Francouzská filmová komedie o potížích odvážného kaskadéra s tíživou finanční situací, svéhlavou snoubenkou a zženštilým hercem, kterého má zastupovat. Kaskadér Jean-Paul Belmondo má před svatbou s krásnou Raquel Welch, jenže jí dojde trpělivost! Navíc se o ni začal ucházet bohatý hrabě a tak získat znovu její lásku nebude vůbec jednoduché... (oficiálny text distribútora)

anli

Samozrejme a jasne klasika,jeden z nejlepsich Belmondovych filmu a myslim,ze jedna z nejlepsich francouzskych komedii vubec,Skvely scenar,vtipna a napadita rezie.K tomu skvely Belmondo a uzasne krasna Raquel Welch.Co by vlastne clovek mohl chtit vic?No samozrejme nic,takze se na to radi divame zas a znova a zas a znova se kralovsky bavime a uzivame si to.Jasne nesmrtelnych 100%. ()

lennyd

Kaskadér Mike Gaucher (Jean Paul Belmondo) má poslední dobou trochu smůlu, a většina jeho kšeftů skončí nějakým průšvihem - a tak není divu, že jej většina filmových producentů nechce ani vidět (a ani jeho - nyní již bývalou - snoubenku). Ale když do města zavítá slavný herec Bruno Ferrari (Jean Paul Belmondo) a začne natáčet nový film, je jasné, že se bez dvojníka neobejde - a Mike je mu podobný jako vejce vejci. Dokáže Mike využít svou druhou šanci - nejen k získání prestiže, ale i lásky své snoubenky?... Já bych se asi neměl na "filmy z dětství" dívat - vždycky si pamatuji nějaký film jako naprosto úžasnou zábavu, a nyní na ně koukám, a kromě několika scén, které stojí za zmíňku, zbytek filmu nestojí za nic (nebo jinak, není tak úžasný a skvělý, jak si jej člověk pamatuje). Takže bych z celého filmu vypíchl snad jen perfektní scénu s natáčením pádu ze schodů, kdy J.P. Belmondo (jako Mike) padá, a padá, a padá - a J.P. Belmondo (jako Bruno Ferrari) kazí jednoduchý výstup ze křoví, a samozřejmě herecký výkon J.P. Belmonda v dvojroli (a to naprosto odlišných charakterů)... ()

Pavlínka9

Belmondo v dvojroli, kdy se mi jeho "hošánek" líbil víc a jeho úžasné kreace a namalované oči, bavily na maximum :) Raquel Welch byla neskutečná kočka a s Belmondem mi jako dvojice sedí :) Je to svižné, vtipné, zábavné a neokoukané :) Jak tehdy, tak dnes :) ()

pytlik...

Jediné, co mi na filmu vadí, je jistá nerealističnost. V normálním životě by se i ten sebevařícnější Bruno Ferrarri proměnil v blízkosti neodolatelných nesilikonových vnad Raquel na čistého heterosexuála. (Původní komentář z r. 2015 doplňuji v r. 2020 následovně, neboť jsem o pět let moudřejší (a/nebo vyhaslejší?)) Musím říct, že mi bylo moc líto, že film nekončí hepijendem, protože si Raquel bere zvíře místo toho hradního pána. Místo života v luxusu si zvolí další zlomeniny. Nechápu to, vždyť ten šlechtic vypadal dobře, netlustý, neplešatý, nestarý, nešedivý, pravda, trochu ráčkoval. Ale tak to by se mohlo vyřešit tím, že by místo "r" říkal "v". Samozřejmě by si musel dát pozor na určitá slova, např. by o sobě nesměl nikdy prohlašovat, že je horňák. Což by bylo jednoduché, každý by to poznal i beze slov podle toho, jakou si vybral za partnerku. Jinak zvyšuju hodnocení o hvězdičku. ()

noriaki

Zvíře se nevejde ani do top 3 mých nejoblíbenějších Belmondových komedií, ale to jen proto, že vrchol jeho tvorby je ještě lepší. Subjektivně vzato, vytnout můžu jen máloco. Babel ukazuje jak variabilní a vynikající herec to je a chrlí jednu nezapomenutelnou hlášku za druhou. Raquel Welch ho skvěle doplňuje a i když se při natáčení prý moc nemuseli, mají mezi sebou obrovskou chemii. Škoda jen občas slabšího scénáře a několika hluchých míst v prostřední třetině filmu. ()

Kubaso

Nikdy nepřekonaný a nepřekonatelný Jean-Paul a jeho "pohled z ocele v sametovém oku..." Po nespočetných promítáních starých kazet sice musím uznat, že Muž z Acapulca si stojí o něco líp, ale za míň než za 5 to prostě být nemůže, "protože jsem ještě nevykouřil svou poslední cigaretu." ()

JohnSmith

Díky Blesku jsem se na tuhle dokonalou komedii mohl po letech podívat znovu.A nemám co dodat,je to prostě luxusní kousek francouzský kinematografie. Já a ženská,no fuj ()

sskrblik

Belmondo řádil na obrazovce jako zvíře! Není nad čím spekulovat - vysloveně si celý film ukradl pro sebe - svým charisma a herectvím. Nejen, že je slušný akrobat, ale není mu cizí i parkour a najednou se za vteřinu přemění na džentlmena s lišáckým úsměvem. Do toho divoženka Raquel Welch.... Bellissima! :) ()

lykan9

Samozřejmě, že se jedná opět o vydařený kousek - od Bebela jsem zatím žádný jiný neviděl, ale musím konstatovat, že se mi zde jeho výkon zdá nejslabší. Přesto je očividné, že Belmondův nejslabší výkon dokáže zastínit výkony ostatních. Další pozitivní věcí, která je nepřehlédnutelná jsou dokonalá ňadra Raquel Welch, která zároveň zastínila její herecký výkon. Jinak se samozřejmě jedná o úžasnou komedii, která baví i po letech. ()

D28

Nikdy nezabudnem, ako sme to pozerali prvýkrát a druhýkrát a tretíkrát vlastne asi kvôli tomu, že po príchode Belmonda na vozíčku sme celá naša rodinka boli ďalších 10 minút pod stolom v záchvatoch smiechu a zaliati slzami, a teda prišli o nasledujúce dialógy.Opakovalo sa to samozrejme viackrát... A čo sa budem ďalej rozkecávať - komédia storočia. ()

vyfuk

Moje první zkušenost s Belmondem dopadla perfektně. Trochu sexistická komedie, u které se ani nemusíte smát. Jde to samo! ()

Autogram

Belmondo dvojrole obľubuje a vždy je z toho perfektná zábava. Zvlášť scéna na schodoch, to je taká typická belmondovčina. Raquel spodné prádlo vo väčšine filmových kostýmov očividne nepotrebovala. –––– Na to budete potřebovat půl roku, aby vypadal jako já. ()

m.a.t.o.

Ako na hojdačke. Príbehovo dosť slabé a nevyvážené. Lepšie scény striedajú horšie a naopak. Avšak všetko to dokonale zachraňuje Belmondo v dvojúlohe frajerského kaskadéra Mikea a priteplenej superstar Bruna Ferrariho. 50 % ()

ghatos

Našlapaná komedie plná skvělých replik. Celé to funguje výborně dohromady. Radost sledovat takovou čistokrevnou komedii bez přívlastků včetně stylového/symbolického závěru nesmrtelného J.P Belmonda. 84%. ()

Pecival

Příjemná komedie, ze které pohoda a relax přímo číší. Belmondo je v dvojroli skvělý, velký fanoušel Raquel zrovna nejsem, ale řekl bych, že do této role byla obsazena docela trefně. Ke konci tomu trochu začal docházet dech (a humorných scén ubývá), ale dobrý pocit přetrvá. ()

manonfire

Krásná komedie. I když dnes, ve světě cool přívlastků, je slovo krásná tak trochu opovrhovaným outsiderem, ruku na srdce, která americká cool žánrovka šahá těmto Belmondovským majstrštykům alespoň po kotníky? Jako bonus famozní Bruno Ferrari, kterej je prostě neskutečnej borec a zamilovat si ho musí i ten největší homofob. 100% ()

Fox85

Jedna z nejlepší komedií s Belmondem, skvělá od začátku až do konce. "Ještě jsem nedokouřil svou poslední cigaretu" ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (viac)

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo