Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

Zeman007

Lide se radi poslouchaji a taky ctou.Misto zbytecnych kecu,kterych tu je plno.Napisu jen uzasne,skvele a dechberouci pokracovani kultu,ktere se uz davno netoci.Dekuji Tome za tu nadheru. ()

Norrek

Stejně patetická šablona z červené knihovny jako v prvním díle, zabalená do krásného vizuálu s vymazlenou akcí. Při přetížení 9G se mi začal odchlipovat ksicht od lebky, podobně jako Tomovi. Celé je to postavené na obrovském kultu předchozího dílu, na který se po celou stopáž odkazuje a to mi, bohužel, nestačilo. *********** Nebo že by stačilo? S odstupem času a další projekcí myslím, že ten film mě měl za úkol hlavně pobavit. A to se mu sakra povedlo. (hypersonická raketa / plážovej fočus s theme songem, kterej se vám zaryje do hlavy a prostě nepustí. A pak se přistihnete, že si tu melodii pískáte, aniž byste tušili proč)  Zvedám na 4 ()

Black.Adder

První půlka se strašně táhne, pořád se vrtáme ve starém traumátku, emoce se dojí, máme vytáhnout kapesníčky, ale na mě to nefungovalo. Druhá půlka, kdy se konečně jde do akce, je ale skvělá, člověk napětím ani nedýchá. Ale už nikdy nechci znovu slyšet: talk to me Goose/father. P.S. Jennifer Connely je stále k sežrání. ()

AJensen

80% Tak tohle zahřálo u srdce. Na to abych viděl původní Top Gun v kině nemám věk, ale celé promítání Mavericka jsem měl pocit, jako kdybych u toho v 96tém byl. Film totiž podle mého není ani tak sequel, jako spíš remake/pocta původnímu dílu a je opravdu úžasný. Příběh má srdce, Maverick svým způsobem dospěl a díky své minulosti plně chápe novou, natěšenou a namyšlenou generaci pilotů. Spousta scén přímo připomíná jedničku, ikdyz jde v Maverickovi třeba o jiný kontext. Hudba ok, na původní film ale značně ztrácí. No a na konec stíhačky a dogfights kterým 35 let vývoje nových technologií jen prospělo. Obraz je ostrý, akce přehledná a napínavá. Na závěr bych chtěl poděkovat panu Cruisovi za podporu překonávání diváckých limitů, do dnes jsem nevěděl, že zadržím dech na 2min15sec😉 ()

Akinaz

Málokdy se mi stává, že bych měla při odchodu z kina pocit, že ho prostě ihned pořebuju vidět znovu... a tady... jako že jooo a okamžitě... naprosto skvělé, chytlavé, s perfektní kamerou, skvělou hudbou a obsazením. Stará garda se střetává s mladou generací a nebudu lhát, že nedojde i na nějaké ty třenice, ale to je to, co ten film pohání a pak Tom, co říct... skvělé- skvělé- skvělé... takhle se dělá čest jménu hrdiny po 30. letech... PECKA :-) ()

FildasCZ

Šel jsem na film po  hypu a velmi naslepo.  Partnerce se líbil trailer a já doufal, že to nebude jen další nudný akčnák, byl jsme neskutečně skeptický ke celému filmu, protože ten z roku 1986 mě úplně nevzal. Po úvodní scénce, kdy se opět Tom Cruise předvádí a dosáhne přes 10g zničí neskutečně drahý stroj, kdy to nemá žádný dopad, na to se rozjíždí kolotoč napětí a emocí což musím uznat, že za xy let film, co mě donutil uronit nějakou tu slzu a nebojím se to napsat. Jenže po zjištění, že jejich úkol je velmi, ale velmi obtížný a defakto zněl, jak z nějaké hry mi nedalo a říkal jsem si, kdo sakra mohl vymyslet, tak hloupou misi, kdy nepřítel je horší, jak slepice, cíl je větračka a pod ní uranová laboratoř. Jako vážně ? USA, které disponuje zbraněmi o kterých ani nevíme posílají na smrt svoje nejlepší piloty i legendu, ke které se chovají, jak ke kusu hadru. TO je ta Amerika sloužit vlasti ona Vám to oplatí. Opět je cítit my jsme USA, kdo je víc a při tom tam komedianti letí s f-18, pošlou tam pár tomahavků, kdy nepřítel, co má moderní stíhačky a vybavení není schopna nikterak ovlivnit a pak čirou náhodou tam přežije f-14 v hangáru, jako jediná nezničená, ale provozu schopná.. Uff.. Oni mají moderní stíhačky a amíci použijí jen nějaké f-18 ? To mi přišlo neskutečně iritující, partnerka, co nemá vojenské zkušenosti se mě v průběhu ptala na pár věci, které byly doslovně násilně nuceny divákovy, jako realita, na efekt dobré, ale jinak mi chvilkama bylo na zvracení.  Čekal jsem to více dramatické, nějaké úmrtí, více akce rozhodně více akce. Samozřejmě se jedná o film, ale daleko z toho není od reality, jak se vlastně USA Navy zachová k někomu díky komu se splní mise. A to ty komedianti admirálové řeknou, že cíl musí zničit za každé situace a pak najednou vyhodí Kapitána přebírá to komediant admirál, který svojí neznalostí dává až 2 čas na misi, kdy všichni ostatní ví, že je to hotová smrt, ale řekne, že chce, aby se vrátili živý. Tak bud to byl blbý překlad, a nebo nikdo nehlídal scénář, a nebo to byl úmysl si tak protiřečit, a nebo klasická nátura amíků, co řeknou pak už neplatí. Herci všichni vypadají, jako dokonalost samo, uhlazení, lesklý, voňavý. Chyběla mi trochu ta surovost a vážnost.. Byl jsem přesvědčený o 5/5 v kině jenže pak jsem vystřízlivěl film na efekt dobrý, ale až moc násilně a to já nemám rád. Možná bych dal 4, kdybych zapomněl na to aroganci USA, ale bohužel nechávám to na cca 74-79%. ()

JetFly

Říkal jsem si, co je na novém Top Gunu tak úžasného, že to má hodnocení přes 90%. A velice pravděpodobně je to nostalgie. Zatímco akční scény, letecké souboje a celkový vizuální dojem jsou dechberoucí a přikovají vás do sedačky, příběhově je to veliké zklamání. V příběhové lince snad není jediná scéna, která by nekopírovala první díl. V podstatě se nejedná o pokračování, ale o remake. První polovina filmu (až na začátek) je nuda, protože tohle už jsme sakra viděli a trochu to spíš připomíná romantický film z Hallmarku, ale bez romantiky, dialogy jsou však na stejné úrovni.  Druhá polovina však dojem z filmu více než napravuje skvělou akční a vizuální podívanou.  Akce a vizuál: 5/5, Příběh: 1/5, Celkově: 3/5, pokud v tom najdete vzpomínku na vaše mládí a to, že svět byl dříve lepší, tak si můžete přidat hvězdičku navíc. ()

dexempa

Verim ze pro mladsi generaci jde o filmovy hit leta 2022. Dela cest staremu TopGunu, je natoceny velmi podobne, razne i pomaloucku dava vyniknout scenam. Stara filmova skola megahitu, co tu uz dlouho chybela. Odchazim z kina spokojena, zaver byl ocekavane hrdinny, hravy, presne dle predlohy. Opakovanych scen habadej, kdo nevidel puvodni film, bude velmi ochuzeny. Bude se libit chlapum i zenskym, pecka pro manzele, co se chteji pobavit a zazit trochu te nostalgie. Vhodny je i do letniho kina trebas na prvni randicko. Davam plny pocet, prestoze jde prakticky o prvoplanovy odpocinkovy letni filmecek a totalni vykradacku prvniho dilu, v dnesni dobe je to povedena vec. ()

BIDY

Takový pocit po odchodu z kina jsem už dlouho nezažil. Absolutně vůbec jsem nechtěl, aby film skončil a celé bych si to dal hned znovu. Všechno tu šlape neskutečně dokonale, od emocí po dech beroucí akci. Už po prvních minutách bylo jasné, ze všechen ten povyk kolem filmu je oprávněný. Dá se samozřejmě říct, ze je film podobný jedničce a přináší jen všechno větší a lepší, ale je to asi takový rozdíl jako mezi Terminátorem 1 a 2. Co tom chci říct, určitě každý ví. Bylo to opravdu nepopsatelné vzpomínání na filmy z  dílny Jerryho Bruckheimera, které mi sakra chybí! ()

CZechi

92 % představuje obyčejný nostalgický hype, ale v dnešní době přehnané CGI a trapných triků se jedná o velmi šťavnatou a napínavou akci s perfektními záběry a prvoplánovým příběhem (záměrně), který si sám dělá prdel ze svého předchůdce (úspěšně) z 80. let. ()

Angmaret

Viděno na klasickém plátně pod pár skleničkách Aperolu, požitek super za ****. Nicméně pořád to něco chtělo.... Tak další pokus ve 4DX.... výsledný dojem... PECKA za *****. 4DX zážitek z filmu posouvá úplně do jiné dimenze a stává se z toho pomalu závislost, ano chcete to zažít opět. Ten film se opravdu povedl prakticky žádné hluché místo, perfektní kamera, má to spád. Opravdu mě to bavilo a kdyby se to ještě promítalo na 4DX šel bych po 3, takto si počkám na domácí projekci, jakmile bude film ke koupi. ()

LegTomas

Že se dočkám někdy pokračování Top Gun(u), tomu jsem moc nevěřil. Ovšem stalo se a je to moc dobře. Neuvěřitelná podívaná ve všech ohledech - efekty, herecké výkony a zejména emoce, kdy i ten nejtvrdší tvrďák musí zamáčknout nějakou tu slzičku. Určitě stojí za to vidět na velkém plátně a třeba si před tím ještě zabrouzdat po videích z natáčení apod. ()

candle

Po dlouhém čekání na pokračování Top Gunu je to tu. Osobně jsem byl na tom v kině 2x a pokud má člověk chuť vidět film vícekrát je to známka toho, že je opravdu dobrý. V mém případě trvalo pouze 5 dní a už jsem se těšil znovu což se mi stalo vůbec poprvé, že bych šel na stejný film do kina. Film jako takový stojí nohama na zemi, ač dějová linka je lehce předvídatelná tak na vtažení do děje to nemá až takový vliv. Tom opět exceluje a fyzický stav v jeho pokročilém věku jak sedí v F18 mu může leckdo závidět. Film velice slušně plyne i s porcí minut  nostalgie (ač nějak nevadí a jsou dávkovány poměrně šetrně). Posledních 30min pro někoho kdo má rád létání či bojové stíhačky bude prostě požitek. Jestli tento film nedostane oscara tak min. za kameru by si ho zasloužil. Záběry přímo z kokpitu jsou strhující a skvělé. Za mě určitě film roku. ()

Enon

Na tento film sem se těšil. Neměl sem nějaký extrémní hype ale těšil sem se. Ne snad proto, že bych měl nějaký vztah k prvnímu dílu (první díl sem viděl ani ne týden před premiérou tohohle) ale proto že dost cením Toma Cruise, miluju jeho herectví a práci kterou v jeho rolích odvádí. Dále sem se samozřejmě těšil kvůli traileru, který mě naprosto uchvátil svou nápaditostí, kamerou, hereckými výkony i emocemi. Díky tomuto traileru sem si pustil jedničku. Byl to skvělý film, poctivý zábavný akčňák který mě dost bavil. Začal sem se ještě víc těšit na pokračování. A TY VOLEEEEE. V dnešní době je celkem odvážný udělat pokračování  po tolika letech, většinou to totiž nevyjde úplně dobře, filmy možná vydělají ale nejsou moc kladně přijaté. Důvodem je často to, že se hlavní hrdina chová jinak než v prvním díle nebo, že to tomu původnímu filmu vůbec nevzdává hold, necítíte žádný emoce a je to celý takový tupý a vy máte pocit, že to existuje jenom proto že money. Ale TOP GUN: MAVERICK je úplně něco jiného, a zcela nevídaného. Tento film naprosto exceluje ve všech ohledech. Jedná se o brilantní filmařinu a je vidět, že to bylo natočeno s velikou láskou a péčí. Opravdu, je to vidět v každé scéně. Tom Cruise mě vůbec nezklamal, ba naopak předčil moje očekávání. Však se pro tenhle film naučil PILOTOVAT TRYSKÁČ. Wow… klobouk dolů. Neskutečně si to dává a s nim všichni ostatní herci. Ten kdo  by měl pocit, že tento film je pouze jen další laciné pokračování za účelem vydělat co nejvíce peněz, SAKRA NEMŮŽETE SE VÍC MÝLIT. Nechte mě vám objasnit v čem všem ten film bezmezně miluju a třeba vám to dokážu. Doslova už jenom úvodní titulky jsou skvělé, hraje v nich stejná píseň jako v původním filmu a jsou udělané na stejný způsob, což je strašně fajn, to stejné platí i u těch závěrečných. Víte jak byl Maverick strašnej sympaťák a takový drzoun, který byl zatraceně dobrý v létání? Bojíte se, že ta postava se chová jinak? NE. Je to pořád ta stejná postava kterou milujete, cítíte emoce kdykoliv je máte cítit, máte strach kdykoliv máte mít strach. Všechno to funguje a hlavně NA TÉ POSTAVĚ VÁM ZÁLEŽÍ. A to je to hlavní. Veškeré jeho chování chápete a má nějaký důvod proč to dělá. Všechny  létací scény jsou pastva pro oči a máte z nich husinu až na prdeli. První scéna byla naprosto úžasná a celé půlhodinové finále dechberoucí. Umění. Napomáhá tomu i to, že se to nedělalo na compu ale je to všechno real. Je to v dnešní době velmi vzácné a o to víc si to užíváte a milujete to. Ten střih v nich je také plně přehledný a nebolí vás z toho oči, což je fajn. Samozřejmě když jsou výborně natočené akční létací scény tak i zbytek filmu má výbornou kameru a efekty, kterých tu moc není. Vztahy mezi postavami jsou brilance sama. Ten kdo psal scénář by měl dostat Oscara, protože je to fakt hodně dobrý. Všichni ti studenti jsou skvělí  a vy si o nich během pár sekund uděláte obrázek a víte co od koho čekat. Bomba. Nevim jak to mám víc popsat, to se prostě musí zažít. Emoce fungují kdykoliv fungovat mají. Scén kdy se tento film snaží útočit na vaše emoce je tu milion což je strašně super (klavírní scéna v baru, otevírání hangárů, plážový rugby, již zmíněné letecké scény, Iceman, záběry na trysky…) rozhodně vás to alespoň trochu zasáhne. Samotný zakomponovaní Icemana do příběhu je opět skvělé a není tam jentak pro nic za nic. Sám Tom Cruise si ho do tohoto filmu vyžádal, takže to chápu. Opravdu by tu chyběl. Rooster je kapitola sama o sobě, jeho interakce s Cruisem mě strašně bavila a jejich finální usmíření mi vyvolalo nemalý úsměv na tváři. Ta postava byla fakt skvělá, dobře napsáná a budete s ní celou dobu sympatizovat. Romance zde také funguje velmi dobře. Hudba většinou skvěle zapadá a výborně podporuje různé důležité momenty. Velmi mě to těší jelikož hudba je pro mě ve filmu opravdu velmi důležitá. Snad sem vás přesvědčil o tom, že tento film je opravdový skvost a že mu určitě můžete dat šanci a nebudete zklamaní. Podtrženo sečteno, TOP GUN : MAVERICK je za mě 10/10 film, který z hlavy určitě nikdy nevymažu, budu si ho pouštět ještě hodněkrát a milovat ho budu až do konce svých dní.97% () (menej) (viac)

Bohusu

Top Gun: Maverick je jeden z filmů, který vytáhne kultovní film nebo sérii a natočí se nové pokračování (viz. Halloween, Texaský masakr) Ale málo kterýmu se povede dostat se na úroveň původního díla nebo dokonce překonat svoji předlohu. A Top Gun je právě touto výjimkou. Nejenže je na úrovni původnímu Top Gunu, ale dokonce ho překonal. Příběh je velice podobný až stejný původního Top Gunu akorát je zaobalen v novém vizualním kabátku. Tom Cruise jako již vysloužilý letec Maverick dostane na starost vycvičit nejlepší letce na prakticky sebevražednou misi. V této skupině se nachází i syn (Rooster) již zesnulého letce a kamaráda Goose. A tenhle příběh i jak moc je jednoduchý funguje přímo perfektně. Maverick musí vycvičit skupinu namachrovaných letců aby splnily úkol a vrátily se domů a zároveň musí řešit rozbitý vztah s Goosem. Jedině co bych možná poznamenal je “blíže” nespecifikovaný nepřítel s ruskými Migy. Další velmi silnou stránkou jsou vizualní efekty a kamera. A tohle se dá považovat za umělecké dílo. Herci letící v opravdových letících stihačkách… To nejde popsat. Všechny letecké scény jsou napěchovaný adrenalinem až to není možný. Já osobně byl zařezaný do sedačky s otevřenou pusou. Všechno v tomhle filmu působí tak reálně a uvěřitelně jako by jste koukali na záznam z reálné vojenské akce. Film bych doporučil úplně každému. A to nemusíte ani být fanoušky původního Top Gunu jako já tenhle film si zamilujete. Věřím že za pár let bude tohle právě ten správný kultovní film. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí