Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

ARI50

Totálně jste to málem fakt posraly už jsem na 3 hvězdách a zklamání je obrovské sere mě pokaždé jiný Asterix a tady mě sere víc věci nevím jestli chci ještě dalši film. Můj zájem opadá. ()

Bauer

Jednička byla velice povedená. Druhý díl byl naprosto šílený a neměl skoro nic společného s prvním dílem, ale přesto šlo o dobrou zábavu, kdy jsem se občas i smál. Třetí díl nebyl taky úplně špatný. No a čtvrtý díl je hovadina na druhou! Mě, jakožto anglofila, naprosto nervy drásalo to zesměšňování Anglie (v pět všeho nechají a jdou na horkou vodu…).Příběh je také celkem o ničem. Další rušivý element přichází v podobě Asterixe. 4 filmy a tři různí herci, přičemž Edouard Baer, je asi nejhorší! Alespoň, že („rusák“) Gérard Depardieu zůstal a jeho Obelix je stále okouzlující filmová postava. Nechtěl bych koukat na film ve francouzštině, ale český dabing se nepovedl vůbec. Původně jsem chtěl dát 2*, ale nakonec volím 1*! Zbytečný film!!! ()

becki_tu

Mise Kleopatra zůstává nepřekonána. Po rozpačitých Olympijských hrách však přichází sympatická parodie na anglický národ, která se samozřejmě opět inspiruje původními komiksy od pánů Goscinnyho a Uderza. Je trochu škoda, že sérii trápí herecké obsazení role Asterixe a i tady to mělo k ideálu, který by si jedna ze dvou hlavních postav série jistě zasloužila, docela daleko. U Obelixe byl tenkrát výběr bezchybný a i v pokročilých letech řádí Depardieu jako malý kluk. Samozřejmě nechybí ani parodické odkazy na jiné filmy (Star Wars, 300, ...) a oceňuji i trefně přeložené jména (viděno v originálním znění s titulky). U minulého dílu jsem předpovídal, že filmová série "Asterix a Obelix" půjde do kytek. V pořadí již čtvrtý díl však naznačil, že určitý potenciál tu pořád je a teď si naopak přeji, aby další film byl opět hoden kvalit původních komiksů a nebyl jen marketingovým parazitem na osvědčené značce. ()

Morholt odpad!

Na sedm etap jsem to dokoukal do času 1:20:31. Pak jsem to vzdal. příšerně zahraná zpatlanina s děsivym obsazením a jako by tý sračkovitosti nebylo málo, nasadili tomu u nás korunu ten nejpříšernější dabing, kterej by mohly závidět i venezuelský telenovely. ()

Borrtex

Jako děj byl dobrý, ale celkově jsem se u filmu velmi nudil, posledních 10 minut v kině jsem pomalinku zavíral oči. Jediná záchrana všeho je že jsem na tom byl ve 3D, takže se na to dalo celkem koukat. Ale jinak? Nudný film, a marné vtipné scénky. 30% ()

Avalon820

S Christianem Clavierem odešla z filmových Asterixů a Obelixů i soudnost a tento čtvrtý díl je toho dalším důkazem. Bezbřehý kýč už není v takovéto podobě ani milý, ani překousnutelný, ale prostě a jednoduše šeredný. Dobře, OK, tak je to asi film pro děti, těm se to bude líbit spíš... Ale ouha - jak asi děti rozdýchájí komedii, která obsahuje poměrně dost pro ně ještě nepochopitelných odkazů (v nejedné chvíli i značně nevhodných), a která trvá silně přestřelené bezmála dvě hodiny? Pro koho tento film tedy je? Nebýt skutečnosti, že jde o Asterixe a Obelixe, guilty pleasure mého dětství, a nebýt Gérarda Depardieua, který doslova vypotil ty tři vtipné scény, s klidným srdcem bych tomuto paskvilu (který byl českým dabingem, ač s ním nemám obvykle vůbec žádný problém, doražen) udělil hodnocení nejnižší. ()

Terva

CITÁT - (PAPOUŠEK) - Tak kluci - hrrrr na ně!!!............ Zaútočíme na Británii každý den přesně o páté, to pijou tu svou horkou vodu.............. CITÁT - Můžu ti nabídnout divočáka nebo pivo........... Záběr na Nourmany ve 20 minoutě je naprousto bouží., pardon Jupiterouvský. U Joupiteura!!! CITÁT - Doubry vuečer, čtyuřikraut divoučaka........... Příběh Asterixe a Obelixe v Británii, kde i páky fungují obrauceně. Má to doubrý rozjezd a asi houdinu to vydrží. Pak už je to jen slaubí čaujíček. Snad se doužiju kounce. U Menhiru, to vaum tedy řeuknu, je to leupši než traupné Olympijské hry. CITÁT - Ženy, ženy, ženy ta slabá a šalebná stvoření.......... Nou a jaukou vždy, vše dopaudne štaustně. Čekauly jste snaud něuco jineuho?? CITÁT - Tak to je konec, jdeme domů............čaj?......... Nějauky proubleum? ()

jh666

Asterix, Obelix a Stereotypix, jinak se tento film nazvat nedá. Netvrdím, že se nepobavíte, minimálně u Normanů na "úletu" se musí smát snad každý. Přesto je to nejslabší díl ze všech, který nezachrání ani snaha držet se co nejvíce původních komiksů. Za mě 55% ()

Dale

Komiks o Asterixovi a všetky vzniknuté filmy majú spoločné so skutočnými historickými skutočnosťami len pramálo, no pár drobností sa tam nájde, ktoré majú reálny základ, či už ide o postavy (Caesar, Kleopatra...) a ako tak vždy sedia aj kostýmy, budovy a pod. Toto tu je ale neskutočný guláš bez ladu a skladu, ktorý má na svedomí nejaký historický analfabet, lebo tu pospájal etapu 2000 rokov dokopy. Kostýmy sa tu nájdu aj ultramoderné z 20. storočia a celé Anglicko je akoby v štýle 18.-19. storočia, takže to pôsobí v spojení s Caesarom fakt neskutočne, vrátane britskej kráľovnej (neviem, či to mala byť Victoria, Alžbeta I alebo II). Navyše ďalší herec v úlohe Asterixa je krok úplne mimo, aj samotná postava Asterixa je len hormónmi nabudený frajer, ktorému ide iba o to, dostať nejakú Angličanku do postele. Nezachraňuje to ani Depardieu. Tento film má šťastie, že už si veľmi nepamätám predošlú časť, inak by v porovnaní s ňou išiel zrejme do odpadu. Hnus velebnosti, jdu blít. ()

Marek1991

Spočiatku som bol z toho rozladený, keďže takéto spojenie súčasnosti a minulosti je nevkus, ale nakoniec mi bolo jasné, že ide o paródiu, ktorá mala práve v tej minulosti zvýrazniť nezmysly súčasnosti, či poukázať na rozdiely. Najviac pobavila v súvislosti s Vikingami viac než v súvislosti s Britániou. Sranda bola aj keď imperiálny Rím útočil na malú britskú usadlosť a hovorili, že idú dobyť teroristov, aká paralela s dnešnými imperiálnymi Spojenými štátmi americkými. Hefty a iné vtipy, či dej mali dosť paralel s inými filmami, nebolo to v ničom extra iné, akurát to vyšlo v roku, keď Británia organizovala olympiádu, predchádzajúci diel bol o olympiáde, takže tento bol zjavne len o predstavení britskej kultúry v mnohých scénach a bol multikultúrny. Názov síce má paralely s filmom o Jamesovi Bondovi, ale ochrancovia tu museli tentokrát prísť až z Gálie, keďže je to oblasť dnešného Francúzska s ktorým Briti nemajú dobré historické vzťahy, tak aj tento film slúžil ako uzmierenie. Je však zlé, ak pozerám komédiu a nezabávam sa, akurát ku koncu trocha, možno som stratil zmysel pre humor, ak som niekedy nejaký mal. Som rád, že Gérard Depardieu ešte vždy dokáže prikývnuť na tieto filmy, lebo bez neho by ozaj boli len gýčové a Béčkové, takto mi, aký taký dojem zachraňuje. ()

Hoyt

Hraný Asterix u mě skončil misí Kleopatra. Největší problém je, že je vidět obrovský rozdíl mezi prvníma dvěma díly a tím co následuje potom. Další problém u tohoto dílu vidím ve výběru herců, který je špatný a hlavně dost nesympatický ( Asterix) až na pár vyjímek jako je Catherine Deneuve v roli britské královny, má oblíbenkyně z Návštěvníků Valérie Lamercier a tradičně dobrý Depardieu. Narážky na ostatní filmy a známé hudební motivy nevadily až na Kill Bill. Celkově takový slabší průměr. ()

