Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

Kosi..

Neviděl jsem originál. Patrně je to třeba, neboť jinak upřímně nerozumím, proč tomuhle průměrnýmu akčnímu filmu, kterej je v podstatě o ničem, skoro všichni udělili tak vysoký hodnocení. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. Nestává se to příliš často, ale tento díl se mi líbil mnohem více než první. ()

Scaevola

Nostalgie pracuje na plné obrátky, přestože jsem původní snímek nezažil v době jeho největší slávy. T. Cruise hraje svou patrně životní roli, která přesně definuje, čím si filmový průmysl prošel za posledních třicet let a jak se změnilo nahlížení nejen na řemeslo samotné a na ideologii ve filmech zobrazovanou, ale i na psychologicko-smyslovou stránku lidského potýkání se s nejmodernější technologií . Přehledná akce, jasně vyprofilované charaktery, podmanivá hudba, trocha tohohle žánru a trocha jiného, aby se zabavila celá rodina, a přitom si nikdo nepřipadal ochuzen. Vlastně jsem extrémně spokojen a ani minutu jsem se nenudil, leč stejně jako kdysi u Titanicu mi úplně nesedí samotný hrdina a žánr příběhu. Ale to už samozřejmě není problém snímku, nýbrž mého očekávání. ()

TesterX

Nevím, co přesně žene tuhle standardní jednohubku do vod nejlepších snímků desetiletí, ale já vidím jen kupu klišé, banálních žvástů a zpomalených amerických vlajek, byť je to samozřejmě díky solidnímu rozpočtu dobře koukatelné. Ale i ten první Top Gun mi přišel akčnější. ()

Dawe2

Wow! Tak dobrý film jsem už dlouho neviděl. Herecká hitparáda, děj super, skvělá hudba a především totální divácký orgasmus, který trvá přes dvě hodiny. Takhle to má vypadat, když se divák baví, 131 minut stopáž a uteče to jako večerníček. Já jsem se bavil ohromně a užil si to jako už nepamatuji kdy. Hodnocení je za mě oprávněné, plných 100% a velké díky za připomenutí skutečné zábavy. Cruise je mimochodem absolutně neskutečný. ()

JackStrange

Vyčerpaný stařeček Cruise si řeší své mladistvé přešlapy, a občas to teda prostřihnou i na nějaký záběr z kokpitu. A i když ty letecké scény jako takové jsou fakt parádní, nejsou schopné nabídnout nic víc než Lucas v Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977),... celou dobu se mi vybavoval dialog Luka s nějakým jiným pilotem o tom jak na Tatooine trefoval 2m Wompy. Celkově dost zklámání. 40% ()

Jan.Sus

Lituji, že jsem to neviděl v kině. Asi je to vlnou nostalgie, ale nejlepší film za posledních 10 let. Napětí, emoce, správný americký patos, to všechnu tu je. Konečně zase Hollywood jak má být!!! ()

Bombaznebe

Ne, takhle by to fakt neslo. Parta topornych nehercu v cele s thymolinovym usmevem Toma Cruise prednasi bez uzardeni ty nejdebilnejsi klise, co se daji v analech vyhrabat. Jinak receno, pokud neni v zaberu letadlo, mel hsem chut mlatit hlavou o stul. Dve hvezdicky za zabery ze vzduchu, jinak cista ztrata casu. ()

Super8martiN

America at its finest. Akorát že vůbec. Představte si partičku opálených Kenů, dejte jim pořádný motorkářský brejle, harley, a všechno to zalijte sluncem. Divný to začíná být ve chvíli, kdy z toho děláte akčňák a srát mě to začíná ve chvíli, kdy každou druhou repliku proložíte nějakým klišé. Film jako dělanej podle blueprintu hollywoodu, který u lidí prostě funguje, tak na co ho měnit. Průměrný je tu bohužel i legendární Hans Zimmer. Nakonec to ale není tak špatné, já se nenudil, pořádně mě tam sral asi jen Honda, který je stejně jen komparz a v druhé půlce jsem se dokonce bavil a možná i trochu dojal. ()

Talita1

Film má výborný scenár, pekný vizuál, fajn soundtrack a osvedčených hercov. Je to dynamické a zaujímavé. Páčili sa mi akčné scény so stíhačkami, dojemné bolo aj stretnutie Mavericka s Icemanom. Goosov syn (Miles Teller) mal dobrú dejovú linku, mladý frajer Hangman (Glen Powell) peknú tvár, no a Tom Cruise v uniforme vyzerá aj po rokoch veľmi dobre.  Niet čo vytknúť. ()

PTuranyi

Maverick je výborným remixom pôvodného príbehu s rozvinutím do budúcnosti. Žiaľ tvorcovia sa držia originálu vrátane všetkých klišé a logických skratiek, takže príbeh príliš neohúri. Opäť tu máme pár kohútov s veľkým egom na jednom smetisku, ktorí sa naťahujú, kto má najväčší hrebienok. K tomu zmes viny, tvrdohlavosti, výčitiek svedomia a samozrejme priateľstvo a láska. Vzťahy medzi postavami scenáristi vymysleli celkom dobre a herci svoje postavy hrajú výborne, no produkcia im nakoniec nasadila patetický rozmer. Napriek tomu to vyzerá o niečo lepšie ako v prvom filme. Produkcia pokročila hlavne v technickej rovine, takže vzdušné súboje sú ešte efektnejšie, sprevádzané dokonca ohňostrojom svetlíc. 70% ()

Winderyx

Pro diváky kteří načerpali nostalgii a to jim stačí hodnocení 4 hvězdy chápu.  Já dávám 3 hvězdy na základě toho pač nějak vím, že v dobách slávy kdy tyhle ty americké filmy byly na vrcholu by tenhle snímek nebyl na vrcholu, ale v dnešní době na vrcholu je proč tomu tak je to je opravdu jednoduché. Film jenom těží z toho co fungovalo kdysi kdysi to fungovalo lépe, ale v dnešní době kdy filmy z milionovych  studiich nestoji za nic jednoduchá zápletka naprosto průměrné všechno kamera vše. Tak tenhle ten počin působí jako film roku a on to film roku i dosti možná bude podle toho jak dopadnou modří mužíčci přes zimu. Já ze kterého si z prvního top guna zrovna nestříkal do trenek , ale film to špatnej nebyl pokračování jsem bral velmi rád. A to je další jenom vlastně ukázka dnešní doby kdy TOP GUN nebyl špatnej snímek , ale prakticky do minulosti se bavíte o jiných nejlepších filmech co kdy vyšly ne o prvním top gunovi. A to je ten rozdíl pokračování nostalgického TOP GUNA působí a vítězí právě v nostalgii a právě v dnešní moderní kinematografii kdy já a ostatní lidi kteří dnešní moderní kinematografii kde více než samostatný snímek se řeší ideologie aby princ z 12 století byl vlastně v realu na chlapa ne na ženu kterou si vzal v realu. Tak tenhle snímek působí skvěle je to návrat ke kořenům jako smrtonostná zbraň prostě typickej americkej film. Ale tenhle typickej americkej film se přestal točit po roce 2012 a proto je to tak genialní a proto to trhá rekordy. Rozhodně věřím , že pro osazenstvo 30+ 50+ ten film je genialni, ale pro dnešní mladou vymytou generaci je film nudný nezábavný malo muchlování žádný homouši prakticky žádnej černoch ve větší roli. A v neposlední řadě TOM CRUISE žertuje na adresu žen. Samozřejmě já a ostatní lidi i ženy se tomu zasmáli, ale jsou lidi co tenhle normální vtípek berou až moc vážně.  Hrozně se mi , ale líbilo kromě TOMA celkově výběr herců TELLER je skvělej herec a ukazuje , že dokáže se prosadit i do větších rolí pač na to má. Krásně to funguje vlastně ukončení Mavericka a předání nového směru v řemeslu mladé generaci která získá staré triky právě od starší generace tedy Mavericka. Film má velmi vtipné vsuvky prostě se to tam hodí. Ale aby nebyly jenom pozitiva celkem i na rychlo udělané finále a to říkám právě opak, že ve vícero filmu by se více hodilo mít kratší minutáž tady prakticky 2 hodiny strašně ujdou rychle a hlavně finální pasáž při akci strašně rychle projde ke konci a konec shledání s penny je prakticky taky narychlo udělané , ale zase beru , že pro každého třebas 3 hodinovej film taky zrovna není super takže ve finále to zas tak hrozné není. Co , ale opravdu bylo hrozné tak to úprava znatelná úprava už ne takového mladého Toma Cruisa obzvláště při scéně v posteli jde z boku vidět trošku i hýbání obličeje a textur u toma kdy jde vidět, že se to nehýbe vlastně v realu tom, ale nějakej ten pixel navíc u něj. Další třešnička samozřejmě byla skoro 60 letej Tom CRUISE na pláži v těle 30 letého chlapa kdy ze shora trošku si šlo všimnout, že to zrovna nevypadá dobře a dosti i kýčovitě. Taky jsem nějak na konci očekával americkou vlajku která tedy vlastně byla jenom na začátku na jachtě , a ještě nebyla moc velká. A taky možná trošku lepší popsání nepřítele a náhled na nepřítele. Pač to tak ve finále působilo jak kdyby si v USA znovu umanuli něco jako u ropy a řekli si , že jim na druhej den vyhodí do vzduchu základnu. Ve finále shrnutí film těží z toho co fungovalo na začátku tohoto tisíciletí a funguje to , protože dnešní filmy nefungují na ničem smysluplném jenom na vymývání mozku. A proto je tenhle TOP GUN vlastně něco nového , ale nového ze staré doby. Určitě doporučuji film má skoro 2 hodiny které, ale strašně rychle utečou a člověk si řekne, že aspoň těch 30 minut navíc by nebylo od věci. Snad jenom doufám, že to mělo symbolizovat nějak konec kapitoly Toma v Top Gunovi a nástup nové generace kdy na Tellera v hlavní roli bych se těšil nebo aspoň toma v menší roli, ale tomu nevěřím. Určitě se podívat film to určitě není pro každého když vás nebavil první TOP GUN nebo jste ho ani neviděli tak všemu rozumět nebudete samozřejmě. Uvidíme jak dopadnou v zimě modří mužíčci jinak o FILMU ROKU není pochyb i když v době na začátku tohoto tisíciletí by to byl průměrný film, ale jak je vidno v dnešní kinematografii to je skvost už jenom to k nějakému tomu zamyšlení proč tomu tak je kdy místo zbytečných ideologii kdy jenom slouží k výmývání mozku se aspoň nevrátí k té klasické americké akci která nás bavila a nepotřebovali jsme tam co minutu černocha nebo teplouše. Ale tak jak jsem již psal film je to skvost návrat k tomu co fungovalo a k tomu co dneska je právem označováno jako možný film roku krásná nostalgie jak k TOP GUNOVI tak i krásná nostalgie k těm klasickým americkým akčňákům. () (menej) (viac)

Warapeidza

Následuje zcela nesoudné a neobjektivní hodnocení fanouška, který má jedničku jako mega srdcovku. Dvojka je boží. Je to předvídatelná skvěle natočená pohádka, ve které x-krát zažijete deja-vu moment a ve které se vám hodně krát stane že přesně víte co se stane za dvě, tři nebo pět minut. A vůbec vám to nevadí, protože přesně na to čekáte a přesně to vlastně i chcete. Od úvodní scény s epickou muzikou až po závěrečné titulky se vezete na nádherně natočené retro vlně, která je ale přitom vkusně převedená do modernějších kulis. Potěší drobnosti i které jsou z prvního filmu úplně okopírované ale i nové scény které to celé hezky dotváří (plachtění na moři...). Záběry leteckých soubojů jsou výborné, jediné co mi trochu vadilo byly opravdu až moc přepálené scény se SAMy, s rojem Tomahawků atd.  Ale to jsou jen drobnosti- jinak je to totiž skvělá práce, skvělý film a skvělý Cruise. BTW: F/A-18 Super Hornet je opravdu překrásné letadlo... ()

vikin

Poslední mohykán Tom Cruise v záplavě Marvelu, DC a podobných digi orgiích. Poctivá filmařina, chlapáci, kočky, káry, motorky, v neposlední řadě stíhačky. Kosinski dostal životní šanci a využil jí na 100%. Tom je boží a hudba jakbysmet. V kině 4DX překvapivě zážitek navíc. Klobouk dolů, skvělý film. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí