Godzilla

• USA Godzilla (viac)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Ľudstvo o tom v tom čase ešte nevedelo, no začiatok jeho konca sa začal písať už v roku 1999, keď nálezom prehistorického monštra v jednej z filipínskych baní. Krátko nato došlo k tragickej nehode v japonskej atómovej elektrárni, oficiálne v dôsledku prírodnej katastrofy, v skutočnosti však táto udalosť priamo súvisela s už spomínaným nálezom a bola, žiaľ, predzvesťou ďalších ničivých udalostí, ktoré nasledovali - a stupňovali sa - v ďalších rokoch, vo všetkých kútoch sveta! Inžinier Joe Brady (Bryan Cranston), ktorý vtedy v elektrárni pracoval, prišiel pri tragédii o prácu i milovanú manželku Sandru (Juliette Binoche), no stratil oveľa, oveľa viac... O pätnásť rokov neskôr je z Joeovho jediného syna Forda (Aaron Taylor-Johnson) už dospelý muž, ktorý už má vlastnú rodinu. Jeho šťastný a relatívne pokojný život sa však obráti hore nohami, keď musí vycestovať do Japonska a dostať z väzenia otca, ktorý sa už po x-tý raz pokúsil vlámať sa do ich starého domu v zakázanej zóne neďaleko rozvalín zničenej elektrárne. Joe je totiž skalopevne presvedčený, že sa tam deje niečo nekalé a ktosi mocný sa to snaží za každú cenu utajiť! Keď sa mu podarí Forda presvedčiť, aby sa do objektu vlámal s ním, čaká ich obrovské prekvapenie – zistia totiž, že na údajne smrtiacou dávkou žiarenia zamorenom území nielenže nie je žiadna rádioaktivita, ale zato je tam plno vedcov i ono prehistorické monštrum spred rokov! A pravda je ešte desivejšia – proti krvilačnému predátorovi, ktorý sa vzápätí preberie a začne nezastaviteľne pustošiť svet, totiž zatiaľ nezabrala žiadna známa zbraň! Posledná šanca na záchranu ľudstva sa tak zrazu ocitne v rukách hŕstky odvážlivcov a ich najväčšieho nepriateľa, ďalšieho prehistorického monštra menom... Godzilla! (TV Markíza)

Jordan

je velmi diskutabilne, ci je pozitivne, ze je to vyrazne zlepsenie od emmerichovej godzilly v tom, ze godzilla vyzera naozaj dobre, honosne, luxusne, vypiplane a kvalitne - ja sa totiz pytam, KEDY a KDE bolo napisane, povedane alebo urcene, ze godzilla ma vyzerat SERIOZNE, kvalitne, vypiplane a vizualne vazne uchvatne? odjakziva posobila smiesne, komicky a uletene... nikdy nemala ambiciu byt serioznym monstrom realisticky zobrazenym a konkurujucim spielbergovym dinosaurom... v tomto (mozno nie uplne umyselne a vedome) vidim emmerichovu trapnu a naozaj "zlu" gojiru ako plus... vyhodou tejto je fakt, ze jej vizual vychadza z povodneho vyzoru japonskej godzilly od TOHO, ale to je naozaj u mna jedine plus... dalej si dovolim namietnut, ze dalsim vylepsenim je to, ze pribeh a scenar maju realistickejsi pristup - tiez si nepamatam, ze by niekedy nejaky film s godzillou bol komponovany s ambiciou vazneho pribehu A-ckovej kategorie. chyba tomu nadhlad, humor, stava... skoda elizabeth olsenovej, ktora je krasna a TALENTOVANA, no v "statistickej" rolicke tohto typu sa nezurocil ani jej talent a ani jej krasa, je tu kratko a je prebytocna, jalova... a uplne nevyrazny, nemastny-neslany a toporny je aj aaron taylor-johnson, ktory zrejme pochopil, ze vela vody na poli charakteroveho a "vysokeho" herectva nenamuti a tak zacal pracovat na hrubnuti svojho krku a bicepsov... jeden z prvych letnych blockbusterov si urcite na seba zarobi, no ja musim konstatovat velke sklamanie; ()

