Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Danielitto

Moc zajímavý film, ze kterého srší zvláštní a hřejivá atmosféra a osobitý smysl pro humor. Tak krásný příběh se spoustou nápadů jen tak neuvidíte. Bravo frantíci :) ()

Kloktaldo

Velmi příjemný film s nádhernou hudbou. Kdo má v sobě kousek snílka, tomu se bude určitě líbit. Skýtá v sobě mnoho krásy z běžného žoivota, krásy lidských osudů. Velmi se mi líbily charakteristiky postav, které připomínají, že jsme svým způsobem vlastně všichni podivíni. Ubohá lidská stvoření vydaná napospas svému údělu. Amélie se pasuje do role kouzelné víly, která svým drobným zásahem dokáže přinést do temného období života paprsek radosti. Nakonec onen paprsek zasvítí na cestu i Amélii. ()

JHappy

Výborná hudba která se opravdu velmi hodí, vynikající role zahraná Aurey Tautou a velmi pěkná kamera. Což je velmi pěkné, ale něco tomu přece jenom chybí, nato jak je to zde vychvalováno a vynášeno do nebe. Film který určitě nechci ani náhodou vidět podruhé nemůže očekávat víc než ***. ()

cactiforme

Barvy, hudba, záhady, francouzština, záběry, ona, světlo, celý nádech, něco úžasného. Přání, iluze, spontánnost, kouzlo. Spousta takových bezvýznamných maličkostí, které se dějí a mnoho lidí si jich nevšímá.. plno omylem přehlédnutých faktů a situací.. moje představa o filmu, tady mi konečně nic nechybí, nic nepřebývá. Můžu jen sedět a malinko se usmívat, jen sedět a přemýšlet, užívat si fantazii a zajímavost.......... ()

DonFrolimo

Zatracene tezke nejak tu naservirovat vsechny ty detaily a nekonvencni hry s divakem, zvlast, kdyz jsou rafinovane rozsete na siroke skale viditelnosti, takze mate i po nekolikerem shlednuti co objevovat. Tohle tvurci novatorstvi, ta nabitost dobre umistenymi napady, elegantni a necekane klicky, lehke domalovani obsahu vizualnimi priznaky, to je to, co musime obodovat jako skvely kousek. Pravdou je, ze po mnohych shlednutich, aniz byste museli vycerpat vsechny perly, prestava film drzet pohromade, nekolik scen je nadale silnych, ostatni vam vyjedou na periferii, jelikoz vas nemuzou prekvapit (prekvapeni je tu ucelove spojeno se strihem a vystavbou deje). Pro me opravdu treti ctvrte shlednuti snizilo prvotni kouzlo, tezko rict, jde-li o vadu. Napoprve si to rozhodne plny pocet zaslouzi. ()

StrixCZ

Film a umělecké dílo v jednom... Perfektní obsazení, nádherná hudba (jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků vůbec), bezchybná režie a kamera, radost z krásně banálních věcí... Nic než filmová poezie :) ()

aannemer

Jeden z nejpůvabnějších příběhů z posledních desetiletí. Audrey Tautou kouzelná a dokonalá a ten její trpaslík z pohlednic... prostě pohlazení na duši. ()

mich4l.b

Pohádka pro věčně mladé. Kukuč Audrey Tautou je nezapomenutelný. Mám ale trochu obavu, že stejně jako Keanu Reeves bude navždy spojován s postavou Nea, Elijah Wood s Frodem, tak i tato role bude pro Audrey osudová. ()

xMíšenkax

Kouzelný, barevný a poetický film dodávající optimismus s vynikající Audrey Tatou, která celému filmu vdechla atmosféru. Její naivně dětský a nezkažený svět musí každého očarovat jako pohádka. Film plný nádherných detailů a potěšení z maličkostí. ()

EnneX

Amélie, kterou si prostě zamilujete. Skvost s nádhernou Audrey, která pro mě navždy zůstane ta kouzelná Amelie. Nádherný a křehký příběh dokresluje výtečná hudba. Miluji tenhle film. ()

E.T.Martin

Pro mne taková malá filmová schizofrenie. Když jsem to onehdá viděl v kině, tak se mi to strašně líbilo, ale zpětně vím, že bych Amélii z Montmartru už nikdy vidět nechtěl. A taky žádný film se sličnou Audrey Tautou, protože možná už se tak nepitvoří, ale co kdyby? ()

Rieux

Neviem ci som niekedy videl film s vacsim citom pre jemnost, neznost, detail a usmevnost. Tema je ako takmer v kazdom druhom filme - laska. Ale napriek tomu snimku nechyba originalita. Genialny scenar, perfektne herecke vykony - Audrey klobuk dolu - a Tiersen ako vzdy vo skvelej forme. Kto by to do Jeuneta, rezisera zatracovaneho Votrelca 4 povedal? Nevidim tam jedine slabe koliesko, vsetko je premyslene, kazda postava ma zmysel, svoj zivot a svoju dejovu liniu v snimku, dokonca aj opravar fotobunky. Jeden moj znamy povedal, ze je to najlepsi film aky kedy videl... myslim si to aj ja? To netusim, ale urcite patri medzi skvosty filmografie a napriek tomu, ze malokto Ameliu videl, hovorit sa o nej bude este dlho. V mojom srdci ma stale miesto, pretoze len zopar filmov ma doteraz vedelo aj naozaj dojat. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta