Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

jojinecko

Návrat "nestarnúceho" pána ex-guvernéra na plátna potešil, čakal som nejaký zábavný akčný kúsok. Prvá polovica ešte ako tak pôsobí zábavným a neiritujúcim dojmom, niekedy (najmä kvôli Whitakerovi) dokonca vyzerá celkom seriózne (v rámci žánru:). To čo sa odohráva v druhej polovici filmu sa nedá nazvať inak ako sračka a to som bol skutočne obrnený veľkou dávkou nadsázky. Práve v druhej polovici sa miera demencie a trápnosti dá krájať, vrcholom tohto "snaženia" je postava Johnnyho Knoxvilla a finále na moste. Slabé ako Arnieho americký prízvuk!!! ()

Flego

Po hereckom rozbehu v Expendables sa Arnie naplno pustil do práce, ktorá ho preslávila na celom svete. Niet pochýb, že úlohy drsniakov mu idú najlepšie a preto je účasť v tomto filme logická. Ide o slušnú jednohubku, ktorá dieru do sveta neurobí ale zahreje divákove srdce. Jednoduchý príbeh sa niekedy zbytočne zneprehľadňuje v divokom strihu, potešili vtipné scény, o to menej tie hraničiace s grotesknosťou a oceňujem aj dobrý výber hercov. Konečná je dobrý reštart hereckej hviezdy. ()

sharky

velmi slušná oldschoolová zábava, jako by to bylo včera, co arnold přestal točit...spis nez akcni film je to moderní western ()

BMW12

Parádní akční podívaná. Děj filmu se mi velice líbil, je to také výborně natočeno, je vidět, že to mělo celkem slušný rozpočet, protože ty záběry a efekty jsou fakt hodně dobrý. Potěšilo mě i to, že se ve filmu objevilo mnoho známých herců viz. Forest Whitaker, Peter Stormare, Luis Guzmán, Johny Knoxville. Arnie zahrál dobře, je na něm sice vidět, že je už prostě starej, ale takováhle role byla přesně pro něj. Já jsem byl spokojen, bavil jsem se, hodně se mi Konečná líbila. ()

Roman.Ticka

Taková pohodová oddechová akční jízda vedená zkušenou rukou režisérovou docela po delší odmlce s hlavním hrdinou, který si dal poněkud načas. Ale jak sám často říká - I´ll be back - má své opodstatnění a ovoce. Arnold je holt klasik a každý fanoušek žánru i Arnieho by měl být spokojen. Jako já. 4+, do 5 tomu chybí kinoprojekce. ()

poz3n

Asi takhle. Stovky takových filmů již vznikly a další stovky ještě vzniknou. A vždycky si najdou své fandy, stejně tak jako Arnold. 6/10 ()

honajz

No dobře, konec a pár hlášek nakonec šly. Ale ten začátek? Ta nuda a ta až imbecilní neschopnost FBI? Ty nelogičnosti? Ne že by béčko mělo být striktně logické, ale přece jen jsou určité hranice. Některé motivy zbytečně nedotažené. Hlavní souboj se záporákem docela bez nápadu. Není to úplný propadák, ale přece jen to měl natočit někdo, kdo má k akčním filmům a westernům poněkud blíž než z Koreje, odkud přicházejí jen zmatené a často nekoukatelné filmy. ()

hrona

Arnošt is back, trošku více vrásčit, a o něco méně svalnat. Přes to jeho comeback do hlavní role filmu, který by se v dnešní době určitě nehodnotil 70 procenty zde na portále, hrát tam kdokoli jiný, je velice zdařilý. Jedná se o spíše novodobý western, krve je zde také dost, lokace jsou skvělé, ale hlavně Arnie hláškuje a to se počítá. Stormare je klasický záporák jak má být, který převyšuje i jeho kolegu, ještě většího záporáka a Arnošt mu už od první chvíle ten zadek zkrátka nasekat musí. A Forrest je tentokráte spíše do počtu, ale i přes to je skvělý. ()

Othello

Ji-un Kimova schopnost donutit diváka tolerovat neuvěřitelné dějové záhyby, WTF postavy a jejich motivace byla ve vytvoření fiktivního mikro universa, díky kterému, pokud jste ho přijali, vás čekal zážitek, který si režisér přál. Last Stand sice má všechny předpoklady, aby v tomto následoval své předchůdce, ale všechno se to nějak posralo. FBI bournovskej velín likviduje iluzi fatalistické izolace hrdinů, guvernér je extrémně neschopný herec (jeden by už málem zapomněl) a režisérovi nikdo nevtloukl dostatečně do hlavy, že natáčet film v Korei a v USA je markantní rozdíl. Proto některé akční scény vypadají dost lacině, zatímco když někde postavy jenom stojí a mluví, tak kolem nich sviští kamera na jeřábu. Ve výsledku Last Stand neresuscituje ani tak Arnoldovu kariéru, ale éru devadesátkových béček s Van Dammem, kde hlavní ulice simuluje celé město, vedlejší postavy jednou rukou střílí do padouchů, druhou se do sebe zamilovávají a hrdinové svou čest zadarmo nedají. Neviním z toho ale režiséra. Vzhledem k tomu, že během natáčení stále neuměl slovo anglicky je jasná vina na straně jeho překladatele. ()

Pítrs85

"I'll be back", sliboval vždycky Arnie a nebyl by to Arnie, aby svůj slib nesplnil. On se totiž vrátil a to v docela velkým stylu. Je jasné, že je velice jednoduché The Last Stand odmávnout jednou rukou, ono to totiž není nic světobornýho, ale zatraceně dobře se na to kouká, a to nejenom díky faktu, že tu máme dvě pěkný baby na metr čtvereční... Potěšila mě i přítomnost Johnnyho Jackasse Knoxvilla (nevim, co tu proti němu všicky mají), hlavně když tam pobíhá v tý přilbici a se štítem, tak jsem se musel slušně gebit :) Konečně akční film, kde krev stříká na všechny strany a vůbec je to fakt koulervoucí nářez. I když pitomoučkej :) "Welcome in Sommerton, you matafaka." ()

HellFire

Není nic horšího než akční film, ve kterém jsou nudné akční scény a nudnější výplň mezi nimi. Navíc postava toho joudy se skladištěm plným zbraní (ani si nepamatuju jeho jméno, a to jsem se na film ještě ani nedodíval) se do filmu totálně nehodí. Posledních asi 40 minut je tak nehorázně pomalých a natahovaných, že jsem byl nucen jednoduše všechno přeskákat. Snižuji hodnocení. To je tak, když borec z Korei natáčí film v angličtině a nerozumí ani prd. ()

GigaPudding

Arnie si nejspíš asi nemohl vybrat lepší film k důstojnýmu návratu do k hraní ve filmech, i když to asi není zřejmý hned na první pohled. Last stand je svižný, nemá to hluchý místa a má to rychlý tempo i s vtípkama a se vším, ale zároveň je to film o chlápkovi, kterej už prostě je starej :). Arnie možná je takovej prkennej herec, ale když si člověk uvědomí, jakou postavu tentokrát doopravdy hraje, tak vypadá skoro až přirozeně, protože nehraje někoho kdo by byl mladší nebo se prezentoval mladší než kolik je Arniemu ve skutečnosti a zároveň ale musí trochu "hrát", aby působil na svoje vystrašený zástupce pořád dostatečně silně, i když sám si není tak úplně jistej, že na to pořád má, což byl taky důvod, proč je očividně rád, že je uklizenej do zapadákova, kde se nic neděje :). Nakonec ale pochopitelně taky ukáže, že pravej badass je badass bez ohledu na věk, a proto je tenhle film tak dobrej, i když se dá úplně pochopit, že se to někomu nezdá, protože to prostě dost maskuje. Ale i bez toho, že jde o Arnieho je tenhle film našlápnutej a pořád udržuje tempo aniž by přestřeloval někam do nějakých úplných trapáren, což je určitě zásluha režiséra, kterej ví jak tomu prostě dát ty "koule". Je to prostě skoro jak kvalitní poctivej western i s duelem, ale v současnosti a s Arniem :). ()

eraserhead666

"Děláš nám, imigrantům, ostudu." Ono to jako není vyloženě jím, ale akčňáky s Arnoldem pořád ještě jdou. Tedy alespoň tenhle. Korejská režie vůbec nejde poznat, což je možná škoda. Ale je to stará dobrá akční jízda jako před dvaceti lety. 3.5* ()

SOLOM.

Nechci se tvůrců toho filmu nějak dotknout, ale myslím si, že za 45 000 000 milionů dolarů nám mohli nabídnout i mnohem lepší podívanou, než lecjaké druhořadé béčko s menším rozpočtem. Je mi jasné, že nejvíc peněž shrábnul Arnold za svůj honorář a zapůjčení luxusního fára, ale víc jak polovina filmu doslova stojí za hovno. Nejen že tu je hromada laciných vtípků použitých už jinde, ale i hromada absolutně nereálných situací. Jasně jde o akční béčkový film, kde je potřeba tuna drsňáckých keců a přestřelek – kdy vítězem se stává stará babča, co sejme hajzla zezadu, zatímco borci rozstřílí z půlmetru vše okolo sebe i před sebou ale jinak pořádně nikoho netrefí. Arnie zas perlí jednu hlášku za druhou a čeká nás srdceryvné finále na mostě, kdy se ukáže, že správný šerif se nedá uplatit, přestože mu mafiánský boss nabízí víc, než si vydělá za dva-tři životy a přestože bodá do šerifa dýkou, z něj teče krev až po čtvrtém zásahu. Nejlepší byl ten dement se svým arzenálem zbraní a štítem v ruce… ()

becki_tu

Po deseti letech strávených v guvernérském křesle se Arnold vrací tam, kde se cítí asi nejlépe - do filmového akčního žánru. Vedlejší rozcvičku si odbyl s kolegy Slyem a Willisem a tady už má v podstatě celý film pro sebe. Navíc Kimovi se sešlo i parádní "vedlejší" obsazení, které umí hláškovat, střílet snad ze všech typů zbraní a dokonce i řídit supersport. Ano, takhle nějak jsem si to představoval. Arnold is finally back. ()

matestlust

Mě ten Arnošt neustále překvapuje. Ten kluk bude prostě věčně mladej !!! Skvělá, svižná, akcí nadupaná, vtipem okořeněná, old school jízda !!! Po Expendables 2 a Safe zatím zaručeně nezábavnější akčňák, za poslední rok, co jsem viděl !!! ()

Will_X

No, co říct.. Arnold zase nezklamal :-D První polovina filmu mi přišla spíše nudná, ale nebylo to až tak zlé. V druhé polovině už to začne brát pořádně na obrátkách! Pořádná akce s dávkou humoru a trefných hlášek! Závěrečná scénka na mostě(+ kukuřice) také povedená.. Za mě 80% a určitě stojí zato, tento film shlédnout. ()

MáŠa

Jsou tu silnější momenty, a jsou tu i slabší momenty. Scénář má k dokonalosti daleko. Nevěřím, že by se něco takového stalo. Ale jak vyřešili útěk z vězení, to bylo velmi pěkné ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)