Stará známa banda, Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) sa dajú opäť dokopy potom , čo im zavolá tajný agent CIA Church (Bruce Willis), aby ich poveril zdanlivo jednoduchou zákazkou... K partičke sa tentoraz pridávajú aj noví členovia Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) - prvá a jediná žena v tíme. Hoci úloha vyzerá veľmi jednoducho, samotná akcia sa príliš nevydarí a jeden člen počas nej dokonca zomrie, a to dosť nepeknou smrťou. Jeho parťáci sa ho rozhodnú pomstiť priamo na mieste, teda na nepriateľskom území, kde však majú iba mizivú šancu na úspech. Akoby to nestačilo, na Zem sa v rovnakom čase valí päť ton čistého plutónia, ktoré by našu planétu mohlo hravo vychýliť z osi a vyhladiť na nej všetok život! Túto mimoriadne nebezpečnú a účinnú výbušnú zmes preto musia zaistiť skôr... Než bude neskoro! V porovnaní so šťavnatou pomstou za kamarátovu smrť je to však záležitosť, ktorú dokážu vybaviť „ľavou zadnou“... (TV Markíza)

Colonel_

Co na to říct? :) S přihlédnutím k ostatním filmům a zejména jejich hodnocením je přidání počtu hvězdiček k tomuto kousku dosti nelehký úkol. Nepříliš promyšlený scénář, mnohdy za vlasy přitažené scény, miliony a milony vypálených kulek, které jako zázrakem míjí všechno, co se jen vzdáleně týká hlavních hrdinů, zajímavé herecké "výkony" některých "hostů", a tak dále ... Ale čert to vem ! Já jsem se prostě celou dobu dobře bavil a dostal přesně to, co jsem čekal ! Tucty trefných hlášek a narážek na jiné, oldchoolové snímky jsou tady prostě na místě a do celého konceptu prostě zapadají, ať se to kritice líbí nebo nelíbí. Na Rambovi, Terminátorovi a podobných drsňácích jsem vyrostl a tak přiznávám, že moje hodnocení tím pádem ztrácí potřebný díl objektivity, ale jak jsem již řekl ... to, co tam mělo být, tam bylo a drobné nedostatky mi celkový dojem nijak nepokazily. Jeden z mála thrillerů, u kterých se budete dobře bavit. Obvzláště pokud jste fandové staré akční školy. 5 hvězd to není, ale 85% za příjemných 90 minut akce, reakce, vtipných hlášek a plátna plného "Sláje" a spol. si dovolím. Cheers ! ()

Aldo_Raine

Silvesterovská popcornová podívaná s povedenými i lacinými momenty, laděná do eRkového, akčního a na ksichty sázejícího stylu. Noví Expendables mohli být o pár minut delší, vygradovat akci na maximum, ale hlavně West měl do filmu dostat víc než rutinérskou nudu(kamera, střih..dalo se s materiálem naložit originálněji). Na tolik potenciálu, co tahle stará garda pořád může nabídnout je polovina naprosto nevyužita(stejně jako 100 mega rozpočtu). Zbylých 50% ale stojí za to a hlášky, stejně jako ojedinělá akční masáž, udělají radost každému s alespoň základní znalostí arnoldštiny. Z některých momentů divákovy povyrostou bicepsy nejmíň o tři čísla a je vidět, že kluci si to před kamerou pořád dávají, což ve výsledku přináší uspokojivý pocit zábavy o který tu šlo především. O trošku přidat na filmovém umu a byl bych testosteronem(5-α-dihydro) opojen dosyta... ()

tixi

Vidno že tento film je stvorení s veľkého nadšenia.S nadšenia pre akciu a pre riadne krvavú,pre hlášky s ktorých som skoro plakal od smiechu(najlepšia bola nástup Chucka Norrisa a ten jeho vtípek s kobrou)ale aj veľa dalších.Proste návrat tých najväčších akčných hrdinov v nadupanom akčnom filme ktorý vás zahreje pri srdiečku,už aby bola trojka a ja dúfam že už aj so Seagalom.PS:tento film ma vrátil do mojich detských a tinedžerských čias ked sa ešte točili poriadne akčné filmy90%. ()

Suchic

Kde začít? Prostě suprova akční bomba. Obsazení uplne geniální a vidět všechny ty hvězdy pohromadě byl fakt zážitek :-). U filmu jsem se rozhodne nenudil. Oproti jedničce byl dej bohatší a celkove všechny aspekty byly tak nějak vylepšeny. Co me opravdu pobavilo byly trefne hlášky a vtipky na odlehčení te krvavé atmosféry. Už jenom kuli božímu Chuckovi, který si na sebe sám zavtipkoval, Arnymu, Van Dammovi apod, si myslím, že to je jeden z nejlepších akčních filmů tohoto roku a desetileti vůbec :-) jen tak dál. ()

