Rodina se stěhuje na venkov do starého polorozpadlého domu. Plánovaná idylka skončí ve chvíli, kdy se jejich devítiletá dcera Lisa spřátelí s duchem tajemné holčičky, která žije v suterénu domu. (PetriK12)

Morholt

Náhodné objevy mě většinou baví a tady tomu není jinak. Holčičková strašidla mě dlouhodobě děsí a i když to místní se snaží spíš o kamarádství, tak já z ní měl nepříjemný pocit pokaždé, kdy se zjevila v záběru. K tomu přispívala i velice solidní atmosféra a táhnoucí se tempo. Povedly se i dějové zvraty, ve kterých jsem se na konci sice trochu ztrácel, ale nakonec do sebe vše zapadlo a já to snad pochopil. Sečteno a podtrženo nadprůměrná duchařina. 80% ()

J*A*S*M

V první půli film technicky, herecky i atmosféricky prosí o čtyři hvězdy, ale v polovině druhé je ztrácí kvůli podivuhodně neuspokojivému zakončení. V otázkách co/kdo/proč/jak se v průběhu filmu stalo nemám vůbec jasno a dost pochybuju, že sami tvůrci mají. ()

Fr

,,TVŮJ NOS JE MŮJ NOS. TVŮJ HLAS JE MŮJ HLAS. TVOJE UŠI JSOU MOJE UŠI....BYLA JSEM TO OPRAVDU JÁ? NEBO TO BYLA ONA?“..... /// Díky dědictví se rodinka ,,přesype“ z Holandska do Belgie. Máma má práci (dizajn či co...?), táta má práci (nějakej humus...) a 9ti letá Lisa má... ducháčky! Tohle nešťastný malý děvčátko má vlastně kliku. Jinak by se unudilo k smrti... TAK CO, BAVÍŠ SE?... No já celkem jo. Husina mi běhá po zádech (po čem taky jiným...) dokonce jsem se i 2x (slovy: ,,dvakrát“) lekl. Opravdu to byla dlouhou dobu sympatická duchařina, která mě bavila, přestože to není extra ,,novum“ příběh (tož v noci nejsu nikdy hrdina...). A rodinka sama musí zjistit, že přestěhovat se byla obrovská chyba, což dokazuje závěrečná (osvětlující) 20ti minutovka, která ubírá na tempu, strachu i příběhu. Škoda, myslím, že dlouho se nikdo nedostane na podobnou úroveň! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám názornou ukázku, jak vysvětlit dětem, že nesmí chodit do sklepa. 2.) Koupil jsem dcerce králíčka a ona se místo žrádla shání po špagátu. 3.) Thx za titule ,,RICCI“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

ricci.s

Jéj, takú mám radosť, keď narazím na neznámy, ale o to kvalitnejší kúsok. Takmer prehliadnutá duchárska pecka, ktorá obsahuje všetky štandardy subžánru: Obrovské sídlo, do ktorého sa nasťahuje manželský pár s malou dcérou, a jeden duch, ktorý sa jej zjavuje, aj keď tomu nikto neverí. Veľmi zručne nakrútený hororík so skvelou atmosférou a hudbou, a sympatickými postavami. Tu je pre mňa dôležité, že hlavná detská hrdinka ma vôbec neotravovala. Zase druhej strane bola strašne nevýrazná, a asi čoskoro zabudnem, ako vlastne vyzerala. Nič to. Spočiatku nás čaká slušná šoková terapia (párkrát som si podskočil), avšak v druhej polovici, keď sa už začnú odhaľovať karty a dozvieme sa, o čo tomu duchovi vlastne ide, to tempo dosť poľaví, ale napriek tomu si film udržuje slušnú dávku napätia. No a keď už má divák pocit, že sa už všetko vysvetlilo, príde zaujímavý zvrat. Krása. Páčilo sa mi to približne rovnako ako obľúbený španielsky Sirotinec, takže pre milovníkov duchárin jasná voľba. ()

EvilPhoEniX

Nechápu teda ani omylem, jak někdo může dát téhle Sračce 4 hvězdy! Ten film si sotva zaslouží 1 maximálně 2.. Nebylo v něm nic! Herecké obsazení opravdu příšerné a velmi nesympatické.Duch mi nepřišel vůbec strašidelný .. Ani nevím jestli tam vůbec byla nějaká atmosféra.. protože jsem se na film musel dívat dvakrát .. na poprvé jsem usnul samozřejmě.. Nedoporučuju ! 15% ()

tron

Slabota. O Zwart water som roky počúval samú hororovú chválu a nakoniec som dostal niečo, čo sa začne dobre, ale po 30. minútach pôsobivej atmosféry a fajn postavách sa to prepadne do dvoch priepastí s názvom Nuda a Nezáujem. Herci sa snažia (najviac „zábavný ocko“, takéto postavy by mali bývať vo viacerých hororoch a nie iba samí „temní fotríkovia“) a prostredie starého domu po mŕtvej babičke nie je zlé. Potešia i nečakané twisty. Ale samotná zápletka nie je žiadny zázrak, prostredie domu sa rýchlo okuká a ako mama, tak dcérka z minúty na minútu strácajú naše sympatie, až nám zostane k dispozícii len tatko a to nestačí. Smutnú korunku tomu nasadia scény s „duchom“, ktoré sú fádne a nestrašidelné. ()

darkrobyk

Duchařiny nijak zvlášť nemusím, jelikož nebývají strašidelné a snaží se stavět vše na lekačkách, přesto jim občas dám šanci. Tentokrát jsem byl příjemně překvapen, o klasickou duchařinu se totiž nejedná. Ponurý příběh holandské rodiny, která se nastěhuje do chátrající vily, připomínající antický chrám, v Belgii, je syrový a bezvýchodný. Když malá Lisa, co vypadá jako Jaroslava Schallerová (Valérie a týden divů), objeví ve sklepě ducha, začne to jít s rodinou s kopce. A v jeden moment se všichni členové rodiny dostanou do fáze, kdy jsou zcela na dně. Výborná kamera, temná hudba, velmi dobré herecké výkony, především malé Lisy. K původním třem hvězdám přidávám jednu za poslední čtvrtinu a závěr. Kdo ale čeká žánrově čistokrevný horor, bude asi zklamán... ()

korbitch22

Dvě hodiny ubíjející nudy s chrochtajícími herci, kteří jsou sice sympatičtí a maminečka je fakt milfíček luxusní, ale když se režisér rozhodne místo duchařského mega strašení v děsivém mega baráku natočit artové a rádoby zamotané drama/thriller/horor...nezachrání vás ani ta nejšukatelnější nizozemská mamka.Místy jsem sebou opravdu slušně říznul, přeci jen malá mrtvá svině s černým kukučem umí polechtat srdceční chlopně opravdu dobře, ale to jsou asi čtyři scény, pak už ta svině z plátna nesleze, atmosféra je v prdeli a příběh zamotanější než ten nejzamotanější korbáčík z 40% Lérdameru.Konec byl sice nepředvídatelný, ale že by vás ta pointa zvedla ze židle to bohužel ne a vy nakonec jen zjistíte, že jste se dvě hodiny nudili jak čuráci kvůli rozuzlení, které tu bylo už stokrát jinde a mnohem lépe.Jestli nejste milovnící sýrů, nemáte košili z konopného vlákna, nečtete v čajovnách se stejnejma buznama mocinky moc hloubavou poezii a v baretu nesrkáte Šárdoné, vyhněte se týhle mrdce velkým vobloukem.35%. ()

SOLOM.

Jeden by si řekl, že už ho asi nic nedokáže překvapit, ale ono světu div se – i Holanďané ve spolupráci s Belgičany dokázali natočit vcelku zajímavou duchařinu. Tedy alespoň zpočátku to tak vypadalo. Prostředí starého domu vypadalo zajímavě, hlavní tři postavy taky měly určité charisma a ani atmosféra nebyla vyloženě špatná. Postupné odkrývání pochmurné historie tohoto místa i psychická proměna ženských představitelek byla docela povedená. Navíc díky zručnému kameramanovi i samotnému režisérovi se podařilo vytvořit v určitých pasážích i tolik potřebné napětí. Což jsem samozřejmě kvitoval s povděkem. O něco horší už to bylo se samotným závěrem, ve kterém začal všemu a všem viditelně docházet dech. Tvůrci se nás snažili šokovat zvratem v příběhu, ale místo toho se do toho spíše sami zamotali, no a přestože to celé nakonec dávalo smysl, pro mnohé to bude jen těžko uvěřitelné a hlavně stravitelné zakončení. Dále bych měl výtky i k nevyváženosti některých pasáží, z nichž některé mě tak trochu nudily. Nicméně se tu našlo i dost pozitivních prvků a scén, kvůli kterým určitě stojí za to tento film vůbec vidět. Kupříkladu taková scénka s provazem a králíkem není pro slabé povahy. Jen škoda, že většina lekacích scén, byla pro protřelé mazáky dosti předvídatelnou a již mnohokrát viděnou podívanou. Žádná pořádně originální myšlenka se tu nekonala. 50% ()

