Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (CinemArt SK)

vikin

Poslední mohykán Tom Cruise v záplavě Marvelu, DC a podobných digi orgiích. Poctivá filmařina, chlapáci, kočky, káry, motorky, v neposlední řadě stíhačky. Kosinski dostal životní šanci a využil jí na 100%. Tom je boží a hudba jakbysmet. V kině 4DX překvapivě zážitek navíc. Klobouk dolů, skvělý film. ()

Dari.Dee

Nekonalo se u mě rozhodně zklamání, ale také ne určitě nijaké ohromení. Jediné ohromení byl Tom v bílé uniformě, za to dávám hvězdičku navíc :). S kamarádkou jsme si nestárnoucího Toma i IMAXu prostě pohodově užili a co ve filmu fungovalo předtím, funguje i nyní, včetně soundtracku. ()

vladi3

Kurva drat, to bola jazda! 90s are back! Uz davno som neodchadzala z kina vysmiata a urevana zaroven a moja Kia sa zmenila na F14tku… Minimalne repete v IMAX bude urcite… A ja ze Batman bude film roka.. Hell no! ()

Movielaik

Vůbec se nebojím dát pět hvězd! Že je to předvídatelné? No a? Každý jsme tu viděli málem dvacet trailerů, tak ještě aby nebylo. Něco takového tady dlouho nebylo a zase dlouho nebude. Teď bylo filmové období sucha. Doba, kdy na nás Hollywood doslova chrlil jednu pecku za druhou, hromady pěkných filmů napříč všemi žánry, ta je už dávno pryč. Takže mě tenhle kousek absolutně dostal. Je to precizní práce a naprosto to splnilo velká očekávání. Tom Cruise je asi opravdu poslední mohykán starého dobrého Hollywoodu. Kdo má rád starý Top Gun a ještě je nostalgik jako já, tak se skoro zblázní :)) Chtěl bych to vidět hned znovu, takže u jedné návštěvy kina to neskončí. Jo, a až budete v kině dělat drsňáky před vašima polovičkama nebo před kámošema a budete se hlídat, aby vám neukápla slza, tak si na mě vzpomeňte :))) ()

FantomasMan

Ako fanúšik Top Gun som bol unesený. V mojich očiach jednoznačne film roku. Celý film bol vypilovaný k úplnej dokonalosti. A 2 ročná Covid postprodukcia tomuto filmu jednoznačne prospela. ()

roswell47

Tak toto bol ale masakrálny zážitok! Ani by som naň nešiel keby moji friendi nemali voľné miesto v kine, ešte že sa to nestalo. Bol by som sklamaný a oľutoval by som keby som si Mavericka nepozrel. V 2D ATMOS je to ten najlepší zážitok. Všetky tie výbuchy, až ma boleli z toho uši. Príbeh len mierne dopĺňa to čo sa stalo v 1. diely. Tom Cruise sa vždycky tak dobre vynájde v týchto akčňákoch že ma až zahreje v srdci. Samozrejme, nie je to film roka a určite má veľa chýb na to aby ním bol ale mne to je jedno. Tie akrobacie ktoré nám tu herci ukazovali(najmä Tom Cruise) boli užásne! Veľmi ma potešila kvalita tohoto filmu keďže filmy tejto doby sa málokedy nájdu tak dobré ako Maverick. Doporučujem pozrieť a hlavne cez reproduktory, ktoré tomu dodávajú takú atmosféru ktorú si chcete dopriať. Z mojho hľadiska a pocitov dávam tomuto filmu 4 výbušné hviezdičky alebo teda 8 bodov ktoré stojá za to. ()

