Cajunské hvězdy zastavárny

(relácia)
  • USA Cajun Pawn Stars
Reality-TV
USA, 2012, 8x30 min

Cajunské hvězdy zastavárny jsou pokračováním našeho úspěšného seriálu Hvězdy zastavárny z jihu USA. Tento seriál se zaměří na provoz zastavárny The Silver Dollar Pawn Shop, zabírající plochu 6,000 metrů čtverečních v srdci cajunského území. Majitel a hlavní postava, Jimmie „Big Daddy“ Deramus, je skutečný profík – jakožto prezident Asociace louisianských zastavárníků doslova určuje pravila zastavárenství ve státě. S pomocí jeho bratra a nezkrotné dcery Tammie si obchod získal renomé, protože v něm najdeme úžasné historické předměty s jižanským nádechem. (oficiálny text distribútora)

FFilipCZ

Dnes (4.9.2012) shlédnutý první díl na History Channel. Velmi ale velmi podobné Hvězdám zastavárny. Ovšem o nic méně zajímavé, proto stejné hodnocení. ()

marrrrian odpad!

Keď na to človek natrafí raz za čas, dá sa pri tom zabiť pár minút. Dokonca by sa dá pozrieť viac častí bez ujmy. Aj s pobavením... Ale keď na domovskej stanici tohto programu (History Channel) sa vysielajú striedavo cca 3 - slovom tri!! - seriály a všetky sú na jedno kopyto, tak to je choré a mne osobne sa to rýchlo opozeralo a začalo mi to vadiť. Stále dokola len čo, kde a ako speňažiť. Kto je na to zvedavý? ()

Big Bear

Po úspěchu Pawn Stars se zřejmě očekávalo, že cajunské koření a jiní zastavárníci dají pořadu jinou chuť... Nedali. Schéma je totiž stejné jako u klasiky. Neříkám, že Rick a jeho rodina tlouštíků je nějak super, ale Big Daddy na mne už působé opravdu vidlácky. Na pořadu pořád však zůstává zajímavé to hlavní - přinášené předměty. Je mi jedno ta show handrkování o peníze, přivádění znalců ověřující pravost podpisů, certifikátů i věcí samých... Zajímají mne ty předměty. Často to jsou věci, které jsem viděl poprvé v životě. Nevěřím, že všechny ty informace, které parta ze zastavárny k nabízeným předmětům sype z růžovofialových rukávů jejich firemních dresů zná. Určitě si k tomu info zjistí a pak je předkládají divákovi čímž působí děsně znalecky (to je ale stejné jako u Rickovy zastavárny). Každopádně, divák se hodně dozví o běžných předmětech denní potřeby, hračkách, zbraních a někdy i vyložených kuriozitách. Tři kuličky cajunského pepře. * * * ()

kulyk

Staré věci. Vždy jsem měl slabost pro staré věci. To se tak vezme starý rýč, stařičká lopata, počká se, až den zestárne k půlnoci, pečlivě se vybere zachovalý starý hrob, následuje stará dobrá manuální práce - a stará má radost, že se jeden stará, neboť jí zaplní příbytek zlatými zuby, přeštípnutými snubáky a holka zajisté ocení i nějakou tu urničku z bronzu, neboť výkupní cena stoupá. Cajunští vetešníci přichází do styku s jetými angličáky, bambitkami a parukou z krepu (je zvláštní, s čím se nechávají amíci pohřbívat), ale holt jiný kraj, jiné zahrabávací zvyky. ()

dmk

Zatím dobrý, ovšem otázka je zda-li nenacpali to nejlepší do prvních dílů a pak už to bude jen slabota. Pokud se zastavované/prodávané(mimochodem velmi mne zaujalo to, že tam skutečně něco zastavovali, to jsem v klasicích Pawn stars ještě neviděl) na stejné úrovní má tento pořad šanci překonat Pawn stars. Jinak vtipem a sympatičností postav na ně nemá. ()

• Jmění Jimmieho Deramuse činí 4 miliony amerických dolarů. (rafix)
  • Stejně jako v souvisejícím pořadu Hvězdy zastavárny (od r. 2009) jsou i zde mezi hlavními aktéry příbuzenské vztahy. (dmk)