Pro History Channel trochu netypická reality show. Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas je rodinný byznys založený Richardem “The Old Man” Harrisonem v roce 1988. Spoluzakladem (a nynějším bossem) je jeho syn Rick Harrison. Dalé učinkují Rickův syn (a pravděbodobně budoucí boss) Corey “Big Hoss” Harrison a Coreyho kamarád Austin “Chumlee” Russell. Seriál zobrazuje vyjednávání s prodejci, popis a historii nejrůznějších předmětů od kapesních hodinek přes auta a motorky, které se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. Diváka překvapí velké množství netypických věcí ze všech možných kategorií. Na pozadí do seriálu zasahují shody, neshody a konflikty mezi Richardem, Rickem, Coreym a Austinem. (Mikule)

dmk

Přehlídka zajímavých věciček a toho, že vás dokáží nutit prodat jim to pod cenou, byť to může kdokoliv v TV vidět. ()

xardix

Podle mě nejkvalitnější jednohubka z produkce History Channel. Každý díl dokáže zabavit a ukáže nějakou zajímavou věc, o které doplní zajímavé informace. Osobně bych si tipnul, že většina prodejů je jen hraná, protože se příliš často objevuje šablona „v naší rodině se daná sbírka kompletovala několik generací a teď jsem jí zdědil já, tak ji chci okamžitě střelit v zastavárně“, ale na celkový dojem z pořadu to příliš neovlivňuje. Příjemným bonusem je humorná vložka v osobě Chumleeho. 90% ()

williamriker

Připadá mi to až moc přitažené za vlasy. Minimálně z 50% to musí být nahrané a nachystané. Ale zajímavými věcmi se to tam jen hemží. Nenásilnou formou je Američanům popisována jejich historie a kultura skrze různé předměty. ()

Monellito

Vychcánci co koupí za třetinu a prodaj za třikrát tolik. Ale oni jen těží z idiotů, kteří chtějí jakékoliv peníze za cokoliv. Klidně i za vlastní mámu. Ale pořad velice zajímavý, jen si kolikrát rvu vlasy, co všechno ti trotlové za tak málo prodají. ()

blatouchm

Reakce na některé komentáře zde: Podnikající subjekt musí generovat zisk, aby přežil. Zisk je příjmy mínus výdaje. Lidi nechápou, že když má věc cenu 1000 dolarů, tak 1000 jim dát nemůžou, protože by byli ve ztrátě (náklady na provoz, následné smlouvání s kupujícím, zisk). ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 95% prodávajících je s cenou úplně mimo. Často chtějí 5ti násobek toho, za co věc koupili nebo myslí, že 20 let měli na půdě poklad, takže zastavárník se jim vysměje a většinou pak akceptujou reálnou cenu. Najdou se výjimky, kdy přijde někdo s veteší, za kterou chce 100$ a dostane nabídku 15000$. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Při prodeji v aukci by prodávající zaplatil minimálně 30% z ceny na poplatcích, takže ceny, co nabízí v zastavárně, mi přijdou dost férový. ()

ondra.p

I'm Rick Harrison, and THIS is my Pawn shop. :)) Moje oblíbená tv show, dá se u ní ukrátit dlouhý čas a člověk se i něco dozví. 80% ()

ouki81

Ačkoliv je vcelku jasné,že lidé co tam ty předměty nosí předem ví že budou natáčeni a z toho vyplývá jistá "nahranost" jejich reakcí,jde o skvělý seriál. Člověk se leccos dozví a to nejen o americké historii.Navíc Rick je sympaťák a Chumlee trdlo takže ani o veselé situace není nouze. ()

Peddro

Jako milovník historie USA musím hodnotit jen pozitivně, a to jsem podobné pořady předem odsuzoval. Ale Chumlee je fakt trotl :-) V jednom díle zvládl vyjmenovat jen 22 prezidentů :-) To i já dám všechny, i když ne úplně za sebou. ()

karel001

Výborný seriál a navíc třeba od dřevorubců a tracků na ledě se liší v tom , že tady se furt něco děje a je zajímavé sledovat co tam vždy přinesou. ()

Smells

Rodinný klan podobně jako v OCC neboli Americký chopper ,avšak o mnoho lepší a vtipnější už jen proto,že otec a syn nejsou jako v OCC párek nevychovaných amerických buranů,kteří umí jen řvát. ()

kellys2

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů na History. Skvělá zábava, Rick je jako obchodník hajzl ale není podvodník. Chce vydělat.Divím se co všechno mají lidi doma. Vžycky mě překvapí Rickovy znalosti. ()