Godzilla

• USA Godzilla (viac)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Ľudstvo o tom v tom čase ešte nevedelo, no začiatok jeho konca sa začal písať už v roku 1999, keď nálezom prehistorického monštra v jednej z filipínskych baní. Krátko nato došlo k tragickej nehode v japonskej atómovej elektrárni, oficiálne v dôsledku prírodnej katastrofy, v skutočnosti však táto udalosť priamo súvisela s už spomínaným nálezom a bola, žiaľ, predzvesťou ďalších ničivých udalostí, ktoré nasledovali - a stupňovali sa - v ďalších rokoch, vo všetkých kútoch sveta! Inžinier Joe Brady (Bryan Cranston), ktorý vtedy v elektrárni pracoval, prišiel pri tragédii o prácu i milovanú manželku Sandru (Juliette Binoche), no stratil oveľa, oveľa viac... O pätnásť rokov neskôr je z Joeovho jediného syna Forda (Aaron Taylor-Johnson) už dospelý muž, ktorý už má vlastnú rodinu. Jeho šťastný a relatívne pokojný život sa však obráti hore nohami, keď musí vycestovať do Japonska a dostať z väzenia otca, ktorý sa už po x-tý raz pokúsil vlámať sa do ich starého domu v zakázanej zóne neďaleko rozvalín zničenej elektrárne. Joe je totiž skalopevne presvedčený, že sa tam deje niečo nekalé a ktosi mocný sa to snaží za každú cenu utajiť! Keď sa mu podarí Forda presvedčiť, aby sa do objektu vlámal s ním, čaká ich obrovské prekvapenie – zistia totiž, že na údajne smrtiacou dávkou žiarenia zamorenom území nielenže nie je žiadna rádioaktivita, ale zato je tam plno vedcov i ono prehistorické monštrum spred rokov! A pravda je ešte desivejšia – proti krvilačnému predátorovi, ktorý sa vzápätí preberie a začne nezastaviteľne pustošiť svet, totiž zatiaľ nezabrala žiadna známa zbraň! Posledná šanca na záchranu ľudstva sa tak zrazu ocitne v rukách hŕstky odvážlivcov a ich najväčšieho nepriateľa, ďalšieho prehistorického monštra menom... Godzilla! (TV Markíza)

PhoenixSwan

Jeden z těch filmů u kterých většinu doby trvání trávíte bojováním s nechutí a zíváním, že už si ani radši nepamatujete co bylo v první polovině stopáže a jen tak matně hrabete v hlavě, aby vás pak následně poslední půl hodina přesvědčila, že se nemusíte mlátit do palice kvůli dalším dvěma ztraceným hodinám života. Nebo jo? Dlouhé minuty amerického žvanění a pohledů, a člověk z toho neví pomalu ani hlavu natož patu. Hodnotit herecké počiny ani nejde, jelikož tenhle film je zařazen do sekce "Digitální serepetičky - herecké výkony druhá kolej". Podtrženo sečteno, pro lidi co se rádi nacpou popcornem v kině, dobrá zábava. Ale pro diváka, co čeká od filmu nějaký prožitek, nedej bože napětí, průměr. ()

Duke90

Jak píše uživatel gogo76 - tak nějak jsem doufal že nová Godzilla by mohla kvalitou předčít Emmerichovu poameričtělou verzi, jenže to se nestalo ani omylem. Ta byla totiž pořád asi třikrát zábavnější a svižnější než tenhle "užvaněný kousek". Řekl bych to asi takhle - odklon od japonského originálu se v mém případě Emmerichovi vyplatil víc než Edwardsovi příklon k původní sérii z padesátých a šedesátých let. Ty dvě další MUTO monstra jsou spíš na facku a Godzille je věnováno strašně málo prostoru. Stejně tak záběry na všechny příšerky jsou hodně, HODNĚ omezené. Proto mi film s blížícím se koncem doslova vyrazil dech, když najednou z ničeho nic zhoustla atmosféra, že by se dala krájet a Godzillka se konečně utkala s muto-blbečky. To je jediné co Emmerich ve filmu neměl a s jeho stylem asi nikdy mít nebude. Škoda že takový nebyl celý film, pak by Edwards bez pochyb filmařsky zvítězil. ()

simi78

Vizuálně stimulující, zajímavý film který se bere vážně ale ne moc vážně a Bryan Cranston jen potvrzuje to, jak moc je dobrý herec. ()

applestar

Efekty super ale Godzilla z 98. pro mě vypadala vizuálně lépe než v tomto případě. I více humoru s Jeanem Renem ale tento film spíše poukazuje na propracovanost a složitý děj. Takže Godzilla z jiného úhlu pohledu. Pro mě film, který už vidět nemusím. ()

Andreas17

Godzilla jakožto místní HERO, který zachrání zemi před hrozbou, aby vyrovnal rovnováhu v přírodě, a pak, když si všichni myslí, že je po ní, tak si zase spokojeně odkráčí zpět do hlubin oceánu. Škoda tolika klišé ve filmu a toho speciálního efektu, který chrlila Godzillka z tlamičky. Jinak spokojenost. ()

Katy.st

Podle traileru to vypadalo na trhák, na to, že se možná budu i v sedačce klepat a pak se mi budou zdát děsivý sny. Já nevím, mám pocit, že když jdete na film, které má i jméno 'hlavního hrdiny' v názvu, tak se objeví dřív než - aspoň jak se to zdálo mě - v polovině filmu a ještě do toho hodili dvě další příšery, aby toho nebylo málo, a pak se tam všichni kočkují navzájem. Sice měly všechny příšery super světélkující efekty a další film by měl být o tom, jak jim Godzilla bude stát na Vánoce místo stromečku na hlavním náměstí, ale pro mě to nestačilo. ()

Pavoll

Nepasovali mi tam herci(keby aspon dobre hrali). Naprd scenar, nedomyslene, nelogicke, 3D verzia bola na hovno. Jedine co sa mi pacilo boli efekty a hudba. ()

vieriX

Je tu značně vidět inspirace filmu Monstrum prostě se tu hraje na strunu lehce pomalinku odkrývat a pokud možno co nejvíc schovávat zamoskované tmou a mlhou. Jako tvůrci se chtěli zaměřit i na lidské příběhy, ale funguje to snad jen tak 30 minut než umře otec od hlavního hrdiny. Prostě lidska stránka nikdy nebude fungovat když máte na place 100 metrové monstrum. A teď se dostanu ke Godzille ta je trikově vypiplana a je vidět, že s ní byla velká práce narozdíl od dalších dvou monster ty vypadaji jak přerostlí komáři tady jsem hodně nespokojen. ()

MeatFly_cz

Co jsem chtěl, to jsem dostal. Ano Godzilly mohlo být více, ale zase na stranu druhou tam není tam tak úplně sama, takže aspoň toto vám to trochu vynahradí, nechci zacházet do spoilerů. Po dlouhém čekání na grandiozní finále, ale zjistíte že to čekání za to stálo. Film je hodně temný, napínavý, efekty a zvuková stránka špičková. ()

Sparky

Přišlo mi to spíš jako film o US military zachraňující situaci a na pozadí se objeví nějaký to monstrum. Nebyl to úplně film o Godzille, což je škoda. A Bryan Cranston tak moc ukazovaný v trailerech má hodně krátkou roli. ()

ondey

Strhující vizuální efekty rozhýbané příběhem stejně blbým, jako předvedly snímky o tomhle monstru z šílených 90. let. Majinko zklamanéj sém. Asi si pro zlepšení nálady pustím Cloverfield. ()

kiros179

Jsem naprosto spokojen, popkorn, se známým tématem, který končí tak, jak jsem to opravdu nečekal ani náhodou. Edwards zvládl velice ošemetné téma mistrovsky, pokud jste schopni akceptovat co nám v nové verzi servíruje (nevidím jediný důvod proč ne - je to Godzilla sakra), je to opravdu skvělá jízda. Oslava US military držena v únosné míře, celý svět se nám scvrkl na Ameriku a ubohé Japonsko, ale budiž. Od úvodní scény až do konce naprosto dokonalá hudba. Těch 140 kaček za 3D nelituji ani v nejmenším, i když je vcelku zbytečné. Godzilla is fkn cool! 90% PS: Poslední věc, dokážu si představit, jakou vlnu fanoušků v Japonsku si tímto filmem Edwards získá, vzhledem k tomu, jaký je tam Godzilla fenomén a jak nám ji zde ukázal - bravo. ()

B_Dup

Zde vyvstává otázka: Jde natočit v současnosti lepší "monster-film"? Pokud se necháte hned na začátku vtáhnout zcela do děje, nebudete mít problém se s nejnovějším zpracováním zmutovaného přerostlého ještěra ztotožnit. Pokud si ale budete v průběhu sledování klást i ty nejbizarnější otázky, přesto že víte, že takový snímek se musí brát s dostatečným nadhledem, budete při finálních titulcích nějakou dobu v rozpacích, jež se možná nerozplynou ani během cesty domů autem či namačkaným nočním MHD. Příběh většinu asi příliš neosloví a nezaujme, herecké výkony rovněž nejsou nijak převratné. Zde však hrají prim stvůry (či nestvůry?)... Echolokace a nastolení rovnováhy přírody díky léta utajované "genetické kuriozitě" by snad nebyly ani tak špatným nápadem, jenže využití dalších prapodivných nestvůr ruku v ruce s jejich vizuálním zpracováním nemusí působit právě originálně. Prostě Godzilla jako zachránce světa - ne každému to sedne. Co ovšem uchvátí, jsou efekty. Fantastická atmosféra, vynikající zvuk v napjatých situacích, kamera, snadno nabudete dojmu, že jste součástí akce. A to se rozhodně nestává pokaždé. ()

Mistr_Moon

Nečekejte od toho filmu nějakou extra zábavu a budete spokojeni. Celou dobu se to tváří vážně a je fakt, že až na pár kixů se jim to daří. Nemohla chybět agitka americké armády a tak tu máme amerického vojáka, který se až z japonska vrací ke své rodině, během toho se připlete k atomovkám, mezitím si americké vojsko zastřílí ostošest, ačkoliv to má asi takový smysl jako jít s kuličkovkou na polárního medvěda a taky tam furt padaj vrtulníky a letadla. A San Francisko lehne popelem neboť je dneska v módě v podobných filmech srovnat města se zemí. Nakonec se všichni najdou a žijou spolu šťastně až do smrti, nebo nedej bože do natočení druhého dílu. Ale je to fakt dobře natočené, napětí by se dalo krájet keramickým nožem, emoce tečou proudem a Godžira opravdu po většinu času působí dojmem obrovského monstra (s povahou rotvajrela co roztrhá zloděje na kousky a pak si v klidu lehne do pelechu a usne). ()

Asdas

Silné tri hviezdičky ,kde pozitívna mysteriózna (pátracia časť ) prevláda nad deštruktívnou druho polovicou filmu . ()

intro

Moc pěkná filmová podívaná. 2 hodiny v kině utekli parádně. Film je natočen i jako pocta originální Japonské Godzille. Já za sebe můžu jen doporučit. Dávám 75%. ()

Daertelon

Dobrá, přiznávám - neviděl jsem, dokonce jsem ani netušil, že jsou, filmy o Godzille jiné než té Emmerichově. Nicméně už jsem to zjistil a netřeba mě kamenovat. Budu tedy hodnotit film jen jako jedinou složku. Neexistuje nic, co by mě pobavilo více než mimořádně dlouhá scéna po prvním vyřknutí slova "Godžira". Přehnaně dramatická až trapná pauza, kdy se nejspíš od diváků čeká, že budou civět s otevřenou hubou. Takovými scénami ale snímek přetéká. Další je obsazení, ne zrovna vybíravé, herecké umění na bodu průměru. Skvělé byly počítačové efekty a ve 3D moc dobrý zážitek. Nicméně příběh postrádá originalitu a je nudný. Skoro jsem se až těšil, kdy už půjdu z kina domů. Nejen, že "akční" scény v podstatě neexistují, ale ty dramatické jsou tak kýčovitě protažené, že to film posouvá na úroveň "druhořadý". Druhořadý film, plný monotónního sci-fi-thrillerového klišé, nijak se neodpoutávající od laťky normálu. Muž se z vážného důvodu potřebuje dostat do zakázané oblasti, narazí na tajné vládní zařízení, které je zničeno nestvůrou a on jako jeden z mála přežije. Pak se vydá příšeře jako odplatu zakroutit krkem a je hlavním aktérem jejího zániku. Konec článku vyzrazující zápletku. Nudnou zápletku. ()

Ashukamun

Dala bych 5*, ale...1. vadilo mi, že Godzillu ukázali až v druhé části filmu...do té doby jsem si myslela, že vydávají za Godzillu toho debilního brouka...2. finální souboj mohl být lepší... líbilo se mi zpracování monster, retro záběry a Godzilla byla docela ňufi :) ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Před pár dny jste se zde mohli dočíst, že studio Warner Bros. zveřejnilo své plány pro zavedení bezprecedentního modelu distribuce na rok 2021, v jehož rámci by mohlo uvést veškeré své nové snímky v… (viac)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Následovník filmů Godzilla, Godzilla II Král monster a Kong: Skull Island od studií Legendary Pictures a Warner Bros. by mohl dorazit na streamovací službu. Možná. Film Godzilla vs. Kong v režii… (viac)

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (viac)