4teens

Česko, 2011, 6 h 18 min (Minutáž: 53–55 min)

Réžia:

Pavel Jandourek

Ondřej Malý, Tomáš Materna, Dagmar Křížová, Tereza Beranová, Tomáš Váhala, Lucie Šteflová, Vanda Chaloupková, Tomáš Hlaváček, Adriana Neubauerová (viac)

Na jednom nejmenovaném gymnáziu vydávají studenti internetový časopis pro „náctileté“. Jeho název, grafická podoba, členové redakce i necelá dvacítka žáků 1. A dávají hlavní podnět k tomu, jak jsme nazvali celý seriál, který byl natočen v Centru hudby, zábavy a tvorby pro děti a mládež Televizního studia Ostrava.

Tak trochu jazyková hříčka z názvu časopisu – 4 teens (For teens) uvozuje mozaiku osudů, které přivedou na televizní obrazovku teenagery a jejich spolužáky či přátele. Věříme, že se s nimi ztotožní především diváci nad patnáct let. Jejich příběhy mají šanci přitáhnout i zralé publikum. Bez rodičů, kantorů i dalších dospělých parťáků se totiž dospívání nedá dost dobře odehrát, ani odžít. (Česká televize)

Mira90

Mno, stále dost zidealizovaný pohled na mládež, přesto aspoň ta marihuana přibyla...;-) Navíc hudební podkres je mému srdci blízký. 4tenns se tak dostalo na úroveň trháku Twilight, taktéž použilo píseň Muse...:-D ()

Candid

No jo, tady má zas většina lidí obavy, že by mohla přijít o svůj status filmového snoba, kdyby dala podobnému seriálu jen trošku dobré hodnocení. Osobně mám tedy o odpadu naprosto odlišné představy. Co na tom, že se normálně v jedné třídě nesejde tolik talentů a rozličných osobností? Bylo by lepší, kdyby to bylo o ničem? Mimo realitu to ale není ani omylem. Nepokrytě přiznávám, že kdybych ještě byla v pubertě, hodnotila bych jako většina tady, byla by to ale jen póza. Normálně bych dala za tři, ale přidávám ještě jednu hvězdičku, protože tak nízké celkové hodnocení si tenhle seriál určitě nezaslouží. ()

AndewMX

Charaktery mi připadají přirozenější a reálnější než, které byly ve VorlověGymplu. Pohodový český seriál, který určitě patří mezi ty povedenější z poslední doby... ()

matt85

Přidávám hvězdičku navíc, kvůi zdejšímu malému hodnocení. Samozřejmě to není bez chyb(takhle teenageři nemluví a nikdy nebudou, chování některých postav je občas nelogické, v jednu chvíli se tam ti puberťáci jeví velice chytře a za minutu udělají naprostou krávovinu), ale jak už vyzdvihl Djoker skvěle to vyjadřuje směšnost dnešních teenagerů(ještě mi tam chybí ty statusy na Facebooku a je to komplet) a taky se to snaží trochu moralizovat(to mně překvapilo nejvíc, tedy ne to, že se snaží moralizovat, ale jak jim to vychází a není to trapné ani nudné, nepřinutí vás to říct nó jo...), takže mně to příjemně překvapilo a uvidíme jak se budou vyvíjet postavy a příběhy v dalších dílech. PS: Souhlasím se Psemou, všude se chlubí, že tu hudbu dělali ti "slavní" Charlie Straight, přitom je tam jejich jen ústřední píseň a melodie, jinak takové vykradené pecky jako TDK, Coldplay atd. EDIT: Po šestém dílu se toho moc nezměnilo. Jen bych chtěl říct, že smekám před Ondřejem Pavelkou, protože lepší napodobení Stanleyho Tucciho jsem ještě neviděl :-) ()

Šípek

Dobrý pokus. Jestli seriál odráží realitu dnešní studující mládeže, tak jim docela závidím. My ten gympl jsme měli mnohem prozaičtější, žádný školní časopis, žádný internet, žádný komiksy, žádný roztleskávačky, žádná školní kapela. Jedinou potíž, co s tímto seriálem mám, je dnes bohužel běžné obsazování prvňáků na střední herci ve věku zhruba dvaceti let. Musím ovšem uznat, že to celé sehráli docela hezky a že mě to ve výsledku dost bavilo. ()

shakein

65% ne-li víc. Nechápu ty lidi, co srovnávají každý seriál s nějakým vysněným ideálem, a v důsledku pak všechno označují za blbosti, trapárny atd. Ne, tento seriál není kdoví jak kvalitní, ale na ten náš českej seriálovej rybníček je to slušná štika. Ano, seriál neodpovídá realitě, to by museli kyždý druhý slovo vypípat. Ale myslím, že se to realitě aslespoň přibližovalo, viz třeba díl Lyžák. P.S. Chápate někdo komentář od igi B. ? ()

Gezi94

Seriál pro mladé a CSFD odborníci mají kecy. Jak nečekané ! Mně se to líbilo. Hrdinové mi připomínali některé mé známé a třída byla tak trochu jako ta naše i když v ní nemáme tolik exotů. Dětští herci byli velmi přesvědčiví a dospělí také. Chvílemi je to sice trochu naivní a nereálné, ale je to to lepší ze současné televizní tvorby. Plus chválím skvělou hudbu :). ()

Skautka

Přesně tak na to, že je to český seriál klóbrc dolej. Buďme ovšem rádi, že to má pouhých 7 dílů. Ráda jsem opět viděla Tomáše Maternu na toho se dobře dívá. Co jsem nepochopila tak byla Lucka Vondráčková. Ale ku*va nepříjemně proti srsti. No nic svět běží dál a skejťáci pořád vedou. ()

kukkik odpad!

K realitě dnešního školství si pan Jandourek ani nepřičichl a to je u seriálu, který má vpodstatě zrcadlit dnešní mládež, celkem významná vada na kráse. No ale těch pár seniorů co se na to doma podívá a řekne si že ''ti teenageři vlastně nejsou tak špatní'' a mají pak klidnější spaní pořad určitě ocení. Bohužel, pro mladé diváky, kteří byli pravděpodobně cílovou skupinou tohoto seriálu, je to nekoukatelné. ()

PB2

48%? Co to ma byt? Zase pro nekoho malo existencionalnich temat? Ja od toho cekal podle upoutavek nejakou traparnu (rika se to jeste dneska, ne? :)), ktera se bude snazit priblizit dnesnik teenagerum, a byl jsem prijemne prekvapen. Sice nevim a ani me nezajima, co na to teenageri rikaji, ale da se na to dobre divat, vetsina postav sympatickych, dej prijemny, celkove pekna zalezitost na uterni vecer. Rozhodne mi to prislo zabavnejsi nez Vypravej. ()

Falco.araea

Možná mám zkreslenou představu o situaci na jiných gymnáziích, ale ještě dva roky zpátky jsem na jedno taky chodila a za celých osm let jsme měli v rámci třídy asi tři páry, ne že se všichni dali dohromady, kluci začali víc pít až tak někdy v tanečních a to jenom někteří a myslíte, že někoho na škole zajímali malí usmrkaní kvintáni, natož aby se kolem nich točila celá škola? To asi těžko. ()

ondey

Seriál o 16 letých, ale tak pro 11 leté. Navíc v pátek od 20:00? Programové oddělení na ČT má velký přehled o tom, kdy se původně chtěná cílová skupina dívá na TV a kdy tráví čas mimo domov ;) ()

Maica

Povedený český seriál. Škoda, že byl tak krátký, dobře se na to dívalo, některé výroky a situace se vyloženě povedly. Sice si myslím, že na autora komiksu by v reálu přišli dřív a že takový dobrý konec by se asi nekonal, ale jinak dobré. ()

lolaloka

Je to trochu přitažené za pačesy, nicméně jsem se vydržela dívat, není to tak zlé,jak někteří píší, místy vtipné, některé postavy velmi sypmatické....když nad tím tak uvažuju, mám pocit, že kdyby se seriál opravdu držel skutečného chování a mluvy náctiletých, nevydržel by se dívat skoro nikdo....na ušišlané pipky ( jezis ten je klááásnouckej) a machýrky s plnou pusou hnusných vulgarit o samičkách opravdu zvědavá nejsem :-) Škoda , že se všichni nakonec obrátili k dobrému a byli úžasní a hodní, moderní naivní pohádka, jako skoro všechny seriály pro děti a náctileté. Zase na druhou stranu se mi líbilo spojení filmu s komiksem, hudba, a neokoukané herecké tváře, Pazderková byl teda úlet, a po dlouhé době se mi herecky líbil i D. Suchařípa, konečně obsazená Kočičková - v roli ředitelky.Natočit dobrý seriál pro mladé, který má odpovídat realu, je cesta na tenkém ledě ( tento místy praskal, ale nakonec udržel). ()

oasismanik

Všetci sú strašne supercool, majú supercool hlášky, názov je supercool, sú supercool oblečení, majú supercool problémy a celý seriál je robený v supercool dizajne. Lenže 4 teens nie je Skins, rovnako ako Bratislavafilm nie je Pulp fiction, Keby bolo keby nie sú Zúfalé manželky a Doktor Ľudsky nie je Doktor House. Naši a českí producenti sa aj môžu snažiť, ale ak neprídu s niečím novým a nebudú sa toľko snažiť napodobniť anglické a americké seriáli, budú sa stále topiť na úrovni podpriemeru. 3/10, videl som dve časti, čo je viac ako dosť, pretože takých Skins som si zamiloval po prvých 2 minútach, ()

Anteia

Já tedy nevím, ale zrovna tento TV seriál je z těch opravdu povedených českých v této době a příliš nechápu tu přehnanou kritiku a přízemní hodnocení. Asi to není hold pro každého! ()

Jogi.1

Snažím se vždycky hledat ty dobré věci. Je to český kousek a su rád, že i češi občas zariskují do nových vod. Není to nejlepší a název by měl být česky. Celkově je to však pohodový seriál, prozatím 3*, ale uvidíme, nechcu přeceňovat, ale ani ubírat. I americké seriály po prvním díle byly v nejhorších % a teď jsou nad půlkou. Uvidíme, prozatím seriál na uklidnění, teda pokud nebude číst diskuzi na ivysilání jak si naši specialisti neumí zprovoznit Flash :D. ()