Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

vozralec

Solidní film plný akčních scén, které jsou hodně dobře natočené. Pár slabších míst se tu najde, ale zábavnou podívanou to moc nekazí. Arnie už je starší a nehraje si na mlaďocha. Knoxville a jeho postava mi přišla trochu nuceně vložená do celého příběhu. Nevyměklost potěší. ()

jardoch

Co tenhle film drží na nohou je Arnie.Jestli jsem někdy pochyboval o jeho herectví,tak tímto snímkem se ten kluk vykoupil.Naprostá bomba!Škoda jen,že neměl víc prostoru na delší dialogy,a nebo monology? ()

SKreyn

To je skôr komédia ako akčný film, dobré herecké obsadenie, no podľa mňa dedo Arnold je už starý na takéto akcie. Často prehnané, nereálne ale aj tak sa to dalo raz pozrieť, priemerný film. ()

JohnZ87

Arnoldův návrat na filmová plátna ve velkém (nikoli přepáleném) stylu. Ta léta už jsou na něm celkem znát, ale s bouchačkou to pořád umí a dokonce si střihnul i jeden "wrestlingový" zápas. "Šílený" Johnny Knoxville film příjemně odlehčuje. 70% ()

iKosser

Čtyřmi hvězdičkami rád vylepším tomuto filmu skóre, Arnold si to prostě zaslouží. Film super, typickej béčkovej výplach, kterých není nikdy dost, avšak doplněn áčkovou akcí. Honěnou v kukuřici s autama jsem třeba viděl poprvé....zato scénu na mostě má Arnie sjetou snad stokrát :D. Pro každého jeho příznivce je tohle svěží koktejl, a já ho s radostí vypil až do dna. ()

beso74

Pomalší rozbeh - zoznamovanie s hrdinami trvá na môj vkus a na akčný film až príliš dlho, asi okolo 20 minút, ale keď sú už konečne karty rozdané, začína poriadna jazda. Samozrejme, k dokonalosti to má poriadne ďaleko, ale pozrieť sa to dá bez výčitiek svedomia. Večná škoda, že scénaristi a kameraman svoju robotu trošku odflákali, ináč to mohla byť oveľa väčšia pecka, pretože po 5 minutách je viac ako zrejme, že sa tu nič náhodou nedeje, ak aj niekomu niečo samovoľne vypadne, je to len kvôli tomu, aby to neskôr niekto našiel a použil, a samozrejme otrlejší divák má hneď aj jasno na čo a ako... Ale aby som len nekritizoval, akčné scény a hlášky sú v symbióze na súčasný akčný film miere nevídanej. ()

Kefas21

Akčňák, ktorý neprekvapí, ale ani nesklame. Drsne nekompromisné vraždenie, suchovtipné scény, playboy v nadupanej korvete, nesmrteľný Arnie a Knoxville v stredovekej helme. Toť Konečná. ()

Hanzo47

Dočkal jsem se Arnoldova plnohodnotného návratu. V dnešní době je fajn si zase zkusit zacitovat některou z Arnieho neotřelích hlášek a přidat k tomu nějakou novou důchodovskou. Prohánějící se Corveta do toho vnesla více akce, výbuchů, napětí a Schwarzenegger nám dokázal že má ještě času dost. Věk nehraje roli ! ()

Alojs

Kráčející skála o pár let později. Což není vůbec trefa mimo. Schwarzenegger přistupuje ke své roli podobně jako Stallone v posledním Rambovi a dávkuje si úměrnou porci úderů. ()

TommyDiamond

Je zpátky!!! Pro mě je to první Arnieho film co jsem viděl po ukončení jeho politického snažení. Deset let ve sněmovně reprezentantů z něho udělalo doslova starocha, pro kterého je pohyb navíc skoro přítěží. Místo aby si užíval zaslouženého odpočinku s vysokým starobním důchodem, tak se dal do kupy a pustil se do natáčení jednoho taháku za druhým. Mě se jeho role Šerifa Owense a potažmo i celý film Konečná líbil. Je to akční thriller nadupaný poldy, agenty, zločinci, přestřelkami, drahými auty a šílenými nápady. A to na mě tentokrát zapůsobilo. U mě to jsou čtyři hvězdy. ()

dannyd14

Ááá, taký parádny úvod s mrštivým podmazom to malo, až som si film plne vychutnával a čakal, kým sa dej rozbehne na plné obrátky. Arni je zachovalý " drsňák " napriek jeho výraznému veku, ktorý by rád skosil vo filmoch ešte kopu protivníkov. Nechýbajú ani jeho vtipné hlášky za všetky drobné, ale film ubíja očividná béčkovosť na n-tú, kedy je už dej v akčnej fáze. Inak slušne podané výkony a efektné scény. 90% ()

