Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

david141474

Nějak se mi povedlo prvně vidět druhý díl (Úsvit), místo prvního (Zrození). Když si to ale odmyslím, tak to nejsou špatný díla. Oba dva mají něco do sebe. James Franco a Andy Serkis herecky válí. Soundtrack, dobrý. Děj skvělej a zajímavej. Postavy skvělý. Herci skvělý. Někdy bylo CGI koukatelný a někdy jsem odvracel zrak, nedalo se na to totiž někdy dívat. Skvělej byl taky začátek, kdy jsme sledovali, život Cesara dokud se nastalo to co se stalo. 9/10 Lepší by bylo kdybych jako první viděl tento díl a ne ten druhý s podtitulem Úsvit. ()

karnifex

Velmi příjemný filmový zážitek. První polovina až pohádkově naivní (hlavní "lidský" hrdina starající se o nemocného otce i opičku zachráněnou před utracením získá lásku krásné zvěrolékařky), se v další části soustředí na šimpanzího vůdce, který vede ostatní opice k vysvobození. Bohužel nezvládnutý konec (Spoiler: okamžik, kdy Caesar promluví je na hraně parodie) těžce sráží celkový dojem z filmu. Postřehy mimo hlavní proud: obsazení hlavního záporáka afroameričanem podprahově vysílá myšlenku, že dokud jsou to jen hodní černoušci, můžeme je mít rádi - ale pozor, kdyby náhodou chtěli myslet na víc! Možná nejzajímavější motiv se skrývá ve scéně s "hodným" ošetřovatelem: v rádiu poslouchá náboženský pořad a následně dobrovolně příjme zotročení/zajetí. ()

DexMASTER094

Obával jsem se, že tento počin nebude úplně pro mě a tak jsem se mu roky vyhýbal. Ach jak já se zmýlil. Díky bohu, že jsem tento skvost dokoukal ve chvíli, kdy už je na světě celá trilogie. Kdybych musel čekat na pokračování, tak bych se asi zbláznil. ()

PTuranyi

Scifi thriller s perfektnou produkciou a skvelými efektami. Žiaľ to čo v knihe fungovalo vďaka predstavivosti, tu sa podarilo zobraziť vďaka množstvu logických skratiek. Od mimiky opíc, masívne plnenie neotestovaného lieku, preskakovanie oknami, rozoberanie mreží ako špajdľovej ohrady, nadobudnutie geniality cez noc až po nepriestrelné opice. Akcia prevláda, takže dej ubieha svižne a množstvo hlúpostí sa v tej rýchlosti stratí. Herci robia čo môžu ale schematickosť ich postáv im nedáva veľa priestoru. Tom Felton si tu znovu zahral zlého chlapca alias Draca Malfoya v ZOO. 70% ()

swenyx

Naprostá neporazitelná klasika. Miluju to, Caesar je totální šéf a dokonalej vůdce tlupy. Celý příběh Caesara od malého škvrnete až po badass dospláka kterej si postupně buduje svoji armádu opic, prostě top. Nejlepší je asi část v opičí "zoo" kde si postupně Caesar získává respekt a snaží se všechny opice spojit, protože "Apes together strong". Ale i lidský charaktery nebyly nazbyt James Franco, nebo Draco Malfoy byly skvělý a hráli svou roli úžasné, obzvlášť Tom Felton, ten mě fakt kolikrát dokázal nasrat :D ()

F2003F

Viac-menej zábavná pozerateľnosť, nič výnimočné. Obyčajne predvídateľný príbeh s rovnako všedne predpísanými charaktermi vo svojom bežnom prostredí s očakávanými zvratmi a samozrejme správaním presahujúcim hranice triezveho rozumu (jednotky nestrieľajú, utekajú) zákony fyziky (keď strieľajú netrafia ani raz a keď náhodou trafia tak je gorila z ocele). Lepšie natočená a trikovo zvládnutá jednoduchosť bez zmyslu a snahy o zmenu rutinného vývoja žánrovej makety s potenciálne prispôsobivým podkladom na zámerne možné odchýlenie sa zo vrozu. Lenže na to treba aspoň prepracovanú víziu doprevádzanú odvážnou snahou priniesť vlastný rukopis. ()

Talita1

James Franco v úlohe vedca, ktorý skúma na opiciach liek na Alzheimera. Do jeho života sa mu pripletie malá, ale inteligentná opica Caesar. Caesar sa však neskôr dostáva do útulku, kde sa postupne stáva autoritou a vodcom medzi "svojimi". Príbeh bol pútavý, stále niečím prekvapil a chválim aj dramatickú hudbu, ktorá výborne podčiarkla dôležité momenty. ()

Luciaaas2

Můj nejočekavanější film roku a naplnil mé očekávání na jedničku. Nádherně nasnímané záběry, kamera má zajimavé úhly, triky zmáknuté k dokonalosti. Andy Serkis opět nepřekonatelný. Kupodivu scénář je hodně povedený, sem tam nějaká trhlinka, nelogičnost, ale to dokáže člověk odpustit. Snímek náramně odsýpá a řekl bych, že mi bylo i líto, že byl brzy konec. Tomuto filmu by slušelo ještě o pár minut navíc. Rupert Wyatt se předvedl, že umí a doufejme, že pod jeho režií vznikne pokračování ()

musolini

Film fakt nádhernej.Chvíli jsem teda nevěděl,která opice je která,ale to zase tak nevadilo.Mělo to fatkt vše a hlavně náboj a bylo to napínavý a čekal jsem jak to dopadne...prostě krásnej film,hezky natočenej a co hlavně,nebyl tam v prvé řadě sex,jak je jinak zvykem...asi aby to bylo zajímavý,film byl dobrej i bez toho...od začátku až do konce sem byl napnutej,tohle se prostě povedlo...ale zažít to na vlastní kůži??Děkuji nechci!! ()

tomas.malo

Neuveriteľné filmové prekvapenie. Človek si na prvý pohľad povie, že Hollywood remakuje film za filmom... ale teraz je to zásah do čierneho. Nová generácia špeciálných efektov dodáva starému príbehu nový rozmer. Andy Serkis a WETA digital v hlavnej úlohe, vo vedľajšej ľudstvo a planéta Zem. Film sa dá opísať troma jednoduchými slovami - Zrod, Rast, Osamostatnenie. A čo všímavého diváka poteší, niekoľko odkazov na prvé filmy :-) ps: dve scény prinášajú neuveriteľné zimomriavky na tele (Palace Cinemas, Bratislava, 11.08.2011) ()

Drky

Paráda, ale hlavně zamyšlení a velký smutek! Zase jsem chtěl v mysli přepisovat dějiny a v duši pomáhat němým tvorům, kteří jsou vytrženi ze svého přirozeného domova a vtaženi do nesmyslného kolotoče lidských zvráceností. Po celý film mi opravdu bylo opic a nejen jich upřímně líto a bylo mi vlastně líto i nás lidí a toho co všechno dokážeme provádět s našim krásným světem. A pozor to nejsem žádný pošahaný aktivista. Tak na začátek jsem to pojal trošku filosoficky a teď zpátky k filmu. Neuvěřitelně skvělé masky, mimika lidoopů, vizuální efekty. Caesar byl úžasný a strašně roztomilý, chytrý opičák, ale bylo jen otázkou času, kdy nebude jen poslušným domácím mazlíčkem a bude se snažit najít svůj pravý domov, daleko od toho tak krutého a nelítostného světa, který musel nedobrovolně poznat, a že jej v tom nenechají ostatní primáti samotného si můžete být jisti. Pro mě zatím nejlepší snímek roku 2011. Všem vřele doporučuji! Naleznete zde smutek, romantiku, lásku, nenávist, sounáležitost, akci a nakonec skvělý Happy end. Hodnocení 5* a 100% ()

kreidlp

Pamatuji si, jak jsem se těšil na uvedení Star Wars: Epizoda I, protože jsem byl velkým fanouškem Star Wars. Uvedení nových epizod pro mne bylo velké zklamání. A tak jsem jen velice opatrně doufal, že Planeta opic se nedočká podobného zmršení. Rise of the Planet of the Apes mne uchvátilo od začátku do konce. Pohledy Cezara mne děsí i teď a OST je už na cestě. Všem vřele doporučuji, protože je to zábava od začátku, až do konce. Ale děti raději nechte doma. :-) ()

karel63

mám rád úplně první díl. A tento film mě potěšil příběhem, nehledě na výborné efekty. Myslím, že pokračování nenechá na sebe dlouho čekat. ()

sha.piro

Opicím se daří! Po bravurně natočeném návratu King Konga od režiséra Petera Jacksona (před 6 lety) se na plátna kin dostává další skvělá 'opičárna', tentokrát od Ruperta Wyatta. Když jsem se dozvěděl, že se začalo natáčet Zrození Planety opic, má první reakce byla: Ach bože. Ale ne ne, nečekejte nic tak ždímaného, jako tomu bylo u deset let starého dílu od Tima Burtona, kterému to v některých směrech nějak ujelo (do škarpy). Tenhle chybějící kousek skládačky vás doslova nadzvedne ze sedadel! Po Burtonovi opravdu příjemná změna. Děkuji za pozornost. 85% ()

chatwenna

První půlka skvělá, ale druhá jim trochu utekla... Ja myslela, že opice jsou živočichové a ne terminátoři křížení s Robocopem... Od klasické Planety opic to má tak daleko asi jako já k Marylin Monroe, ale jako samostatný snímek to nebylo vůbec zlé. Takové slabší čtyři hvězdy. ()

kondomxxl

Angličania vedia ako na to! Skvele napísaný, zahraný aj zrežírovaný ''blockbuster'' (skôr ide o komornú drámu) ktorému k dokonalosti chýba lepšia prvá polovica a taktiež si mohli odpusiť pár smiešnych scén....ale pre mňa najlepší film roka (zatiaľ). ()

Welsiot

Tyhle "první" díly již dříve natočených legend mě hrozně baví, napívaný film, který v určitých momentech balancuje nad hranou geniality a trapnosti (scéna, kdy Caesar začne řvát :"Noooo" ve veznici, nápadně připomíná klasickou vsuvku amerických filmů). Ale jako celek, super ... 85%! ()

e-pilot

Nic, ale - opravdu - nic převratného to není. Nijak uchvacující herecké výkony a docela prostý scénář, který se dá shrnout do jedné věty: Vědec má nemocného otce a preparát, který nalezne, testuje na opicích, jež po jeho aplikaci zázračně zmoudří. "Herecké výkony" animovaných postav nekomentuji, protože nejde o herecké výkony v pravém slova smyslu, ale o chladné strojní výpočty 0 a 1. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru