V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

BradleyT

Totalni odzbrojeni. Tomuhle filmu se neda nic moc vytknout, pokud mate radi filmy ze soudniho prostredi. Ke konci jsem si pral, aby to pokracovalo. ()

mgerlich

Velký překvapení! Neměl jsem žádný očekávání a fakt mě to dostalo. Film má moc příjemný tempo a celkově funguje bezchybně. ()

yatan

Ono bolo tam trosku citit nieco z postav ktore hral will smith v minulosti, byt player a byt cool v kazdej situacii za kazdych okolnosti, no neberie to moju pozornost na tolko aby som videl, ze ma film velmi zaujmavu dejovu liniu, ktora divaka drzi do posledneho momentu a da sa len velmi tazko predvidat. To, ze sa v jednej chvili film dotkne hlbsich suvislosti a v inej chivli zas plytko preleti cez postavy moze divaka zmiast aky zaner vlastne pozera, no v konecnom stadiu som privrel oci a povedal ze - dobry film! 7.5/10 ()

suertuda

Koncepčně i dějově skvostně propracované drama. Do poloviny filmu jsem byla přesvědčena, že si zaslouží plný počet bodů. Bohužel v druhé části již chybí jakékoliv nečekané zvraty a tím se snižuje i napětí. Chování hlavního hrdiny je v určitých vypjatých situacích až absurdně frajerské a celé drama tím hodně zlehčuje. Celkový dojem je pak takový nijaký. Slabší 4*, které dávám především za kvalitní hereckou sestavu. ()

Prochy84

Stylově natočený příběh bez děr ve scénáři, navíc se slušným soundtrackem a padnoucími hereckými výkony. Jde to bez krve a bez pseudoefektů, chce to jen trochu zarputilosti a dát si s tím tu práci. Nadprůměrné drama, proložené akcí, které předčilo mé očekávání. Trefa. Takhle se dělá film, přestože podobných příběhů byla natočena spousta, stejně si Furman cestu k divákovi najde a přidá i něco navíc. Spokojenost. ()

Blazis34

Obhájce je zajímavé drama z prostředí soudů a právníků. Líbí se mi jak dokáže Mick zastoupil svého klienta i když zjistí, že on do vězení stejně patří. Divák se dozví až na konci proč za ním celou tu dobu stál. Z důvodu většího trestu - za vraždu. Připadá mi, že režisér udělal z normálního dramata docela napínavou podívanou z různými zápletky. Originální právník v roli Matthewa McConaugheya dodal filmu tvář a zajímavé dialogy. Právě on byl tím nejlepší článkem tohoto filmu. Na druhou stranu, vytkl bych občasné nejastnosti v případech i pro diváka a že na závěr nebyly vysvětleny nějaké věci co se týkaly případu. Třeba kolik dostal obviněný, jak dopadla jeho matka či co se stalo se lživým svědkem. Jinak velice slušné dílo. Dávám lepší tři hvězdičky - 60%. ()

Kapka68

Film, který sice né úplně kopíruje knižní předlohu Michaela Connellyho ovšem to mu vůbec neubírá na kvalitě. Skvěle zahrané od McConaugheyho a hlavně skvělý děj celého filmu. Myslím, že jeden z nejlepších filmů co se soudní sině týče. (95 procent) ()

MASH_4077

Skvělý, až budu mít "zase trable", tak vím, kam cinknout. Sice jsem byl zklamán, jak málo je kladen důraz na auto, které je zmíněno v anglickém názvu, ale co. Tohle je pecka. "Námitka. Tohle je zavádející, Ctihodnosti". Tohle je BOMBA. ()

Mr.Lojza

Skvělá žánrovka, která má styl a i svou budoucnost. Ihned po uvedení do kin se objevily fámy o tom, že The Lincoln Lawyer je pilotním filmem ke stejně jmenovanému seriálu a určitě by se to spoustě lidem líbilo, ale pokud by v seriálu nepokračoval Matthew McConaughey, tak bych asi nebyl jediným, kdo by zařval hlasitě: "Ne!". ()

lobo87

Je to zaujímavý thriller a McConaughey v role advokáta je terno. Nesklamali ani ďalšie postavy, ale chýbala tomu väčšia iskra, silný moment, neočakávaný zvrat...70% ()

jack_scott

Skoro reklama na Connellyho, což vůbec ničemu neškodí, naopak. Snímek si nehraje na falešné drama a POMOvi nemůže tedy sedět :-D nicméně COOL právnický thriller to je par excelence. Má fajn příběh, zajimavé postavy a dobré vyznění...Takhle se mi právnický věci ala Connelly líbí, dávám 5 hvězdiček a řekl bych, že je to nejlepší film co jsem za dlouhou dobu viděl. ***** a 97%. ()

Paladin25

Veľmi kvalitný akčný triller so skvelým hereckým výkonom McConaugheyho. Ku koncu sa mi to už zdalo až príliš prekombinované ale inak perfektné. ()

Psychotic17

Musím před vámi, ale i před sebou obhájit své vysoké hodnocení. Tak tedy: Já opravdu, ale opravdu nemám rád kriminálky a cokoli související se soudní síní. Proto jsem šel do tohoto filmu s obrovským skepticismem a bránil jsem se tomu, dát mu alespoň šanci. On mě ale čapl za vlasy a třískl mi hlavou o stůl, abych se ze své ignorance probudil. Obhájce je skvělá jízda - s (v rámci žánru určitě) hlubokými postavami, rychle odsýpajícím dějem a odklonem od typické šablony "Jsem zlý, bezohledný právník, ale pak se najednou polepším. Happy end," kterou už jsme viděli čtyřmilionkrát. Pokud bych měl počet hvězdiček vyjádřit numericky, pak bych zvolil 4,3. Ale právě proto, že snad jako jediný zástupce žánru mě dokázal nadchnout, dám mu půl hvězdičky jako bonus. 90% ()

Darth Kedr

Parádní film. Scénář se sice snaží tvářit komplikovaně a neprohlédnutelně, ale moc mu to nejde. Prostě tak nějak víte, co čekat. No a co? Tak už to bývá a když to přehlédnete, tomuto dílku je málo co vytknout. Matthew McConaughey je frajer, který si vás rychle získá a na konci mu prostě fandíte. Kvalitní film, který se obešel téměř bez střílení, to se cení. No a na závěr mě donutil říct: "Ten si to dával..." ()

xpaja

Filmy z právnického prostředí moc nemusím, možná že to je tím, že se v nich vyskytují jen "hajzlové" bez špetky morálky a svědomí. A tento film nás přesvědčuje o tom, že jinak to vlastně ani nejde. Přesto a možná právě proto je to na film právnického prostředí nečekaně dobré. Potěší především kvalitně budovaná a postupně předkládaná zápletka, která bez jakýchkoli výrazných dějových zvratů míří k předpokládanému cíli. Tahle přímočarost ale trošku brání v zařazení filmu do kolonky thriller. Slušné jsou i herecké výkony, McConaughey se na roli bezcitného, arogantního a chladně kalkulujícího právníka vyloženě hodí. Hudební doprovod se také povedl. Dávám --- == 77 % == --- . ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011