Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

msveve

Kouzelny film. Po zhlednuti jsem opravdu mela nutkani si koupit trpaslika (ale nejakeho poradne velkeho) a mozna i se stat lepsim clovekem:) ()

Borin.P

Dlouho jsem Amélii z Montmartru přehlížel a považoval ji jen za další přeslazenou dívčí blbost. Po delší době tedy velice milé překvapení a určitě doporučuji vidět. Už jen způsob, jakým je celý film poskládaný a podaný, se musí zamlouvat každému. Práce kameramana je více než excelentní a Audrey Tautou vám zlepší náladu s každým jejím slůvkem nebo pohledem do kamery. Trochu jsem váhal s hodnocením, ale tento roztomilý, pozitivní, možná trochu prvoplánový snímek si 5* zaslouží. ()

Bornd

Zajímavý zážitek z filmu. Po celou dobu na mně film působil jako průměrný, ale na konci jsem si uvědomil, že jsem viděl fakt skvěle natočený film plný optimismu. Hlavně se mi líbilo to vypravování a Audrey luxus. ()

mouzi

Dosti zvlastni snimek, nekonzistentni, roztrhany, chvilemi az nudny, ale posledni tretina je vyborna, konecne se neco zacne dit a skonci to prijemnym a nekycovitym happyendem. ()

giordano

Nestává se u mnoha filmů, aby se mi po shlédnutí změnila nálada a rozpoložení o 180 stupňů k lepšímu. Amélie to dokazuje vždy, už nevím ani pokolikáté. Skvělý příběh nonkonformní, trochu zvláštní dívky a její hry s lidskými pocity a osudy, k tomu přidejme okouzlující atmosféru sladké Paříže, krásnou a stylovou hudbu Y.Tiersena a vzniká jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Je t´aime, Amélie! ()

klapqua

Asi najkrajší a najmilší film čo som zatiaľ videla. Neskutočne krásne podaný, jedinečné obrazy, námet, hudba... tak veľmi som túžila vstúpiť do filmu a pocítiť tú atmosféru priamo na vlastnej koži. Audrey bola absolútne očarujúca v roly Amélie, a celkovo každá je postavička v tomto diele je jedinečná a krásna. Veľké plus za výborného rozprávača a skvelé sekvencie s predstavovaním postáv, ďalšie obrovské plus za nádhernú hudbu Yanna Tiersena.. Skrátka, tu fakt niet čo vytknúť! ()

Enzo555

FIlm-liek na dušu. Videl som ho minimálne toľkokrát, že sa mi ŽIAĽ už začína zajedať. Rád by som ho videl znova nanovo- čo ale nebude možné, kým neutrpím úraz hlavy s totálnou amnéziou. Prenádherná Audrey Tatou, ktorá vyzerá ako mončiči skrížené s anjelom skríženým so srnkou, tancuje a ksichtíkuje presne ako Jeunet píska, lebo píska dobre a do detailu vie, čo robí. Znova jeho zaujímavá práca s fareb.filtrami, škoda, že som čiastočne farboslepý (nevnímam prechody farieb) ()

peaceNwar

Rozkošné podívaníčko. Neuveriteľný štýl rozprávania a obrazovej kompozície, geniálne napísaný aj zrežírovaný scenár s neodolateľne dojemnými a komickými postavami/hercami a to všetko v krásnom oblečku Tiersenovej hudby a parížskej scény. Taký dobre natočený, vtipný, inteligentný ale súčasne aj ľahký film s tak krásnou pointou je naozaj ťažké nájsť. Ak potrebujete podporu a cítite sa nepotrebný, tento snímok Vám rozhodne pomôže aj zlepší náladu... "Ja mám kosti zo skla, no vy ste mladá. Ak si necháte ujsť túto príležitosť, čas potečie. Vaše srdce zmäkne a zmŕtvie tak ako moje kosti. No tak choďte." ()

JackieBliz

Nejvíc mě dostalo, to, že ať se pokusíte převyprávět co jste viděli sebe lépe, nikdy to nepůjde. Vždyť film Amelie z Montmatre je o ničem. Ale tak neuvěřitelně lehce poddané nic mi vyrazilo dech. Audrey Tautou je roztomilá a naivní - přesně taková jaká má Amelie být. ()

RyxiraAmy

Po shlédnutí filmu je NEzamilovat si Amélii téměř nemožné. Některé scény mě pobavily, jiné dojaly a ještě jiné nabídly námět k zamyšlení. Ale hlavně mám úplně najednou pocit, že celý svět je krásný, pořád svítí slunce (i když ve filmu občas pršelo) a všichni se mají rádi. Je to trochu jako pohádka, trochu jako komedie a trošku romantické drama. A tomu všemu vévodí Amélie se svými roztomilými nápady, nekonečnou fantazií a milou povahou ve skvělém podání Audrey Tautou. Nerada se přiznávám, že jsem se místy trošku nudila, protože děj mi připadal moc rozvláčný (hlavně na začátku). Naopak jakmile se děj přesunul do druhé poloviny, úplně jsem zapomněla na čas. A po posledním záběru zůstal jen skvělý pocit a radost pramenící zdánlivě z ničeho. Ale jen zdánlivě. ()

Kudeat

Obzvlášť mě na tomto filmu zaujalo zpracování. Neustálé komentáře vypravěče mě více a více sbližovaly s hlavními i vedlejšími postavami bez zbytečných scén, které akorát zabírají spoustu času. Děj zajímavý a Audrey Tautou, jedna z mých nejoblíbenějších hereček, předvedla rovněž skvělý výkon. Hudba od Yanna Tiersena se mi velmi zalíbila a k odlišným situacím ve filmu se přikládala s rozmyslem tak, aby dotvořila celou atmosféru situace. Perfektní. ()

Phlame

Moc milý film, který zahřeje u srdce. V podstatě toho ani nelze moc vytknout, skvěle natočeno, životní role Audrey, výborný soundtrack a příběh s mnoha velmi emočně silnými chvílemi a několika vtipnými momenty (incident s trpaslíky, zelinář..).//90%. Určitě by se dalo pár věcí vytknout, ale nebudu čeřit vodu tak optimistického filmu negativní kritikou.// ()

Dino13

Dlouho jsem čekal a přemýšlel, kde si tenhle film získal takové hodnocení. Čekal, čekal, až si mě asi v půlce tento film získal, naprosto. Amélie, Paříž, vizuální zpracování, optimismus, z osamělosti šťastný konec....Nádhera... 87% ()

Jack_F.

Nazdar nudo, jak se máš? Ale jo, celkem dobře, protože mám neuvěřitelných 86%. A ještě jedna otázka... NO?...Kolik lidí si to asi právě teď někde rozdává?..(ticho)....Jinak, nuda má své jméno aneb Análie z Mrdmartu abych parafrázoval slovník verbala. PS: Budiž mi omluvou, že jsem to viděl dávno a na další projekci nemám zatím absolutně chuť. ()

the.trooper

Nedokážu se přenést přes hloupý konec . Jinak průběh filmu skvělý , famózní hudba od Yanna Tiersena roztomilá Audrey Tatou a Montmatre . ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta