Násilnícky kriminálnik Addison (Eric Bana) a jeho sestra Liza (Olivia Wildeová) sú na úteku z kasína, ktoré práve vylúpili. Cestou do Kanady im pred auto skočí jeleň a havarujú. Šofér Theo (Dennis Lafond) zomrie a o život príde aj policajt, ktorý dorazil k autonehode ako prvý a chcel im pomôcť. Súrodenci si ulúpené peniaze rozdelia a rozídu sa aj ich cesty. V krutých mrazivých podmienkach sa každý z nich musí dostať ku kanadským hraniciam celkom sám. Zranený Addison ide lesom, zanecháva krvavú stopu a snaží sa zmiasť svojich prenasledovateľov. Premrznutú Lizu stojacu pri vozovke zoberie do auta bývalý boxer Jay Mills (Charlie Hunnam), ktorý cestuje k rodičom na sviatok Vďakyvzdania a pozve ju na večernú rodinnú oslavu. Po príchode do odľahlého domu Millsovcov na samote však príde šok. Je tam už Addison, ktorý prepadol Jayovu matku June (Sissy Spaceková) a vzal ju ako rukojemníčku. Keďže Jayov otec Chet Mills (Kris Kristofferson) je bývalý šerif a sestra Hanna (Kate Mara) policajtka, stretnutie zločinných súrodencov s dome strážcov zákona bude viac než búrlivé a rodinnú oslavu posunie ďaleko za hranice únosnosti. Komu zo súrodencov na úteku a komu z rodiny Millsovcov sa tento desivý a krutý sviatočný večer podarí prežiť? (TV JOJ)

Ant

Mě Deadfall vůbec nezklamal, těch 90 minut jsem si výborně užila. Skvělá kombinace thrilleru, dramatu a romantiky. Obsazení je navíc plné mých oblíbených herců. Hunnam a Wilde jsou výborní. K tomu zajímavá kamera s poutavými záběry z výšky. Líbilo se mi psychologické vykreslení postav a to i u vedlejších postav šerifa a jeho dcery. Konec sice zvlášť originální nebyl, ale scéna u večeře mi to bohatě vynahradila. Zasloužené 4*. ()

Arsenal83

Deň, kedy Eric Bana prišiel o prst. A nebola za tým jakuza ani prst zaseknutý v jacuzzi. Škoda len, že film na záver nebol tak chladnokrvný, ako by som si želal, lebo inak má film svoju atmosféru, napätie a správnu thrillerovú zábavu. Niektorým ale bude stačiť aj Olivia Wilde bez bustonoša. ()

eLeR

Čakala som biedu, a možno práve preto som bola milo prekvapená. Páčilo sa mi, počnúc muzikou a končiac hereckými výkonmi. Aj napriek niektorým prepísknutým momentom sa človek nestihne nudiť. Obsadenie kvalitné, Bana hral naozaj výborne, Wilde mám rada a Hunnam, kvôli ktorému som si film pozrela, je ten správny ochranca a za poslednú bitku by som mu dala kľudne aj tú zlatú medailu. ()

