Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

TomPrusik1

I když se obnovení staré klasiky většinou bojím, že to dopadne všelijak, jen ne dobře, u Zrození planety opic to vyšlo na výbornou. Jednak kvůli skvělým efektům (opičky vypadaly jako opičky a ne jako člověkoopice). Celý film odsýpal a nikde jsem se nenudil. Dobře byly scény, kde jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, zdali to režisér myslí vážně. Uvedu příklad: Když César a jeho banda paviánů (šimpanzů) začne řádit na Golden Gate Bridge, tak zaprvé, šlo jim to podezřele jednoduše (bez nějakých zásadních obětí) a za druhé (to jsem se chytal za hlavu) mě dostala scéna když César běží proti vrtulníku, co po něm pálí nějakej lamskej americkej soldier a on jen tak běží a utíká před kulkama. Pak to vše dorazí Gorilák, co to vezme YOLO přímo na ně a chcípne až na konci když vrtulník padá do vody. Fakt nechápu, co US Army zaměstnává za břídily. A takových scén je bohužel, jako u většiny takových filmů zvykem. Ale když tohle skousnete, tak vás čeká povedená akční podívaná. A když ne, tak vyrazte radši do výběhu šimpanzů a koukejte na ně tu hodinu a půl. Třeba vás to bude víc bavit, ale mě teda rozhodně ne. 75% ()

dr.fish

Tenhle díl drží ze všech tří natočených v tomto miléniu asi nejvíc pohromadě. Má nějaký příběh a nechá se bez problémů vidět i podruhé. Nejlíp bych to asi přirovnal k filmům Walta Disneyho. Je to sice akční, ale bez krve a násilí, infantilní zápletka. Příjemné je, že já jako člověčí rasa stojím od počátku na straně opic a ne lidí. 70% ()

FrankSusta

Po nějaké době zhlédnuto znovu a nestačím se divit. Rozhodně to už nepovažuji za nejslabší díl série (tím spíš, ta série nemám špatný díl, natožpak nějaký nejhorší). Oproti ostatním dílům znán zřejmě nižší rozpočet, jelikož je to celé mnohem komornější a s dramatičtějším dějem, což jen na kavlitě přidává a já se nestačím divit, jak skvěle tu půdu dokázali připravit (ale hlavně využít, celá trilogie není o dalších dílech) pro další díly Matta Reevese. Rupert Wyatt to zvládl na jedničku. Jediné, co to celé shazuje, je skutečnost, že lidé ve filmu pracující s opicemi se chovají jako idioti a nedodržují jakékoliv bezpečností pravidla... ale bez toho by se taky příběh nemusel pohnout, tak přimnouřím oko. Jinak všechny opice se chovají prostě jako opice a pohyby naprosto uvěřitelné. Jenom ten vizuál se díky bohu ze skvělého postupem času v dílech stává dokonalým. Tento skvělý (a Andy Serkis předvádí dokonalý výkon) je ale i tak dostačující. A ve zkratce, miluji tuto sérii - a pustit si ji na DVD v originále je o to lepší. ()

ivet.ka

Opravdu příjemné překvapení. Nepatřím zrovna k příznivcům jakéhokoli předchozího zpracování o vzbouřených lidoopech, ale tento pohled na věc mě dostal. A promíjím i ta škobrtnutí, protože to jsou ve výsledku pouhé prkotiny. Dále se musí ocenit, že ne každý letní blockbuster musí být nutně ve 3D, aby to byla pořádná "řežba". Na druhou stranu musím říct, že mě občas nemile překvapil mix zvuku, tedy spíše jeho přechody. Halasné rámusení a následné hrobové ticho, to bylo něco, co mě z mého nadšení občas vytrhlo. Technika motion capture dosahuje opět svého vrcholu. Andy Serkis jako hlavní vůdce opičí revoluce působí velice věrohodně a jeho "výkon" je bezchybný. P.S. Rozhodně nedocházet hned, jak se objeví závěrečné titulky. Přečtěte si celou recenzi. ()

Langsuyar

Zrození Planety opic se nakonec povedlo, a z trochu obávaného snímku se stal výborný film, který je vystavěný na chytrém a upřímném příběhu, doplněný o skvělé herecké výkony, zabalený ve výtečné režii. Snímku se dá odpustit i pár menších chybiček, protože se vám vsaje pod kůži a donutí vás chvíli přemýšlet nad reálnosti nebo fikcí právě viděného. 8/10 ()

charge

Tahle opičárna ukazuje skutečnost, že téměř veškerá současná (ne)filmová tvorba si bude i nadále zakládat na 100% digitálního zpracování sesmoleného na PC, promítaná v multikinech z harddisku namísto klasického filmového pásu. V ději cestu časem zpět do minulosti nenajdeme, k objasnění inteligence lidoopů byla použita medicína, což je sice pochopitelné, ovšem ne moc zábavné. Některé akční scény byly celkem dobrý (i přes ten digitál), ale kýčovitost dalších je s přehledem přebila. Před takovými dvaceti lety se filmaři bez digitálu obešli buď úplně, nebo s minimálním použitím a díla byla daleko lepší, dnes by si bez něho ani neškrtli. Beru digitální projekci, taková je už holt doba, ale efekty, který vyloženě bijou do očí, nikoliv. V každým případě lepší než Burtonovo "dílo", části na pokračování původní série a hlavně Avatar, který nejspíš tuto digitální vlnu započal. ()

Los

Po tolika nadšených komentářích jsem čekala víc. Nevděčný opičák se naštve a chce jít "domů", což není tak překvapivé, vzhledem k tomu, v jakých podmínkách žil těsně před svým vzbouřením. Zvýšení inteligence takřka přes noc je podivné, nicméně schopnost artikulované řeči je pro mě naprostou záhadou, která mírně snižuje kvalitu filmu. Výkřiky připomínající některá slova, jako třeba "no", bych dokázala zkousnout, ale věta "Ceasar is home" je na mě moc silná káva :-) Také nechápu inteligenci orangutana ovládajícího znakovou řeč, protože působil stejně inteligentně jako Ceasar, což je velmi podivné, protože nebyl ještě vystaven účinné látce a přitom se povyšuje nad šimpanzi, nazývají je hloupými opicemi, ač ti jsou považováni (nevím, nakolik správně) za "chytřejší" než orangutani (Knihovník NU promine, on je výjimka :)) Film bych také doporučila ambiciózním vědcům, aby viděli, kam teoreticky může nedbalost a nezodpovědnost vést. Ale ty 4 hvězdičky si film snad zaslouží, nudit jsem se začala až na konci, nějak mě akční konec nenadchnul a nevtáhnul do děje. ()

sir-dave

Měl bych především dva hlavní dodatky. Zaprvé, neporovnávat příliš původní Planetu opic s maskami a nynější zdigitalizovanou o více než 40 let novější formu. Za druhé, pokud někdo ještě neviděl ani jeden trailer, nebo jenom náznakovitě, udělal dobře. Trailery odhalili na můj vkus až přespříliš scén a hlavní siluetu, kterou se film bude ubírat. Neustále se mi v podvědomí vybavovaly scény a jak snímek postupoval, já si rozpamatovával následující. Se zbytkem jsem naprosto spokojen. Konečně po dlouhé době plnohodnotná Planeta opic. Nechybí ani několik narážek na původní verzi s Hestonem. Wyatt krásně vylíčil začátek zrodu nového světa, nepouštěl se příliš do monstrózních akčních scén s malou výjimkou úprku a naznačil v závěrečných titulcích, o čem že bude případné pokračování. Není to jasná pětihvězda, ale zaslouží si to. 92% ()

Noviik

Jeden z nejlepších filmových zážitků za poslední léta, co se týče blockbusteru. Naprosto skvělý zážitek, který nemá zapotřebí nějaké cool 3D efekty, který nemusí být plný drsných hlášek a velkých výstřihů, aby zapůsobil. Zrození Planety opic má kvalitní příběh, příjemné hlavní postavy (James Franco má nakročeno zatraceně dobře) a skvělý vývoj. Celou dobu mi běhal mráz po zádech, film má obrovské napětí, které jsem už delší dobu v kině nezažil a hlavně neuvěřitelné množství emocí. To, co dokázal ve svém prvním velkém filmu Rupert Wyatt je také skvělé, těším se na další filmy! ()

abenino

Nechci se opakovat, v tom jak jsem to nečekal, protože do kina jsem šel až po shlédnutí hodnocení a komentářů uživatelů, kde právě tyto slova zazněly. Dle mého názoru se tomuto filmu nedá vyloženě co vytknout. Je to naprostá pecka. Studio WETA (Pán prstenů, X-Men, Avatar, District 9, ...) opět posouvá hranici filmu a spolu s režisérem Rupertem Wyattem dokazují, jak kvalitní film se dá s rozpočtem 90 mil. $ stvořit. Určitě se jedná o nejlepší film, který kdy byl o Planetě opic natočen. ()

E=mc2

ČSFD je planéta opíc a POMO je náš Caesar. Inak si toto hodnotenie vysvetliť neviem. Späť na stromy. POMO IS HOME. WETA sucks. Nech žije ILM. Rozšírenie vírusu na záver je tupá vykrádačka 12 OPÍC. ()

bartias

Nečekaně zábavný a povedený restart slavné filmové ságy vás donutí vyloženě se těšit na ty slíbené další dva díly. Zrození Planety opic funguje, i když jste neviděli původní sci-fi klasiku. Fanoušky na druhou stranu vyloženě potěší nespočet narážek, které tady nejsou jenom na ozdobu, ale dotváří podobu fungujícího opičího světa. Drama a akce jsou dobře vyvážené. Digitální motion capture triky od studia Weta Digital, tvůrců Gluma, nového King Konga i hrdinů z Avataru, vyrazí dech. Ty opice žijí! A hlavní hrdina Ceasar v podání Andyho Sekise zvlášť. ()

Immortal17

Naprosto geniálně zpracovaný film, co na to říct, než jen to, že byl stejně dobrý jako jeho předchůdci, snad ještě lepší (pro mladší generaci), jen jsem zírala, co všechno dokáže taková zmutovaná opice. Skvělý film. Lituji, že jsem na něm nebyla v kině. No...snad příště, až natočí druhý díl? Můžeme se jen domnívat. ()

3n3my

Technologicky na viac ako pozerateľnej úrovni. Vedel by som si predstaviť aj pôvodné časti v tejto "vizuálnej úprave". Čo ma ale veľmi nenadchlo, bol najmä ku koncu viac ako tuctový scenár. Ten by potreboval prekopať z prehnanej naivity. ()

tomeek

Hodinu a půl s otevřenou hubou seděti = pěti hvězdami páliti. Skvělé, tak dobrý film jsem neviděl ani nepamatuju, CGI od Weta dává ILM jasně najevo, že jejich prvenství se chvěje - neskutečné emoce v obličejích opic, které vypadají naprosto skvěle. Skvělý výkon Andyho Serkise! Snesl bych to i delší. Ani chvíli trapné, děj sype, skvělá hudba - není co řešit. ()

moviefilm

Krásna pocta filmu ako takému. Ako tu už niekto spomenul, efekty príbeh len dotvárajú a nie ho tvoria, ako tomu mnohokrát žiaľbohu býva (Pomsta porazených, nový Súboj Titanov). A Andy Serkis je bravúrny herec a skutočne by som ho chcel vidieť v nejakom Oscarachtivom filme, kde by mal možnosť vyskúšať si charakterové herectvo. Už teraz od neho nemá ďaleko, ale v mojom vysnenom filme by na toho Oscara mohol aspoň reálne siahnuť... FOOL AWARDS 2: Vizuálne efekty, Digitálny výkon - Andy Serkis. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru