Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

TERRORDROME

Zabili jej rodičov a ona sa chce pomstiť! Vycvičí sa, začne zabíjať hajzlov a oni sa chcú pomstiť, tak jej zabijú tetu, alebo čo to bola a ona sa chce pomstiť!!! Scenár v štýle pomsty za pomstu z pomsty evidentne hýri nápadmi ako čína číňanmi o tom niet pochýb. Zoe Saláma zvláda akciu a vyzerá pri tom dobre, ale jej postava mi bola sympatická asi ako môj učiteľ matiky zo strednej ( ten hnusný zasraný zmrd!! ). Nedokázal som jej fanatickému snaženiu fandiť. Nie je to ani príliš explozívne, väčšinou taká tichá akcia kde sa Zoe plazí vetracími šachtami aby sa za pomoci Bondovsko- Mekgajverovských techník dostala nenápadne k cieľu. Až na záver sa konečne rozpumpuje divoká streľba a drsný súboj so záporákom ktorého chce spacifikovať zubnými kefkami. Raz sa to pozrieť dá, ale spomienka vyšumí ako sóda bikarbóna. ()

aLPaC

Hodně v pohodě. Nevím, proč má většina akčňáků tak malé hodnocení. Je to svižné, Zoe je krásná, akce dobrá, čtyři body jasné. Na dialozích mi nezáleží, souhlasím s Verbalem. Je to zkrátka o pobavení a o ničem jiném. ()

MiaMahoney

Kde já už to jenom viděla? Malé holce vyvraždí rodinu a ona se chce stát zabijákem a pomstít se... Že by Leon? Film nepřináší nic nového, je to vcelku dobrá a místy napínavá podívaná, ale to je vše. Některým věcem se ani nedá věřit, například dokonale komplexní policejní systém, kdy pomalu díky pšouku FBI zjistí, kdo jej vypustil, kde se právě teď nachází, co dělá a kdy vypustí další. Zkrátka průměr. ()

Phorbo

Pěkné, Zoe v hlavní roli, ale jinak je to slátaninka, která mě nijak moc nezaujala. Až moc klasický scénář který mě dost odrazoval me místy i nudil. Pěkné akce ale cliché scénář. Stealth akce byly dobře vymyšlené. Ale přesto jsem se nudil a neshledal film chytlavým a neměl moc toho čím by dokázal zaujmout. Ani dobrá kamera a střih tomu moc nepomohl ()

mira007

Hrozně nudný předvídatelný návrat do devadesátek. Fandil jsem tomu, protože Luc je dobrej režizér, Saldana sympaťanda a mám slabost pro Columbii, ale tady to nějak nefungovalo. ()

bohemia_regent

Když asi 15 minut před koncem hrdinka vypálila na zloduchy raketu, očekával jsem - protože hlavní dva padouchové pořád ještě nebyli zneškodněni -, že teď už to musí gradovat jedině směrem k použití minimálně tanku, anebo ještě lépe atomové bomby. Tady mě ale scenáristé totálně zaskočili naprosto nepředvídatelným tahem: v roli vražedné zbraně se objevily zubní kartáčky! Za takový projev originality tu jednu hvězdičku prostě musím udělit. ()

Domec

Naprosto prumernej akcnak s bohuzel malo akcnima scenama (na to uz jsme dneska zvykli) a hodne, hodne dlouhym uvodem do deje. Zoe je sympatacka a roli bych ji verila. Soundtrack je dobrej, kamera pekna. Holt zlatej prumer. ()

Lachvos

Našli by se lepší, našli by se horší (což se ovšem dá říct o všech filmech, které nepatří na vrchol či na dno, takže je to kapku nicneříkající ;). Neohromí ničím, což ovšem taky neznamená, že by tam zajímavé ne-li nadrpůměrné momenty nebyly...Zoe Saldana určitě potěší, stejně tak jiní kolegové z hereckého ansámblu, ale na to kolik se o tomto snímku před premiérou navykládalo a jaký z toho byl povyk, si spíše uškodil...škoda ;) ()

