Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

Kubiii

Když jsem se dozvěděl, že se film točí, okamžitě mé dětské srdíčko zaplesalo a začal jsem zkupovat merch, ve kterém půjdu na premiéru.  Po prvních pár minutách se mi na tváři začal objevovat úsměv, jako Bleskovi v Zootropolisu a oprávněně. Tom (upír) Crusie nestárne a to k čemu dokopal sebe a své (mnohem) mladší filmové kolegy je neuvěřitelný a naprosto to film vykoplo do leteckých výšin.  Jistě, film brutálním způsobem čerpá z "jedničky", ačkoli bylo mnohokrát tvůrci i herci řečeno, že se jedná o úplně nový film... nejedná.  Tak jak tak je to ale kvalitní podívání, muzika je výborná, herecké výkony fascinující a i když se Vám jednička třeba i nelíbila (blbost, já vím), tak tohle je opravdu kvalitní "akčňák". ()

GejmronCZ

Teda...wow. Nevím jak to mám přesně popsat, protože se na podobné filmy moc nekoukám (nedostanou se ke mě), ale myslím, že fantastické je správné slovo. Romantické (z části), vzpomínkové, občas emoční, vtipné, ale jinak nádherně akční. Musím říct, že to co tam předváděli (hádám, že to bylo CGI) bylo fantastické a pokud to ty letouny opravdu dokáží, tak i realistické a kdejaký opravdový pilot by nad těmi kousky slintal. Moc hezký návrat a dovolím si říct, že mnohem lepší než původní díl. Na tyhle vzdušné bitky a vtipné momenty budu ještě dlouho vzpomínat. Dodává nám to na tvrzení, že lidstvo již před nějakou dobou zavládlo i ve vzduchu a dnes je dál než kdykoliv předtím, ale přesto nás tak málo stačí připravit o stroj, život nebo vládu, kterou opět mohou převzít ptáci. ()

Gregor_Samsa

Hele tady je potřeba říct to na plno a jasně: jakože profi výkon největší všech zúčastněných, old-skůl biják na velký plátno, nostalgie z jedničky, je to prostě dobře udělaný po všech stránkách, odsejpá to, takže jediný, co chybí, je nějaká granny scéna s Kelly McGillis, za tohle jedno prcentíčko dolů ne-asi! Ne vážně, užil jsem si to moc, jednou za rok do kina, takže jsem rád, že jsme dali zrovna tohle. Slzy byly! [99%; 2022-07 CinemaCity Slovanský dům] ()

Winster

Prvních 30 minut je děsná trapárna no nic koukám dál...Dál se na to koukat dalo když si člověk odmyslí větu že je to jen atajný agent :D ()

swenyx

Naprosto zasloužených 5/5, to ani jinak nejde. To bylo nabitý až k prasknutí, z jedný akční scény do druhý celý film. Jsem rád že v dnešní době, kdy se jede na kvantitu, tu dokáže být nějaký záblesk filmový naděje. Tom je asi jako v každým filmu TOPovej. Atmosféra mě tak dostala, že jsem si připadal, že sedím ve stíhačce taky. Musím říct, že teď už ten hype a boom kolem tohohle filmu chápu. ()

brodži

Viděl jsem hodně špatných filmů. A tento patří k nim. Zpracování je určitě dobrý, o tom žádná. Bohužel arogantní Maverick se plácá v minulosti a celý film je jen o sentimentální slátanina minulosti, kde vlastně útok na základnu je vlastně až podružný. Je to smutné, když z takového filmu udělají doslovně takovou sračku postavené na sentimentu, aby přitáhli lidi do kin. ()

Tomas_PO

Podarilo sa! Očakávané, no zároveň obávané pokračovanie klasiky rokov 80tych. Hanbu neurobilo, naopak, veľmi dôstojne na jednotku nadviazalo a s kľudným svedomím to stojí aj za nostalgickú piatkovú návštevu kina. Miestami síce príliš americké, no ale predsa ide o Top Gun.. ()

stanyko odpad!

Tento film si pomylil storocie. Necakal som od toho vela, ale dufal som ze to bude aspon pozeratelne. Nebolo. Zostarnuty a nuestale namachrovany Tom Cruise s prefarbemi vlasmi struhal divne ksichty (scientologia?) bol malo, tak tam dotiahli dalsie zvraskavene vykopavky. Predstavovanie mladych pilotov trapne ako v materskej skolke. Zaujimave bolo, ze ani nepomenovali krajinu nepriatela. Neviem ci ide o impotenciu namachrovanych tvrcov alebo o miestnu kulturu, ktorej je jedno co bombarduje hlavne ze sa bombarduje. ()

sirjohn

Luxusně zvládnutá old schoolovka, scénaristický background a určitý patos to trochu strhává, 3 stars s pocitem dobře odvedené práce ! EDIT (po pár hodinách): ten duch akce, s jakou řezničinou to bylo provedeno..Tom trval na reálných stíhačkách, naučil se s nima lítat, projel se na nejrychlejší motorce na planetě a použil Mustang air plane, který jsou poslední dva. Damm. That´s how you make it !!! Příjemný pocit po shlédnutí přetrvává a měním na zasloužené 4* ()

ariari

jediné čo je tu bizarné, je nepriateľ---záhadný nepriateľ v samom srdci Ameriky, ktorý už čerstvo vybetónoval, má vlastnú letiskovú plochu a teraz.Pomoc! už aj ide zasviniť mohawskú púšť jadrom.To všetko sa americkí vojenskí odborníci dozvedajú, až keď je v púšti prestavaných tak 5 miliárd dolárov a to nehovorím o raketových systémoch a desiatkach stíhačiek. Kto to bol? žeby pôvodní indiáni kmeňa Hopi?  Au. Aby to bolo hrdinsky korektné, nemohli ani len naznačiť, že by piloti prekročili cudziu štátnu hranicu a teda zachraňovali domovinu. ()

Muf911

Americká klasika vystavěná podle osvědčené šablony. Dívá se na to ale moc hezky. Tempo si film drží po celou dvouhodinovou stopáž a kromě nejmodernějších stíhaček si divák užije motorky, jachtu, letecké veterány, klasické porsche 911 model 1973 a samozřejmě krásné lidi.  Jo a i v elitní škole pilotů musí být mezi osazenstvem rasová i genderová vyváženost. Dnes už holt standard. ()

nasqyy

Klasický akční americký film. Hloubku nebo myšlenku určitě ve filmu nehledejte, za to vám to ale Tom Cruise v hlavní roli vynahradí pořádnou dávkou akce v podání zkušeného letce. Celý děj se odehrává v leteckém armádním prostředí a má to co do sebe. Film byl dle dostupných zdrojů financován USA army, a proto se můžete těšit na techniku a stroje, které neuvidíte jen v tak každém akčním filmu tohoto typu. Hrdinské činy a výkony, situace pod tlakem, napínavost, střelba... to všechno zde najdete v jednom. Dobré záběry dělají správný akční film a to se tady rozhodně povedlo. ()

david141474

Tak tohle jsem opravdu nečekal!!! Tohle byl kurevsky skvělej film, 1000× lepší jak první díl, ale Goose tady chyběl. Pokud jste viděli první díl, tak víte proč. Titulky byly na tom filmu dobrý, nevím kdybych šel na dabing, jestli by to mělo takový koule a grády. Druhý Top Gun stojí za zhlédnutí a to říkám jako filmovej fanoušek a jako fanoušek Toma Cruise. Samozřejmě, že ani tady nechyběli nechyběly narážky na první díl, hlavně na začátku filmu, kdy zazní známá songa z prvního dílu Danger Zone. 10/10 Skvělý kino zážitek! Takhle kulervoucí zážitek jsem naposled zažil při předpremiéře No Way Home!!! (Špalíček - 15.6.2022) ()

jopal

Moja manzelka pozeral cez vianoce rozpravky aj ja som videl teraz prvu. Na druhej strane od filmu cakam zabavu a tento mi ju dal, aj ked nezmyslov ponukol za kybel, ale tak nejak s usmevom som ich prepacil... ()

kolly13

Dotočka kultovního Top Gunu nás příjemně provede pokračováním, leč další stopy nezanechá. Nelze snímku vyčíst triky, herce či scénář. Technicky je to ok, ale celkově je slabý čaj, i když ho máme rádi. ()

jirka25

Miluju 80. léta. Ten film je totální béčko. Klasické kliše... Jenomže ta atmosféra... ta hra na hrdiny... Ten film ve mě dokázal vyvolat stejné emoce jako kdysi dávno Terminátor 2, Den Nezávislosti, Statečné srdce, Poslední Mohykán, Gladiátor nebo Vetřelec.  Nemůžu proto jinak než za 5. (A byl fakt dobrý nápad si den předem pustit jedničku i když se mi nechtělo). ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí