Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (CinemArt SK)

Franc1s

Po tolika letech a přece letí! Cruise, Kosinski a McQuarrie to dokázeli a byl to naprosto famózní zážitek!!! Veškerá technická část byla bez chyby a já si chrochtal blahem :) Ty průlety a pohledy do kabiny na piloty, člověk uplně cítil to přetížení a tu opravdovost. Příběh jednoduchý přímočárý, at si můžeme užít představení všech postav, nádhera! A jak uzavřeli linku s Icemanem, s citem i slza mi ukápla...Opravdu všichni do toho dali to srdíčko a vznikl tento TOP film :) Děkuji za to! ()

Marek06

Mám rád první díl a tohle pokračování je podle mě ještě lepší. Děj rychle odsýpá, film ani chvíli nenudí, akční scény jsou skvěle natočené a boj proti nepřátelům, který se odehrává v krásné zasněžené krajině, je fakt úžasný. Jeden z mála případů, kdy je druhý díl lepší než první. ()

R.I.P.

Je to legrační jak to nedává smysl. Amíci si vždy natočí jak jejich výzbroj byť vytažená z vrakoviště porazí nejmodernější konkurenci. Letadla 5 generace se nebudou obtěžovat letět k cíli, prostě vypustí rakety ze vzdálenosti 200-300km a jejich protivník se o tom dozví až bude zničen. Možná proto si mnozí idioti myslí, že válka je legrace a ti nejidiočtější se domnívají, že před jaderným výbuchem se stačí otočit. ()

Maniik88

Dnes to majú tvorcovia ťažké. Často im odklepnú film, len keď stavia na známom mene, superhrdinskej vlne, alebo aspoň známych tvárach. Väčšinou je to len dookola zrecyklovaná hovadina. Málokedy máme úspešné pokračovania. No Top Gun 2 je iné kafe. Nielen že prevyšuje jedničku, ale aj väčšinu akčných filmov posledných rokov. Funguje tu všetko. Nostalgia (veď prvý diel sme tu mali vyše 30r, skoro 40r naspäť, vznikol ešte pred mojim narodením), máme tu starú Kawasaki, koženú bundu, fotky z prvého diela, nevyriešené vnútorné rany. Funguje tu skvelo vtip, veľakrát sme sa nasmiali. Napätie, kurňa, tie lety kaňonmi, preťaženia 10G, rakety nad hlavami.. Samozrejme akcia, efekty a zvuk. Je tu aj romanca a stále krásna Jennifer Connelly. Sú tu aj city a staré esá ako Kilmer, Harris a Cruise. Chlapík sa drží na vrchole 40r a film je aj tak trochu ohliadnutie nad jeho kariérou a pocity strachu, čo bude potom. Čo sa nikdy nezmení, je jazda na motorke zásadne bez prilby :D Páčilo sa mi, že nelokalizovali bojovú misiu do tej či onej krajiny, proste sa to neriešilo.. aj keď moc krajín nemá stíhačky 5. generácie. Sú tam samozrejme hovadiny.. katapultovanie v stratosfére v MACH10, samotná misia, záver sladší ako cukrová vata. Ale dostali sme presne čo sme chceli a ja teda ešte viac. Doma v telke by som tomu asi dal 4*, ale tento krát zvíťazilo čaro kina. ()

Mkartaylas56

It took my breath away. Intenzivní a adrenalinem napumpovaná šleha, která těží svůj potenciál na totální maximum. A ani není příliš nutné být fanouškem prvního dílu, jelikož se tvůrcům povedlo skvěle vyvážit množství pomrknutí tak, aby fanoušek byl spokojen a aby byl nový divák neobtěžován a naopak dostatečně zasvěcen do Maverickova příběhu. No každopádně ať už jde o kulervoucí vzdušnou akci, kamerové záběrování, hudbu nebo příběh, všechno je tu provedeno jak nejlépe to šlo. A to včetně (nejen) hereckého výkonu Toma Cruise, který je tu snad na svém vrcholu, podobně jako v posledních (a věřím i nadcházejících) nesplnitelných misích a já ho naprosto žeru. A navíc, krom toho, že jde o dokonalou tečku za Top Gunem, táhne z celého filmu totálně retro atmosféra a i díky samotnému provedení mi v hlavě vyvstanula myšlenka, při které jsem si tak trochu postesknul, jak je někdy při tvorbě (letních) blockbusterů méně, více. Obzvlášť v kontrastu se současnou tvorbou kde jeden chce tvořit "multiversa" a jeden zase dělá zbytečně přeplácané velkofilmy. Přitom stačí (s nadsázkou) vzít Toma Cruise, pár stíhaček a odvyprávět osobní příběh, po jehož kolotoči emocí mám skvělý zážitek. Zkrátka a dobře se Tomovi s Josephem Kosinskim a dalšími povedl dost možná nejlepší blockbuster letoška, na který si po čase moc rád znovu vzpomenu, třeba i u tvoření topky roku... ()

BFG2000

Dopadlo to přesně tak, jak jsem si přál, aby to dopadlo! Wow! Takhle má vypadat blockbuster dnešní doby! Tom je borec - totální. Je to zkrátka zábava. Příběh je naivní, jednoduchý, plný nelogičností. Ale o to tu vůbec nejde. Podstatné je - bavit se! A zábavy dostane neskutečnou porci. A dostanete stíhačky! Hodně stíhaček! Bomba - ultimátní záběry! Plus obrovská porce nostalgie, počínaje tónem hlavního hudebního motivu.  Ten film je totální slast pro oči i uši. A jakmile se na scéně objeví F-14 Tomcat se stažitelnými křídly - jste hotoví! Nářez, který absolutně nedělá ostudu originálu, ale naopak obrovskou čest a vzdává mu hold. Opravdu se moc povedlo. ()

syphoon

Před několika lety, když jsem slyšel o nahrávání pokračování TOP GUNu, tak jsem si říkal, že se bude jednat, ostatně jak to bývá z velké většiny, o dehonestaci povodního snímku! Musím se však za své tvrzení omluvit. Tohle není "dvojka" vycucaná z prstu, vlastně to aní dvojka není, příběh sice navazuje na první díl, ale ne nějak složitě, tak i prvotní divák během pár minut pochopí "vo co gou"! Celý film působí jako trychtýř. Na začátku Vás to za pomocí zvukových a vizuální efektů v táhne a na konci Vás to vyplyvne a vy sedíte na sedačce s kapesníkem nasátým slzy štěstí/smutku a otevřenou hubou koukáte na běžící titulky..... Jedním slovem parádní podívaná! 85%! ()

Franche

Tak tohle urve koule i těm, kteří je nemají. Tady se jede na plno. Od nuly až do 10G. Žádné teatrální triky, gender patos 21.století apod. Tohle má vše, co jsem chtěla.  Jedna hvězda speciálně hore za casting Roostera. ()

neo250

"No do riti". Neskutočne skvelý, dychberúci film. Kto ma rád prvý diel, tak tento bude nadovšetko milovať. Retro klasika v modernom šate ako sa patrí. Akčné scény s napätím, emóciami a humorom dokonale pasovali do deja až tak, že som po dlhšom čase zažil zimomriavky. Takto sa majú točiť filmy, nie v štúdiu! Tom a ostatní herci to zahrali neskutočne. Toto je povinná jazda vidieť to v kine pre milovníka filmov. 100% ()

Ex_Machina

Dá sa niečo takéto vôbec natočiť? Asi dá. Film, ktorý vás pritlačí k sedačke ako F 18-tka silou preťaženia 10 G. Film na ktorý budete myslieť ešte dlho po jeho zhliadnutí. Film kde nie je jediné hluché miesto a ktorý má dej zakončený tak veľkolepým finále ako je to len možné. To že nesmrteľný Tom Cruise točí už bezmála 40 rokov jedny z najlepších filmov sa tu plným právom potvrdzuje. Až raz Tom skončí s točením akčných filmov, tak tu nebude dlho nik, kto by ho plnohodnotne nahradil. Jednoznačne film roku. Neskutočný zážitok. ()

