnejšiu postavu roka), lenže zábavné to nebolo ani omylom, efekty nepríjemne nevydarené, a celá ta zápletka vrcholne nezaujímavá. Koniec koncov: Strašnááááááááááá nuda bez čohokoľvek čo by ma nejakým spôsobom oslovilo, a aspoň trochu to zachránilo. Chcel som dať aspoň * s úcty ku krivkám Marisi Miller, to však nie je možné, a musím pritvrdiť. ()

hroubek

Na R.I.P.D. jsem se těšil od té doby co bylo ohlášeno, že se budou točit. Jenže pak se v průběhu pár let nic moc neobjevilo, a když už se začalo točit, tak jsem znal jména dvou hlavní představitelů, které má dost rád. O nějaký čas později vyběhl první trailer, který mě dost pobavil a navnadil. Pak zas ticho. Normálně jsem čekal další dvě ukázky, jak to tak normálně bývá u filmů za více jak 100 mega. A ono nic. Premiéra se blížila a zvěsti ukazovali, že studio čeká kapitální propadák. I po tom všem jsem stále věřil, že by stálo za to jí do kina, ale pak přišly hodně negativní recenze, který mě přesvědčili, že si mám počkat. A i když, jsem se na film dost těšil, tak narovinu říkám, že podprůměrný skoro ve všem co vidíte. Režisér to nebaví a vůbec, celé to působí mdle. Herci se snaží, ale scénář jim staví neustále do cesty jednu překážku za druhou, takže najít si k nim vztah je něco opravdu těžkého. Ryan Reynolds se snaží, ale to k ničemu nevede. Jeff Bridges hlášku, baví se a s kloboukem vypadá dobře, přesto přehrává, jelikož ví k čemu se upsal. Kevin Bacon hraje jako by o nic nešlo. Mary-Louise Parker není špatná, jen by se hodilo, kdyby měla více prostoru. Akce je celkem dost, ale nikdy si jí na plno nelze užít, protože je přeplácaná opravdu hnusnými triky. Triky jsou smutná kapitola sama osobě. V rukou nějaké lepšího tvůrce bychom dostali nahláškovanou akční jízdu ve stylu Mužů v černém a Hellboye. Takhle tady máme podprůmerný blockbuster, který se tváří, že je něco více. ()

Brain-D

Jeff Bridges je tu takovej ukecanej prudič, že si ho musí každý zamilovat. Bohužel je to i jediná postava, která tuhle zvláštní variaci Mužů v černém táhne. ()

Timak

Z lásky k Reynoldsovi jsem se na to podíval a dodíval. Ale někdy to bylo vážně těžký. Tohle se moc nepovedlo - nejzábavnější momenty byly už v upoutávce a to, co jsem viděl ve filmu, nestálo opravdu za moc. ()

VanTom

Vyložená kopie Mužů v černém, kde se jen místo bizarních mimozemšťanů nahánějí bizarní nemrtváci. Ono by to nevadilo, kdyby fungoval humor a nenudily romantické/vážné pasáže. Letmé nakouknutí za oponu URNA a prvotní pátrání ujde, pak však snímek zamíří do kopru neuměřenou digitální přeplácaností. ()

Pump

Naprosto skvělé, skvělé, skvělé a skvělé! :-) a nebýt českého dabingu o němž mne na pokladně Cinestaru ujišťovali, že ten film v žádném případě není dabován, to byla perfektní zábava. Neříkám, že to není klišovitý film nebo že scénář je pecka. Jen jsem se opravdu dobře bavil. Jeff Bridges mi k zábavě stačil s narážkou na TRONa a jeho ksichty neměl chybu. Hlášky výborné :). Pro mě pan Schwentke vyrobil příjemný film a i když tam je opravdu milion věcí milionkrát viděných, tak já to beru šéfe :). Jen to 3D je takové slabší možná bych příště volil 2D. Doplnění: ve 2D to byla naprostá pecka a Jeff Bridges film táhne dopředu jako buldozer se zdatným sekundováním RR :-). Pro mě paráda i na podruhé! Možná větší než napoprvé, protože napodruhé to bylo v originále a to byla teprve jízda :-D. ()

Michi88

Nevím, co tady proti tomu všichni mají, ale rozhodně šestkrát lepší a zábavnější film než třeba takový Osamělý jezdec. Akorát bych si přál, aby místo těch dvou tam více byli ten starý číňán s tou sexy blonckou (hlavně v akčních scénách). ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)