DarkViper

Říkájí vám něco tyto filmy ? : Armagedon,Univerzální voják, Barbar conan, Rambo či Rocky, Kurýr, Utržený ze řetězu, Cesta draka, Street Kings, Smrtonostná past, Neporazitelný 2 ??? Ne tak na to nechoďte, ale pokud ano, ponořte se do Filmové pecky kde si zahrají všichni herci z akčních filmů s kterými někteří z nás vyrůstali, tohle je srdcovka, návštěva kina naprostá nezbytnost, po skončení filmu jsem měl husí kůži. ()

Epco

Pokračovanie nostalgického poohliadnutia sa za rokmi 80-tymi a tak isto za kariérami hviezd týchto rokov. Film a jeho tvorcovia vedome kašlú na logiku či nejaký vývoj postáv. Jedná sa o sled viac či menej prepojených akčných scén, ktoré slúžia k tomu aby Sly and co. mali dôvod minúť čo najviac munície a k tomu pustiť čo najsuchšiu hlášku. A Arnolod, Bruce a Chuck tu vystupujú len ako running joke a priznám sa na mňa fungoval. Ak by som chcel našiel by som na tomto filme toľko chýb že by to nebolo ani na jednu * , ale ja nechcem lebo aj napriek všetkým chybám som sa bavil a to sa cení. ()

rambo3

Jednička byla vyváženější, vtipnější a taky to byl užasnej moment překvapení. Dvojka jedničku trochu vykrádá... bohužel, pro mne zklamání :( ()

StressMode

Takže :) Začnu kritikou. A kupodivu jí nebude moc. JCVD je docela fajn padouch, vypadá to, že má docela pod čepicí, ale proč musí dělat pořád tu stejnou chybu jako všichni padouši z osmdesátek? Trochu mi topřipomnělo i Avengers. Vlastně tomuhle by název Avengers slušel víc. Už to tady někdo psal, ale zamrzelo mě málo prostoru pro Jeta Liho, nebo Scotta Adkinse. Vážně to nechápu, bijců je tam dost a trocha kung fu by tomu ještě dodala šmrnc. Viděl sem to včera a vlastně už si nemůžu vzpomenout co tomu dál vytknout. Nechápu proč to v popisku ještě nemá žánr komedie. U akčňáku sem se dlouho takhle nenasmál. Ale pozor. Neni to výsměch, já se opravdu bavil. Překvapilo mě, jak se to celý nebralo vážně, prostě, kopec srandy a k tomu několik chodů prvotřídní akce. Příběh? Až na pár drobností mi nevadil, někteří zdejší superuseři by možná měli míň přemýšlet a víc vychutnávat :) Dál sem tu někde četl, že to má v prostřední části hluchý ukecaný místo. Blbost. Co chcete? Non-Stop akci? To by se za chvíli omrzelo a nebylo by se na co těšit. Navíc bych řekl, že ty dialogy z 90% stojí za to. Nenudil sem se ani na minutu. Dál tu někdu vyčítá, že tu lidi hodnotí pozitivně jenom kvůli obsazení a je jim jedno co se tam skutečně děje. Lidi... :D Tomuhle se musim smát. Tohle je opravdu ze značný části postavený na obsazení. A je to moc dobře. Tohle je prostě pro nás, milovníky akčního filmu. Film se spoustou odkazů a zábavných klišé. Herci tomu dávají tu správnou šťávu. Ale ani zbytek neni nijak dementní, že by to bilo do očí. Takže probuďte se lidi. Očekával sem hodně, ale výsledek ještě moje očekávání předčil. Rozhodně doporučuju, ale jenom lidem co dokážou trochu relaxovat :) ()

surprise

Tak tohle opravdu potěší. Vtip a ironie, přitom ne parodie a to co od toho čekáte, taky dostanete. Asi jako od AC/DC, KISS nebo MOTÖRHEAD. (Proč nezazněli v soundtracku opravdu nevím) ()

Matyman

Naprosto úžasná podívaná se vším všudy. Nechyběla akce, zápletka, humor, prostě nic. Po Expendables 1 jsem si říkal, že víc akční snímek se snad nedá ani natočit. Názor jsem hodně rychle změnil už po úvodní akci...Asi nemá cenu popisovat vynikající herecké obsazeni (bohatší oproti jedničce o Norisse, Van Damma, Hemswotha), které k sobě perfektně sedlo. Nemohu jinak než 5 hvězdiček. ()

ko.mi

***** ! Kde začít? Asi tím, že jsem se u toho filmu neskutečně bavil! Akční nářez jako za starých časů. To co jsme nedostali u jedničky, co tam chybělo (nebudem si lhát - víc Arnolda a Bruce), tak to jsme, my fanoušci akčních filmů, dostali a dostali jsme i přidáno - Van Damme a skvělej Chuck Norris! Expendables 2 jsou perfektně parodicky pojatý a skvěle naservírovaný, dědkové si ze sebe dokážou udělat prdel, tak to prostě musí bejt, vzhledem k tomu, že nejlepší léta mají za sebou. Cely je to prošitý perfektníma hláškama, plno různých odkazů na doby dávno minulé, spousta střelby, spousta mrtvol, no prostě jako dřív! :) Přiznám se, mam strach z Chucka, takže ještě vyzdvihnu je naprosto ultimátní nástup na scénu! Nebudu popisovat jak to přesně udělal, abych někomu nezkazil radost, ale dostál svý pověsti! :) ()

Mr.Lordi

Tak tohle je nářez. Ale co taky můžeme čekat od filmu, kde se sejdou dohromady takové akční hvězdy? Zejména vybavení stojí za to - protiletadlová sniperka (Hemsworth), dva vysokorážní mlýnky na maso (Arnie a Crews), letadlo s výbušnou rýmou a jiné... Tohle je prostě akce a vtip proložené odpočinkovým dějem. Kvituji zejména obsazení J.C.V. Damme do záporné role. Závěrečná akční scéna má největší efekt. Až na některé nesrovnalosti (nechám na divácích ať si je objeví) super film, 95%. Odpočívejte po kouskách. :-D ()

PurGator

včera som mal možnosť zhliadnuť tento film.... prvom rade by som ho asi skôr zaradil do komédie tak ako som to po prvých 5min odhadol a celkove zhodnotenie? :D toto je taká neskutočná kravina až to je dobre :D lebo zažiť ako sa začne celé kino smiať až nastúpi Chuck Norris to sa len tak nezažije ()

Jizi

Absolutní pocta žánrovému klišé. Už hodně dlouho jsem se takhle nepobavila. Doufám, že bude trojka a v ní dorazí Michael Dudikoff! ()

dylon

Na tento film jsem čekal celý život...a dočkal jsem se! Vidět moje idoly z 80. let jak se předháněj kdo vysype lepší hlášku a kdo rozstřílí na sráč víc lidí? Splněnej sen...Nejvíc sype "vožrala" Dolph, následuje Arnold, kterej nemá ve scénáři nic jinýho než hlášky, z kterých celý kino dvě minuty brečí smíchy a korunu tomu nasazuje Chuck s jeho 8-dní v bolestech umírající kobrou...Cekově je film jedna velká hláškovací, akční jízda s absencí nějakého hlubšího příběhu... ale ty hlášky...Před hodinou jsem dorazil z kina - a chtěl bych to vidět zas a znova...absolutně bez debat tento klenot míří do mých TOP 10! ()

PetrMinarik

Pokud se na film podíváme ze stránky, co je reálně možné, tak bychom hodnotili spíše záporně. Naopak pokud máme rádi akční žánr, je nám nějaký ten nereálný efekt ukradený... Je to na každém z nás. Film hodnotím 5* a to proto: Mám rád Slye a Bruce a ti mě nezklamali. Statham perfektní výkon (začíná se probojovávat mezi moje top herce). JCVD a jeho vstup na scénu perfektní, stejně tak i Norris (pokaždé, kdy se Norris objevil na scéně, musel jsem se pousmát). Arny zabíjel hláškami a ostatní týmu Expendables si zaslouží také pochvalu. Abych však film nehodnotil jenom kladně, vadilo mi trochu, že herci neměli tolik prostoru. Pokud by se měl každý nějakým způsobem více prosadit, musel by film být o dost delší. Takto si v podstatě navzájem "vyžírají" čas na plátně... ()

montel

Parta žoldáků Postradatelných v čele s Barney Rossem (Sylvester Stallone) mají před sebou další velmi nebezpečný úkol. Musejí zabránit, aby se pět tun plutonia nedostalo do nepovolaných rukou. Zálusk na to má Vilain (JCVD), terorista, který hodlá na plutoniu zbohatnout a je mu úplně jedno, že ohrožuje milióny lidských životů. Za svým cílem jde neohroženě, což stojí život jednoho z týmu Postradatelných. A ti přísahají, že nejen získají plutonium pod kontrolu, ale že také pomstí smrt svého parťáka...Tak stará garda se opět rozrostla o známé tváře. Abych to zhodnotil Stallone, Statham, Crews a Lundgren jedou v rytmu jedničky. Jet Li bohužel příliš prostoru nedostal, což byla škoda. Příjemně překvapi Van Damme se svou zápornou rolí a s perfektním závěrečným finále. Naopak Schwarzenegger a Willis jsou zde spíše do počtu i když i ti si slušně zastřílí. Naopak postavičkou do komiksu je zde Chuck Norris. Překvapení se v jeho podání nekonalo a jeho stupidní vtip s kobrou, byla spíše parodie sama na sebe. To nemluvím o tom, že se zase objevil tam kde měl a jeho postava opět kosí vše, co mu příjde pod ruku. Díky bohu jen na chvíli. Ale protože se opět jedná o řežbu typickou pro 80. léta, srdce klasika jen zeplesá. 70% ()

data675

Skvělý obchod, dostanete přesně to co čekáte, žádné zbytečnosti kolem, prostě stará dobrá akce, které nic nechybí a vy se perfektně bavíte, přesně takhle by měla vypadat každá návštěva kina-dostanete, co čekáte. ()

pirate

Finále není větší bomba, než to v jedničce. Zde chybí pořádné výbuchy. Myslím si, že některé postavy nebyly využity na maximum. Bohužel veliké zklamání bylo, že Jet Li se pohyboval na scéně jen zhruba pouhých 15 minut, což pro mě, na to, že nejsem jeho skalní fanoušek, ale přeci jsem už v tomto pokračování chtěl vidět jeho bojové výpady, byl velký zásah. Popravdě i v jedničce mě přišlo, že neměl moc velký prostor, ale zde je to doslova k pláči, obvzláště pro ty, kteří ho mají rádi. To filmu u mě ubírá celých 10%. Dále na Stalloneho se vždy rád podívám, protože ho upřímně mám nejraději ze všech, ale tento film byl, stejně jako jednička, hlavně o něm, až už jsem chvílemi chtěl změnu na jinou postavu. Ačkoli Stallone a Statham jsou stejně jako v jedničce sehraným týmem roku. Kromě toho Stallone se ani nemusí tvářit, že je mu líto, že mu zabili parťáka, jelikož výraz má pořád stejný :). A dalších 10% musím ztáhnout, protože film začíná sice parádně, půl hodiny se nemůžu nabažit postav, ale potom přichází jen půlhodinové kecání, (dobře, k lepšímu to dávají hlášky) veškerá akce, které není sice až tak moc málo je spíše na zahřátí, a tak jediná dlouhá akce, která může potěšit, přijde na začátku a na konci. Větší tempo od třicáté minuty, do zhruba jedné hodiny a pěti minut a především role Jet Liho, který chyběl, když si na něj každý zvykne, a Postradatelní 2 mohli s klidem vzhledem k hvězdnému obsazení být letošní akční hit, který se mohl zapsat možná i do dějin. V desáté minutě jsem chtěl dát s radostí 80% a doslova si namlouvat, že to bude vše ok, ale nebylo. Udělali podstatně velké chyby, kvůli kterým s pláčem a lítostí musím film postavit na 60% a nedělá mi to ani trochu radost. Dokonce ani nabušenost scén nepomohla. V tomto ohledu se tedy jednička povedla více. A co, že vlastně chci více? Očekávání: Stallone vs Van Damme, Statham hází nože, Jet Li předvádí své prvotřídní kung fu, dvou ze tří se dočkal nejspíše každý, což by měl být větší nadprůměr, ale kdo může dát takové hodnocení, když se celý rok těší na to třetí a celkově prostě postavy, na které se těším od dob, kdy vím, že jsem si jich v prvních dílech neužil a větší zapojení svalů, než jen střelných zbraní. Akční hrdina pro mě neznamená jen střílení z těžkých zbraní, ale i super bitky, na které se zde spoléhalo jen mírně. Stallone a Van Damme to alespoň na konci mírně vyrovnali, i když jedna rána pěstí a dvě vykopnutí nohou (tak zhruba) od Van Dammeho, no nezlobte se na mě, není to zrovna od něj slabota? A ostatní jen tak narychlo. Jinak samozřejmě vidět legendární akční trojku, jak "drtí" záporáky, je slast, která právě přidala tomu finále. Plus další jiné věci. Jsem ochoten opomenout vše, ale ne chybějící postavy, které šťávu dělají "hustší". Uznávám, ale neubráním se svému určitému zklamání. ()

Bohi

Tak toto je nejlepší film co znám - suprově jsem se bavil. Všem kdo ho ještě neviděli tak rychle o dost přicházíte!!! ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

16.02.2014

Expendables a Expendables 2 dohromady vydělali přes půl miliardy dolarů. Trojka je samozřejmě na cestě, vedle ní ale dostaneme i spin-off, jenž ponese název ExpendaBelles. Parta ostrých slečen v něm… (viac)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra

26.04.2013

Podle internetových klepů se Sylvester Stallone pokoušel ukecat Mela Gibsona, aby zrežíroval The Expendables 3 a vnesl tak do série ještě víc brutality. To ale nevyšlo. Náhradník zdaleka nemá tak… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (viac)