Dave.Furiosa

Naprostá pecka! Čekal jsem, že to bude dobrý film, ale toto mě úplně oddělalo. S jistotou můžu říct, že to je jedno z nejlepších pokračování všech dob, původní Top gun překonal ve všech ohledech a rozvinul dějové linky tím nejlepším možným způsobem. Tom Cruise je prostě borec a já mu to žeru i s navijákem. Pochybuju, že letos uvidím něco lepšího, to znamená jediné, že tu máme film roku! Pro mě teda určitě a Avatar se může jít vycpat... ()

oskiii

Vynikající oddychovka. Tomu filmu nechybí prakticky nic. Vyzdvihl bych poctivé zpracování, což se v dnešní době, kdy prim hrají digitální efekty, příliš nevidí. Nádherná podívaná. ()

DeadRedDave

Občas se to opravdu povede, občas se stane, že vás film dojme, inspiruje a zanechá ve vás zážitek, trvá to třeba i několik let, ale vyplatí se na něj počkat. V dnešní době je důležité lidem připomínat, proč jsou kina stále potřeba a TopGun je právě jedna ta připomínka. Film u kterého neřešíte prostinký příběh, technickou stránku, nebo cokoliv jiného, ale jen si užíváte, že vám někdo dal privilegium se vůbec na něco takového koukat. Tom Cruise a spol. jedou na plno a dávají do toho srdíčko, které tepe silou nevídanou, ale to je právě to co někdy stačí. Nevysmívají se letectví, nesnaží se o nějakou dekonstrukci sebe sama, jak je dnes moderní, ale jen vám chtějí ukázat důvod, proč létání, je pro tolik lidí důležitý. Postava Mavericka funguje jako pocta umění vznášet se v oblacích a překonávání sama sebe. Víc už ale vědět nepotřebujete. Tom je dnes asi poslední hvězda, která dokáže do kina nahrnout masy lidí a nejsou to adaptace komiksů, není to herec který někdy dostane oscara, ale tam kde ostatní tvůrci přešlapují u akčního žánru na místě, on je ten, kdo jej posouvá stále dál. Važme si jej, jelikož až tahle hvězda jednou vyhasne, obloha už nikdy nebude jako dříve. ()

Karell840

Za mě super. Člověk si na tom filmu bohužel uvědomí, proč ho bavilo chodit dříve do kina, a že byla taky doba, kdy existovaly jiné filmy než komiksové blockbustery, nudné animáky, nabubřelé scifi, a trapné české komedie. Ach jo. ()

