Diktátor

• Česko Diktátor (viac)

Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a spolu s ním masku neomezeného vládce zemičky jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií. Takového borce by chtěl mít za svého prezidenta každý. Dominuje ve všech oblastech lidské činnosti, a přesto je schopen večer po vladaření najít čas a energii na porci kvalitního sexu s libovolnou hollywoodskou herečkou, která je ochotná do jeho subsaharského ráje zavítat. Hvězda Transformers Megan Fox by mohla vyprávět. Ke svému lidu se chová jako milující otec, jenž ví, že je škoda každé rány, která padne vedle. I proto tak rád vynáší rozsudky smrti, většinou ve formě setnutí mečem. Tradice se musí dodržovat, i když se právě snažíte vyvinout vlastní jadernou bombu. Na světě jsou ale i země, které nebezpečí demokracie neodolaly, a jejich představitelé se rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí. Aladdin, který se nikoho a ničeho nebojí, se k výzvě postaví čelem a vyrazí do Ameriky. Pro jistotu v doprovodu svého hlavního poradce (Ben Kingsley) a dvojníka, jenž je mu k nerozeznání podobný, až na tu mozkovou kapacitu (pasáček koz ji mít extra velkou nepotřebuje). Až ve stínu Sochy svobody Aladdin na vlastní kůži pozná, jak zhoubné zřízení ta „slavná“ vláda lidu může být. Než se se rozkouká, skončí vinou spiklenců polonahý a hlavně k nepoznání oholený na ulici, odkud může jen zoufale zírat, jak jeho imbecilní záskok zničí během okamžiku všechno, co vybudoval on, jeho táta, táta jeho táty a všichni předešlí tátové. Průvodce „džunglí“ normálního světa najde shodou náhod v člověku, od kterého by si jinak udržoval co největší distanc. V ženě (Anna Faris)! Mezi její další zásadní vady patří to, že je ortodoxní feministkou s chlupatým podpaždím, levicovou aktivistkou, vegetariánkou a nesnáší diktátory všeho druhu. Přesto se Aladdin s její pomocí pokusí pro svou zemi diktaturu a tyranii zachránit. (oficiálny text distribútora)

Enzo555

Plné hodnotenie. TAKTO zábavná a zároveň nehlúpa by mohla byť každá komédia. Na rozdiel od vlažných "komédii", do ktorých sme nútení, odkedy z očí a z mysle zliezol Fantozzi, a pri ktorých sa usmejete /najvýš uchechtnete/ raz za hodinu, tu nie je čas na oddych bránice ani 2 minúty. Mám rád aj Annu Faris a už som si zvykol aj na tie nafúknuté kačacie gamby. Všetko ostatné je typický Barón Saša- v dobrom. Podobný antiarabský počin iného Žida (Adam Sandler a jeho Zohan) ostal ušliapaný v prachu. Osobné veľké plus: Bobby Lee z MADtv v úlohe mlsného čínskeho politika ()

kolly13

Hilarious! Dost jsem se nasmál a to jsem přesně očekával. Cohen si nedělá servítky skoro s nikým a to bere munici jeho odpůrcům. Nečekejte intelektuální humor, ale scénky pěkně od podlahy, i když u Bruna či Borata jsem se místy styděl víc. Závěrečná píseň mi přišla jako odkaz na legendárního Ali G. Pátá hvězda chybí, dalo se to vyšperkovat víc, Cohen na to má. Co bude přístě? Už teď se těším. ()

kuře.gril

Výborný soundtrack! Krásná scéna s Edwardem Nortonem. Místy to pro mě bylo hodně na hranici (např. padající exkrementy z výšek pro mě zůstanou vždy jen trapné, nikdy ne vtipné), ale jinak jsem se bavila nádherně! ()

Pjotrik

Nějak mi chyběly takové ty výbuchy smíchu, na které jsem se vždycky u Cohena připravoval. spousta scén mi vykouzlila úsměv na tváři, ale málokterá mě vyloženě rozesmála. Problém je asi v tom, že si tenhle šprýmař vybral právě diktátorské téma, které je už ale příliš profláklé, není v něm co poodkrývat, ani nahlížet. většiny vtipů jsem se prostě jen pousmál a řekl si "jo tohle vystihl dobře a tohle taky..." Chybělo mi tam něco, co jsem nečekal, neviděl a neslyšel:).... Ale všechno co se točí kolem té jeho vysněné špičaté atomové bomby je bžunda:))) 69% ()

Mukl007

Po Boratovi a Brunovi, což byly 2 filmy plné neuvěřitelného hnusu a trapnosti je Diktátor příjemné překvapení. Cohen zůstává věrný svému stylu, ale dělá to mnohem příjemnějším a vtipnějším způsobem, než tomu bylo v předchozích dvou filmech. ()