Karamanlis

Duchársky horor z holandsko-belgickej koprodukcie, ktorý je svojim poňatím vo viacerých ohľadoch dosť netypický. Duch, ktorý sa tu zjavuje hlavnej hrdinke pôsobí strašidelne iba spočiatku, neskôr by sa ich vzťah dal s určitou nadsádzkou nazvať priateľským. Film je plný dejových zvratov a viacvýznamových vysvetlení, tajomné vidiecke sídlo, v ktorom sa príbeh odohráva má ponuré čaro a mne osobne sa pozdával aj výkon ústrednej hereckej protagonistky, ktorá napriek tomu, že je v detskom veku podala niektoré emočné stavy presvedčivejšie než dospelí herci. ()

Radka_86

Další snímek z holandské produkce, který jsem za poslední dobu viděla a který mě přesvědčil o tom že holanďani prostě umí !!! Belgie samozřejmě taky :). Skvělá i když pomalejší atmosféra, výborná hudba, napětí a typově docela zajímavý herci podali velmi slušné výkony. Párkrát mě zamrazilo, ukápla slza... prostě to na mě působilo a o tom to je, škoda že se mi to tak často nestává. Poslední půlhodinka a konec mě přesvědčili, že nepůjdu pod čtyři hvězdičky - byl to skvělý zážitek. 80% ()

FromHell

Absolútne nezaujímavý film.Nazývať to horor mi príde dosť zavádzajúce,pretože mi to pripomínalo skôr nejaký televízny mysteriózny seriál..Nuda! ()

lennyd

Paul, Christina a malá Lisa se po smrti Chritininé matky přestěhují do velkého domu v Belgii. Christina se v domě svého dětství necítí příliš dobře, ale nátlaku svého manžela nedokáže odolat. Po pár dnech ale Lisa odhalí matčino dávné tajemství. V domě potká ducha matčiny sestry, který ji prozradí, co se v domě před lety stalo... Zvláštní, jak tento film působí velmi rozporuplně - někteří jej takřka obdivují, a jiní zase okamžitě odepisují. Já se zařadím k těm spíše pozitivním, film mne příjemně překvapil (ač jsem očekával béčkovou sračku, takže by mně příjemně překvapilo takřka cokoliv) - a ani mi nevadilo, že se jako horor film tváří jen zpočátku. Potěšil mne také závěr, který taky nebyl úplně tuctový. Z hereckého obsazení už tak nadšený nejsem, na role duchů- malých holčiček jsou zde větší kapacity, a navíc mi chrchlavá holandština trochu drásala ušiska. Ale v součtu převládají kladné pocity.. ()

Šakalík

Z mého pohledu docela průměrná duchařina, kterou bych se asi zdráhal nazvat hororem. Strašidelné to totiž moc není, spíš je to takové rodinné drama, ve kterém se matka vypořádává s vlastní pohnutou minulostí a jejím problematickým vztahem ke své sestře, kterou úplně vymazala ze svého života. Jenomže co čert nechtěl, její vlastní dcera toho kostlivce vytáhne ze skříně a no a drama je nasnadě. Co je na filmu celkem fajn, je nelineární způsob vyprávění, který nabízí mnoho alternativ, takže výsledné rozuzlení je docela překvapivé (alespoň já jsem ho nečekal) a snímek tak ve finále zanechá v divákovi docela silný dojem. Každopádně to je první holandská duchařina, kterou jsem viděl, a napoprvé to nebylo úplně zlé. ()

IdaHutt

Už to vypadalo skoro jako film sestavený ze samých profláklých duchařských klišé, třebaže celkem působivě naservírovaných, ale pointa zvedla hodnocení o hvězdičku. A ještě nutno ocenit hudební doprovod, místy skoro mahlerovský (hlavně při ojedinělé scéně jízdy dívenky s otcem na motorce). ()

Cechyno4

Překvapivý konec filmu pro mě znamená i lepší hodnocení než jsem původně chtěl dát. Řemeslně i hororově jasný průměr mezi ostatními horory. Ovšem konec mě velice potěšil. Čekal jsem klasickou duchařinu a dostal něco trochu odlišného. Z tohoto filmu mám velmi dobrý pocit. Musím přiznat, že herečka mi byla hodně nesympatická. Film ovšem i tak hodnotím jako lehce nadprůměrný mezi horory. Pro mě ze zemí Benelexu je to příjemné překvapení. ()

endymion

Velice slušný film o tom, že když se dítě cítí osaměle a necítí dostatečně mateřskou lásku, napadají ho opravdu divné věci... ()