Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

fmash

„Tohle by měli Američani zase zažít,“ říká Damon svým dětem a svému národu, když uskutečňuje svůj americký sen. V tomto případě spíš americkou pohádku, lehce nablblou, ale udělanou pro všechny. Takže všechno je tak trochu komedie, ale taky tak trochu drama, pro každého (kdo stojí za řeč) kousek té lásky... Nač to rozvádět, je to rodinná sobotně odpolední televize, která, když se člověk nenechá vytočit, neurazí. 2¾. ()

dee-key

"I like the animals... but I love the humans." Pod to se klidně podepíšu. Není to velkofilm ani něco o čem bych musel týden přemýšlet, ale přesto film velmi příjemně překvapil. ()

berusche

Tohle není drama, tohle je případ, kdy jeden pán po tragické ztrátě myslí trochu víc na sebe než na ty děti, které utrpěly ztrátu úplně stejnou jako on. Už to samo o sobě mi není nijak zvlášť sympatické. Stejně jako mi není sympatické herecké obsazení, které se příliš nevydařilo (Matt působí příliš křečovitě, Scarlett příliš mladě a ostatní příliš neumětelsky), jen ty děti jsou takový hezký výkvět amerických dětiček. Snímek má vcelku slušnou myšlenku a dobrý nápad. Celé to ovšem nějak nekoresponduje s tím, že by tam mohlo dojít k nějakému zvratu. Koupíme si zoo, postaráme se o zvířátka a celé to dopadne samozřejmě jak jinak než dobře, poněvadž je to i pro děti. Tak se starejte o zvířátka a já vám děkuju za exkurz do mysli jednoho týpka, jehož seberealizace byla důležitější než pocit ztráty, který neměl jen on. ()

Beagle

Je to dojemný ("rodinný") film, ale natočený s vkusem, líbivě, ale ne podbízivě a s krásnou hudbou od Jonsiho. Dojměte se také (a nemusíte se za to v žádném případě stydět). ()

donvitoso

Dobře, sladký to možná je, ale určitě ne přeslazený, jak tu mnozí hořekují. Filmy by se přece také měly točit, aby dělaly radost, ne aby jenom způsobovaly údiv a nutily k zamyšlení. Nádherný snímek, který dokáže ohromně zvednout náladu a ke konci i dojmout (přiznávám se). Nálepka *rodinný film* nemůže být jinde výstižnější! A proč že jsem dal plný hodnocení? ...Proč ne? ()

M.i.k.e

i přes svojí průhlednost a klišovitost hodně příjemný film,který záměrně hraje na city a rozhodně se toho nebojí.I přes základ rodinného dramatu je finální dojem veskrze pozitivní.Obrovským plusem (vedle mých oblíbenců Damona a Scarlett Johanssoon) pak hlavně vynikající hudba,která dokáže dojmout sama osobě.palec nahoru...80% ()

HappySmile

Když jsem viděla film s názvem Koupili jsme zoo a označením komedie, myslela jsem si, že to bude nějaká blbina jako třeba Noc v muzeu s Benem Stillerem. Byla jsem ale moc mile překvapena, protože to bylo opravdu hezké rodinné drama. Primárně jako komedii bych to vážně neoznačovala, i když vtipné okamžiky se zde taky našly. Doporučuju, až se budete chtít podívat na nějaký příjemný film. ()

Aljak

Taká milá rozprávočka, až mi je ťažko uveriť, že je to podľa skutočného príbehu. No asi by som to radšej nepúšťal žiadnemu dieťaťu, lebo iste by ich myšlienka kúpiť si vlastnú ZOO držala veľmi dlho. Ale bol to pekný príbeh, taká príjemná oddychovka, pri ktorej človek nemusí nad ničím rozmýšľať, proste len sleduje príbeh o záchrane jednej ZOO, ktorá pomaly ale isto chátra. Koniec bol síce obrovské klišé, ale v tomto prípade by mi bolo asi naozaj ľúto, keby to ním neskončilo. Škoda, že do filmu neboli viac zakomponované aj ďalšie zvieratká, a dosť bola pozornosť sústredená len na tigre (a pár scénok s levom a medveďom). Okolo ostatných len tak preletela občas kamera :( ()

peiton

Neviem si predstaviť niekoho ako žije v zoo. V skutočnej a ešte k tomu sa o ňu sám stará. Podstatné je,že príbeh je plný lásky,súdržnosti a zápalu pomáhať zvieratám..Je to pekná ukážka, že keď človek niečo veľmi chce, tak sa mu to podarí dosiahnuť. ()

