Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

Nufa

Hodně velké překvapení vidět Matta v téhle roli, nicméně mě nakonec moc mile překvapil. Film rozhodně není ze skupiny průměrných, zaujme především neotřepaný příběh, kterého není plný celý Hollywood. Samozřejmě se nejedná o čistou komedii, je to spíš o dobrodružství, ale rozhodně film splnil svůj účel. Možná mi přijde zbytečná akorát délka filmu, přeci jen 119 minut na komedii je opravdu přespříliš, ale nemohu říci, že bych se nějak nudil. Jen více takových komedií. ()

Bezda22

To je citovka, tady to céčko hraje celej film. Příjemná atmosféra a nálada, kterou film vytvoří, je to hezký. 75% Upgrade (16.2.2020): Musim zvednout hodnocení. S postupem času ten film neztratil nic ze svýho kouzla, naopak snad je rokama jen lepší... mejma rokama... 85% ()

Margerie

Čekala jsem trochu více muziky, vyloženě zklamaná ale nejsem. Párkrát ukápla slzižka, párkrát jsem se od srdce zasmála, troška té romantiky, troška dramatu, nádherná zvířata a rozkošná Maggie, co víc si přát. :-) Matt Damon a Scarlett Johansson byli podle očekávání skvělí. Jen by to chtělo trošku dovypilovat, možná prokrátit scénář a dokonalý oddechový film by byl na světě. 70% ()

dj.coffee

Nevím, čím se tento průměrný slaďák liší od všech ostatních. Snad jen strnulou Damonovou mimikou. Tenhe kluk asi fakt nemůže hrát nic jiného než drsné špiony bez emocí, z něho ty city prostě nejdou. ()

denulik

Presne ten typ romantického filmu, ktorý neznášam. Trápny, patetický, predvídateľný, nudný, plný klišé a blendamedových úsmevov. Bŕŕŕŕ. Toto zvládam, iba ak ide o film podľa Rosamundy Pilcherovej, ktorý nemožno brať vážne, ale nie ak sa to tvári pomaly ako rodinná dráma s nejakým presahom. ()

lksvcr

Tento film mě svým dějem naplnil klidem. Po celou dobu jsem se cítil příjemně a s lehkostí jsem sledoval, jak se to vše vyvíjí. Přesto, že nejsem úplně na slaďárny, tak tuto jsem si celkem užil. Nebylo to nijak laciné a vztah otce se synem mě dojímal asi nejvíce a samozřejmě nesmím zapomenout na dvacet vteřin odvahy. Atmosféra, atmosféra je to, co mě drželo na místě, abych se dozvěděl jak to dopadne, i když jsem to vlastně dost dobře tušil. Je příjemné si jednou za čas místo akčních a komediálních filmů pustit jeden, který se plně soustředí na vývoj postav a pokud tohle někdo hledá, tak bych se nebál doporučit. 4/5 ()

Michal.Jezek

Musím se přiznat, že jsem se na tento film strašně moc těšil a můžů říct, že mě maximálně potěšil. Je tam spousta očekávaných věcí, které ale strašlivě potěší a zahřejí u srdíčka a také některé neočekávané zvraty, které vyplní ty místa,kde je potřeba. Damon se opravdu citově vyznamenal, Scarlett stále usměvavá a svěží, plno zvířatek a radosti i smutku, který také patří k životu, mnoho lásky a prostě je to skvělý. :-D ()

kojak89

Kdyby to nebylo tak sentimentální a každá z hlavních postav by tolik nelpěla na své matce/manželce tak bych dal ★★★★, Jinak některé hlášky z filmů jsou naprosto famózní =) ()

hekla

Opravdu příjemný film, krásná atmosféra, lahodný soundtrack, pár emočně silných chvilek, skvělí Matt, Scarlett, Colin a Maggie. Tahle zoo opravdu vykouzlí úsměv každém. ()

wege

Moc krásný film, dávají ho docela často v televizi, je to takový super oddych. Navíc Matt Damon ukazuje, že to je pan herec. Že vedle podle mě životního Bourna a dalších velkých rolí, dokáže zahrát i obyčejného týpka, který pro štěstí své dcery dokáže cokoliv, i opravit zoo. Ten film je krásná ukázka obyčejného lidství, přátelství, lásky ke zvířatům, toho, jak život může být přes všechny těžkosti prostě krásný. Zároveň je Cameron Crowe prostě bůh, kdyby nebylo te divné Aloha, tak nikdy nenatočil špatný film. ()

papadoce

Cameron Crowe je rozpačitý režisér, ale vo svojich filmoch sa zakaždým zameriava na mužskú hlavnú postavu a jej osud. Kedy mu to vyjde viac, kedy menej. Matt Damon stvárnil čerstvého vdovca naozaj skvele, mal úžasnú dcérku a problémového syna. Chlapy sa vedia v živote vyrovnať aj s tým najťažším údelom, bývajú vtedy skvelými rodičmi a skôr alebo neskôr si ich nájde srdečná duša, ktorá im ich veľké srdce opätuje. Je to to, čo nás ženie dopredu. Rozdávaj lásku a budeš žať lásku. Rozdávaj bolesť a budeš žať bolesť. Veľmi pekný film. Zo všetkých postáv mi najviac išiel na nervy Damonov brat. Jeho rady boli presný opak toho, čo vám pri strate najbližšieho človeka povie psychológ. Sral ma omnoho viac, než ten štrnásťročný puberťák. Možno preto, že takého mám aj ja 😁. Damonova charizma, Scarlettin úsmev a nádherná zvieracia téma sú na nedeľné popoludnie druhá najlepšia aktivita ako stráviť čas. Pozitivita všade naokolo. No nie je život prekrásny? Vŕŕŕŕŕŕ 🐅🦓🐍🦁🐻🦝🦚🦍🦧🐒🦒🐫🐊🦎🐆🦘A toto si musime dať, lebo z úst toho dievčatka to bolo bohovské. “Ty pane, všetci vravia, že si kokot. Ja neviem čo to je, ale ja tomu neverím.” ()

otilrak

Matt Damon v roli truchlícího otce dvou dětí, z toho jedno v pubertě. Nějak jsem si ho v té roli nemohl představit, ale musím uznat, že mu více než sedla. Elle Fanning zahrála dcerku více než roztomile, krásně vše oživila. Jinak příběh lehce čitelný, ale ani to nějak moc nevadilo. Podle mě více než dobrý rodinný film. ()

arkis

Po hlboko osobných výpovediach si režisér Cameron Crowe vybral príbeh niekoho iného – adrenalínového novinára a spisovateľa, ktorý túži napriek neprajným podmienkam udržať svoju rodinu pohromade. Akčného Matta Damona i sexbombu Scarlett Johansson konečne vidíme v príjemne civilných postavách a pozoruhodný výkon v úlohe Benjaminovho problematického syna podal aj 15-ročný Colin Ford. Film síce ničím neprekvapí, ale je nabitý vkusne sentimentálnou poetickosťou, hrejivou srdečnosťou a optimistickým tónom. A má všetko, čo správny rodinný film potrebuje – veľké hviezdy, milé deti a nezbedné zvieratá. ()

DoubleJo

Film, ktorý vo vás naozaj zanechá pocit dobrej nálady a spokojnosti. A vôbec nevadí, že je to síce skutočný príbeh, ale zrejme zabalený do cukrovej vaty. Výsledný efekt je presne taký, aký by mal pohodový film mať. ()

Kellerman

Film zrající ve vzpomínkách.Ani si nepamatuju,kdy jsem se naposledy po východu z kina cítil takhle příjemně,svěže,okouzleně.Koupili jsme zoo se v žádném případě nedá označit za kýč,i když má všechny jeho znaky.Crowe je ale používá takovým způsobem,že se divák ani nezamýšlí nad tím,že příběh je archetypálně dojímavý,že ta holčička je možná až příliš roztomilá,že ty pastelové východy a západy slunce by se mohly omezit.Na dvě hodiny je prostě jen okouzlen nesmírně jímavým a magickým filmovým zážitkem,který se mu navíc v hlavě usídlí na hodně dlouho a může z něj čerpat pozitivní energii ještě několik dní (týdnů?).Hollywoodské,ale krásné. ()

miki68cz

Splněný americký sen, nemusím to, ale tentokrát jim odpouštím. Odpočinkový film s dobrým obsazením, krásným soundtrackem a neskutečným happy endem. Doporučuji ()