Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

viperDavid

Pres to, ze James Franco se do role super vedce az tak moc nehodi a pres to, ze predchozi serie Planety opic me az tak moc neoslovila, tohle je naprosti jiny zazitek. Cely film me uplne pohltil a vzhledem k tomu, ze jsem na to koukal brzy rano, protoze ma dcerka se rozhodla vstavat a na opice celou dobu stekala (kdyz viti psa tak steka, kdyz vidi opici tak taky :) ), musim dat 5*. ()

Mrkvič

Zrození Planety opic je bohužel plné protikladů. Po technické stránce mě vedle těch úžasně udělaných grimas primátů místy zarazily různé slabší chvilky (velikost malého Caesera a někdy celkově pohyb opic a jejich zasazení do obrazu). Ke zmíněné mimice nasadili (možná účelně) mizerného herce z Bradavic (Tom Fenton). Ale nejvíc mě štve, když je celý film tak inteligentní, a má tak propracovnou strukturu, že to těm opicícm museli tak usnadnit a udělali je kromě inteligence i nějak moc pohybově zdatné (hlavně ta gorila, i když na Burtonovu verzi to nemá). Stejně jde ale po původním filmu o to nejlepší z opičího světa a nešlo si neužívat opičí postavy a jejich místy ďábelské ksichty. ()

filmmovier

Velice povedený film a čestný příspěvěk do kultovní série. Byl jsem opravdu velmi mile nadšen z výsledku. Jeden z nejlepších filmů roku 2011 a velké překvapení. Je to skvěle natočené, od režiséra Wyatta se ještě dočkáme dost věcí.James Franco také hraje velmi dobře, ale nejvíc mě bavil Malfoy Tom Felton. Opět hrajé grázla, a myslím, že jich ještě dost hrát bude. Digitální efekty jsou využity na nejvyšší míru a je vidět, jak na těch opicích makali. Příběh je dojemný a i když víte jak skončí, baví vás se na to dívat. Vysvětluje to i některé věci, na které jsme v originálu nenašli odpověď. Scény na Golden Gatu jsou velmi dobře natočeny, jen si mohli vybrat jinej most a ne zrovna můj oblíbenej... A ačkoliv se to rozjede až v polovině, vůbec to nevadí, protože je to bravurně natočené. Bavilo mě sledovat celý Césarův život a stoprocentně si to zaslouží Oscara. A jestli bude trilogie, můžeme se těšit na spoustu věcí... ()

KanjiVital

Pravá opičí anarchie ke které není třeba zbraní a ani zbytečných mtrvol :) Jsem velmi rád, že si tento film zachoval svůj příběh, styl a hlavně že nenapodobuje předešlé filmy o Planetě opic. ()

PeterNet

Prosím, nedejte se odradit názvem a obalem. Takhle jsem si při sobotě pustil nějaký film, název to mělo anglický, vůbec jsem nevěděl co pouštím. Z počátku se vše jevilo jako dobrodružný film o opicích, poté přišly náznaky sci-fi, následovala část, která vypadala jako rodinný film o malé opičce, poté se vše zvrhlo v napínavý thriller. To je mi ale kombinace! Vše podtrhuje ZASLOUŽENÁ nominace na Oscara za vizuální efekty. Ony ty opičky opravdu vypadaly jako živé... ()

Sfinkter

Tady jsem vnitřně hulákal jak opičák od začátku do konce. Krásný a dojemný příběh logicky dotvářející prequel k originálu ze šedesátých let se skvělými triky, co víc si od blockbusteru přát - nádhera. ()

Yesqward

Zmiešané pocity. Na jednej strane, asi absolútne najpomalší rozbeh filmu v histórií. Ani príbeh ma nejak neoslovil, totižto, ak mal aký, pretože som mu moc nerozumel (opičštinu na Slovensku ešte nezaviedli). Lenže na druhej strane, to, čo prišlo asi v 70 minúte, bolo neskutočne ohromujúce. Akcia, dobrodružstvo, logika a emócie, proste nádhera. Film ktorý nadchne, ktorý dokáže človeku, že aj opice sú niekedy rozumnejšie a lepšie ako ľudia. Spokojný som, sto percent to nie je, už za vyššie uvedené dôvody. 90% ()

karlik4801

Když to skončilo, napadlo jen "wow". Opravdu skvělé efekty a je to zaslouženě po tolika letech, planeta opic v červených číslech. Jednoduchý děj, který diváka ohromí a v posledních minutách filmu vykolejí. Žasnul jsem nad dokonalostí Zrození planety opic. Propracování dějové linky, to je prostě něco. ()

skrblik007

Výborně natočený film! Rise of the Planet of the Apes má všechno, co má správný blockbuster mít... a ještě něco navíc. Ať již hodnotím scénář, režii, herce (v čele s velkým Andy Serkisem), střih, soundtrack, kameru či efekty, nenacházím žádný výrazný nedostatek nebo dokonce slabý článek. Vše šlape tak, jak má a výsledkem je napínavý, promyšlený, v závěru akční a v rámci možností uvěřitelný film. ()

LiborGondek

Překvapivě dobré. Zrození planety opic jsem se celou dobu vyloženě vyhýbal, nyní nutno dodat, že vlastně ani nevím proč. Zřejmě nejlepší Francův film, co jsem doposud viděl. 80% ()

oveckaoa

Neslutečné po Avataru 2 nejlepší film co jsem kdy za svůj život viděl. Ohledně případného pokračování to ale vidím bledě tím že se dostanou do toho lesa už to na žádný vývoj dále nevidím. Navíc oproti původní Planetě Opic oceňuji to že tam ty opice moc nemluví a když už tak znakovkou nebo jen krátké slova což je velké plus. ()