M1k9

Velmi stručně - špatné. Poloamatérská režie. Nepřesvědčivý scénář. Spousta chyb. Žádná atmosféra. Čekal jsem to. 1.5/10 ()

Eterninox

To, že Zoe Saldana vcelku dobře funguje jako akční hrdinka, je už nějakou dobu dobře známo. V Colombianě však (ač se jí filmaři zhusta snažili "pomoct" sporými a přiléhavými kostýmy) neustále bojuje s tuctovým příběhem, podprůměrnými hereckými výkony, nezajímavou režií, a především se stupidním scénářem. Ten totiž vrší nelogičnost na nelogičnost a trapnost na trapnost takovým tempem, že se téměř vyrovnává průměrné Bay-ovině. Zdráhám se tedy uvěřit, že ho napsal stejný člověk jako před nějakou dobou Leona. 40% ()

Pavelos

Skoro jediné pozitivum byla Zoe.. Ani akčními scénami to bohužel moc neoplívalo, až na závěrečnou klasiku kdy se to všechno pěkně pomlelo:-) Průměrnej akčnák, který trochu pobaví, možná trochu urazí, ale díky Zoe se to vlastně vyrovná.. Každopádně třetí hvězda je pouze pro ní:-)) ()

embecka

Áno, lebo z týchto mulatích tridsiatich kíl sa vykľuje vrahyňa lepšia ako Stívn Segal, Džekí Ček a Čak Noris dokopy. A ten film je ešte horší, ako ich filmy dokopy. ()

Antaeus

Stokrát videná a stokrát prežutá téma pomsty. Ono na vyvraždenie desiatok ľudí predsa treba setsakramentsky dobrý dôvod. A čo je lepší dôvod, než násilná smrť niekoho blízkeho? Áno, násilná smrť prakticky všetkých blízkych. A i keď sú tu neskutočné blbosti (napríklad vstup do ventilácie na policajnej stanici je možný aj bez základného vybavenia typu šrobovák od Narexu a to dokonca z ľubovoľnej cely) a ide o úžasnú vykrádačku, dej má spád a akcia je pozerateľná. Nájde sa tu trochu parkúru, trochu toho "amerického karate" no a samozrejme streľby z všeličoho možného. Smrtí je tu naozaj dosť a čo mimoriadne poteší, nenájdu sa dve rovnaké. Takže na každú novú misiu som sa práve z tohoto dôvodu tešil. Dokonca sú tu ako smrtonosna zbraň použité nie len nože, pištole, pušky, granáty a podobne, ale aj zvieratá, zubné kefky a v jednom prípade aj časť pištole (čiže nie celá, aby sme si rozumeli). Takže film o zabíjaní, ktorý od tejto témy zbytočne neodbočuje. Navyše zopár scén bolo vyslovene zapamätaniahodných. Takže z mojej strany spokojnosť. ()

Brejlil

Takové typicky bessonovské béčko. Většinou jen klišovitý výplach mozku, který si naštěstí na nic nehraje. Ale taky v něm není skoro nic k zapamatování. Snad až na vyjednávací taktiku u CIA. ()

nessbeal

Super film a vsetci pokrytci ktori to hodnotia horsie ako nejaku priblblu komediu na sobotne poobedie sa mozu ist vypchat. Film bola bomba, videne v kine a mam zazitok na aky nezabudnem. Presne akciu, strelbu, zeny a trosku spanielciny! Rozhodla sa spravne uz ako mala, a aj im ukazala! ()

Snake.Charmer

Celkem klasická Bessonovka bez mozku, tak, jak jsme už pěkných pár let zvyklí. Colombiana ničím vyloženě neurazí, ale rozhodně taky nečekejte akční scény, z kterejch si budete učurávat. Prostě ryzí průměr. ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)