Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

kritiklon

Tento počin je nezaměnitelný a to především svým stylem a atmosférou. Velice nevšední film který Vás dozajista zaujme svým neopakovatelným šarmem! Amélie oplívá nápaditostí a laskavostí. Přesto nedám plný počet ale jen kvůli podle mě zbytečnému natahování děje. Hodinka a půl a byl by z toho zcela jistě větší skvost..... 4,5* za 83% ()

Movie Gourmet

Film u kterého Vás zaujme hlavně dobře propletený a vystavěný příběh a sexy Audrey Tautou. Dále ani filmová hudba není k zahození. No, rozhodně příjemně nadprůměrný a netradiční snímek. Verdikt: 4* a 85 %. ()

NaughtyKoopa

Přátelé mi pořád vyčítali: "Ty jsi ještě neviděl Amélii?!", tak jsem se k tomu tedy dokopal, abych už měl konečně klid, ale teď si to vyčítám já sám, že jsme se připravoval o takový klenot. Ze začátku se to jeví jako rozsypané puzzle, které se snažíte složit a jak to tak bývá, nevíte odkud začít. U každého příběhu se vyskytne pár otázek, na které zprvu nemáte odpověď, ale pak najednou ty odpovědi začnou přicházet, příběhy se začínají vyjasňovat a spojovat do jednoho nádherného celku. Ve výsledku dostanete jeden z nejkrásnějších filmů, co kdy byl natočen. Audrey Tautou mě okouzlila svým jedinečným úsměvem a taktéž učinil Yann Tiersen se svojí hudbou. Film který si můžete pustit 100x a nikdy se vás neomrzí. 10/10 ()

ArthasKarfa

Než vyrazíte do Paříže...pusťte si Amélii, navodí Vám to skvělou atmosféru pařížských ulic a prostředí, navíc je to skvělý film u kterého se budete bavit :) a myslím, že hezčí a zajímavější průvodkyni Paříží najdete jen těžko. ()

TwoFace

Depresivně optimistický, krásný a dojemný příběh křehké dívky o těch hezkých velkých maličkostech všedního dne, které utváří náš život. Okouzlující, s podmanivou hudbou a originálním zpracováním. ()

Renfield

Není ani tolik důležité, čím vlastně začnu, tento film je totiž celkově skutečným lékem na špatnou náladu. A tolik by k Amélii snad i stačilo, ale byla by škoda jí ještě několik řádků nevěnovat, třeba právě pro tu neskutečně pohodovou atmosféru, na které má svoji velkou zásluhu hudba, co dokáže vyprávět! A především ve spojení s až idylicky barevnou kamerou skutečně vypráví příběhy mnoha postav, o nichž se během několika minut dozvíme vše podstatné a občas i vtipně nepodstatné, zkrátka dokonalý vypravěč. Tyto postavy jsou nejen povahově, ale i co se koníčků týče vždy jedinečné, prostě každý správný podivín si najde to své. A zažívají tak silné momenty, jako je nalezení krabičky v telefonní budce, procházku, při které slepec zase na chvíli vidí, či setkání z fantomem fotoautomatů. Amélie všechny tyto postavy spojuje a sama prožívá svůj velký krok, své domalování, u něhož jsem si především v závěru několikrát říkal "tak už". 90% ()

geimz

Mám taký pocit, že režisér sa príliš spoliehal na vizuál, celkovú formu a roztomilý kukuč Audrey Tautou, aby do určitej miery zamaskoval plochosť svojho filmu. Nenachádzam v ňom totiž hlbšiu myšlienku či emocionálne spojenie s príbehom a jeho postavami. Len peknú obrazovú mozaiku, ktorá sa vo svojej naivite a nevinnosti skrz svoju hlavnú hrdinku hrá na niečo viac. Je to pekný malý film, od ktorého som čakal po toľkých chválach asi príliš veľa. ()

filipvrbik

nejvíc mě štval ten vypravěč, a ten pseudohumor a pseudoromantika mi byli úplně cizí- jediný dobrý byly ty naschvály na sousedovi a cestující trpaslík....30% ()

Oralfabet

Film, který je konzistentně velice zábavný a zároveň nepopiratelně krásný. Navíc je ten příběh celkem zajímavě a vynalézavě vyprávěn, takže já nemám co vytknout. Hlavní herečku snad ani zmiňovat nemusím. 10/10 ()