Martin741

Sympaticky film o istej Zoo, kde je plno zvierat, ktore potesia oko i dusu divaka. Matta mam rad, ale bol som zvedavy, ci dokaze zahrat aj emocionalne zlozitejsiu postavu, alebo len matematickeho genia /Good Will Hunting/ a agenta tajnej sluzby /Jason Bourne trilogia/. Matt ma prekvapil, hral to na urovni. K tomu este ked pripocitam ucast nadhernej sympatacky a sexice Scarlett, tak na svete je hned sympaticky film. 76 % ()

vydumnica

Milý rodinný film na víkendové popoludnie alebo tak trochu aj rozprávka pre dospelých. Keby som bola nadšenejšia zo samotnej predstavy bývať priamo v ZOO, možno by bolo moje hodnotenie aj vyššie. Ani pekné tváričky Scarlett Johansson a mladučkej Elle Fanning to k tým 4* nepotiahnu. Stačí mi jedno pozretie, ale nebolo to vôbec zlé, len už 100krát videná šablóna. Viac sa mi páčil novší fìlm Úkryt v ZOO (The Zookeeper's Wife) s Jessicou Chastain, ale to je niečo úplne iné. ()

shyster

Chyba není na straně Camerona Crowe, který to zrežíroval dobře až téměř skvěle. Ani v hercích, kteří podali obstojný výkon. Problém vidím v samotném příběhu. V některých chvílích to vypadalo jako reklama na Iphone 4, tolik sluníčka v záběrech, tolik lidské něhy. Film je natolik pozitivní až se ve mě ozval cynik. Jakékoliv překážky tu jsou uměle vytvořeny, jen proto aby se nakonec všichni šťastně objímali. ()

Sinn

Zbytečně roztáhlej slaďák, ale jsou tam zvířata (!!!) a ten malej blonďatej parazit, co mě neděsil tak jako všichni ostatní paraziti v rodinných filmech. A taky Phoebe z Wonderlandu, do které jsem se asi zamilovala. Ta závěrečná scéna mě teda srala nejvíc, zato hádka otce se synem o poznání zajímavější. A proměna upracované Scarlett se zamaštěnými vlasy v příjemně vypadající mladou ženou, co už zjistila, jak používat šampon a mejkap, pobavila. Ještě že ti muži jsou, jinak bychom se asi ani nekoupaly. ()

Attta

Výborný film plný emocí. O výběru herců zde nemusím ani nic povídat - co více si přát od Matta, Scarlett a malé Maggie E, ale samozdřejmě i ostatních herců. Proč si prostě jednou za čas neužít pohodvý čas s rodinou nebo svou přítelkyní či manželkou u filmu jako tohle a neřešit u toho "csfdéčkové teorie a rozbory filmů". Film možná na 5 hvězd po filmové stránce není, ale za sympatické obsazení herců, tu emoční bombu a jistotu, že se na film mrknu minmálně ještě jednou mi nedávají moc vybrat a těch 5 hvězd prostě dávám bez mrknutí oka! ()

bourec

Výbornej film. Tady je jasně vidět, že když režisér má vyprávěcí buňky, dobrou partu, co mu dělá na filmu, tak to je sakra znát. Navíc porádní herecký obsazení v čele s tou malou mrškou,. Bavil sem se opravdu dobře, a nebejt trochu citově přešponovanýho konce, dal bych sto. 90%. ()