korbitch22

V obsahu stojí, že Eric bana ve filmu zmatkuje....né on nezmatkuje, on je pouze totální kolosální čurák a scénárista tuplovanej kolosální čurák, protože ten se prostě rozhodl, že vezme úplně všechny, ale úplně všechny stereotipní klišé světové filmařiny a vystaví na nich celý příběh.Najdeme tu problémy otec/syn , nadějný zničený mladý život, problémy totálně uchylný starší bratr incestně miluje mladší a úplně vymaštěnou sestru, to nejdebilnější klišé ze všech...diskriminace žen u policejního sboru a to včetně vlastního otce...pic bum bác klišé dcera s problémy s otcem.Když se v tomhle rodině/dramatickém bordelu objeví nemožné zhovadilosti, za všechny jmenujme tu největší a to Banovo přepadení lovce u sněžného skůtru....mám pistoli, lovec o mě neví, stojím nad ním...ale vezmu si klacek a za křiku ožralého mariňáka v bordelu mu skočím do náruče...ehm.Naprosto zbytečný film, který se nepokusil vůbec ničím stát ojedinělým či nedejbože trošku originálním.Za zmínku stojí atmosféra zimní krajiny a lokace celkově, výkon Erica Bany, který hraje dementa tak mocně, že věřím, že je dement i ve skutečném životě, jelikož výběr jeho rolí tomu nasvědčuje, sladká Olívie si rovněž uvědomuje, že veškeré její herecké schopnosti spočívají v tom, že je to neskutečně sexy bitch, tudíž bere úplně každou roli, jelikož 40tka je na krku a promiskujitní děvky, co v každym filmu hraje jí nevydržej dlouho a na sociální drama zhrzené matky vážně nemá, to je další plus, že Olívie zase ukáže ty svoje skvělý jedničky.Řemeslně výborně zmáknutá akce a brutalita.Byl jsem na upřímnejch 3*, když to ale skončilo u stolu na díkuvzdání a Ruzowitzky si začal hrát na Hitchcoka a všechno navíc zakončil úplně nudně a ještě k tomu "překvapení" předvídatelně, neměli jsme se o čem bavit.Špátné...špatné..... 40%. ()

LaciLC

Výborný zimný snežný thriller presne podľa môjho gusta. Príbeh je fajn a potešilo ma aj tých pár podporných mini zápletiek. Kvalitné je aj obsadenie, nečakal som až toľko známych tvárí. Dobré súrodenecké duo presvedčivo chladnokrvný Eric Bana a krásna Olivia Wilde. Výborné rodičovské duo Kris Kristofferson a Sissy Spacek. Najmenej výrazný mi prišiel Charlie Hunnam. Odporúčam. ()

rikitiki

Tak tohle byla až směšně zbytečná krvavá stopa a zároveň i ubrečenecké řešení vztahů k Otci. Jediné, co snad stálo za něco, bylo kupodivu jiskření mezi Ericem Banou a o dost starší Sissy Špačkovou. /11. 3. 13./ ()

MontyBrogan

Typický príklad, ako sa dá z niečoho urobiť nič. Zápletka v zmysle Betónová záhrada a Natural Born Killers dokopy, zasadená do zasneženej Ameriky a následne zahrabaná nánosom scenáristického klišé. Napríklad otec policajt podceňuje dcéru policajtku, lebo je žena. A vykreslené je to tak, že ju nechce pustiť do akcie a ako odôvodnenie povie: ešte si tam náhodou budeš potrebovať vymeniť tampón (!!!). Alebo sviatočná večera v deň Vďakyvzdania, ktorá je proti vôli domácich organizovaná vrahom. No a ten ich núti ďakovať. Úplná psychologická ruská ruleta. :D ()

BMW12

Příjemné krimininální drama v čele s hvězdným obsazením. Bavilo mě to, bylo fajn sledovat Erica Banu v záporné roli (většinou hraje klaďase). Myslím, že herci podali velice dobré výkony a i díky nim jsem si ten film užil. ()

HellFire

Bohužel zcela zbytečný film bez atmosféry, s připitomělýma meziscénkama a hrozným příběhem. Na film jsem se díval jen z povinnosti, protože je v něm Olivia Wilde. ()

Pítrs85

Hmmmmm... ne, bohužel, obsazení, zápletka i prostředí navnadilo velmi, ale nakonec z toho vylezl takovej mišmaš, film, co řekne všechno a nic zároveň, zaměnitelný s jakoukoliv epizodou jakékoliv Kriminálky, co jich je v tuzemských televizích dvě... no prostě spousta jich je :-) Hodně neproměněná šance na to, aby z toho mohlo být zajímavé rodinné drama s napínavou thrillerovou zápletkou. Naštve to o to víc, že tu jsou hned dva herečtí frajeři- Hunnam a Bana, ale ani oni, byť se snaží házet sebedrsnější držky, tenhle film z průměru nevytáhnou. Ale když už nic jiného, dokáže to, stejně jako mnohem lepší Fargo, dostat do člověka pořádnou zimu, brrr... shit :-) ()

ARI50

Velmi se mi to líbilo konec bych trošičku protáhl ale přesto výborné, skvělé zimní prostředí průměrná akce, hláška co mi zůstala v paměti, zajímavá kráska super příběh, ()

JASON_X

Vynikající kriminální thriller ze zimního americko-kanadského pohraničí od rakouského režiséra. A právě ta trochu atypická (neamerická) režie mě od začátku zaujala, hrálo se sice podle tradičních a celkem neoriginálních šablon, ale stále jsem měl pocit, že se film bežnému hollywoodskému průměru něčím vymyká. A navíc v něm účinkují zajímaví herci - Eric Bana jako lehce vyšinutý zabiják s morálními zásadami a s lehce incestními sklony (není divu), výborná byla Kate Mara jako milá policistka a submisivní dcera neurvalého a despotického otce-šerifa, a Sissy Spacek s Krisem Kristoffersonem tvoří zemitý a velmi sympatický starší manželský pár z odlehlého venkovského domu. Deadfall mě hodně bavil, ani chvíli jsem se nenudil a nenapadá mě momentálně nic, co bych mu chtěl vytknout. No, vlastně možná ten dokonalý make-up Olivie Wildeové v hospodě poté, co nejprve prožije těžkou autonehodu, pak stráví x hodin v blizardu a potom ještě absolvuje dlouhou jízdu v zapařeném autě. ()

Morholt

Jakoby Ruzowitzky nevěděl, co chce točit. Nejdřív to byl celkem obstojný thriller s dvojicí na útěku, do něhož se připlete propuštěný trestanec a pak si najednou film chtěl hrát na Funny Games. Pokud by vše zůstalo v té první rovině, bylo by to fajn, ačkoliv by to stále nebylo nic, co by si člověk zapamatoval. Ono rodinné posezení z mého pohledu Deadfall degradovalo. Na druhou stranu nemohu filmu upřít jistý spád a hlavně je tu celkem luxusní obsazení, takže těch 50% tomu s klidnym srdcem dám. ()

Lacike

Je to taky mix Farga a kopu dalsich zimnych krimithrillerov. Nie je to proste prilis originalne a u vela scen budete mat pocit, ze ste ich uz niekde videli. Az tak to nevadi, lebo aj v tomto filme su zrucne natocene. Dej je dost prekombinovany, ale ma to dynamicke tempo a po väcsinu stopaze to nenudi. Vyzeralo to na zabavnu jednohubku za 3*, ale totalne sa to cele dodrbalo v neskutocne debilnom finale, kde sa zrazu postavy zacali chovat jak dementi. Skoda. Takto mam z toho nakoniec dost negativne pocity. 4/10. ()

PROROK14

U mňa v pohode, pohľad na zasneženú krajinu sa mi páčil a na Oliviu ešte viac. Dávam 4*, pretože ma to bavilo viac ako taký Jeden svet nestačí. ()

Dale

Úvod vyzerá sľubne, no postupne sa to dostane do klasických koľají žánru a či už kladné alebo záporné postavy konajú až príliš predvídateľne, čo vyústi do typického B-čkového konca. Škoda toho hviezdneho obsadenia. ()

JohnCZ

Drsnej, mrazivej a přesto prazvláštně rodinnej thriller s výborným Ericem Banou v roli uvěřitelně psychopatickýho pošuka. Chladné prostředí a zasazení děje doprostřed sněhové bouře cením. Scénář rozehrává slušnou psychologickou hru a napětí rozhodně nechybí. Částečně i proto, že ústřední postavy jsou vykresleny neobvykle sympaticky (i když možná trochu ploše) a divák se o ně bojí. Že se ale nejedná o nic víc, než dobrou žánrovku, dokazuje nepříliš ambiciózní finále, byť v této podobě mi to úplně vyhovovalo a nic dalšího snad ani nebylo potřeba. ()