Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

Bobik9

Nerozumím tomu celosvětovému neúspěchu. Co více by lidi chtěli? Ten film je fakt velice dobrýMá to neskutečně originální "komiksovou" kameru. Super prostředí, hudbu, spád, akci, hodně vtípků. Tohle všechno je v pořádku. Navíc to obsazení je naprosto výtečné! Henry Cavill jako "americký" James Bond je skvělý. Armie Hammer je parádní nasraný Rusák! Alicia Vikander je chvilkama skutečně roztomilá a chvilkama je to agresivní skřítek, taky super. Elizabeth Debicki jako záporačka také super a k tomu menší role Granta a Harrise potěší. Cameo Beckhama jsem si musel hledat sám. Možná to nemá tak kvalitní příběh, aby se film dostal na 5*. ()

Playman

BELMONDO - v novém ultra-cool stylovém pojetí! S geniálním italským soundtrackem, kterej nakope zadek i Morriconemu. No dobrá, zas nepřehánějme... ale až to uslyšíte bude vám jasné, proč ho někdo zmiňuje. :) Mrazivá scéna s mučitelem, která v kombinaci s fenomenální hudbou a prostřihy na brutality druhé světové války v nejednom divákovi vyvolá nepříjemný mráz po zádech je pro mě jedním z několika vrcholů tohoto filmu. Po technické stránce fenomenální. Letošní rok jako by se nenesl v duchu komiksáren, ale skvělých špiónských akcí. Mission Impossible byla 70s thriller, Kingsman ultra-krvavá velmi vtipná komiksová sekaná a U.N.C.L.E je fenomenální 60s retro stylizovaný akční nářez. Všechy 3 jsou pro mě za 5* a vůbec nejdou proti sobě. Prostě miluju všechny a asi je zařadím do letošní TOP 15. Je asi pravda, že forma zvítězila nad obsahem, ale sakra... já brečel radostí. A kdokoliv, kdo vyrůstal na starých akčních filmech z Francie a Itálie bude taky. :) A ještě jednou, hudba tohohle filmu je naprosto geniální ()

civalII

Nádherná výprava, kostýmy i herci (herečky). Nemá to kvalitu starších Ritchieho filmů, ale o hlášky není nouze a tempo to má svižné. Beckham potěšil, byť je tam 5 vteřin. Navíc se dozvíme, že existuje i mistrovství v jízdě na rychločlunu:-) ()

elanius

(130/2015) / Ritchie hrá celý film výhradne na efekt. Príbeh z najjednoduchších je zachraňovaný množstvom viac, či menej cool scén. Vlastne ani neni moc čo hodnotiť. Aspoň to ale pekne vyzerá a Cavill s Vikanderkou čo to tiež zahrali. (4/10) ()

ywo666

Ritchie je Ritchie. Svižné akčné komédie mu dosť idú. Bohužial tu ostáva trochu osamotený, lebo zvyšok osadenstva mu extra nepomohol k dobrému filmu. Poďme si to rozdeliť. Plus. Guyova super réžia Mínus. priemerný scénar. Plus. Cavill a Hammer ma srali menej ako som čakal. Mínus. Stále ma srali. Plus Alicia je ultra sexi. Mínus. Jej postava stojí za vylízanie najhnedšieho otvoru. Plus. Dobré hlášky a podpichovanie. Mínus. dúfal som že toho bude viac. Plus. dobový vizuál. Mínus. Akcia mohla byť lepšia/viac. Dokopy je to zábava ale na Sherlocka sa to nechytá. Veľmi slabé 4*. 70%. ()

DonHUS

Po přeefektovaný dvojce Sherlocka přichází Ritchie s jednohubkovou stylovkou. Příběh je sám o sobě nezajímavý, ale jednotlivé scény mají nápadů dost (přístav, mučení nebo finále). Hezky vypadající retro moderního střihu s výborným soundtrackem. 7/10 ()

terunka003

Vtipné, zábavné, akční, svižné, neokoukané. Tohle mě teda moooc bavilo. Skvěle udělaná akční věc, dobré vtipy, fajn scény, sympatičtí herci, napínák a akčňák, a hlavně jsem se vůbec nenudila. Víc takových snímků. ..ta poetická scéna se svačinkou v nákladním autě, italská hudba a honička po jezírku, bravisomo.. ()

venison

Hodně slibná špionážní akčárna s prvky komedie je velmi precizně natočena, peníze beze zbytku využity, příběh relativně ušel, obsazení nic moc (Henry Cavill bezduchý hezoun, Armie Hammer přerostlá kopie Ryana Goslinga a sice nádherná Alicia Vikander, která se objevila už v "Ex Machině", ale herecky slabá).. Pěkná podívaná, ale žádná přidaná hodnota, která by zážitek z filmu uchovala na nějakou delší dobu.. Seriál, ze kterého asi film vzešel jsem neviděla.. ()

Phietros

Naprostá špička! Uncle mě mile překvapil a po dlouhé době můžu s čistým svědomím dát 5*! Dobrá akce, humor, efekty, doba, prostě vše do sebe zapadá jak má a na svoji délku vůbec nenudí! I bez nejlepších VIP herců se dá natočit skvělá podívaná! Cavill nezklamal a roli měl na míru, Hammer překvapením a Vikander pro mě známá jen ze sedmého syna opět půvabná! A zápletka? Dva rivalští agenti ameriky a ruska, musí spojit síly na tajné misi při které mají zneškodnit zločineckou organizaci a přivést nebezpečnou zbran do správných rukou. 90% ()

Redi

Potom, co se G. Ritchie zaprodal Hollywoodu (počínaje Sherlock Holmesem z r. 2009) a přestal si tedy psát vlastní scénáře, mě už moc nebaví. Tím pádem už ani na soundtrack není chuť. ()

uiu

Režie Guy Ritchie. Říkala jsem si, to bude akční nadupaná pecka plná dějových twistů. A čeho jsem se dočkala? Velký klad je Henry Cavill, ten si každou scénu ukradne pro sebe. Ale pak tu jsou jen spíš ty zápory. Děj je strašně utahaný, zápletka nezáživná, takže pochybuji, že si film ještě někdy pustím, jednou stačilo. Film se odehrává v Německu a v Itálii, ale veškeré postavy - Rus, Američan, Němka a Italové spolu plynně mluví anglicky, svou rodnou řečí jen ve chvílích, abychom nezapomněli, že se vlastně ocitáme v jiné zemi. I když spolu v soukromí mluví dva Italové, šprechtí spolu anglicky. Film končí tak, že naznačuje, že bude nějaké pokračování, ale upřímně, pokud bude děj plný vaty a nudné zápletky jako díl první, asi se toho dále nezúčastním ani kvůli Cavillovi. ()

noriaki

Zhruba něco takového jsem čekal od Kingsman: The Secret Service. Úsměvné, lehce absurdní, špionážní drama s nadhledem. Film Guya Ritchieho není přímo komedie. Dokonce rozumím těm, co by si přáli vážnější tvář a mrazivou atmosféru. Scénář si o to přímo říká a po menších úpravách by byl film k nerozeznání od libovolné bondovky s Connerym. Byla by ovšem věčná škoda vypustit všechny malé vtípky a slovní výměny. A taky přepsat ty lehce ulítlé charaktery. Doteď nevím, jestli byl lepší Henry Cavill, nebo Armie Hammer. Jsem si ovšem jistý, že je Alicia Vikander zastínila oba. Zcela subjektivní plný počet. A těším se na slíbenou dvojku. ()

hroubek

Tento rok patří špiónským filmům. A nejlepší na tom je, že každý film je jiný. A to ať už jde o Kingsman, Špióna, MI5 či Ant-Mana(ano dá se to považovat za špionský film) a v neposlední řadě novou bondovku. Krycí jméno U.N.C.L.E. na mě působí jako klasická bondovka s krásnou retro stylizací, přesně padnoucím soundtrackem a perfektně využitou lokalitou. Se starými bondavkami má také společné to, že příběh je docela jednoduchý a jede se podle klasických šablon, což zamrzí protože v ničem nepřekvapí. Guy Ritchie odvedl dobrou práci. Film šlape, tak jak má a všechno co vidíme do sebe krásně zapadá. Občas nám něco zbytečně dovysvětluje, ale to mě zas tak tolik nevadilo. Akce je v jeho podání velmi osvěžující a zábavná. Dost se mi líbilo jaký má Ritchie smysl pro detail a správně rozložené vtipné momenty. Henry Cavill se mě ve své roli velmi líbil a představuje správného elegantního agenta. Armie Hammer to má mnohem těžší, jelikož hraje spíše agresivnější jedince, kterému chybí cit a občas působí lehce karikaturně. Alicia Vikander je parádní a já si sní užil většinu scén, hlavně ze začátku. Elizabeth Debicki mě osobně moc nesedla a to mě mrzelo. Jared Harris není špatný, ale zasloužil by si více prostoru, totéž platí i pro Hugha Granta. Jak už jsem psal, film vypadá nádherně. Je to pastva pro oči a krásně se na to kouká. Akce je zábavná a rychlá(začátek, přístav, konec). Vtipy jsou dobré a pobaví. Největším záporem filmu je to, že nenabízí nic nového a ke všemu má malinko přepálenou délku, být to tak o patnáct minut kratší, tak by film mnohem lépe gradoval. Krycí jméno U.N.C.L.E. je povedený špiónský film, který dokáže krásně pobavit a ke všemu se na něj dobře dívá. ()

Mishqo

70-75% ... Pozerateľné, zábavné a akčné. Retro nádych 60. rokov minulého storočia je šmrncovný, či už to boli šaty, rekvizity, kulisy či hudba. Dvaja sexoši v hlavných úlohách = oči plesali. Príbehovo oukej. Nemám ale rád 'sloppy work' vo filme a žiaľ bolo v niektorých scénách badať istú laxnosť, čo ma mrzelo, lebo celkový dojem z filmu nebol zlý. ()

JohnSmith

Ritchie opět nezklamal a naservíroval špiónské retro buddy movie, u kterého jsem se výborně bavil. Herci byli skvělí, režie taky, do toho super stará muzika. Prostě paráda. ()

sskrblik

Chuj Rydží natočil svůj nový film opravdu stylově, je to vyšperkované jako prasisiko chcete-li, má to zkrátka šmrnc. Ovšem při hlubším pohledu lze zjistit, že to prachobyčejný film na jedno brdo, v podstatě není zhola nic co může překvapit co se týče stránky dějové. Ačkoliv jsou tu některé vtípky jenž pobaví, jde však o suchý, jeden by řekl, dráždivý (h)umor kterému chybí - jak se dneska říká - KOULE. Z hlediska zpracování je to řemeslně povedené. Ve filmu jsou ušlechtilé hudební motivy, určitě je brzo budu muset šlohnout z interneta. Přesto to na mě působí jako film ke kterému se v budoucnu budu těžko vracet. ()

VasaX

Veselé, zábavné, trošku napínavé, vtipné a s ucházející akcí. Dámské role jsou sympatické, pánské mají zase danou chemii, která ale bohužel vydrží tak do půlky filmu a pak už to není ono. A navíc Hammer může jako pořádný Rus připadat pouze Američanům. jinak obecně vzato filmu prospěla Richieho ruka, která nám naservírovala něco pohodového, odpočinkového a poutavého se sympatickým retro šmrncem. Takže za mě fajn. Kdybych od toho naopak něco očekával, než takovou lehkou špiónskou komedii, tak bych se na čtvrtou hvězdu opravdu nedostal. ()

Timak

Nebylo to špatný. Docela se mi to líbilo. Ústřední duo je vtipné a Alicia je pěkná :-) A nakonec i ten Hugh Grant nebyl špatnej. Takže klidně bych si dal nějakou tu dvojčičku, i když to na to nevypadá. ()

VanTom

Dobově elegantní a stylové špiónské dobrodružství s blahosklonným nadhledem (slovním přestřelkám amerického a ruského agenta jsem se párkrát zasmál nahlas), odvázanou režií (viz perfektně sestříhaná akce), vibrující hudbou a v neposlední řadě šmrncovní Alicií Vikander. Jen ten samotný závěr kvůli úmyslu nastartovat filmovou sérii vyznívá lehce do ztracena. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)