Na nože!

(relácia)
Reality-TV / Súťažný
Česko, 2010, 13x50 min

Nová soutěžní reality show, ve které postrach všech špatných restaurací Zdeněk Pohlreich známý z pořadu ANO, ŠÉFE! spolu s majitelem pražského kulinářského institutu Romanem Vaňkem a autorkou kuchařek Evou Filipovou vyberou z profesionálů i amatérských kuchařů jeden objev, který dostane titul Superšéf a obdrží finanční prémii 1 000 000 Kč. Účast Zdeňka Pohlreicha zaručuje, že celá soutěž bude pro všechny kuchaře NA NOŽE! (Granade)

papaguy

Mno, nevím, asi bych byl raději Mistršéf, než Superšéf.:-) Po Nočních můrách vzal Pohlreich (či produkční tým, ale to je jedno) útokem další Ramsayův koncept - MasterChef, přimíchal něco z Hell's Kitchen a vytvořil pořad Na nože! Zatím co Na nože! je relativně civilní a umírněný pořad, MasterChef je oproti tomu vysokorozpočtová efektivní přehlídka a nerad to říkám, také o dost zábavnější. Pohlreich si jako spolu-porotce přizval další dvě kapacity z oboru gastronomie v ČR - Romana Vaňka a Evu Filipovou. Ačkoliv jsou i oba další porotci bezpochyby zajímavé osobnosti, co se týče hodnocení předkládaných jídel, většinou se dost opakovali. A tahle hra na ozvěnu začala být po čase docela stereotypní: "Vynikající..., vynikající..., vynikající..." Asi by to chtělo si ty hlášky promyslet, natrénovat - jednou říct "je to vynikající", pak "chutná mi to" a potom třeba "tohle jídlo mě baví"... Drobnost, ale bohužel esenciální. Ale to bych už chtěl asi moc po "made in pade" napodobeninách dle předloh z USA.:-) V každém případě to není ten typ pořadu, který bych musel sledovat od začátku do konce. Pokud vás též odrazuje délka a rozvleklost, ale chcete se s Na nože! seznámit, doporučuji snadný trik: podívejte se na první a prostřední díl a na finále a jste doma. Na nože! hodnotím kladně za civilní, nepřeefektovaný a s divákem méně manipulující projev. Ale atmosférou, zajímavostí a pohotovostí porotců je pořad válcován triem Ramsay, Bastianich, Elliot z MasterChef. A jak je to s tou otázkou, kterou si prostě nemůžou odpustit ani soutěžící Na nože! - lépe vaří muži nebo ženy? Odpověď poroty: Vítěznou cenu si odnese muž. A cenu sympatie si diváci vyesemeskují pro ženu.:-) ()

Hooya

Mám slabost pro Zdeňka a kulinářinu obecně. "Na nože" mě tedy bavilo, místy i velmi, byť většina soutěžících mi byla krajně nesympatická. Nicméně po zhlédnutí předlohy (Masterchef) musím druhým dechem dodat, že si Češi zase jednou ukrojili příliš silný chleba a na kvalitu předlohy se dívají z úctyhodné dálky. ()

FireTight

Tak jsem si jen tak z nudy pustil celou sérii pořadu "Na nože!" znovu na Streamu, abychom mohl konečně uzavřít i svůj komentář (všechno předchozí jsem raději smazal, protože to bylo fakt dlouhý a komu by se to chtělo číst! :D). Celá tahle kuchařská show měla své chybky a mouchy (často spíš masařky), ale jako celek ve většině případů fungovala, ať už to bylo chtěně (zajímavé úkoly), nechtěně (neschopnost kuchařů nakrájet cibuli, něco uvařit, něco vykostit, rozpoznat suroviny podle chuti), díky přítomnosti amatérů (fandil jsem Ivětě, nó), neschopné porotě (Eva "papoušek" Filipová) nebo vtipnosti soutěžících (Jirkovo "zmrdi" mě dostalo do kolen). Pár slov také k vítězi - Robertovi jsem nefandil, ale zasloužil si to rozhodně víc než "Já, kuchař první" Jarda! ()

fililipekk

Vyžilou blondýnu nemusím. Ten velkej mi nevadí. Soutěžící mi přijdou nemastný,neslaný. Ale Po´rek je v pohodě. Třeba se nam to víc rozjede, ovšem pravda je taková, že momentálně je to nejlepší pořad o vaření u nás- ostatní jsou jen parodie. ()

m4xp4yn3 odpad!

Neuvěřitelně zhovadilá show založená na tom, že je někdo na někoho záměrně přehnaně nepříjemný. Tomu šéfovi bych při první příležitosti nafackoval. Netuším co stojí za tím, že je tento pořad právě díky tomuto buranství tolik populární, ale zřejmě si to tak divák žádá. Zbytek tvoří úžasně duchaplné zpovědi soutěžících do kamery, vše ve stylu: "Toho králíka jsem trochu přesolil, ale i tak podle mě příště vypadne Ludmila, protože ta tu svojí dušenou mrkev nakrájela na kolečka a ne na kostičky. A Mirka zase ke konci znervózněla a toho krocana po okrajích jakoby připálila. Ona by měla jít, protože je nervově hrozně labilní." ()

marek86

Zajímavá kuchařská reality show, kterou ovšem kazí občasné "intelektuální projevy" soutěžících a ne zcela propracovaný systém vyřazování. Nenechám si ujít jediný díl. Moje hodnocení 7/10. ()

Primavera

Fuckt rada varím. Mala som to dokonca ako študijný odbor. Napriek tomu - nemám rada machrovanie v tomto odbore, ktoré predvádza pán Pohlreich a prehnané posúvanie jedla do kategórie super umenie. Tretí svet, ktorý hladuje, by žasol, čo sa stalo z jednej zo základných potrieb na prežitie ... Potom sa už človeku natíska otázka - nedá sa urobiť umenie aj z dýchania a spánku? A čo takto vylučovanie ako alternatívne umenie? Híkanie nad jedlom - jooooj, mne sa tu jahody nehodia, aj keď farebne ladia ..... ma dostáva do stavu nepríčetnosti. Jedna hviezda len preto - lebo viď prvá veta. ()

haWranka

No rozhodně mě to bavilo víc než Ano, šéfe! A občas člověk viděl něco zajímavýho. Ale většina kuchařů mi silně lezla krkem - hlavně to, jak buzerovali tu chudinku amatérskou kuchařku. Poslední díl byl ovšem skvělej. ()

Dartdevil

U každého pořadu tohoto typu hodnotím hlavně jídlo. Tady to jde poměrně těžko, reality složka je poměrně výrazná, ale nedá se říci, že by byla vyloženě nepovedená. A ke konci se celá série přeci jen k tomu jídlu daleko více přiklání. A hlavně - většinou k vynikajícímu jídlu. ()

pabelito odpad!

Absolútne nepochopenie konceptu programu zo strany dramaturga. Relácia vychádza z americkej reality show Masterchef, ceska mutacia je vsak iba obycajny "padělek". Zatial co Gordon Ramsey hlada najtalentovanejsieho "amaterskeho kuchara", Zdenek Pohlreich sleduje absolventov ceskych kucharskych ucilist ako robia "gulasovy zaklad". Cela ta relacia je zla uz od zaciatku, jej tvorcovia sa nevedia rozhodnut, co vlastne chcu a koho vlastne hladaju. Je to skoda, lebo Masterchef ma na celom svete miliardu mutacii a vo vacsine krajin islo o divacky trhak typu American Idol a v mojom pripade aj jeden z najoblubenejsich programov. Na Na noze mi uplne najviac prekaza vyber sutaziacich. Vacsinou ide o neskutocnych sedlakov, ktorych by Ramsey este na prvom castingu poslal "do prdele". Vrcholom je scena, ked vsetci dostanu ulohu spravit kuraciu roladu na hocijaky sposob a vsetci (ale uplne vsetci!) do toho draheho luxusneho francuzskeho kurata narvu zemlovku s petrzlenovou vnatou a vyslahanymi bielkami... Proste grc. (Fakt odporucam pozriet si ten Masterchef) ()

Hashirama

Kupodivu celkem zajímavá kuchařská show, kterou potápějí typicky čeští pupkáči s lahváčem a žvárem v hubě...ale v naší ČOV televizi rozhodně to lepší, co lze vidět. ()

Marwinek

Nedokoukatelný první díl. Zbytečná póza a dramatizace, jako by šlo o popravu náhodně vybraných dětí. A nevím proč, ale prostě sledovat 40 nebo kolik lidí jak krájí cibuli a po reklamě prej snad i mrkev!!! No to teda ne, šéfe :-) I druhý díl se dal vydržet jen do první reklamní pauzy. Tohle tedy není můj šálek vývaru :-( ()

m0lL!sS

Bojím se, že v této rádoby české "Pekelné kuchyni" (upřímně mi ten koncept připadá dosti jiný) nebude pan Pohlreich moci, tedy alespoň podle mě, naplno projevit svůj "potenciál" (pod slovem potenciál si představte, co je vám libo), čímž pro mě pořad ztrácí notnou dávku atraktivity. Ale uvidíme, nebudu předčasně malovat čerty na zeď a nechám se překvapit, zda-li další díly přinesou podstatně vyšší úroveň zábavy, než je krájení cibule, mrkve, tisíce pořezaných prstů a seriózní porotu (pane Pohlreich, tato "role" vám vůbec nesedí!!!) /// UPDATE Přes prvotní rozpačitost zvyšuji hodnocení o jednu hvězdičku...Na nože je celkem dobře koukatelný pořad. ()

Zeldur

Viděl jsem pouze pár dílů a zas tak hrozné to nebylo. Nejvíce jsem postrádal Pohlreichovy hlody známé z pořadu Ano, šéfe. Slabší česká kopie Pekelné kuchyně. ()