HoneyBunny

Mám s Godzillou dva velké problémy. 1.) Hlavní hrdina není charismatický Bryan Cranston v roli traumatizovaného vědce, ale jeho syn (mnohem méně charismatický Arron Taylor-Johnson), americký mariňák s mladou rodinou (což je ve filmu přesně tak zajímavé, jak to zní). 2.) Hlavní monstrum není Godzilla, ale jakési zmutované cosi a la Cloverfield. Tým z HISHE dokonce spočítal, že Godzilla na plátně stráví necelých 12 (!!!) minut. Takže dostanete film o mariňácích, kteří bojují se zmutovaným monstrem, ne Godzillu. On vůbec ten scenář je dost slabý, zbytečně military (ve filmu se vůbec nezmiňuje americká vláda, v okamžiku ohrožení země o všem automaticky rozhoduje armáda!) a obsahuje hrozně logických kiksů. Naštěstí je Gareth Ewards zručný režisér a zachraňuje, co se dá. Některé z jeho záběrů jsou vyložené krásné a akční scény mají grády. Malé bezvýznamné plus dávám za účast Kena Watanabeho (na plátně je hrozně málo, očividně ho to moc nebaví, ale alespoň má hlášky typu "Let them fight!"). Mimochodem, všimli jste si toho otravného zaměření na rodinky s dětmi? Já tedy nevím, ale tohle asi není film, na který půjdete s manželem/lkou a dětmi... ()

JosefGruber

Jedna velká bída. Čekal jsem propadák, ale ne zas tak velký. Prostě zase nic nového pod sluncem. Klasická americká břečka při, které není důležitý děj, ale to kolik budov se v průběhu filmu zničí. A to mě neba! 2*, 14.5.2014, kino ()

Carol Pifková

Komentár obsahuje tak kašilión spoilerov, takže by ho nemal čítať nikto kto ten film nevidel. Alebo možno aj tí čo to videli. Takže čakala som niečo ako, že wuááá som krutá Godzilla, pozhadzujem vám baráky, dám pár za ucho ľuďom s mojou krásnou prednou nožičkou a zbombardujem vám proste celé mesto. No ale bola tam dáka rodina modliviek (kudlaniek) tak som potom čakala niečo ako wuááá som strašná Godzilla zožeriem tie kudlanky, zničím celý svet prežijem iba ja a budem vrcholový predátor keď sa začne mezozoikum. Nie ani tak to nebolo. Bolo to, že wuááá som strašná Godzilla, serem na vás ľudí ale keď sa zjavila prvá kudlanka, tak si povedala ale no dobre ja vás teda zachránim, ale aj tak ako ľudstvo stojíte za prd. Pri scéne keď sa Godzilla tak smutne pozerala na Forda Focusa som mala pocit, že ten beťár si k nej vytvorí citové puto a ochočí si ju. Mimochodom to som fakt jediná kto sa kvôli tej Godzillke tri krát rozplakal? Keď po nej strieľali (hajzli tak ona im pomáha a oni po nej strieľajú, dúfam, že mala kožu ako ankylosaurus) znášala som to dosť ťažko no ale keď prvý krát to vyzeralo, že zomrela keď som proste videla ako sa rúti ten mrakodrap, tak ešte ani nepadol na ňu a už som sa topila v slzách.... a priznám sa, že keď ešte nabrala silu a nabehla znova na scénu začala som tlieskať. Ale tak potichu aby sa ľudia na mňa divne nepozerali. No a potom to zase vyzeralo, že Godzilla zomrela bola som totálne nasratá a zase som začala plakať, pretože mi jej bolo naozaj ľúto. No a potom otvorila oči a ja som sa išla šťastím zbesniť. Bože ale čo ten happy end? Tak aspoň jeho žena mohla umrieť alebo aspoň on.... ten malý nie pretože mal figúrku Stegosaura. Som čakala, že ešte tej Godzille začnú tlieskať. Čo ak by sa stalo, tak by ma už asi riadne nasrali. Vzhľad Godzilly bol naozaj úžasný, ale čo tie modlivky?! Veď chodili ako šimpanzy, chýbali im len červené paviánske zadky. A hlavu mali zas ako robot. Tá ich huba mi pripomínala Thunder cat alebo Roccat.. jo ale to je fuk. 4* sa mi zdajú veľa preto dám lepšie 3*.... no ale proste tým šťastným koncom to fakt posrali. Už chýbalo len aby jeho otec vstal z mŕtvych. A nedá mi nespomenúť zážitok z kina, keď CUDZIA (lebo niekto to nepochopil) baba, ktorá sedela vedľa môjho priateľa sa pýtala toho svojho, na tú obrovskú kostru, že "To je kostra?". Bavia sa tam o fosíliách, kosterných pozostatkoch a bla bla a ona nespozná rebrá a chrbticu a spýta sa či je to kostra? To ako fakt? Tak to pobavilo no. Škoda, že som to nepočula. Tie japonské Godzilly vyzerajú tak odpudivo čo je strašná škoda, ale proste táto tak pri nej som mala pocit, že ju doma musím mať bude sa skrátene volať Godži a budem ju mať strašne rada a aj ona mňa. ()

Anderton

Podstatné je, že to má ten starý japonský nádych. Poblémom je, že až do fimále je to po všetkých smeroch iba ten nádych. Už sa zdá, že sa to celé rozbehne, aby sme zase začali sledovať dialógy a pohyb ďalších postáv "a tak stále dokolečka". Našťastie sa to v tom finále rozbehne, je to vážne úctivá pocta starinkám z 50. rokov štúdia Tohó, lenže dovtedy sledujeme, ako v kvázi napínavých scénach sa postavy pomaly otáčajú, pretože tušia, že za nimi je niečo obrovské, pozrú sa hore a povedia "oh my god"...."a tak podobne a dokolečka". Pátos je znesiteľný, modlitba za americký národ padne len raz a našťastie je nasledovaná fantastickým parašutistickým zoskokom. Najväčším plusom je dizajn postáv, z ktorého budú mať japonskí diváci myslím veľkú radosť a ústredné monštrum je proste jeden obrovský mazlíček, ešte chutnejší, ako Macko Uško. Raz za čas nie je od veci si pozrieť nejaký hollywoodsky megablokbuster a nová Godzilla je dobrou voľbou. Pokiaľ viete, na čo idete. ()

Frajer42 odpad!

Mě to tedy extrémně nebavilo. Akce je pěkná, ale je jí hrozně málo a úplně všechna se odehrává v naprosté tmě, takže se člověk musí strašně moc snažit, aby viděl vůbec něco. Vše kromě akce je šíleně nudné. Dále si musím postěžovat, že se tento film nejmenuje "Rodinné trable a možná dojde i na Godzillu", nýbrž jen naprosto stroze nese jméno "Godzilla", takže bych dost ocenil, kdyby se ta Godzilla sem tam i objevila, i když byla tak hnusná. Hloupí lidé umožnili obživnout jakýmsi divným létajícím pavoukům. Naštěstí se z hlubin země probudil tlustý dvounohý brontosaurus, který se rozhodl opět nastolit rovnováhu a řád. Úplně nevím, jak to ohodnotit. Celý ten film mi přišel takový zvláštní, nudný, chaotický, ukecaný, strašně špatně zahraný a poměrně debilní. Vzhledem k tomu, že se mělo jednat o velkofilm, tak musím konstatovat, že pořádná slabota. Jako by to bylo natočeno výhradně pro tatínka s maminkou, jejich 8 dětí a popřípadě i babičku s dědou. Na ostatní, jako by se snad schválně zapomnělo. Asi se budu muset omluvit všem fajnšmekrům, kterým godzillí figurky zdobí nejednu vitrínu, ale mě to tak obrovským způsobem nebavilo, že budu muset použít hodnocení nejnižší. Nějak jsem to absolutně nedovedl sledovat a přemýšlel nad mraky jiných věcí. ()

MikeCool

Komerce je mocná, peníze ovládají svět a filmový průmysl je ukázkovým příkladem!__________ Nejpopulárnější filmová příšera všech dob je bezesporu Godzilla (z japonského Gojira). V tomto nejnovějším blockbusteru se Godzilla zuby nehty drží původní japonské předlohy z roku 1954, kdy se toto bájné monstrum poprvé objevilo na plátnech japonských kin. Do USA dorazila upravená (sestřihaná) verze, která se jmenovala Godzilla: The Japanese Original. V ní jsou vynechány scény s Raymondem Burrem, které byly v původní verzi pro americkou distribuci. Přibyly dříve vynechané scény, které odkazovaly ke shození atomových bomb na Japonsko během druhé světové války. Od roku 1954 se o Godzille natočilo 28 celovečerních snímků, což je logicky monstrum, o kterém se natočilo nejvíce filmů všech dob. Trošku smutné na tom všem, je to, že ačkoliv je Godzilla (Gojira) japonský kult, nejvíce jej proslavili 2 americké remaky z roku 1998 a ten nýnější (2014). Oba remaky se dají považovat za takové laxní sci-fiction snímky pro dospělé. _________O čím dál více popularizující komerci ve filmovém odvětví svědčí i nová, nutno podotknout AMERICKÁ Godzilla, která svými poutavými trailery čiřící přehršel akce zve diváka na "akční film bez akce!". Nějak takto by se dal definovat tento americký remake, který byl často označován jako jeden z nejočekávanějších filmů roku 2014. Už jen samotný název GODZILLA je jeden velký komerční tah, poněvadž této monstrózní, nakonec i přátelské potvůrky si paradoxně divák moc neužije, protože celý film se táhne v neskutečně rozvleklém, směšném a stupidním kontextu, který je ryze typický pro americké předělávky původních filmů (remake). Největším pozitivem byla pro mě nádherná a skvěle vymazlená hudba v podání Alexandra Desplata, který složil hudbu např. k posledním dvěma filmům z Potterovské ságy (Relikvie smrti - část 1, 2). Zaujala mě i poněkud na oko dobře vypadající vizuální stránka, kterou bohužel nehezkým způsobem kazil nemístný střih. Samotné na oko dobře vypadající efekty byly samozřejmě výborné, monstrózní příšera byla neskutečně kvalitně propracovaná! Za tyto efekty by si tvůrci zasloužili Oskara. Jednoduše řečeno: Vizuální scenérii kazil střih a samostatné efekty bohužel zkazil podivuhodný scénář. Když to tak shrnu, největší zážitek byli pro mě úvodní titulky za doprovodu úžasné hudby. Poté film postupně čím dál více sklouzával do nudnějších a poměrně směšnějších vod. Poslední kapkou byl nehorázně kýčovitý americký happyend, podle nehorázně kýčovitého scénáře. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

AppleCore

Návštěva kina znovu vzbudila v mé hlavě nenávist k českému divákovi. To když si každý druhý přinese do kina kýbl popcornu, nachos a jinejch předraženejch sraček, jejichž chroupání nejen, že není zdravý, ale i přehlušuje veškerý dění filmu. Takže moje dojmy jsou opět mírně skreslený. Každopádně: Nová Godzilla není tak úplně to, co nám bylo prostřednictvím traileru slibováno. První hodinu (možná víc) jsou nám představovány postavy. Ty jsou ale tak nudný a mnohdy zbytečný, že film začne nudit dřív, než vůbec promluví. Jedinej dobrej charakter a činitel děje je Bryan Cranston, kterej ovšem dostal malej prostor a tak, než se stihnul rozmáchnout, prostě umřel (to ani neberte jako spoiler, že umře je jasný ještě před začátkem filmu). Kick-Ass tam jenom jako tak je, aniž by cokoli udělal, nebo pohnul dějem kupředu. Ken Watanabe pak jenom párkrát řekne „Gojira“ aby to znělo hezky japonsky. Takže postavy a herci vpravdě velká bída. To by nevadilo za předpokladu, že by je tvůrci dali na pozadí. A v tom je ten problém. Gareth Edwards se tak moc chtěl vyhnout atrakcím, že spíš než na ně, sází právě na postavy. Vždycky když se má cokoli epickýho stát, střihne se to jinam, jenom proto, aby si hlavní postavy mohli zatelefonovat, pokecat a tak podobně. Veškerý to epično pak běží na televizních obrazovkách v pozadí (nemocnice, obývák atd.). To samo o sobě je tak nasírací, že už jenom kvůli tomu srážím hvězdu. Ovšem: Jakmile kudlanka začne šířit zlo a paniku, film dostává úplně novej feeling, hlavně po nástupu Godzilly, o který se v první hodině filmu pouze mluvilo. Její nástup na scénu je monumentální (škoda právě toho, že než stihne blaženě zamrazit v zádech, střihne se dění jinam). Co se mi líbilo víc než dost, že Godzilla zde není stavěná do role nepřítele, nýbrž do pozice „nastolitele“ přírodní rovnováhy. Hlavními monstry jsou právě kudlanky. Když tenhle hlavní příběhovej fakt porovnáte s Godzillou od Emmericha, jednoznačně vítězí ta nová. Finálních dvacet minut je pak kulervoucích. Konečně se totiž divák může tetelit blahem, jak se všechno řeže a padá a hroutí, přičemž velice překvapilo, jak moc se Edwards drží původní Gojiry (co se týče podoby a schopností). Nad mravenčíma lidma se jen můžete pousmívat, jak se do nich snaží střílet. Všemu vcelku pomáhá i oldchoolovej soundtrack, kterej není sice vyloženě dobrej, rozhodně se ale k filmu hodí a nabídne celou řadu dramatických melodií a zvuků. Takže nová Godzilla je někde v půli cesty, když akce tak strhující a když cokoli jinýho, tak zbytečný nebo prostě nudný. Chápu snahu natočit to chytře, někdy je ale lepší rozpoutat digitální peklo, než s chabym scénářem rozmlouvat s divákem... Stejně si ale myslim, že až si to dam v klídku doma, teprve třeba docenim a uvidim, co jsem v kině neviděl a nedocenil. EDIT 23.8.2014: Domácí projekce je lepší - než ta v kině - v maličkostech, v detailech, který v kině v tom rachotu hůře vnímáte, jinak je to ale stejně tří hvězda. ()

Kothy

Tak tahle Godzilla je opravdu jiná než ta Emmerichova. Gareth Edwards to pojal úplně odlišně. Trochu jsem se toho bál, po některých reakcích, ale vyloženě zklamaný jsem nebyl. Sice té akce tam mohlo být víc, ale ty scény, co tam byly, byly hodně dobré. I když logika tam občas pokulhává. Trochu mě štvalo, že to bylo pojato spíš z pohledu licí než monster. Godzilla je tu totiž tentokrát jako ta hodná a bojuje proti dvou příšerám, takzvaným M.U.T.ům. Funguje jako jakýsi udržovatel pořádku na Zemi. I když lidi si to zpočátku neuvědomují, házejí po ní atomovky nebo do ní střílí. Protivníky má ale opravdu pořádné. Oba umí vysílat lektromagnetické signály, takže lidi jsou bezbranní. Jeden z nich umí i létat. Právě mě štvalo, že některé ty souboje vidíme spíš přes televizní obrazovku. Ale závěrečný fight a Godzillin plasmový dech byly úžasné. Trochu tu chybí známější herecké tváře. Můžu pochválit jenom Aarona Taylor-Johnsona, který docela zmužněl. A příjemnou Elizabeth Olsen, která má našlápnuto k dobré kariéře, ale mohla tam být častěji. Těším se, až je oba uvidím v nových Avengerech. :) "Mami, v televizi bojují dinosauři." :D Pacific Rim se mi ale líbil víc... ()

boshke

Hrozný. Že to bude tupý, se tak nějak dalo očekávat, ale třeba otřesně tupej Pacific Rim mne fakt dostal. Nová Godžija fakt ne. Ano, koukal jsem na ní v autobuse SA, znaven, po několikadenním tahu, s několika více či méně spacími pauzami, ale i tak její blbost vynikla. Příběh hroznej, to už ta Emmerichova Godzilla dávala větší smysl. Jo, v kině to asi mohlo dávat větší smysl, takto však... 20% ()

Dalda

Dávám 2/5 za snahu ohromit diváka. Jinak to bylo celkově dost slabé. Navíc 3D brýle jsem měl snad jen kvůli tomu, abych neviděl obraz dvojitě. ()

swamp

Po skvělém úvodu s mladě vyhlížejícími Bryanem Cranstonem a Juliette Binoche se na scénu dostává již ne tak mladě vyhlížející Cranston, jeho odrostlejší syn s podobou Aarona Taylora-Johnsona (kupodivu spíše nesympatický), sestra dvojčat Olsenových jakožto Aaronova žena, dvě atomová monstra a těhotná Godzilla (jinak si to její nateklé tělo nedovedu vysvětlit a věřím, že je to záměr tvůrců kvůli pokračování - Gynzilla). Jak už jsem naznačil, začátek filmu funguje výborně. Zbytek už trochu pokulhává a je mi jedno, že se jedná o blockbuster, ve kterém tak úplně nejde o děj, ale stejně by postavy mohly mít alespoň nějaké motivace. Fakt už mě nebaví sledovat, jak se syn vydává za otcem, se kterým není v kontaktu, do Japonska, když tu najednou se stane zrovna v ten den "něco"... to "něco" se vydá přes oceán za "něčím" - a dostaveníčko mají zrovna v SF, odkud syn odjel a zanechal tam manželku a dítě napospas "něčemu s něčím". A do toho spousta trapných záběrů na Kena Watanabeho, který pokaždé velice zvážní a řekne správně ゴジラ (zatímco v podkresu zní japonský hudební motiv). No, mně tohle prostě nestačí - a přitom byl film místy příjemně temný - jen kdyby se v těch kolejích udržel a dával trochu větší smysl. ()

sarkas21 odpad!

Godzilla je jedním z mých nejočekávanějších filmů tohoto roku a jsem rád, že jsem se konečně dočkal... Z čehož už moc odvázaný nejsem byla celkem zdlouhavá úvodní fáze filmu, kde se tvůrci snažili vytvořit nějaké vazby mezi postavami a divákem, která se ale moc nepovedla... Ale je fakt, že jakmile v IMAXu Godzilla zařve, tak vám naskočí husina a budete hltat každý její pohyb, každopádně kromě zvuku je to největší kravina co jsem snad kdy viděl.Člověk se na to těší a nakonec je to KATASTROFA ()

Campbell

Takže mám za sebou konečně další Godzillu. Nejrdříve chci poznamenat že jsem viděl všechny Godzilly takže jsem do filmu šel s obavama aby nedopadla jako Emmerichova(která se mi líbila ale nebyla to prostě Godzilla. Upřímě mám tak trochu z téhle Godzilly smíšené pocity, na jednu stranu se podle mě film zaměřuje až moc na lidi(Lidi co si stěžujou že je to jenom o lidech si dají okamžitě facku a jdou sledovat starší Godzilly)což je sice dobře ale občas to je až moc, další věc je že mi také přišlo že druhořadá dvě monstra se tu objevují častěji než samotná Godzilla, navíc mi ta okřídlená připomínala Mothru. Nicméně scéna která si mě totálně získala a z které jsem měl tak trochu orgasmus jako fanoušek Godzilly je téměř na konci kdy Godzilla plive ohěň! To byla tak neuvěřitelná scéna že fanouškům Godzilly pravděpodobně ukápla slza. Tohle je Godzilla jak jí známe, nevadí že vypadá jinak než Japonská ale dokázala to co Emmerichova nedokázala a to na co zapomínaly sem tam i Japonci na konci 3 série. Má tu svoje dva trademarky řev a oheŇ)nemůžu na tu scénu přestat myslet). Konec je krásně naivní a dává vědět že Godzilla se vrátí(scéna kdy se vrací do moře je v Japonských verzích též tak trochu trademark). Nová Godzilla se povedla, je napínavá sem tam nepostrádá emoce, boje jsou krásné, efekty vynikající a hlavně je to Godzilla na kterou se čekalo. Po dlouhé době jsem viděl áčkový film který mě potěšil(což se nedá říct o sračkormers aka transformers). ()

predators

Tak v kině naprostý nářez! Především zvuky si užijete dosytosti a po skončení budete řvát blahem! Příběh okolo je jen jakýsi doplněk souboje objevivších se monster, ale nijak nekazí požitek z kolosálních záběrů a soubojů. Godzilla strká Pacific Rim do kapsy! 75% ()

Zodd

Rozporuplné názory na tento film pravděpodobně pramení z domněnky mnohých diváků, že bude něčím na způsob prvního filmu s Godzillou z 50. let nebo Emmerichova remaku. Nová Godzilla má ovšem blíže k sérii "Godzilla Vs", kde každý film povinně zahrnuje boj Godzilly s jiným kaiju monstrem ke konci filmu. Je pravda, že efekty zde hrají velkou roli a herecké výkony jsem viděl již lepší, ale přeci jenom jsem nepostrádal silný příběh plný akce, emocí, naděje a ještě k tomu prolnutí amerického cítění s japonským, což se často nevidí. Když ke konci ukápne pár slz, není co řešit. ()

nash.

Velká očekávání přinášejí velká zklamání. To je nemoc, která postihla řadu ambiciózních projektů, které stavěly na tom, že budou velké a ještě větší až budou největší na celém světě. Těšil jsem se na návrat japonské legendy s tradičním schématem vytuněným megarozpočtem a technickými možnostmi. Těšil jsem se na Godzillu, která se bude valit světem bourat a ničit a dávat si držkovou se stejně gigantickými obludami. A co jsem dostal? Nudu k ukousání. Rodinné drama dvou přerostlých netopýrů a Godzillu, která je na plátně čistého času kolik? 30–40 minut? a jen plave a plave a plave a občas trochu zařve. Taky jsem dostal spoustu vojáků, kteří courají odnikud nikam a občas na opancéřovaná monstra komicky střílejí z pistolek. Dále sem tam spoiler Hrdinu, který bloudí příběhem, neudělá nic zásadního, dokonce ani tu bombu nezneškodní v poslední vteřině jak se sluší. A k tomu nášup kardinálních pitomostí, které možná mohou v originále z padesátých let působit mile, ale opravdu jen tam. A to nemluvím o zcela nesmyslném plánu na řešení situace, jehož logika mi zůstala skryta a jehož vrcholem je úžasný nápad nechat bouchnout megaatomovku v San Francisku. Ale ona je to vlastně taková americká ekologická atomovka, která nikomu neublíží, jen se tak blýskne na efekt. A k tomu jako bonus se mi opět potvrdila naprostá zbytečnost 3D technologie. Zatím, i přes několik vydařených scén, největší letošní zklamání. ()

PetrPan

Původní japonskou Gojiru ani její pokračování jsem dosud neviděl, nemohu tedy srovnávat a ani spekulovat o tom, co na to fanoušci originálu. Nabízí se jen porovnání s emerichovským nabubřelým popcornem, který sázel na povedené triky a všechno ostatní přesně v duchu buransko-amerického filmařského umu páně režiséra s úspěchem vypouštěl. Nutno říci, že tahle nová Godzilla se přece jen snaží mít i jiné ambice než být pouhým přitroublým blockbusterem, bohužel však zůstává jen u té snahy a nedaří se ani rodinné drama hlavního hrdiny ani reality show v podobě příprav na útok monster, vše zmíněné na mě totiž působilo ploše, vyumělkovaně a unyle, žádné napětí, žádný drajv. A to čím křupanova verze táhla, tedy triky, jsou nám tu, v míře větší než by bylo mému oku lahodící, podávány pod rouškou černočerné tmy, jinými slovy místo příšer vidíme často velké hovno. Nu ale abych jen nehanil, dá se najít několik opravdu povedených pasáží, vyjádřeno čísly: jedna, útok na Golden Gate Bridge a zbytek je přes všechna negativa poměrně stravitelná vata, to zas ne že ne. Uvidíme, na originál se v dohledné době chystám, zatím ale za odřené tři. ()

Ratemus

Nová Godzilla je trochu zvláštní, hlavně jí uvidíme asi po hodině filmu, do té doby je jen vata a nuda. Souboje Zilly s dvěmi přerostlými komáry vypadjí opravdu pěkně, jen škoda, že většina filmu se odehrává ve tmě, takže z toho nemáte téměř nic. Struktura filmu je jasná a primitivní, AT Johnson, jako zdatný poručík, se vždy vtírne k nějakým vojákům, jako jediný přežije, poté je zachráněn a pořád dokola, Ken Watanabe celý film jen zírá a zírá, takhle čumět celý film mě opravdu pobavilo. Godzilla jistě není špatná, ale je to neskutečně táhlý a nudný protože, když už tam konečně je Godzilla a jde nedej bože vidět, tak už jste tak znuděný, že je vám u prdele, jestli tam někdo umře nebo ne.. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Před pár dny jste se zde mohli dočíst, že studio Warner Bros. zveřejnilo své plány pro zavedení bezprecedentního modelu distribuce na rok 2021, v jehož rámci by mohlo uvést veškeré své nové snímky v… (viac)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Následovník filmů Godzilla, Godzilla II Král monster a Kong: Skull Island od studií Legendary Pictures a Warner Bros. by mohl dorazit na streamovací službu. Možná. Film Godzilla vs. Kong v režii… (viac)

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (viac)