Emo-haunter

Amélie z Montmartru má několik kladů. Hodně se mi líbil velice teplý tón obrazu filmu, zajímavé nápady ve scénáři, úsměvné scény a nejkrásnější kukuč Amélie. Ta je doopravdy pro tuto roli absolutně stvořená. Takovou zvláštní čistou bytost bych chtěl jednou potkat. Je úsměvné, že takto uzavřená dívka dokáže změnit prostředí, ve kterém žije, k lepšímu. Nakonec však ale musí udělat sama krok vpřed, který je pro ní ovšem ten nejtěžší. Snímek Amélie začíná rozházenými puzzlemi, které se však na konci snímku seskládají do jednoho krásného obrazu. Jeunet natočil originální snímek, kterému se nemůže prozatím rovnat žádný film, který by byl podobně komponován. Možná může místy pro někoho lehce nudit, avšak svou strukturou potěší nejednoho filmového nadšence. Skvělá hudba jen podtrhuje atmosféru francouzského artového filmu. 85% ()

Milky.

Mno...chodil jsem do stejné střední školy jako umělci s jejich obory. Když se na to období dívám zpětně, asi chápu tu kritiku filmu. ()

Strike

Už vim jak tohle nazvat. Nejvhodnější název je asi - snímek. Ten film je asi stejná zábava jako se dívat 2 hodiny na fotku. Prostě se tam nic neděje. ()

hell_boy

Krásný film s neuvěřitelně nádhernou a skvělou Audrey Tautou, jejíž postavu Amélie musíte buď milovat nebo nenávidět (mě se stala ta první věc :). Hodně netradičně natočený milostný příběh, doprovázený velice originální hudbou, který přesto že je vlastně o ničem, dokáže zaujmout, pobavit i dojmout. ()

Addam

Tenhle film je pro mě prostě srdcovka. Audrey Tautou hraje skvěle, stejně jako ostatní. Zvláště bych chtěl pochválit Jamela Debouzze. Originální námět a vynikající zpracovaní spolu s kouzelnou hudbou Yanna Tiersena - to jsou hlavní přednosti. Mám moc rád francouzské filmy a tenhle je naprostou špičkou. Vlastně mě nenapadá nic, co bych měl vytknout. ()

Kroupa

Takovému filmu snad ani jiné hodnocení nesluší. Umně spojené scény dojetí a lehkomyslné radosti s dojímavými scénami, které zobrazují se značnou dávkou poetické nadsázky i nehezké okamžiky života, se mohou zdát nenaplněny dostatečně obsahem, ale s tím nesouhlasím. Ve skutečnosti jen málokdo prožívá kaýdý okamžik života tak, jako tahle dívka, která se skrývá před reálným životem. Život sám nebývá velké drama plné dění a zvratů, tím se mu film blíží. Naopak život může být jako sen, a to nejen díky travě nebo něčemu podobnému, ale prostě jen díky trošce fantazie a schopnosti umlčet smysl pro realitu. Film je krásný a příběh poutavý a křehký, nicméně s touhle holkou bych si neměl co říct a možná by mi i lezla na nervy... ()

hnkflknk

Nádhera. Celý ten příběh i to ,jak je to celé slepené dohromady, vytváří dokonalý celek. Kdyby se od toho cokoli odtrhlo, tak už by to nebylo ono. Pří koukání na tento film si člověk jenom může říct, že všechno je tak jak má být. Nic nechybí, nic nepřibývá a nic se nedá zkritizovat. ()

RomanHyde

Jeunet oproti Delikatesám trošku ubral na experimentu, svou lásku k filmu však pořád úžasně využil a postavil ji na krásném příběhu, kde dobro vítězí nad zlem a "vše je tak, jak má být". Přiblížil se tak širším masám diváků, u jejichž vnímavé a citlivé většiny zcela jistě zabodoval. I fajnšmekrova natěšenost z Jeunetovy lásky k filmování , kterou exhiboval u Delikates, je ukojena. Postavy jsou krásně jednoznačné a průhledné, příběh je lehce předvídatelný.. to vše ale k pohádce pro dospělé patří :) ()

halogan

Po čtyřech letech měním komentář. Tohle je prostě film nad všechny filmy. Jednou za čas na něj opět kouknu, protože jednoduše nemá chybu. Bretodeau! ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta