Hardcore Pawn: Chicago

Reality-TV
USA, 2013, 30 min

Strih:

Caitlin Dixon

Royal Pawn Shop je jedna z největších a nejstarších zastaváren v Chicagu. Vlastní ji Randy a Wayne Cohenovi, dva bratři, kteří se občas neshodnou. Když jde ale o kšeft, táhnou za jeden provaz. Tihle sourozenci koupí od kohokoliv téměř cokoliv, pokud mají pocit, že jim to něco vynese. (FFilipCZ)

FFilipCZ

Rozhoduji se mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Je asi na místě to srovnat s Pawn Stars a bohužel musím říci, že HP lehce pokulhává. Na Pawn Stars se mi líbila ta negociace, smlouvání na konečné částce. Více prostoru pro předměty do zástavy, něco jsme se o nich dozvěděli, zvali si do shopu experty a věděli jsme kolik na tom vydělají. Tohle je více pro televizi a je na tom vidět ta reality show. Většina dílů je jen o tom, co tam přijde za magory, jak vyšilujou, že jim to nechtěj přijmout do zástavy nebo to nechtějí koupit, případně jim oznámí, že je to fake. Trošku jiný koncept, ale místy je to fakt hustá akce. Lépe vás to seznámí s tím, čím si doopravdy vlastníci zastaváren musejí projít a že to není jen snadné vydělávání peněz. ()