Hnedoocko

Ačkoliv mě tento film nezaujal tak moc, jak jsem čekala, nemůžu hodnotit jinak. Nádherné záběry, dokonalé ztvárnění opic, neodolatelný James Franco a překrásná Freida Pinto...to vše dalo filmu to pravé ořechové. A při poslední scéně, při té jsem doslova zamáčkla slzu: "Ceasar is home." ()

Mispu

Souhlas s uživatelem 2-Xtreme. Tohle bylo spíše zrození opic, než přímo planety Opic. Ale i tak to bylo kvalitní dílko, tedy hlavně v první části. ()

uiu

Nevím, jestli to považovat za dobrý film pro hlupáky nebo hloupý film pro chytráky. Velkým záporem filmu jsou logické a dějové chyby asi každých 10 minut, které přímo bijí do očí a neustále musíte přemýšlet nad nedomyšleností děje (SPOILERY - Jak mohl Will 5 let potají odnášet z laboratoře lék? Jak to, že nikdo z práce nevěděl, že má doma opici - a věřte mi, že zvířata jako opice či větší plazi musíte mít nahlášené stejně jako třeba psa. Opice si veřejně lítá po ulici, ale jak ji veze k veterinářce, tak ji skrývá v kočárku :D Jak to, že když se šéfovi přizná, během 10 sekund mu vše odpustí, když by ho normální člověk ihned propustil? Na celou "vzpouru" opic je nasazeno asi 12 policistů a 1 (!!!) vrtulník - po posilách se slehla zem) a další a další faktické chyby, které mi v hlavě kolovaly během i dlouho po filmu. Z toho usuzuji, že scénář asi někdo spíchl horkou jehlou s tím, že nad tím nikdo nebude přemýšlet, když je to jen letní blockbuster a tím pádem je to pro mě jen rádoby hlubokomyslné sci-fi pro konzumní společnost, které se budou líbit počítačové opičky, jejichž počítačovost v některých scénách bije do očí a říkáte si, jak WETA mohla tak perfektně udělat Gluma a zde se na nějakou reálnost opic vykašlali. Dalším velkým mínusem je směšně krátká stopáž (nějaká hodina a půl filmu, když odečtu ze stopáže závěrečné titulky), takže nahuštěnost děje do tak krátké osy si samo o sobě říká o filmové chyby. Nicméně dávám 4 hvězdy, protože se snažím všechny tyto mínusy brát s nadhledem očima diváka, který má rád sci-fi, má rád původní Planetu opic a potěší ho James Franco nebo konečně pořádná role pro Toma "Draca Malfoye" Feltona. Slabší 4 hvězdy a nechápu natěšence, co tomu klubíčku nelogičností sázejí 5 hvězd... PS: Vzkaz pro ty, kteří se tu ohání staršími verzemi: Co se pamatuji, tak nikdy nikde nebylo na 100% řečeno, že César pocházel z vesmíru. Pro opice byl něco jako pro nás Ježíš a jeho příchod na "Planetu opic" se dá stejně jako celá naše Bible považovat za legendu obalenou v blábolech ve snaze zastrašit opice a držet je pod obojkem víry, stejně jako naše náboženství. Tento pohled na věc, tedy že César ani nemusel létat do vesmíru a přistávat zpět, se mi líbí a nemusím proti tomu mít hloupé kecy :) ()

marvan

ZROZENÍ PLANETY OPIC připomíná starý vtip se sklenicí vody, která je do poloviny plná nebo z půlky prázdná, záleží na úhlu pohledu. Můžeme mít radost, že se v kině objevila filmová alegorie, která promlouvá nečekaně aktuálně o náladě současné civilizace zneklidněné sama sebou, nebo hořekovat nad promarněnou šancí, že se tak silné téma dostalo do rukou režiséra, kterému většina možností protekla mezi prsty. ()

potas

Andy Serkis po filmu Pán Prstenů a King Kong opět v digitálním kostýmu, tentokrát jako Caesar. Film nabitý emocemi a digitalními efekty. Opice si prakticky kradou film pro sebe a z Caesarova prvního slova "Noo" mi běhá mráz po zádech ještě teď. Hudební doprovod k filmu je výtečný a odkazy na původní planetu opic super. Co vím, že na slova "Caesar is home" ještě dlouho nezapomenu! 4,5* ()

DonHUS

Spokojenost. Velká spokojenost. Trikově téměř dokonalé Zrození Planety opic není akční film, jako spíš Caesarova cesta k revoluci. Ten si postupem času pro sebe krade celý film a živé herce nechává v pozadí. Některé momenty a scény jsou vizuálně a režijně super (skákání po domě/stromě, vzpoura, most), až mě párkrát příjemně zamrazilo. Škoda, že je jasné, jak to zhruba skončí, takže samotný závěr mě nevzal, ale s tím se musí počítat. Samozřejmě, chybky by se našly - např. zbytečná Freida Pinto a její vztah s Francem, drobné nelogičnosti atd. I napodruhé lepší 4*. ()

BoncheR

Ani neviem čo mám pochváliť skôr. V prvom rade ORIGINÁLNY NÁMET a inteligentné dialógy. Jednoznačne jedno z najpríjemnejších prekvapení roku 2011. Tuším si prečítam knihu (( 90% )) ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru