Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Michelle75

Vyměřený čas mě bavil hlavně díky originalitě a taky díky tomu, že je to jeden z těch filmů u kterých nemáte potřebu odbíhat a soustředit se na to, co budete dělat zítra. Zkrátka divák je v očekávání kudy se bude děj ubírat. Obchodování s časem a jeho způsob jak ho přičíst nebo odečíst se povedl stejně jako zvuková kulisa. Posun, kdy už Justin bojuje proti systému s Amandou, mě až někdy otravoval, zdál se mi trochu zbytečně překombinovaný, stejně jako některé nejasnosti viz. hra pokru.Tady si nejsem jistá jestli mi něco uniklo nebo jestli je to opravdu tak trochu průser. Když nad tím mávnu rukou a budu se se soustředit na celkový spád, herce, prostředí,zpracování a nápad, tak 4*** budou ok. ()

DavidS.

Čas jako obchodní komodita je báječný nápad a hned v úvodu nabídne Niccol několik silných scén..Jenže pak začne scénář tápat, aby obrovský potenciál promrhal ve stylu à la Bonnie a Clyde...O to větší škoda, že Niccol v sobě nezapře tvůrce Gattacy, který dokáže navodit sci-fi a futuristickou atmosféru jen drobnými náznaky a detaily či využitím několika prostých urbanistických prvků..70% ()

Seti

Nechápu, jak může z tak zajímavého konceptu vzniknout tak prázdná a nudná záležitost. Sociální kritika globálního finančního systému rámující celý příběh ještě jakž takž funguje, ovšem samotný scénář je katastrofa ztělesňující béčkovou lacinost a zmatenou bezcílnost. Film totiž tři čtvrtiny času vůbec nikam nesměřuje, přičemž si divák neustále říká "kurva co to ti hlavní hrdinové dělají?!", až se z toho ve finále vyklube odvar z Bonie a Clydea říznutý Robinem Hoodem. Většina dějových prvků, ze kterých by šlo něco vytěžit, zůstává nerozvinuta a celkovou mizérii podtrhuje absence solidnější akce i napětí a casting je místy špatný vtip (Pettyfer???!). Po trailerech jsem očekával hodně zajímavý filmek, ale tentokrát se Niccol bohužel vůbec netrefil. Škoda. ()

sQelle

Žasnu nad tímhle filmem. I když bych nechtěl vteřinu po vteřině odpočítávat svůj život, ale ta myšlenka je jednoduchá a přesto geniální. Proto si máme každý hlídat ten svůj život a když jsou nejbližší v problémech, je jim nejvyšší čas podat pomocnou ruku. ()

Herráček

Co mě nejvíc zaráželo byla totální nedotaženost dokonalého nápadu s časem... Osobně bych řekl, že tvůrci zdaleka nečekali, co všechno s sebou tenhleten systém nese, takže divák neustále přemýšlí, jak vlastně systém funguje ve všech všedních maličkostech a zapomíná vnímat zbytek... Vcelku dobrý film s výbornými herci a skvělým nápadem, který se však totálně utopil právě ve velikosti toho nápadu... ()

KoRner

Načo tam natrepali ešte Amandu Seyfied keď už na rozcitlivenie hlavného hrdinu tam bola Olivia Wilde? Originálna zápletka sa trošku utopila v hromade klišé asi po tretine filmu. ()

Nassau

Nápad dobrý, ale provedení slabé. Posledních 30 minut film pohřbilo. Mám takový pocit, že na In Time se moc vzpomínat nebude...(40%) ()

killjezor

Nápad je výborný, zpracování také, ale za celou dobu mne hlavní aktéři nepřesvědčilio tom, že konají správně. Spíše jsem měl s přibývajícím dějem čím dál větší problém se s nimi stotžnit. Neříkám, že mi lidí v ghetech nebylo líto. To naopak, protože celá zápletka je vlastně na této lítosti založena, ale kolikrát mi příjde humánnější prostě umřít hned, než se, jako se tomu děje teď, trápit několik let hlady. Ano, asi jsem cynik, ale tenhle film mne o jeho správnosti prostě nepřesvědčil, přitom jinak je natočený skvěle. ()

Kuny27

Nápad výborný, jen si říkám, že mi to příšlo nakonec jako Robin Hood. Rozhodně to dokázalo vtáhnout do děje. Zvuková kulisa parádní... Akorát jako akce no, občas napjatá občas vypjatá. Tak či tak, asi bych se klidně koukl znovu. Ztráta času to nebyla, proto silnější 3 Hvězdy! Mimochodem ve filmu se nachází, podle mého názoru, jedna z nejlepších filmových scén z celé filmografie, kterou jsem viděl - matka a syn si běží naproti. Už kvůli těmto 2 minutám stojí za to film zhlédnout. ()

adam9

Něco tomu chybělo, jakási finální esence, díky níž by si film u mě vysloužil plný počet. Přitom story nemohlo být originálnější, čehož si na výrobcích z Hollywoodu vážím snad nejvíc. S výkony herců spokojen až na Olivii Wilde. Fuj! Ta role matky byl naprostý hnus. Klasický záporák Cillian Murphy mi však tuto minelu vynahradil. ()

Torimmer

Ovšem je to udělané jako moderní blockbuster. Jestli je to dobře nebo špatně, je na každém. Co musím vyzdvihnout, je minimum (nebo žádný) počet přehnaných,přeplácaných nebo nehodících se scén. Akce je normální, není ji zas tolik, ale zas tam všechno neexploduje, postavy nepadají, neskáčou nebo nestřílí ve zpomalených záběrech a jestli je tam něco nelogického, příliš jednoduše vyřešeného nebo tak něco, je to šikovně skryto tou promyšleností světa a výraznými myšlenkami, že největší prachy kradou ti, a tajně, kteří na to nevypadají. Justin je v klidu a Amanda je dobrá. Není zkrátka nad promyšlený, rychlý a zábavný film. ()

terin.manka

Už od začátku to má co do sebe a nemohla jsem se přestat dívat. Napínavý akční sci-fi které zaujme. Justin Timberlake,když už nezpívá tak hraje ve filmu a v pořádnym. Sice si ho představuju spíše v komediích ale vážná role mu taky sedla. ()

RockChick

Zajímavý námět, ze kterého šlo rozhodně vytřískat víc než jen novodobou romanci na Bonnie a Clydea, a to ještě s robinhoodovskými úmysly. Škoda... ()

Jaccobos

Poněkud levný film - přišlo mi, jako by 105 minut představovali myšlenku, že čas jsou peníze, což bylo mimochodem skvěle zavedeno... chybělo mi ale jádro a závěr filmu... ()

r_t_fish

Někomu stačí málo. Takový slepenec klišé, vykradených nápadů a nelogičností pohledat. Některé scény fungují skvěle a svižně, ale celek táhne ke dnu snaha za každou cenu vytěžit nijak zvlášť originální nápad a béčková vizuální stylizace popírající alespoň základní mechanismy fikčního světa. (A těch několik klasických aut zničených tunerem ve snaze zalíbit se dvanáctiletým chlapcům od kolotoče je malina na plastikovém dortu). ()

666Carnage

Mělo to dobrej nápad antiutopie zabívající se tim, že máte pouze čas a tim přijde o svobodu je zajímá asi jako v Equilibrium kde zase byli dostraněny city protože způsobovaly války. Film je natočenej i hezky ani mi nevadí hlavní představitelé ale prostě je to pak docela nuda a už předem víte co jak bude. Tenhle film měl pouze Vyměřený čas a to od nuly tak do 40 minuty. Skvělej nápad ale scénář trošku stagnuje protože se z toho pak zbytečně stává moc dojemná slátanina, která prostě musí skončit happyendem. 50% ()

Madluska

I přes účast Justina-herce/zpěváka-Timberlakea a Amandy-vykulené-Seyfried překvapivě dobré. Snad jen ten závěrečný úprk (tyhle hloupé automobilové honičky pro efekt, které se opakují v každém druhém filmu mě štvou už dlouho) a pekařsko-císařská myšlenka SPOILER (!) "Když všichni všechněm všechno dáme..." mě zklamaly, jinak jsem si užila vesměs příjemné pokoukání s prostorem pro vlastní úvahy. P.S. Amanda by si za běh na chůdách zasloužila medaili, protože tohle není normální! ()

Lexion69

V životě jsem neviděl aby někdo, na prostoru nějakých sto minut, tak skvěle vykreslil své univerzum a to si prosím vystačí s jednou ústřední myšlenkou a několika velmi chytrými detaily, přičemž ještě stačí vyprávět prostinký ale čistý a dobře napsaný příběh. ()

Dámské posily...

Dámské posily...