Starožitníci a kulturní historici, Mike a Frank jsou profesionálními 'sběrateli'. Vydávají se na cestu přes malá americká městečka, aby zachránili 'vzácné cennosti', které obyčejní lidé vyhodili. Jejich vlastní příběhy otevírají okno do amerického života a historie. Tato desetidílná řada plná jejich dobrodružství vám umožní nahlédnout na méně známou stránku obchodování se starožitnostmi. (oficiálny text distribútora)

nudlis

Věci, co občas účinkující najdou, jsou fajn. Ale na dabingu je vidět, že to chtěli dělat co nejlevnějc. A že angličtinu překládali nejspíš translatorem, pak to někdo trochu učesal, ale se správností a logikou termínů si nikdo hlavu nelámal. To by nevznikla perla typu "mřížka zaměření střely", což měl bejt zaměřovač z kulometu válečnýho bombardéru. Takovejch idiotskejch blábolů je tam spousta a srážej celkovej dojem ze seriálu. A jestli má někdo ze zdejších žvanilů problém s tím, že vetešníci chtěj levně koupit a draho prodat, neměl by chodit nakupovat do supermarketů. Tam se děje úplně to samý a ti samí chytrolíni tam milerádi nechávají měsíc co měsíc svoje vejplaty, aby si pak doma nacpali nácka u televize ! ()

p.a.douch

Celkem pohoda. Pro místní kritiky (CANNIBAL, FFilipCZ a marrrrian): ti dva hošani prolézaj starý haraburdí, kupujou ho a prodávaj dál. Většinou o ty kousky původní majitelé nejeví žádnej zájem a nechaj je rozpadat a hnít. Jestli Vám je jich líto, Vaše věc. Nevidím ovšem důvod pro to, urážet Mika Wolfa (dlouhán) a Franka Fritze (tlusťoch). 80 %. Edit 2024: zvedám na pět hvězd. Seriál je čím dále lepší a člověk nestačí zírat na to co a v jakém množství se v USA shromažďuje. ()

Jean_Calid

Vždy mě udivuje, jakou veteš američané považují za úžasný sběratelský kousek. Někteří lidé, ke kterým tito Hledači pokladů dorazí, jsou zralí na psychiatrické vyšetření. Protože mít celý dům, garáž a zahradu plnou starého železa je buď úchylka nebo kovošrot. A taky mě udivuje, že jsou to tito dva schopní poté i prodat. ()

Big Bear

Další reality TV od History HD. U těchto boys Mika Franka mne fascinuje, že občas kupují něco u čehož neznají pravou cenu (anebo zatraceně dobře znají :-) a jen to dělají že ne. To je vzhledem k formátu pořadu pravděpodobnější. Já osobně bych si nejdříve také zjistil reálnou hodnotu a pak bych kupoval... Zatím jim to několikrát vyšlo (asi náhodou že) a vydělali několikanásobek. Nechápu však prodávající ... V době internetu, aukcí, sběratelských klubů... Když chci prodat něco starého, třeba rozdrbaného nalezeného ve stodole pod senem (tím spíše), zjistím si přibližnou cenu a zkusím to prodat za maximum sám. Nevemu přeci první nabídku a to ještě od podomních kupců... To jsou Amíci tak hloupí? Asi jo... Kladem pořadu jsou ty věcičky a informace o nich. Lecos člověk opravdu vidí poprvé v životě a musí se sklonit nad vynalézavostí předků... I já jim závidím, né ty peníze, ale tu možnost prolézat všechny ty staré garáže, stodoly, sklady, polorozpadlé domy, kde občas někdy pod nánosem humáče dříme nějaký ten sběratelský klenot... * * * ()

Laxik

Lidé, kteří se živí odkupem haraburdí a jeho přeměnou ve stylové blbůstky pro sběratele. Obviňovat je z hyenismu je docela ústřel, nemyslíte? Sami jdou do risku a můžou každou chvíli zkrachnout. A že kolikrát zdvojnásobí zisk? To je holt poplatek za know-how, protože ty věci by dál hnily, ať už pro sběratelskou nemoc jejich majitelů nebo pro jejich neschopnost najít kupce. Hodnotu věci určuje zájem o ni, když není zájem, patří to do popelnice nebo maximálně do sběru. A vůbec, hlavní je, že je, že to zábava, tohle není nositel morálních hodnot, je to polodokumentární reality show. Taky neodsuzuju filmy Toma Cruise jen proto, že je jejich hlavní hvězda členem sekty. ()

• Jmění Franka Fritze činí 3 miliony amerických dolarů, stejně jako Mikea Wolfa. Jmění Daniely Colby Cushman činí 1,5 milionů dolarů. (rafix)
  • Pro natočení prvních 10 epizod 1. série muselo duo Mike a Frank strávit na cestách po 20 státech více než 5 měsiců. Každá 44minutová epizoda pak představuje okolo 13 dní filmování. (oje)