Kriminálna dráma mapujúca každodennú prácu parížskej polície, konkrétne jej špeciálnej jednotky na ochranu mladistvých. Odhaľovanie prípadov zanedbania povinnej starostlivosti, vyhľadávanie a ochrana detí vystavených agresii či týraniu zo strany rodičov, sociálna prevencia, pomoc matkám v hmotnej núdzi, ale i výsluchy osôb podozrivých z pohlavného zneužívania detí a odhaľovanie detskej pornografie. Toto je rutina desiatok policajných dôstojníkov, mužov i žien, ktorí sa snažia zabrániť tým najťažším zločinom spáchaných na bezbranných. Ako sa vôbec dá zvládať takéto psychicky náročné zamestnanie a oddeľovať pracovné a osobné problémy, ktoré spolu často súvisia? Realistický pohľad, svieže tempo a aktuálnosť témy, ktorá bez ostychu a prikrášľovania pomenúva veci pravým menom. (oficiálny text distribútora)

hygienik

Obrovský počet epizódiek mi spočiatku vadil, ale na konci z toho vyšiel veľmi plastický a ľudský obraz policajného života, ktorý udržal moju pozornosť až do konca. Obdivuhodné je, že pri všetkých zobrazených problémoch tomu nechýbal humor. Videné FIFFBA 2012 ()

campix

Ach. Velmi těžké na hodnocení. Já vlastně podobné typy filmů nemám zas tolik v lásce. Prostředí a téma, které se zas tolik netočí a od začátku do konce je to velmi smutný až znepokojivý pohled. Polisse totiž sleduje polodokumentární formou denní rutinu policejního oddělení, které se zaměřuje na zneužívá dětí. Do dění také probublávají mezilidské vztahy a sledujeme jak denodenní práce dopadá na jednotlivé členy jednotky. Finále mi film vyloženě zkazilo, protože nemusím takové vychtěné šokující finální záběry, které vyústí v titulkové hrobové ticho. ()

Mishqo

Francúzsky film o špeciálnej policajnej jednotke zaoberajúcej sa predovšetkým ochranou detí pred zneužívaním, násilím, zanedbanou starostlivosťou, atď. Veľmi efektívne kĺbi pracovný ale aj súkromný život jednotlivcov, pekne vidno psychické rozpoloženie jednotlivých postáv. V istých momentoch fakt silný zážitok a môžem odporučiť. ()

blechy

Musím říct, že ze začátku byl pro mě film hodně těžký na pochopení, ale pak se mi naštěstí souvislosti začali spojovat... a tak nějak mě děj vtáhnul. I když tam bylo mnoho vtipných scén, tak jsem nějak neměl chuť se smát... zajímavá atmosféra filmu... Musím říct, že na konci jsem měl co dělat... Rozhodně tohle stojí za zhlédnutí. Navíc mě zaujala role režisérky, která si zahrála ve filmu fotografku :) ()

kolemjdouc

chaos kdy pravá ruka neví co dělá levá a francouzům opravdu stačí stůl plny jídla a pití aby rozjeli konverzačku kde se všichni překřikují...pochybuji že takhle to je v reálu.Moment kdy někoho zatýkají a řvou jeden přes druhého to je fakt na palici.Samozřejmě téma je závažné - zneužívání děti a jejich ochrana - ale co je moc to je moc ()

Illy

Docela slušný scénář sráží televiznost, což neomlouvá ani že film natočili frantíci. Vlastně obluda. Scénáristka, režisérka a ještě i herečka je strašná příšera. Jako by nestačilo že mě děsila v Noci s nabroušenou břitvou. A když vytvoří pár s jakýmsi bílým černochem, nemohl jsem se soustředit na nic jiného než abych koukal jinam. Situaci nezachraňují ani mužatky v rolích ostatních policistek. A pak že jsou francouzky šarmantní. Prdlajs. ()

warrenur

Hodne silny a autenticky film s realnymi postavami z jedneho policajneho oddelenia. Zvlastny styl reportazneho strihu a kamery si ma po par minutach ziskal. Film ma skutocne mnoho intenzivnych momentov. Vrelo odporucam. ()

Saur.us

Velmi silné a depresivní drama. Jednotlivé případy unesených dětí, znásilnění mladistvích nebo pedofilie jsou prostřídány rodinnými problémy příslušníků brigády nebo napětím v kanceláři. Vrcholem autenticity a syrovosti celého snímku je porod mrtvého dítěte znásilněnou nezletilou dívkou. Překvapivě se ale našla i chvilka na humor. "Víš, že není normální dávat za telefon?" "Když on to byl chytrý telefon". I přesto, že je snímek složený ze spousty malých příběhů, ani jeden případ nenudí. Škoda jen, že některé scény ze soukromí příslušníků byly slabší než zbytek filmu. ()

kostej_

Režiséři (a hlavně režisérky) by měli mít zakázáno hrát ve svých filmech. Nikdo jiný je pak nemůže uvést řádně do obrazu, obzvlášť, když jsou součástí jedné z mála linek, které překračují hranice civilnosti ke zbytečné hysterii (v tomto případě románek s Fredem, a vůbec celá Fredova postava), a trochu tak kazí jinak velmi dobrý zbytek. ()

agassi68

Trošku viac prepletené ako by bolo zdravé, no inak skvelý pohľad na frustrujúcu prácu špeciálneho oddelenia polície. Po čase ľuďom, ktorí majú vyššie EQ nemožnosť pomoci všetkým začne liezť na nervy. Z toho vyplývajú konflikty doma, v práci a niekedy aj tragické riešenia. Podobný film sa dá natočiť v školstve, nemocniciach atď.. ()

AngelG

Velmi dobré drama.. Francouzi tohle prostě umí a výtečně jim to sedí.. navíc sympatické obsazení to pouze podtrhává.. film je surový a s divákem se rozhodně nemazlí, stejně tak, jak se život nemazlí s některými jedinci.. má také spousty nezapomenutelných scén a nebudu lhát, i slza téměř ukápla (pro mě rozhodně vedla dívka s čerstvě porozeným dítětem).. snímky na tahle témata opravdu můžu a tudíž jsem byla spokojená a zabavená po celých 127 minut.. navíc se mi líbilo to spojení – řešení policejních případů, ale do toho také zabývání se soukromými životy vyšetřovatelů a jejich vzájemnými vztahy mezi kolegy a parťáky.. opravdu dobrý film.. ()

DonBraso

S příhlednutím témátu,který si vybrala režisérka Maïwenn,nemůžu jinak,než dát plný počet.Začátek,jsem nevěděl vůbec co je to za představení,ale po chvilce se kamera a hodně ukecaných scén trochu zklidní a člověk začal místo titulek,taky trochu sledovat i herce.Pak to byla krásná symfonie,která francouzským policajtům asi tento film udělala čest.To,že tam chyběla sebevětší kauza s dítětem,možná kvituju,hodit se do dvouhodinové filmu se mohla krásně a ubrat klidně u jedné scény,ale už se stalo a já se doopravdy bavil.Všechno jako rodina,výslechy,zábava,lásky,porozumění,láska k dětem tam bylo.Ten konec překvapil nejvíc. ()

hasacisko

Strasne vela zbytocnych kecov o nicom, vsetci sa prekrikovali, cisty chaos. Film mohol byt kludne o 30 min kratsi a malo by to vacsi spad. Europsky styl herectva, hlavne taliansky a francuzsky mi vobec nevyhovuje, vsetci strasne prehanaju az je to otravne... ()

Rodriguess

Mozno po tomto filme zacnem mat rad o trcohu viac policiu. Fakt realna drama z policajneho zivota. Najlepsia scena ked arabska prislušnicka policie vyleti na arabskeho pedofila, to bolo huste! ()

moudnik

Ještě mám otevřenou pusu a nevěřícně kroutím hlavou, tak drsně jsem byl vtažen do děje tohoto filmového pokladu. Jako bych tam byl a bojoval s nimi - těmi naprosto uvěřitelnými a nádhernými pečovateli o dětská práva. Úžasný film o všedních dnech a únavě svatých lidiček chránících naše děti před krutostmi tohoto světa. ()

tomas_j

Nejdřív jsem si říkal, zda jsem si nevybral sotva průměrný film, ale když jsem si zvykl na civilní styl a film spěl ke konci, mé hodnocení se posunulo téměř k 5*. ()