Hisnuklusi

Tak takhle bych si klidně dovedl představit děj Smrtonosné pasti pět, tím chci říct, kam se hrabe? A nebo třeba takový Rychle a zběsile, i když tohle bylo spíš Most wanted. Já např i tady na csdf dost četl, že se to moc nepovedlo a nebo, že teda v rámci žánru docela dobrý a blablabla, no kecy zas přemoudřelých asi. Zkrátka, měl jsem z toho obavy, že to fakt bude sraní. A nebylo to sraní. Byl to naprosto extra akční nářez, fajn natočený akční scény, žádný zmatky a nepřehlednost, myslím, že to jsem v akčním filmu už dlouho vlastně ani nezažil. Děj a příběh byl sice jednoduchej, ale aspon si to dějově na nic nehrálo a prostě to splnilo to, co to slíbilo. A splnilo to na stodeset procent. Pro mě zatím nejlepší akční film tohoto roku. A jsem rád, že je guverneros ve formě. Myslím, že se ještě máme možná i na co těšit. PS: Whitaker krásně zahrál neuvěřitelně zoufalého policistu. ()

mimozakon

Ta rola Arniemu sedi ako usita, som rad ze nehra mladeho vsemocneho hrdinu, ale stareho serifa, ktory to aj tak vsetko zmakne .. ;) co ine sa dalo cakat. ()

No Remorse

No tak musím říct, že jsem čekal cokoliv, ale rozhodně jsem nečekal že to bude celkem super...Dlouho jsem se do toho neměl,ale mé obavy byli naprosto zbytečné.Perfektní oddechovka. ()

Don82

Když jsem si četl o čem, že to má být, tak jsem byl celkem dobře naladěn. Starý Arnie, jako starý šerif ve starém, zapadlém městě se postaví mlaďochům s moderními hračičkami a pěkně jim natrhne prdel. Bohužel, moje očekávání nebyla splněna. Film se od začátku tváří jako detektivka, pak trochu jako sebeparodující western a když jde o akci, tak je ve vzduchu cítit atmosféra 80. let. Kombinace odvážná a snad i realizovatelná, ale ne v tomto filmu. Hlavně jde o to, že se režisér snad chtěl zavděčit všem a tak je od každého ve filmu trochu, ale ve výsledku je to solidní šlichta, která není nikterak zajímavá. Co se týče Arnolda samotného, tak prostě už nezahraje to co dřív a v akčních scénách s ním (kterých je velmi málo, na to, že je to hlavní postava) to je vidět. Děj je naneštěstí tak jednoduchý, že ani nezačne mutovat do nějakých trapností. I toho kecání je celkem málo a spíš je na vyplnění vaty a aby divák vůbec věděl kdo je kdo a proč tam vůbec je (což pořád nechápu u Johnnyho Knoxvilla, co jeho postava měla vůbec znamenat). Dvě hvězdy dávám proto, že si myslím, že staré žánrovky jde natočit daleko lépe a i moderně, jak se například ukázalo u posledních Expendables. The Last Stand je ale promarněnou šancí. ()

diabolique

kravina... naozaj. Nema to ani hlavu ani patu. Arnie je stary... naozaj. Herci tu toho vela nepredvedu, ale ani nemusia. Nikto to zrejme necaka. Mame tu jedno krasne auto a kopec hluchych a nudnych scen s "kvazi" dialogmi. ALE.... v momente ked zacne "akcia" tak uz nic nevadi (co je posledna polhodinka) - mozog je potrebne vypnut a iba sa chichotat na tych starych "otrepanych" tahoch z akcnych filmov spred 20-tich rokov. Na zaverecnom suboji som sa strasne zabaval - najma ked ani jeden ani druhy nie a nie "skoncit". Ked uz konecne jeden lahol, cakal som, kedy sa v dalsej scene znova objavi na nohach (samozrejme s dalsou krvavou skvrnou:)) - v pohode. Jednoznacne film, ktory staci "seriozne" pozriet raz a potom uz len po veceroch na Markize pri stej reprize :) ()

kyLuke

70% . Pěkný akční film , s příjemnými herci , svěžími dialogy a pěkně natočenou akcí . Arnold se zde v první polovině moc nevyskytuje a v druhé je ( na jeho poměry) dobrý a navíc se jeho fanoušci mohou dočkat několika jeho hlášek ( "Kdo jseš?" , "Já jsem tady šerif!" ) a závěrečná přestřelka ve městečku je vážně krásná . Takže je to pěkný příjemný akční film , který sliboval méně a přinesl mnohem více , než nudná pátá "Smrtonosná past" . ()

biergof

Fanoušci a hlavně Arnold asi musí trošku litovat, že na pár let zmizel z plátna kin a věnoval se birokratické idiokracii, ale ještě před pěti lety na takový film prostě nebylo místo. Ale král se vrátil, gesicht plný vrásek, a prináší RetroJatka jaké si on i fandové zaslouží a přáli. Krvavé scény neomrzí a dráždí bránici, může být vtipné někomu ustřelit kebuli při pádu ze střechy? Může děda ukončit protivníkovy MMA techniky mrdou o traverzu? ANO! ARNOLD může a taky to pár let ješte dělat bude a já mu za to děkuji! ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)