Polux

9/10 | Krátká verze: Je to bombice. Dlouhá verze: Je to - kurva - bombice. | Teď vážně - předlouhé čekání naštěstí stálo za to, protože namísto nějakého "not great, not terrible" pokračování si trio Cruise/McQuarrie/Kosinski (patlal Kruger mě v titulcích trochu postrašil, ale naštěstí si vybral silnou chvilku) pro všechny přichystalo ztělesněný filmový pomník akčnímu žánru, testosteronu, osmdesátkám, filmové nostalgii, pilotům, letadlům, fanouškům jedničky, aerofanům, pochopitelně samotným postavám, Kilmerovi, Connelly a v neposlední řadě poslednímu akčnímu hrdinovi (Mr. Wick, doufám, promine:-)) Cruiseovi, který má fotku v Britannice pod heslem "srdcař" (a pokud ne, tak by s tím měl někdo hodně rychle něco udělat:-)) a vlastně kinematografii celkově. | Ano, je to v podstatě "pouhý" upgrade jedničky, který těží zejména z pokroku filmařských technologií a tuny nostalgie (nebýt ve filmu Su-57 a postaršího vzhledu Cruise, věřil bych tomu, že to natočili nejpozději v ranných devadesátkách a z důvodu nějakých podivných shod okolností to nakonec skončilo na dalších 30 let v trezoru:-)), která startuje už při starém Simpson/Bruckheimer logu (podobně jako u Bad Boys 4 Life), pokračuje "tradičním" úvodem na letadlovce se starým dobrým hudebním podkresem a končí vlastně až při závěrečných titulcích, ale všechno dělá na plný plyn a přesně tak, jak má (akce, emoce, vztahy, napětí, klimax, atd.), ale hlavně ukazuje, jaký neskutečný frajer je jmenovec agm-65 na poli herce a producenta. Kolik jiných lidí z branže divákům dodává takovouto kvalitu v tolika případech? Nemnoho a proto se každá taková štace musí ocenit. | Aneb takhle se to, dámy a pánové, dělá, když natočí film fanoušci (kteří jsou, náhoda tomu chtěla, prvotřídní filmaři:-)) pro fanoušky a někdo jim na to dá, na první pohled šílených, 200 mega:-). | Akce je opravdu fenomenální a jestli někdo tvrdí, že cgi a green/bluescreen dnes řeší úplně všechno, tak Cruise a zbytek castingu jej svými protáhlými ksichty při nevím-kolika-ale-určitě-docela-hodně-géčkách vyvedou z omylu, protože jistě, s pomocí cgi a green/bluescreenu lze dosáhnout kdečeho, ale jsou akční/trikové scény a pak jsou akční/trikové scény. Tady jsou ty druhé:-). | Osobně bych uvítal o trochu více prostoru Connelly a romantické lince, to samé v případě Kilmera (když už jej tedy ukecali k účasti) a možná by nebylo na škodu zredukovat Maverickův tým jen na tři, možná čtyři lidi a dát jim o to více prostoru (zvláště když pro zápletku jsou opravdu podstatní vlastně jen dva), protože jsem se v nich, nad rámec jejich škatulek (frajer, ženská, černoch, prostě Bob:-)), malinko ztrácel, ale to jsou malicherné pihy na kráse. To hlavní (Cruise a Teller) šlape na jedničku, takže cajk. | Jinak je docela vtipné, jak moc zápletka kopíruje jedničku Hot Shots (návrat k jednotce, konflikt se synem mrtvého parťáka, který mu dává jeho smrt za vinu, bombardovací mise nepřátelské základny s atomovým potenciálem), aneb kruh se uzavřel:-). | Jo a finále je naprostá pecka a jakmile se spustil (skvělý) Gagasong, okamžitě u mě naběhl "konec F&F7" efekt končící tím, že "mi asi něco spadlo do oka, nebo co":-). | P.S. Při pomyšlení na (neskutečnou) formu, kterou si Cruise a McQuarrie posledních pár let drží, mi už - kurva, prosím, konečně - dejte tu dvojku Edge of Tomorrow! A ne že na ni budu taky čekat další desítky let:-(! | PeZet () (menej) (viac)

senxilux

Po vsetkych tych srackach ktore sa tocia v poslednych rokoch toto je film, na ktory sa oplatilo cakat. Konecne stara dobra klasika a ten pravy macho film! Uzasna rezia, sceny su brutalne a zvuk famozny! Toto je film na ktory proste musite do imaxu. Tu si to ozvucenie a buracajuce stroje uzijete uplne najviac. Film roku!!!! ()

Rikku

Jedničku považuji za osmdesátkový průměr a drahé náborové video amerického letectva... Ale tohle technicky vymazlené dílko jsem Kosinskemu sežrala i s navijákem. Neuvěřitelně hmatatelný/skutečný filmový zážitek po všem tom roky trvajícím CGI výplachu, co nám neustále servíruje Marvel/Disney. ...Viděno v IMAX. ()

Tygr01

Plnohodnotná a úchvatná pocta Tonymu Scottovi. Režie a kamera to byl prostě Tony. Cruise je prostě skvělý. Film plný odkazů na první Top Gun, třeba Maverickova Kawasaki, byl super nápad. Tady očekávám 3 Oscary, za kameru, zvuk a hlavně film 👍 ()

Honzich

Tak tohle byla naprosto parádní podívaná!!! Nato jak mě jednička absolutně neoslovila jelikož je z roku 86 tak je to na mě prostě už starý film tak dvojka je úplný majstrštyk. Cruise v hlavní roli absolutně září emoce vřou akce je epická. Nejvíc mě ale na celém filmu baví to kouzlo že sleduju realisticky film. Postavy stroje akce prostředí no prostě není tu nic co by muselo zkazit zelené nebo modré plátno a CGI dávám 10/10 ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí