Stará známa banda, Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) sa dajú opäť dokopy potom , čo im zavolá tajný agent CIA Church (Bruce Willis), aby ich poveril zdanlivo jednoduchou zákazkou... K partičke sa tentoraz pridávajú aj noví členovia Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) - prvá a jediná žena v tíme. Hoci úloha vyzerá veľmi jednoducho, samotná akcia sa príliš nevydarí a jeden člen počas nej dokonca zomrie, a to dosť nepeknou smrťou. Jeho parťáci sa ho rozhodnú pomstiť priamo na mieste, teda na nepriateľskom území, kde však majú iba mizivú šancu na úspech. Akoby to nestačilo, na Zem sa v rovnakom čase valí päť ton čistého plutónia, ktoré by našu planétu mohlo hravo vychýliť z osi a vyhladiť na nej všetok život! Túto mimoriadne nebezpečnú a účinnú výbušnú zmes preto musia zaistiť skôr... Než bude neskoro! V porovnaní so šťavnatou pomstou za kamarátovu smrť je to však záležitosť, ktorú dokážu vybaviť „ľavou zadnou“... (TV Markíza)

Phietros

Oproti prvnímu dílu,nabrala dvojka jak na akci, tak hlavně i v hláškách, které mezi postavamy naprosto dominují:) opět se setkáváme se starou partou, není tu sice Micky Rourke a Jet-Li si střihne pěknou bitku na záčátku a pak už také není, ale nové postavy vše nahradily! Nejvtipnější byl Chuck Norris, který pobavil celý sál, stejně tak jako D.Lundgren! Nejvíce prostoru měli Stallone a Statham, kteří měli i svoje solo souboje. Konečně se tady blízknul i Schwarzeneger s Willisem o trošku déle než v jedničce a přibyla posila v ženské podobě Nan You! V roli záporáka byl Van Dame, který se naprosto na tuto roli hodil a ani bych si ho nepředstavil v našem top týmu hrdinů! Po jeho boku skvělý Adkins. Randy Cotoure mě nejvíc dostal svojí hláškou: my jsme retardi! O Norisovi ani nemluvim: prej tě kousla kobra, jo to jo,6 dní trpěla a pak umřela:D No a co se týče zápletky?! Když našemu týmu snů před očima Van Dam zabije nového kolegu Liama Hemswortha, rozpumpuje jim to krev v žilách a jedou se pomstít.. Zkrátka je to vysokooktanová střílečka u které radši nemyslet, co je reálné a co né, ale nejlépe se tomu poddat, užívat bezva hlášky a vychutnat ty nejlepší borce na jednom plátně. 85% ()

Iwory_

Prostě akční hrdinové co jiného říct? :D.. Chuck Norris mi ale dával to je pravda, v každé scéně v které byl vystřílel půlku lidí a zase zmizel. Přišlo mi že je to na popud všech těch vtipů co o něm kolují. :D ()

mickyreed

První půlhodina až příliš okatě směřovala k tomu, co následovalo. Jinak ale skvělá podívaná plná akce a akčních legend, co se nebojej dělat si ze sebe navzájem prdel. :) REST IN PIECES! ()

Barvoj

Jednička mĕ trochu minula, protože jsem ji nejspíš bral až moc vážnĕ.. nicménĕ jsem se poučil a vyrazil na dvojku. A ta je naprosto skvĕlá! Našláplá akce s takovou spoustou krve, že by určitĕ pokryla roční spotřebu České republiky. A podobné množství je tu i nezapomenutelných hlášek (které nebudu dopředu prozrazovat), ale když se na scénĕ objevil Chuck Norris, válel jsem se smíchy pod sedačkou:D (popravdĕ nechápu, proč mezi žánry není taky komedie). Zkrátka pokud zase chcete tyhle borce videt bĕhat s kulometem v jedné ruce jak spousty a spusty nepřátel promĕňují v hromádky olovem prošpikovaného masa, pak jste na správné adrese.. ()

Luk80

Pro mě oproti jedničky slabší jízda. Jet Li je v úvodu jen jakoby doplnění celku a pak po něm není vidu ani slechu. Velmi trapné hlášky Arnolda, vlastně to jsou už léta ty stejné ( nebo stejná) . Van Damme a Adkins vše napravují a svou vážností a pohledem dostávají film na správnou pozici. Norris je tady jen pro srandu králíkům. Statham je pořád svůj, jistý, přesný, s velkým prostorem se vyřádit. Jsem zvědav co bude třetí díl nabízet:-) Opět parodie některých bývalých akčních hrdinů? ()

marvan

Na Stalloneho filmech jsem si cenil jejich nepokryté a hrdě přiznané přitroublosti. První Expendables šli tvrdě na věc, bez potřeby okecávat a omlouvat svou touhu po krvi a násilí a dopřáli nám nefalšovaný kus primitivní zábavy. Dvojka zato spadá do dnešního hlavního proudu mainstremové zábavy, která se snaží pokrytecky zastírat tyhle primitivní kořeny zábavy a tak se tu polopatisticky psychologizuje, dojímá a žvaní, přestože divák netrpělivě čeká jen na to, kdy se ozve rázná střelba následovaná chlístanci krve. ()

noriaki

Najdou se tací, kteří prohlásí, že kdyby se tenhle film natočil o pětadvacet let dřív, tak po něm dneska neštěkne pes. Omyl. Kdyby někdo Expendables 2 natočil čtvrt století zpátky s takovým obsazením, tak jde o modlu celé generace a trhák jenž by zbořil kina. A díky stejnému kouzlu je skvělý i dneska. Čert vem tupý scénář a šablonovité postavy. Vidět všechny hrdiny v jednom filmu je fanouškovská extáze. Klidně bych jich tam nacpal ještě víc, alespoň v malých cameo rolích. A je úplně jedno jak křečovitě by to působilo. Simon West naštěstí akci zvládá. Remake sedmdesátek se mu moc nepovedl, ale v osmdesátkách je jako doma, takže děj hladce klouže dopředu a na nějaké zkoumání nedostatků není čas. Úvodní přestřelka je doslova uchvacující a ta závěrečná je alespoň masakrální. A mezitím je dost času obdivovat Stalloneho, Schwarzeneggera a ostatní. ()

drederik

Tomu se říká správně zvolená taktika. S takhle silným kádrem to stačí hrát jednoduše, nevymejšlet žádný zbytečný komplikovanosti a je z toho jasná výhra. Hoši děkujem! ()

terunka003

Vtipné, akční, známé ksichtíky, bezstarostné × přehrávané, zmatené, nelogické. Nepopírám, že to mělo sakra spád, že se člověk ani nenadál a byl konec. Ale děj víceméně o ničem, akční scény hodně okatě umělé, motorka srážející vrtulníky atd. Nejvtipnější byl asi Chuck, když vystřílel asi třicet ozbrojených chlápků a zničil tank během dvou sekund, to dokáže opravdu jenom Chuck Norris. No jinak u toho člověk nemůže moc přemýšlet, prostě akční slátanina. ..drsný kluci.. ()

DonHUS

Zatímco jednička byl ještě celkem normální akčňák, dvojka už je stylem spíš někde mezi poctou a parodií osmdesátkovejch béček. Je tu spousta hlášek, téměř nesmrtelní hrdinové a záporáci padaj po desítkách. Škoda jen, že příběh je ještě slabší než minule (a to je co říct), a vizuál vypadá dost lacině. Nicméně pořád je to zábava, a to je podstatný. 7/10 ()

Yoshimitsu

Yesss!!! Tak tohle byla pořádna porce akční lázně! V podání těch nejlepších akčních kovbojů, všem dob. Vidět je takhle pospolu, jak táhnou za jeden provaz je neuvěřitelná podívaná. Záporáci Van Damme se Scottem taky paráda, ale zas až tak mě nebavili možná záverečný fight se Stallonem byl slušný no a Scott mě zklamal, že si nechal, tak lehce rozmixovat hlavu.5 hvězd dávam hlavně za to, že se zapojil konečně Arnold a Willis no a Chuck Norris tomu dal ultimátně po koulích sice měl asi 3 záběry, ale ten to zabil :D. Jen ta indiánská hudba a objevil se, jak nějáký samuraj :D. Povedených hlášek tu bylo taky dost a pro mě nejlepší akční film roku 2012. Vřele doporučuju!!! ()

venison

"Expendables: Postradatelní 2" aneb stará garda si ještě potřebuje vydělat na stará kolena na bezstarostný důchod.. Ale jo, ono to funguje.. Pro jedince něžného pohlaví celkem nuda (obzvlášť když se na začátku zbaví koukatelné omladiny v podání Liam Hemsworth), ale pro pány to může být opravdová zábava (hlavně starší ročníky, kteří rádi zavzpomínají na hrdiny svého mládí).. Asi bych do této testosteronové polévky přilila daleko více humoru a vložila bych tam sexy slečnu.. Otahaní páprdové si dovedou ze sebe udělat bžundu, zejména Chuck Norris na sebe vytáhne své vlastní vtipy.. *** za statečnost natočit dvojku :-) ()

LittleJohnny

Přeci jen bylo zase co nabídnout. Pár minut s Chuckem a Arnoldem daly filmu vtipný ráz a nebyla to unuděná přestřelka... Zkrátka "Rest in pieces". Ještě bych dodal, že mě film zaujal více než jeho mladší bratříček. Zahnízděno na krasných třech hvězdách. ()

alyssa18

Sylvester Stallone: "Slyšel jsem, že tě pokousala kobra královská." - "Chuck Norris: "Ano, ale po pěti dnech mučivé bolesti ta kobra umřela." Netušila bych, že se u akčního filmu tak dobře pobavím. Super! ()

KitFisto

A to jsem si myslel, že jednička byla akční. Nedávno jsem se na ni díval a zjistil jsem, že tomu tak úplně není. Dvojka je mnohem větší peklo, více známých tváří delší dobu a je prostě celkově našlapanější. ()

_DAVE_

Tenhle film si na nic nehraje, zajímavý je už tím, že se v něm objevil opravdu každý, kdo v "osmdesátejch" něco znamenal. :) Opravdu zábavné je to vždy, když se na scéně objeví Chck Noris. Luxus. :) ()

kurcatovium

Akční nášup, sice možná o něco slabší než jednička, zato ale s ještě šťavnatější soupiskou! Kdo by neuvítal super drsňáka Chucka Norrise nebo záporňáka Van Damma? No a těch hlášek, paráda. "Rest in pieces..." ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

16.02.2014

Expendables a Expendables 2 dohromady vydělali přes půl miliardy dolarů. Trojka je samozřejmě na cestě, vedle ní ale dostaneme i spin-off, jenž ponese název ExpendaBelles. Parta ostrých slečen v něm… (viac)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra

26.04.2013

Podle internetových klepů se Sylvester Stallone pokoušel ukecat Mela Gibsona, aby zrežíroval The Expendables 3 a vnesl tak do série ještě víc brutality. To ale nevyšlo. Náhradník zdaleka nemá tak… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (viac)