Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Deywid

Stále nemožem zabudnúť ten pocit vo mne, keď som prvýkrát videl tento film....ten pocit, ktorý ani neviem vyjadriť....niečo ako uchvátenie, nadšenie a radosť v jednom.....jednoducho Amélia z Montmartru je neopakovateľným a nenapodobiteľným filmovým zážitkom :-) ()

werus

Je dost těžké hodnotit Amélii z Montmartru, protože je to film tak jiný, nedá s k ničemu připodobnit, s ničím srovnat. Je to krásný film z krásného prostředí. Je takový pěkně barevný, optimisticko-pesimistický a fantas-realistický. Snad nic (a přitom všechno) není v Amélii normální - podívejte se na všechny ty postavy - sama "sociálně" nezařaditelná Amélie, malíř s kostmi křehkými jako sklo, věčně "vypruzenej" zelinář s lehce "přiblblým" pomocníkem, Madellaine, co se ztrátou lásky ztratila i smysl života, stejně jako Améliin tatínek, klučina co pracuje v sexshopu a ve strašidelném hradě na pouti a baví se sbíráním roztrhaných fotek co leží pod automatem nebo v koši, Améliina spolupracovnice co kulhá, spolupracovnice hypochondr.. a těmto všem se Amélie s nasazením sobě vlastním snaží pomoct, vrátit smysl života, vrátit sílu. Tím ale zapomíná na to, že ten, kdo potřebuje nejvíce pomoct, je ona sama. Příběh, který nám Jean-Pierre Jeunet tak osobitě vypráví, je místy dojemný, místy vtipný a velmi nápaditý (nápad s trpaslíkem cestujícím po světe byl prostě skvělý :) ) a dokresluje ho nádherná hudba. A abych nezapoměla na herce - všichni velmi dobří, ale pochopitelně nejlepší (a nejspíš i životní) výkon Audrey Tautou, která působí tak něžně, nevinně a roztomile, že bych jí věřila, že ve skutečnosti je stejná jako Amélie. Film ve vás zanechá pěkný pocit, úsměv na tváři a aspoň na chvilku pohodu a optimismus. Myslím, že takovýto film mohou natočit jenom francouzi. ()

Chosé85

Stejný problém jako u Příliš dlouhých zásnub. Obrazově zajímavé, hezké a nápadité, ale místama laciné a kýčovité. Jeunetův styl, s kterým mám občas problémy. Zajímavá postava Audrey Tautou, která koná dobro na smutných nebo zmatených lidech, ale pro sebe stále hledá štěstí. Jak říká Cival, zase taková bomba to není. ()

frafra

Křehoučký a hravý milostný příběh, jehož soundtrack si pouštím pořád dokola.A hlavní představitelka je neodolatelná. ()

Phillo

Aj keď myšlienkovo dosť prázdny a prakticky bezobsažný (miestami možno až nepríjemne idealistický) film, na povrchu krásne uhladený a príjemný príbeh, ktorý by bez lokalizácie nefungoval ani z polovice. Kombinácia jazyka, kultúrnosti a prostredia otvára dvere mnohým nápadom a bráni zapadnutiu do nejakého nepriehľadného priemeru. Amelie nie je najlepším filmom, dokonca ani skvelým, ale pre rozšírenie obzorov a pár pekných momentov ho stojí za to vidieť. ()

neneka

Jen co hned v úvodu na silnici dosedla ta moucha, věděla jsem, že to bude ono.. film jsem si zamilovala a ani ta ocenění, což u mě bývá dost často velkým a paradoxně limitujícím problémem, mě nezastavila a nechala mě v radostném rozpoložení a nadměrné dávce pozitivna, které se na mě po shlédnutí vyřinulo. Potřebuju čas od času vidět podobné filmy. A jsem za ně proto ráda. ()

jilda

Originální a veskrze krásný a pozitivní film. Tak citlivý, vtipný a zároveň výtvarně propracovaný. Asi každý by chtěl najít svou Amélii. ()

Greg25

Pro mnohé zvláštní film, pro mě oblíbený a kultovní film od prvního shlédnutí se skvělou Audrey Tautau. Výborný humor, výborný nápad. :-) :-) :-) ()

Furmi

Amélia z Montmartru mi pripomenula Big Fish od Tima Burtona.Oba filmi sú založené na podobnej myšlienke, okúzliť diváka ich pestrými farbami a rozprávkovým príbehom. Na mňa ako i Big Fish tak i Amelia zapôsobili veľmi gýčovo a Amélia i nudne. K 2** potom nádherne dopomohla mi hrozne nesympatická a v tomto filme otrasne hrajúca Audrey Tautou. ()

Salmayo

Neskutečně milá a roztomiloučká A.Tautou. Jak píšou ostatní náladu to zvedne na maximum. "Víte, to je šance jak v Tour de France. Dlouho se čeká a hned je pryč. Když přijde pravá chvílí, musí se vyrazit, nezaváhat." ()

bolan

Zápory - Do půlky jsem nevěděl o čem to vlastně je a když jsem to pochopil, zjistil jsem, že mě to nebaví. Klady - Je to milý film s nádherným vizuálem a Audrey Tautou je skutečně moc krásná. ()

HanaM.

Takové rokoko ve filmu, člověk je okouzlen spoustu barev, jemných cingrlátek, laskavého humoru, zajímavých osudů a nějak ho ani nezajímá, že herci se spíš podobají loutkám, než skutečným lidem. ()

Kratoc

Když všichni film vychvalují, tak mi ho většinou znechutí. V tomto případě jsem k filmu přistupoval také velmi opatrně, ale jsem rád, že jsem se zmýlil a film překonal veškerá má očekávání. Tautou je ve své roli tak upřímná a rozkošná, že i kdyby celý film stál za starou bačkoru, tak musím říci, že se povedl. ()

Jiri_Jaros

Neopakovatelná atmosféra tohohle světoznámého filmu mě vždycky nesmírně osloví. Hudba Yanna Tiersena je dokonalá, stejně tak jako kamera. Ze všeho tu kape Francie a Audrey Tautou je zde opět okatá a uculená. ()

thunnus

Až mě udivuje že dnes v té záplavě hororů, thrillerů, akčních a katastrofikých filmů může režisér Vetřelce: Vzkříšení natočit takový poetický, příjemný film, který dokáže tak pohladit na duši. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta