Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

campix

Všechno nasvědčovalo tomu, že Red Lights budou filmem přímo pro mě. Režisér, který mě svým prvním snímkem naprosto uzemnil. Mysteriozní zápletka, kde nic není takové, jaké se zda být, a také herecké obsazení přímo podle mého gusta. Bohužel čekalo mě vystřízlivění a velké zklamání. Film se celou dobu tváří, jako že se za ním skrývá něco daleko většího. Což o to na závěr na mě jedno překvapení čekalo jenže to naprosto nestačilo. Rozhodně zabitý slibný námět, ze kterého se nevyklubalo skoro nic. Zoufale nevyužitý Robert De Niro a celkově potenciál, který tento film měl. ()

Martrix

Rozdíl mezi filmovým fanouškem a filmovým konzumentem je v tom, že ten první si filmy vybírá, kdežto ten druhý bere co je zrovna v TV, nebo co je ke stažení, případně co doporučí internetové TOP 10, nebo klidně jen kámoš. A přestože si s výběrem filmů dávám práci; herci, jejichž kvalita je nezpochybnitelná a kteří si jistě role vybírají...; stejně to občas nedopadne nejlíp. Červená světla se zaobírají světem paranolmálních jevů, což je podle mého gusta a navíc se povedlo získat herecké super trio. Přesto se Cortésovi nepovedlo udělat wow film, ale jen OK film. Kdyby byl casting ústředního tria Fidell Espero, Jose Aribba a Maria Challes, byl by to na evropské poměry solidní kousek. Ale s takovou "výbavou"...to měla být žánrová událost když ne roku, tak aspoň pololetí. Od cca polovinu se to pokazí, rozplizne a s výjimkou pointy v závěru, to už rozpadené zůstane. A to je obrovská škoda. ()

Juto

Film mohol byť úžasným so zaujímavou premisou. Miesto ho vznikol len dobrý film. Dej je bohužiaľ zničený strašným uponáhľaným záverom a zanecháva za sebou mnoho otvorených otázok. 6/10 ()

Jermann

Takhle nějak vypadaly X-Files epizody, které (před uzávěrkou nominací na Emmy) psával spolu s Carterem i sám Duchovny, aby s Gillian mohli předvést nějaké to "proper acting". Ne tak docela dotažený scénář, ale zato plný příležitostí pro kvalitní dramatické vyžití. Věčný DeNiro si v Red Lights umně zahrál na tajemně démonického fenoména, Cillian na "rozvíjej se poupátko" a Sig vlastně během hodinky předvedla celé své hutné portfólio.. tedy kromě autismu. Příběh mohl být o něco komornější a osobnější, to mediální hů-há kolem jednoho slepého senzibila totiž notně snižuje celkovou uvěřitelnost a působí spíše směšně. Ale jinak atmoška je obstojná a samotný point docela překvapivý a cool. ()

zorro

neni to zadna pecka a podivat se na to da, ale mohlo to byt strosku vetsim nabojem i prez herecke hvezdy tomu chybi Mojo spoiler: a ten jako prevraceny konec si klidne mohli nechat a nedelat z toho radoby Unbreakeble ()

3n3my

Okrem pár momentov je to v podstate nudný thriller, ktorý nemá čo ponúknuť. Zápletka, síce spočiatku zaujímavá, zostala nedotiahnutá, herci odviedli "len" štandard, atmosféra na horor slabá, a vykonštruovaný záver ma v pozitívnom zmysle tiež neodrovnal. Ďalší tuctový film, ktorých sú stovky. ()

dr.fish

Na tomhle filmu jsem ocenil zejména první hodinu, kdy se pomalu, pečlivě stavěl příběh, skvěle obrazově podaný- kamera a střih parádní. Sigourney to zase táhla a trvale přisevřený žaludek napovídal, že film je opravdu natočen dobře. Druhá polovina naopak naznačila, že tvůrci si asi úplně nebyli jistí, co vlastně chtějí natočit a tou rozpačitostí to taky skončilo. Přesto stojí za vidění minimálně pro řemeslo a pár slušných momentů. 75% ()

Nivenx

Paráda. Luxusní film s dobrým příběhem i pointou. Dobří herci a vynikající práce Cortése. Kamery dělali co měli, jen bych film neoznačoval jako horor, ale spíš jen jako povedený silný Thriller a Drama. Je pravda, že film jde zkritizovat lehce, ale mě nepřijde, že by měl být kritizován tolik, než spíše chválen. Já si film užil a konec mě i mile překvapil. 75% ()

URBAN

Nemyslím že toto je zrovna horor, ale obecně to z tohoto tématu mohlo dostat mnohem více a určitě by to šlo. Jen mi příjde že Robert De Niro tam vůbec nepatří. ( 31.7.16/MAC ) ()

Sabrewulf

Jako fakt jsem to těžce nedával. Ten film má dva negativní aspekty, díky kterým jdu tak nízko s hodnocením. První věc je to, že jde o slabší (čti obyčejnou) libovolnou epizodu Krajních mezí, kterou režisér natáhl jako žvýkačku na celovečerní stopáž. Film skončil a já si řekl:"A co jako?!" Krom toho finální pointa je úplně mimo v tom smyslu, že film nakousne a řeší téma, jestli je slupka banánu žlutá nebo modrá, přičemž mě jako diváka taky zajímá, jestli teda žlutá nebo modrá, aby pak přišel s pointou, že kuře s rýží je přesolené. To bylo strašně pitomé. Přesto všechno by nešlo o takový problém, nebýt té druhé věci a to fakt, že režisér tuto slabší (čti obyčejnou) libovolnou epizodu Krajních mezí dramatizuje do extrémních otáček, až je to trapné. Není to dávno, co jsem si na stejný problém stěžoval u Tichého místa 2 a bum - mám to tu zase. Už když po naprosto obyčejném úvodu začne při titulcích hrát tak nabubřelá hudba, jako by probíhal konec světa, mi bylo strašně stydno. Hraje si to na něco, co není a čím víc dramatičtěji se dané hvězdné herecké trio snaží hrát (a ono se opravdu snaží), tím směšněji to vyzní. Plno věcí ve filmu vysvětleno vůbec nebylo a ty postavy nejsou dvakrát sympatické. Popisek horor, když jde o jasný mysteriózní thriller, je samozřejmě urážka všech hororů. P.S: Zajímalo by mě, jestli by v reálu kdokoliv po takové nakládačce na těch záchodech odešel po svých. ()

Mr.Ripley

Cortés se od předešlého počinu nepoučil a servíruje nám příběh s potenciálem, který se utápí ve stejné šabloně jako Buried. Šablona - Slibný začátek, sympatické obsazení a hudební složka - v polovině se cosi zlomí a objevuje se tuna nelogického klišé, vytrácí se napětí, postavy jednají iracionálně - ve finále se ztrácí jak divák, tak samotný režisér a hlavní postava - hlavní myšlenka vyznívá do prázdna. Jiný příběh, stejná šablona, stejný neúspěch. Charismatická Sigourney zkrátka věděla, kdy to zabalit. ()

eye candy

Film který si absurdním způsobem v závěru podkopává nohy a v konečném součtu tak působí dojmem přehnaně ambiciózního pitomečka. A přitom taková parádní herecká sestava a tak vděčnej námět. Něco vám prozradím, opravdu jsem měl tušení že to Cortés v závěru podělá. Asi jsem senzibil, nemá to smysl dál zapírat. ()

Doudis19

Vysoce potencionální téma, zazděné k smrti nudným scénářem, který ještě podtrhuje dvouhodinová délka. Sem tam se podaří navodit dosti mystickou atmosféru, ovšem jen proto, aby po lacinné lekačce vše vyznělo do ztracena. A závěr, ačkoli nejzajímavější část filmu, ve výsledném dojmu jen podtrhuje otrávenost z tak nešťastného způsobu uchopení, výrazně nadějného námětu :-(. ()

Khumbac

Sigourney měla hrát po celý film a Murphy má ten správný psychoušský výraz...on mně u filmu udržel. Dobrý film i když ano, konec mohli tvůrci více dopéct. ()

David.Darco

Keď som začal tento film pozerať, bol som pripravený mu dať 4*. Zaujímavá zápletka, Silver zahalený rúškom tajomstva a tak trošku psycho stav mladého asistenta Toma. Odkedy odišiel Silver vo filme na testy to začalo ísť dolu vodov. Hral síce skvele, no slaboduche rozuzlenie, ktoré som vlastne aj čakal to posralo, na čele s nadprirodzenými schopnosťami Toma. No proste veľké sklamanie... ()

Jizni Tlapa

Z úvodu zbytečně táhlejší , tajemná a démonická cesta za pravdou a odhalením lži, po které jde za zvuku smyčců charismatický Murphy, doprovázen matadorkou Weaver, vstříc několika nehororovým dějovým zvratům a slepeckému důchodci DeNirovi ()

Mrkvič

Hm, na jednu stranu bych ve filmu viděl dost chyb a zbytečných či zmatených dialogů, na druhou stranu si říkám, zda jsem všechno správně pochopil. Co ale nejde upřít je zajímavý námět a ještě zajímavější provedení. Od začátku jsem se musel asi 3x žánrově přeorientovat, protože se směřování filmu pořád oproti mým novým očekáváním měnilo. Díky tomu jsem byl na konci opravdu překvapen. Také tou jednoduchostí, jakou jsem byl od začátku filmem klamán :) ()

Sfinkter

Pointa mě až tolik neokouzlila, některé souvislosti se navíc předpovídat daly. Zůstal bych u duchařiny a lekaček, toto mysteriózní drama pro mne až takové grády nemělo. Ale herci na jedničku. ()

Johnny.ARN

Dobrá kamera, réžia a atmosféra. Murphy totálne kraľuje. Vytkol by som asi len to, že snímok v určitom momente stratí dych a túto stratu snažia vynahradiť mystickosťou, strihom, hudbou a záverom, kerý bol od veci vzhľadom k filmu. Weaver skvelá, taká priama, drsná ba priam až autoritatívna. Koho téme nadprirodzených javov trochu zaujíma, rozhodne si to treba pozrieť. 4 z 5 ()

FritoleXx

Pokud máte rádi mysteriozní filmy a rádi sledujete jak se luští záhada, tak jste tu správně. Cillian A Sigourney se snaží vyvrátit kdejaký paranormální jev a potopit podvodníky. Všechno to funguje skvěle, atmosféru to má výbornou a herecky je to taky paráda. Pátou hvězdu ale nedám, protože tomu chybí důraz na detail a propracovanost. A také samotný závěr, ač nečekaný, je řekl bych špatně vygradovaný. Přesto stojí za vidění a po průměrném přijetí jsem od toho tolik ani nečekal, tudiž příjemné překvapení. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)