Zlato opuštěného města

USA, 2012, 50 min

Kamera:

Bryan Koss

Brit Eaton

Hoši vyrazí hledat památky po prvních usedlících. Brit pátrá po krytém povozu z doby osadníků, který může pronajmout klientům z Hollywoodu. (oficiálny text distribútora)

FFilipCZ

Další z řady TV-pořadů, kde se partička nadšenců prohrabává ve starožitnostech a zajímavých věcech. Ghost Town Gold je převážně zaměřen na westernové a kovbojské věcičky a artefakty, což mi ale vůbec nevadí. Vítám také celkem podrobné představení historie města/místa, kam se chlapci chystají, doplněné o autentické a dobové fotografie a ukázky. Trošku mi tam chybí nějaké odbornější posouzení specializovaných persón a finální prodej. Normálně bych asi dal i 4*, ale holt už jsem těchto podobných pořadů viděl tolik, že to víc jak na tři nevytáhnu. Každopádně kdo má tyhle typy pořadů rád, určitě ho GTG nezklame - stejně jako mě. ()

oje

Dnes už neoriginální formát prohrabávání se nepořádkem na půdách ovdovělých babiček za účelem množení úspor působí trochu bezradně. Nenápadné a aspoň špetku zábavy postrádající kopii formátu pořadu Hledači pokladů stejné mateřské stanice ubírá i absence sympatií postav, jež pořadem provází, a úzká specializace historiků na zboží spjaté s americkou historií, které pro českého diváka oproti kovbojům v kloboucích ze spojených států postrádá atraktivitu. ()