Chris_Mike

Recenze a kritiky jsou, jak je u Cohenových filmů zvykem, velice rozporuplné. Já mám však jasno! Pamatuji si zástupy smějících se fanoušků, odcházejících z Borata, tehdy jsem si řekl, tohle už nikdy neuvidím. Pak byl zlomovým bodem American Pie Reunion a pak přišel Diktátor. V rozjezdu se občas někde lehce zasmál, ale jak se film rozběhl, kino začalo propadat v záchvaty smíchu. Za zmínku stojí scéna v helikoptéře, která je asi nejlepší z celého filmu, pak také vloupačka do hotelu nebo třeba v obchodě, ikdyž je jich tam mnohem, mnohem víc. Už těď je mi jasné, že až se na film znovu podívám, budu se smát uplně jiným vtipům, než minule. ()

Estetik 1

Prvních deset minut je trochu rozpačitých, ale pak se Diktátor rozjede v neskutečně zběsilém tempu. Když Aladeen objeví kouzlo onanie, myslel jsem si, že to je vrchol, že nic geniálnějšího nevymyslí. Jenže pak přijde uříznutá hlava a porod. Slabší je jen scénka ve vrtulníku – působí křečovitě a z filmu poněkud nepřirozeně trčí. SBC si dělá srandu z diktátorů, teroristů, Západu, Číny, televizních politických komentátorů, občanských aktivistů, černochů nebo postižených. Mohl bych ještě pokračovat. Ale asi nejvíc řeže do feministek - nemám to spočítané, ale myslím si, že převahu mají šovinistické fóry (při porodu v obchodě jsem myslel, že umřu smíchy:"It's bad news. It's a girl. Where is the trash can.") Hodně míst je velmi dojemných, přeci jen to je komediální love story. Právě skvělým mícháním komických a melodramatických prvků a závěrečným proslovem se film přibližuje svému předobrazu. SBC v Diktátorovi ale nedosahuje kvalit vrcholného Charlie Chaplina, spíše se podobá Woody Allenovi v Banánech. Svým prvním hraným filmem si řekl o mojí velkou pozornost. "Democracy has hairy armpits." ()

Rampa Mc Kvak

Nejlepší SBC co jsem viděl.. Tak jak je u něj zvykem, mistrně využívá zažité stereotypy k zesměšnění úplně všeho a všech. Korektní, nekorektní - nedokážu posoudit, mě jeho karikatury vždy přijdou ve všech směrech vybalancované na maximální možnou úroveň. Samozřejmě výborně zvolená látka, na tom Sasha nemohl prakticky nic zkazit.. ()

JackWalters

Uznávám, že jsem se už dlouho takhle nenasmál, nejsem si jistý o kolik je to lepší než Borat, zdejší hodnocení je ovlivněno tím, že se na to hateři ještě nepodívali, ale mně osobně se to líbí víc. Cohen po nás střílí humor vytrvale, víceméně bez přestávky, dokonce tou mojí čáru únosnosti přerušil jen jednou a sice ve scéně s porodem. Nicméně stejně musím dát pět hvězd za krásně nekorektní humor. "Jsem těhotná." "To je báječné, co čekáš, chlapce nebo potrat?" ()

XI-XAO

Sacha Baron Cohen rulezzzz.... Tenhle člověk má prostě svůj styl a je na každém, jestli se mu zamlouvá, nebo ne. Já jsem z Diktátora rozhodně nadšen, takhle proprat dnešní styl "demokracie" jen tak někdo neumí! Film stojí za to skouknout a pak je na vás, jestli se vám bude aladeen, nebo aladeen. ()

RealHonza

Takový Borat 2: Diktátor, opět téma není špatné, ale přišlo mi to nedopečené, je to moc stupidní, chtělo by to lepší věrohodnost celého filmu, takhle mě ten film nevtáhl do sebe a na 4 hvězdy to prostě nevidím. ()

Marw_

Co oceňuji na tomto Cohenově filmu, je osvěžující nekorektnost, sice jsem občas nad dávkou vulgarity zůstal zírat s otevřenou pusou a v duchu si říkal: "to už je asi trochu moc ne?" jenže pak si člověk uvědomí - vždyť to je dobře! Jen ať je to moc a k čertu s celou korektností pro pět ran do čepice! ()

Braga

Už jen jak to začíná přejmenování 300 slov na Aladín, včetně pozitivní i negativní. Tam bylo tolik vtipů, že jsem se povětšinou stále usmíval, ale některé byli naprosto převyšující, což vedlo ke stavu naprostých výbuchů smíchu. Některé byli over the top, ale naprosto vybalancované k dokonalosti (například falešná jména v restauraci). Cohen to opět dokázal. ()

IvanKovar

Bolo to ešte šialenejšie než som čakal. Je ťažké hodnotiť takýto film. Nejakú extra pointu som v tom nehľadal, chcel som sa len pobaviť. Podarilo sa. Špecifický humor Saschu opäť prekvital v tom najlepšiom slova zmysle. Neľútostná smršť vulgarizmov, nechutností, rasizmu a hlášok, ktorých skutočne nebolo málo. Film určite nie je pre všetkých, ale ja som sa náramne bavil. ()

Pawouk123

Pro mě zábava od začátku do konce, chvílemi průměrná, chvílemi nadprůměrná. Scéna ze shromáždění OSN s dvojníkem mě každopádně napoprvé rozesmála až k slzám a problémům s dechem, jako již dlouho žádná jíná, takže za 5*. ()