Duke90

Totální náser na hlavu většině pokračování velkých klasik a také akčním filmům z posledních let obecně. Obří podíl mělo určitě velké plátno a kvalitní zvuk, ale stejně - takový upgrade snad nikdo nemohl čekat! První díl je vlastně moc příjemná odreagovačka a díky její existenci bylo možné vytvořit po všech stránkách vyspělý film, který maximálně využil potenciálu slova - nostalgie - a zároveň působí jako dokonale vyzrálý sýr s tím nejlepším vínem. Cruisova postava za těch více než 30 let správně zmoudřela a zároveň si stále dělá věci po svém, protože je to prostě Maverick, ale tentokrát jako jediný přesně ví, co a jak udělat správně! Na rozdíl od jedničky mě však pohltila i samotná akce a konečně mě celá mise doopravdy bavila až do konce. Nemělo zde smysl hledat sebemenší chybičku. A pokud jsem u originálu prohlásil, že je především o vztazích a přátelství, tak tady to platí dvojnásobně. U některých scén budou mít velcí fanoušci možná až na krajíčku. Velice si proto vážím výběru herce Milese Tellera do role Roostera, který předvedl věrnou kopii filmového otce a také účasti poznamenaného Vala Kilmera. Společná scéna Toma a Vala je pro mě dalším důvodem, proč nemohou hodnotit jinak než "pětkou". Díky tomu se teď na  oba díly Top Gun dívám jako na jeden velký film s velice slušnou předehrou následovanou absolutním vyvrcholením. ()

oldy

Perfektní zaběry stihaček,zvuk a ta atmosfera okolo. Až na to že jde z toho až moc cítit USA a pak ten happy end,tak super. 8,5/10 ()

Marty7CZ

Hele, já mu za tohle dám prostě 5 plnejch ☝️, pac nám Cruise ukazuje, jak se dělá ultrabijak! Ten film obzvlášť v IMAXu je prostě delikatesa, která nemá obdoby, kino pořád narvany, a hlavně sme odcházeli neskutečně spokojený jako už dlouho ne.... Elitní bijak za 88% ()

haffen

Tak toto bol BLOCKBUSTER. Posledná polhodina SPEKTAKULÁRNA! Rozhodne si musim pozrieť ešte raz. Ako na začiatku začal Kenny Loggins, vedel som ktorá bije. Filmu sa nejde nabažiť. Rozhodne film pre kino a na televízore to už asi nebude tak dobré. Zatiaľ dávam 95% (5*). ()

IEO10

Pravděpodobně nejsilnější zážitek v kině od Interstellaru. Moc často nemám po filmu pocit, že bych tam aspoň část neudělal jinak, ale v tomhle případě mi každej záběr a moment přišel dokonalej. Do toho si člověk přidá těžkotonážní akci a kupu emocí, z čehož vyplývá naprosto dokonalej blockbuster, kterej vzniká jednou za uherák. Všechna čest všem co se na pokračování Top Gunu kreativně podíleli, jedním slovem MASTERPIECE. ()

papilon395

Tak jako se mi líbily poslední díly Mission: Impossible, tak to bylo i s touto (staro)novinkou. Poctivá filmařina. Příběh jako pohádka o nadčlověkovi, plný patosu a patriotismu, ale nevadí. Všechno to vyvážily neskutečné zážitky z leteckého výcviku a provedení operace. Paráda, která stojí za zopakování. Šli jsme ve třech k utracení dárkové poukázky. Troufnu si ocitovat i věnování k ní: "Šeptám vše nejlepší, nemá to kaz, v příšeří sálu Premiére Cinemas. Ve světě iluzí, ve světě fantazie, člověk je vděčný za to, co nezažije." ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí