Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

Streeper

Nevěděla jsem, co od tohoto filmu mám očekávat, ale vzhledem k tomu, že mi byl už od začátku doporučen, tak jsem se toho ani moc nebála. Film mě mile překvapil už na začátku, děj rychle utíkal, bylo to napínavé, nějaké scény i dojemné, zvláště na konci. Zoe Saldana je skvělá herečka a do těchto rolí se velice hodí. ()

enjoi

Přesně takový typ filmu, na který si po měsíci ani nevzpomenete o čem to pořádně bylo. Čistý průměr, který neurazí. ()

TomikZlesa

Další z filmů kde se intošská sebranka filosofů z CSFD vyřádila. Pokud je nekomu nevolno blejte do záchoda ne do svých komentářů. Klasické akční béčko kde mozek nemá místo a ke slovům příchází zbraně, konečnou scénu sem absolutně nečekal, Matrix lobby hadr :-) Ted bych tu mohl začít vyblejvat všechny nelogismy a zápory, ale aspiranti na nobelovu cenu z demence už všechno vypsali. ()

laik_60

Film o udatnej Katakeyi, ktorá v snahe pomstiť svojich najbližších sa veru s nikým sesr ... párala. Aý to na konci filmu celé uzavrel  Johny Cah,  keďže na konci naozaj odišli všetci, ktorých sme poznali (Everyone I know goes in the end) ()

Flynn

Myslím si, že tohle nejde označit asi ani jako Béčko, ale asi jako Žetko :) . Příjmení režiséra by asi mělo být Megatron, protože tohle nemůže myslet vážně žádný lidský mozek :) POZOR SPOILER: myslím si, že úvodní útěk malé holčičky by trval asi tak 3minuty a mohlo být po filmu a byl by z toho jenom krátký klip z prostředí slumu :) další korunu nasadil režisér ve scéně, kdy si měla holka vybrat mezi školou a bouchačkou... strýček tam vysázel zásobník na ulici, přijely policejní hlídky a oni si vklídku odešli za ručičku? to bylo jakože WTF. Dál už jsem to bral jako velmi oddychovou podívanou na nepovedenou Brutální Nikitu. Co ten Besson sepsal to svět neviděl :) Zlaté filmy z 80. let.... protože tohle je fakt slátanina neskutečných rozměrů. Jít na tohle do kina, tak mě asi omyjou. ()

Juto

Zatiaľ čo väčšina akčných filmov sa rozpadá, pretože podľahne hlúposti, Colombiana trpí najviac, pretože sa snaží byť príliš múdra. 5/10 ()

c.tucker

Je to přímočará oddychovka, kterou jsem čekal daleko kýčovitější a horší v provedených akčních scénách. Naštěstí bylo jen málo soubojů, a proto jsem se nemusel opět rozčilovat nad nešvarem dnešní doby, čímž je zběsilý a nepřehledný střih u soubojů. Celková myšlenka už tu byla tolikrát, že bych se musel zamyslet abych to vůbec dokázal spočítat, ale provedení nebylo vůbec špatné. Zoe Saldana je velice pohledná a dost často se zde promenuje polooblečená, což není úplně ke škodě. ()

Jermann

Sice se tu mihá spousta povědomých motivů a poslední dobou oblíbených stylových vychytávek .. jinými slovy vykradli, co mohli .. ale pár originálních prvků se přece jen najde a výsledek mi paradoxně přijde velmi svěží a rozhodně koukatelný. Takový emotivní videoklip s přiměřeným množstvím akce. Zoe to v černém trikotu moc sluší .. a její geniální odzbrojovací technika dává umění rozborky zcela nový rozměr .. hehe. ()

dr.fish

Zoe Saldana pobíhající v chatrném oblečení coby nebezpečný zabiják, to je opravdu lákadlo. Bohužel je to ale asi všecko, čeho se divákovi dostane vrchovatě. Jinak se jedná o tuctovou jednohubku na zabití nudného večera. Dvě za film, jednu za Zoe. 55% ()

mortak

Takový příběh ze života o tom, že sladit kariéru s osobním životem je pro tvrdě pracující ženu dost obtížné. Ale když Zoe Saldana pracuje, stojí to za to, tak tři hvězdy. ()

ivet.ka

I kdyby to měl být zamýšlený mix Brutální Nikity a Leona, mohlo se to povést. Luc Besson chce nejspíš vrátit čas a navázat tam, kde v devadesátých letech skončil. Tenhle vlak už ale ujel. Příběh je absolutně nezajímavý, protože se točí jen kolem motivu pomsty a je jasné hned od začátku, jak film dopadne. Žádné pohrávání si s detaily, zato velká přehlídka nelogičností a nesmyslů. Jeden z nejslabších filmů, co jsem letos viděla. Přečtěte si celou recenzi. ()

sir-dave

Jestli máte v hledáčku více akční filmů a nevíte který vybrat, tak šáhnu určitě raději po nějaké Stathamovce, případně A. Jolie v hlavní roli. Zoe je možná sexy, ale nevím zda má na to, aby utáhla sama celý film. Nyní mám vážné obavy, že pokračování Šestadevadesátky v Megatonově podání bude pořádný průser. ()

StanislachKo

Dej deravý ako rešeto, fyzika funguje ako v gumkáčoch, ale NO a ČO?! Akčné scény sú nadupané, prehľadné a o ZOE ani nehovoriac... Zrejme nie celkom objektívne, ale vidieť po dlhej dobe niečo tak tupoBESSONOVSKÉ ma nostalgicky zahrialo. Akurát sa tam mohlo hláškovať trochu duchaplnejšie, hneď by boli 4*! Celkový dojem: Príjemná nedeľná lobotómia ()

otík

Akční výplach, na kterém by při pořádné recenzi nezůstala nit suchá. Jenže já teď nemám kýbl vody u sebe, tak na to kašlu. ()

panMartin

Na Zoe se dobře dívalo. Scénář není sice stupidní jak u jiných béček, ale příběhově je to pořád dokola a nepřináší nic nového. Holka se chce prostě pomstít za smrt svých rodičů a tak kosí všechny ty parchanty jednoho po druhém, až se dostane k bossovi. Jak jednoduché. Pro nenáročného diváka, jednohubka na jedno všední odpoledne. Zázrak se nekoná a vzhledem ke jménu režiséra se ani nedal očekávat. Naprosto průměrný akčňák s bohužel málo akčníma scénama. Film který se ze začátku tváří hodně dobře, po sléze se však člověk ocitá v nudně se táhnoucím snímku. ()

andrii

Neohrožená hadí žena, kočičí akrobatka ve zbrani..."s koulema", stane se katem všeho zla. Slzy, které vyplakala, vám teď nemilosrdně vrátí. "Kulkama" z olova prošije zajištěná těla, učiní z nich hadrové panáky. ()

alchac

Čokoládová slečna sikáriová ze země kávě a koksovnám zaslíbené na své cestě za pomstou na „rodině,“ jejíž don místně obvyklým způsobem terminoval obchodní vztahy s famílií jejího papá, přičemž tyto rodinné podniky tvůrci Narcos nezařadili patrně jen proto, že ta banda exotů naprosto nevěrohodně i mezi sebou šprechtí anglicky s cigánským akcentem. Nicméně téma přitažlivé, zpracování po formální stránce vyhovující a zhlédnout to před naznačeným filmem resp. zmíněným seriálem, byl bych zcela jistě téměř nadšen, přičemž příčinou onoho téměř byla zejména neustálá děsivá exhibice nekoz již tak od pohledu neútulně působící Šalandy, nad nimiž si mohli labužnicky zachrochtat snad jen nejskalnější pedofilové (mezi které neustálou preferencí obdobných zjevů (viz Mila, Skarletka a ten Valeriánův Brežněv) již řadím i Běsoně–producenta, který zde akorát dostal chuť na Fidorku), a zejména často rušivě idiotské chování hrdinky, jímž Běsoň–scénárista již poněkolikáté demonstroval svou dlouhodobou tvůrčí impotenci, neboť v předmětném žánru zvládá jen méně (komentovaný snímek) či více (sjetá Lucka) křečovité recykláty Brutální. Ovšem ač mi zde tedy byla naservírována v mnoha zásadních ohledech chuťově plochá a přespříliš propečená falešná svíčková, uděluji té fošně zasloužené čestné trojky. ()

Vecko99

Průměrný akční snímek. Film střídá zajímavé pasáže (honička v bogotě, vražda ve vězení) s těmi horšími. Na klasický snímek o pomstě až moc dlouhá stopáž, která film zbytečně rozmělnila.... ()

Jizni Tlapa

Spoustu superlativů (sexy Z.Saldana, střih, kombinace nasvícení, perfektní zahraní záporáci, démonická hudba, příběh,..)bych mohl vyřknout,abych přiblížil dokonalost Colombiany. Záměrně to však neudělám a vyzývám k návštěvě kina všechny, kteří se nenechají zastrašit zdejším "podprůměrným" hodnocením! Stojí to za to!! ()

ivan_drago

Hlavně aby na sobě měla co nejmíň hadrů, když všude zmateně pobíhá a vraždí... Saldaně jsem nevěřil ani to, že tu bouchačku správně drží... ani to, že oplakává blízké... Nudný film o pomstě bez špetky invence a atmosféry...A ta zdechlá romantická linka, vinoucí se skoro polovinou filmu, zbytečná až otravná... Megatonová sračka.... ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)