Diktátor

• Česko Diktátor (viac)

Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a spolu s ním masku neomezeného vládce zemičky jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií. Takového borce by chtěl mít za svého prezidenta každý. Dominuje ve všech oblastech lidské činnosti, a přesto je schopen večer po vladaření najít čas a energii na porci kvalitního sexu s libovolnou hollywoodskou herečkou, která je ochotná do jeho subsaharského ráje zavítat. Hvězda Transformers Megan Fox by mohla vyprávět. Ke svému lidu se chová jako milující otec, jenž ví, že je škoda každé rány, která padne vedle. I proto tak rád vynáší rozsudky smrti, většinou ve formě setnutí mečem. Tradice se musí dodržovat, i když se právě snažíte vyvinout vlastní jadernou bombu. Na světě jsou ale i země, které nebezpečí demokracie neodolaly, a jejich představitelé se rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí. Aladdin, který se nikoho a ničeho nebojí, se k výzvě postaví čelem a vyrazí do Ameriky. Pro jistotu v doprovodu svého hlavního poradce (Ben Kingsley) a dvojníka, jenž je mu k nerozeznání podobný, až na tu mozkovou kapacitu (pasáček koz ji mít extra velkou nepotřebuje). Až ve stínu Sochy svobody Aladdin na vlastní kůži pozná, jak zhoubné zřízení ta „slavná“ vláda lidu může být. Než se se rozkouká, skončí vinou spiklenců polonahý a hlavně k nepoznání oholený na ulici, odkud může jen zoufale zírat, jak jeho imbecilní záskok zničí během okamžiku všechno, co vybudoval on, jeho táta, táta jeho táty a všichni předešlí tátové. Průvodce „džunglí“ normálního světa najde shodou náhod v člověku, od kterého by si jinak udržoval co největší distanc. V ženě (Anna Faris)! Mezi její další zásadní vady patří to, že je ortodoxní feministkou s chlupatým podpaždím, levicovou aktivistkou, vegetariánkou a nesnáší diktátory všeho druhu. Přesto se Aladdin s její pomocí pokusí pro svou zemi diktaturu a tyranii zachránit. (oficiálny text distribútora)

maestrotatum

Diktátor je hovadina ale tak hravo natočená, že sa pobavíte. Oplzlé vtipy sa striedajú s tými nechutnými ale sem tam ste svedkom aj toho fakt dobrého gagu. Jednoduchšie povedané je to typická robota Charlsa až na to, že tu nechcel nik zažalovať Cohena. Dobrý námet s potenciálom len ten humor je cez čiaru. Ale aj pre to je unikátom, lebo dnes morálkouprešpikovanou spoločnosťou kde sa každému ubližuje a ten kto sa nebije za menšinové právo akoby nežil, by takéto dačo už ani nevzniklo. [Niečo medzi 55% až 60%] ()

Vito_LePour

Těžko k tomuhle napsat něco objevného. Je to dnešní optikou fantasticky nekoretkní, není možné tam najít moment, kdy by film nudil a konec je nádherně nesmyslný. Takhle si představuju definici kvalitní komedie. ()

koza3

Bylo tam hodně silných momentů, ale měl jsem pocit, že koukám na Zohana. Příběh byl překopírovaný a se stejnou smyčkou jako jsme už párkrát viděli. Bavil jsem se a třeba scéna z helikoptéry byla fakt za břicho popadající. ()

TonyHawk94

S pokojom za 4*. Mal som ten problém, že som väčšinu gag-ov mal napozeraných z videí, tak som najskvelejšie vtipy už dávno poznal a v celosti mi nepripadali až tak vtipné :D (HIV aladeen, Nuclear Nadal, "I literally can't hear you", a mnohé ďalšie). Sacha Baron Cohen je stále vynikajúci a tieto postavy mu neskutočne sedia, lebo ich dokáže vynikajúco zahrať. Klobúk dolu, že si k tomu aj scenár sám napíše. Film vo finále nebol nudný ani chvíľu, a striedali sa blbé scény s veľmi blbými, a tak to máme radi. Číra zábava :). ()

palmovylist

Mé hodnocení tohoto filmu bude jednoznačně Aladdin. Z Cohenových filmů asi můj nejoblíbenější (ok..viděl jsem dva). Humor v diktátorovi mi přijde nejvíce Aladdin a trapných momentů je o něco méně, než by jeden čekal....65% ()

terezahol

snažila jsem se zpětně najít mouchy a nevtipné vtipy, za kterou bych se "více držela při zemi", ale prostě jsem se celou dobu upřímně smála. A jen pasáž, kde velký Aladdin popisuje Američanům, jak demokracie "určitě nevypadá" - přičemž to zní jako výbor titulků ze standardního zápaďáckého tisku - si zaslouží všechny palce vzhůru. Stejně tak práce s všemožnými stereotypy (feministka v té nejorganičtější podobě, typický americký turista ve vrtulníku, zaangažovaný demokrat, který ví, o co go, jen z toho, co je mu servírováno) a fakty. Absurdní groteska je tak poměrně nenásilně protkaná narážkami na to a ono. Vtip je svižný, přichází v rozumných vlnách, některé pointy se povedly. Nemluvě o mistrně zvládnuté práci s kýčem, když diktátor objevil kouzlo své ruky. Akorát by mne zajímalo, co se stalo s jeho mobilním telefonem. ()

Marchellonzo

Vcelku vtipná jízda, která ovšem v poslední půlhodince ubírá na vtipu a přidává na trapnosti a křečovitosti. Ale zasmál jsem se dobře a to je u komedií to nejdůležitější :). ()

Jamall

Téměř geniální! Čekal jsem nekompromisnost, ale tolik opravdu ne. Borat, Brüno, Ali G jsou čajíčci. Scéna v helikoptéře je jednou z nejlepších komediálních scén, kterou jsem kdy viděl. ()

Dekovnik

Dlouho jsem neodcházel z kina s bolestí břicha způsobenou upřímným smíchem, trvajícím 80 minut. Podle mého názoru jasný aspirant na komedii roku. Četl jsem pár amerických recenzí, kde recenzující vůbec nepochopili film - vypadalo to, jako by ho brali vážně ! Neberte to vážně, prostě se bavte. Do ameriky totiž opět přijel Brit, tentokráte převlečený za araba, aby nám po nějaké době naservíroval Aladeen zábavu na zlatém podnose ! 80% ()

milhouse86

Cohen je jeden z posledných, na koho sa dá spoľahnúť, že spraví kvalitnú komédiu. Slabšie vtipy sa striedajú s lepšími (ktoré sú v prevahe) a takmer celý čas sa mu darí narozdiel od Bruna neprekročiť určitú hranicu. V mnohom mi pripomínal Zohana, na ktorom som sa síce bavil v kine viac, ale vtedy som nemal to hrozné miesto v prvom rade. A pojem demokracia nebol ešte nikdy nikde lepšie vysvetlený. ()

peaceNwar

Taká ľahká až rúhačsky provokatívna komédia, ktorá, ak prehliadnem tie perverzné časti, dosť dobre satirizuje zvrhlosti tohto sveta. Inak povedané, ak ste prežili Borata, tak určite prežijete aj toto. ()

grisos

China is also democracy, bazinga. Čínský velvysanec se poved. Aladeen je ztělesnění šovinismu, nekoretnosti, sexismu, ale také osamělosti (rád se tulí) a deseti slupek kokotů (jako cibule co slupka, to kokot). Film je přeplněn hláškami až to bolí od bránice viz Aladeen=positivní a Aladeen=negativní, nebo 9-11 model 2012. ()

pierre9

Trochu zmiešané pocity - pomerne slušná zábava s občas nečakane inteligentnými narážkami, ktoré dajú zabrať každému, o koho sa čo i len obtrú. Takisto menej nechutností ako v Boratovi, no aj tak sa neviem zbaviť dojmu, že sa z toho predsa len dalo vyťažiť viac... 3,5* ()