Kevin 3171

Kdybych měl tuhle s prominutím "sračku" k něčemu přirovnat, možná že by Babovřesky byly ta nejlepší volba. Úchylný dabing Britů, trapné vtipy, dech Darth Vadera, no co to má být? Rozhodně ne Asterix a Obelix, ale nějaký trapný pokus o pokračování téhle Komedie. Jednoznačně nejhorší díl Asterixe a Obelixe co kdy byl natočen. Sotva 20% ()

corpsy

Zatiaľ live action dno. Asi si tvorcovia povedali, že už to v kinách a ani v iných médiach nebude nič pre tých starších, na tom vyrastajúcich a tak sa asi zamerali na divácku obec, ktorá by si podľa nich tento film viac zaslúžila. A poviem vám, že mladí, sociálne-sieťovo založení, na takéto báchorky nemajú nabité mobily a práve tí, ktorí si aspoň nejako obľúbili živé celovečeráky, budú z tohto dupľovane sklamaní. Takže páni producenti, poučenie. ()

Kryton

Jdu si uvařit lektvar a okamžitě vyrazím na výpravu zničit tvůrce posledních tří hraných Asterixůa Obelixů. Kam se ztratila lehkost, cit, jemný humor a estetika animované verze? Jedná z mých oblíbených Asterixovek a Obelixovek - v Británii se zde totálně przní. Byť se z ní hodně kopíruje, tak se dobré scény totálně likvidují. Jen detail - Normané/Vikingové v původní animované verzi nejsou. Stejně jako se nehodí do příběhu, tak rychle z něho zmizí. Zbytečné, nudné a nevtipné. To se dá pokračovat. Co je dále špatně? > Asterix nesympatický, Obelix vedlejší postava, příšerný dabing Britů (samé Ouh!!!), vymazán Idefix, trapné hlášky na filmy jako Star Wars či 300....Jediná výhoda jest byla v případě stopáže. Uteče to jako voda . Jsem rozmrzelý a i naštvaný, když se mi ničí oblíbené filmy z dětství. Pokud ještě zruinují i 12 úkolů pro Asterixe, pak vyhlásím válku Francii. Hodnocení OST: Řekněte prosím Francouzům, že RAMONES jsou Američané a nemají nic společného s britským punkem! Strhávám dolů 2/10 ()

Lamiczka

Julius César konečně pochopil, že nemá smysl dobývat jednu bezvýznamnou galskou vesničku, která jako jediná odolávala náporu celé římské armádě. Své dobývací zájmy přesunul na ostrovní království Britanii. Zoufalá královna vyšle svého nejlepšího muže, aby přivezl od Galů jejich slavný "magic" nápoj. Doprovodem mu je na cestě zpět do Britanie Asterix a Obelix. César, aby uspíšil dobyvatelskou misi, pro změnu verbuje nebojácné Normanďany, kteří se ničeho nebojí a v Britanii se mají naučit strachu. Jak dopadne výprava na Britský kontinent, který je plný gentlemanů, tradicí a upjatého chování a podaří se včas doručit cenný sud, jež má zachránit britský lid od Césarovy nadvlády? Ve čtvrtém pokračování série o známé kreslené dvojici se přesouváme ze známého prostředí galské vesnice na neprobádané území staré Britanie. Jenže od začátku musí být každému dospělému divákovi jasné, že je něco špatného na tom království anglickém. A vůbec na celém filmu. Až do konce jsem marně čekala na nějakou parádní scénu, která mě od srdce rozesměje a pobaví. Bohužel jsem si musela vystačit pouze se dvěma narážkami na filmy Hvězdné války a 300. To ale z celkové stopáže skoro dvou hodin je setsakramentsky málo. Vůbec celý příběh je tak překombinovaný a splácaný jako neumělá bábovička od tříletého dítěte, hrajícího si na pískovišti. Autoři celkem zbytečně zkombinovali dva komiksové sešity - Britanii a Normanďany - a vznikl tak téměř nicneříkající paskvil. Ani herecké výkony nepřesvědčují, napotřetí vyměněný představitel hlavní postavy - Asterixe - nudí a nevzbuzuje žádnou emoci. I Depardieu jako Obelix vypadá, že ho to už přestalo bavit a tak si své party nuceně odbývá a zbytečně se nezviditelňuje. A tak to co dělalo tyto dva Galy výjimečné - jejich síla, charisma, vitálnost a optimismus - je najednou pryč. Víděno s českým dabingem ve 3D, možná i proto se mi to herecky moc nelíbilo. Ale to je jenom jedna část celku, který hodnotím velmi podprůměrně. Zbytečně dlouhá stopáž, nevýrazné herecké obsazení, překombinovanost a nesystematičnost, film je určen rozhodně pro publikum předškolního věku (tím spíš ale nechápu narážky na filmy, které musí vidět jen dospělý, aby je pochopil). ()

javak810i odpad!

Albert Uderzo se musí obracet v hrobě. Dlouho jsem se odhodlával podívat se na nejnovější (a snad i poslední) přírůstek k hraným filmům s Asterixem a Obelixem. Nakonec jsem tak učinil (na několik dávek, protože víc, než 30 minut v kuse jsem se dívat nevydržel) a upřímně toho lituji. Je mi jasné, že filmy šly sestupnou tendencí, ale že Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva bude tak špatný, jsem nečekal. Ani nevím, kde začít. Tak třeba hereckým obsazením. Depardieu podává svůj výkon jako Obelix standardně, horší je ovšem (zase) nový představitel Asterixe, tentokrát zrecyklovaný z Mise Kleopatra - Edouard Baer. Pak tu máme extra otravného Vincenta Lacoste a Fabrica Luchiniho, jehož Caesar je pěkný břídil. Celkově herci za moc nestojí. Toporné herecké výkony k tomu všemu zvýrazňuje naprosto příšerný český dabing. Příběh je směšně jednoduchý, na tom nevidím nic moc špatného, ale ten scénář... Dialogy jsou opravdu nad výsost stupidní a někdy ani vůbec nedávají smysl. Řekli byste si, že film bude alespoň zábavný? Kdepak! Nejvtipnější na celém filmu je snad ten dabing, protože je tak špatný, že se mu budete smát - na rozdíl od těch trapných, nucených a předvídatelných "vtipů", kterých se v přehnaně dlouhé stopáži dočkáte. I originalita šla do háje. Nejen, že film vykrádá předchozí díly, ale i filmy jako Star Wars nebo 300. A ani ten vizuál není vzhledem k rozpočtu nic extra. Zkrátka - ještě horší, než Olympijské hry, u kterých jsem se alespoň párkrát zasmál. Hodnotím odpadem a doufám, že pokračování, pokud by mělo být obdobné kvality, nevznikne. ()

MikO_NR_1909

Suverénne najslabší diel z celej série a pekné dokaličenie niekdajšiemu parodickému-zábavnému hitu. Ako, 60 mega pre európsku produkciu je na tak infantilne až primitívny scenár doslova božím luxusom. Tvorcovia asi nie a nie pochopiť, že nasilu lietanie po kvázi kúzelnej päsťáčke, či hlášky z radu psychiatrickej kliniky nie sú tým pravým orechovým. Jedine akurát tak kúzelné, čarokrásne prostredie evokuje pestré a svieže farby, avšak dej je samo o sebe hluchý a bez nápaditosti. ()

Žralok

Tak takhle opravdu ne. Dost mě naštvala absence Idefixe. Panoramix se taky mohl alespoň mihnout. Kreslený film Asterix v Británii je můj nejoblíbenější díl. Když jsem viděl co s tim provedli tak jsem tomu nemohl uvěřit. Nechtěl jsem rozhodně to samý jen v hranej podobě. Ale takhle to zprasit nemuseli. A pokus o zamíchání Asterix a Normané byl taky trochu mimo. To si mohli odpustit protože to bylo skutečně úplně zbytečný. Představitelé Caesara i Asterixe byly nejhorší z celé série. Alespoň že se našlo pár momentů kdy jsem se zasmál. Bohužel to nestačí. Celkově byl příběh absolutně bez nápadu a Brity jsem měl chuť postřílet sotva promluvili. Hodnotim slabý 3* a to předevšim za ústřední dvojici kterou mam rád od dětství. ()

blackrain

Už to není, co to bývalo. Viděna dabovaná verze. Najde se tu pár vtipných momentů, ale šlo o takové maličkosti, kde se člověk pousměje. Začíná mi taky vadit, že Asterixe hraje pokaždé jiný herec a totéž platí i Juliu Ceasarovi. Tady je to taková nevýrazná figurka. Není náhodou Asterix menší než Obelix? Vždyť tady byli stejně vysocí. Takže Obelix vypadal jako by se zmenšil a zeštíhlel svůj korpulentnější objem. Každopádně by se z toho dalo vymlátit mnohem víc. ()