Somrák s brokárnou

• Kanada Hobo with a Shotgun (viac)

Ďalší projekt založený na Grindhouse traileri s rovnakým názvom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde zákon so spravodlivosťou podliehajú zločinu a násiliu. Proti skorumpovanému policajnému štátu sa postaví jeden bezdomovec s brokovnicou, ktorý na ceste za spravodlivosťou postrieľa zopár skorumpovaných policajtov, pedofilného Santa Clausa a mnoho iných chrapúňov. (ČSFD)

Padme_Anakin

Nechala jsem se zlákat účastí Rutgera Hauera v očekávání černočerné komedie, nekorektního humoru se spoustou akce. Mno, po prvních dvaceti minutách mi bylo jasné, že jsem šlápla vedle. S tvůrci jsem se tentokrát nepotkala, asi nějaká chyba na mém přijímači. Hodnotím dvěma hvězdičkami, jedna je právě za zmíněného RH a ta druhá za myšlenku úklidu.. ()

Astaroth12

Tento film dáva poctu 80 rokom a to hudbou, vizuálom, ale aj splatterovskov gore jazdou. Je to hlavne jedná velká šou, kde príbeh je len zástierka pre zvratenosti, šialenosti, morbídnosti a všetko čo v najväčších množstvách. Rešpekt, tak tu ho nehľadajte! Parádny vizuál, remeselne to pokrivkáva, ale vizual je prenádherný. Je tu veľa odkazov na iné filmy,narátal som ich okolo osem, ale určite som niektoré prehliadol. Ja takéto filmy, čo sú nasiaknuté krvou, črevami, useknutými časťami tiel a iné hororové veličiny vo filme zbožňujem a keď sa k tomu pridá svižný dej, tak u mňa vo väčšine prípadov zavládne spokojnosť a tu to nebolo inak. 5* prihadzujem za Hauera, ktorého zas tak moc nemusím, ale v tejto roli bol ako ryba vo vode, náramne mu sadla. Videné v rámci filmovej výzvy od PetrPana. ()

Andersis

Tak tohle byl ultimátní nářez!!!!! Hauer se po dlouhé době ukazuje v něčem co má důstojnost (no...jak se to veme) ten film kašle na náké morální zásady, jede si prostě podle sebe. Někdy mi přišlo jako by v tom měli prsty lidi od Tromy. Ikdyž gore efekty nejsou bůhvíjaké, přesto zabaví. Barevná kravinka co zabaví i šokuje. Hodnocení si musím ještě promyslet, protože váhám. ()

Kryton

Brutální a drsný ultrabéčko, kde se Hauer fakt nasere a všem vystřílí mozek z hlav. Děj je prostý a jednoduchý a to se dá říct i o padouších. Většina postav přehrává a explicitní násilí to má schovávat. Na jedno shlédnutí a pak vlastně v mozku nic neuvízne. Myslím si, že do kultovnosti tomu ještě chybí hodně. ()

ledzepfan

Docela sympatický kousek, který ale-díky urputné snaze předvést co nejvíce nápadů-působí hrozně natahovaně a roztříštěně. Taky mě trochu sraly a rušily ty věčné neonové scény......Takový hezký nadprůměr. ()

Korbitch

Ubohá napodobenina Tromy mě celou stopáž akorát utvrzovala v tom, že kdo má prachy, může točit sebevětší píčoviny. Lidi jsou ubohý, prodejný ovce, který půjdou za penězi třeba i do pekla. Nejinak je to v případě i sráče s brokárnou, kterej sežral všechnu moudrost světa a přitom živoří na ulici. Přitaženost za vlasy byla tak šílená, že nebýt trpělivým divákem, vypnu tu sračku ve 40. minutě. Konec samozřejmě odhadnutelný dopředu, jenž se naprosto vyplnil do posledního detailu. Jen proto, že to nadneseně ukazuje všechny sračky světa jako nedotknutelný mafiány, zkorumpovaný fízly, vraždy malých dětí, pedofily a jiný svinstva, tak kvůli tomu opravdu vyšší hodnocení dát nemůžu. A když vám to stačí, abyste tak hnusnej film vytáhli na 65%, budiž vašemu brouku mozkožroutovi vaše lebka lehká. ()

Compote

Roztomilá podiváná pro rodinu. Avšak jsou podívané, které mě již dříve pobavily více. Nechyběla ošklivá úmrtí, která bych si nepřála a klišé béčko-hlášky. Bohužel ne v tak žertovném obalu, jak jsem očekávala. Každopádně Hauerovi role sedla jako ulitá a nejspíš nastane moment, kdy si snímek znovu ráda zopakuju. (MFFKV 2011)65% ()

gogos

Somrák s brokárnou je tak ujetý, krvavý, exploatační, suchohláškový a debilní, až je to vcelku vlastně docela fajn. Hobovi jsem fandil. Nejsem sice příznivec tohoto žánru, ale tu a tam mě podobně úchylné béčko zaujme a pobaví. Somrák s brokárnou nemá takový potenciál a hvězdy jako Machete či Planeta teror, nečisí z něj nadšení jako z Raimiho Evil Dead nebo z Jacksonova Braindeed a už vůbec nemá nápad jako třeba Toxický mstitel od Tromy. Eisener natočil solidní a koukatelné béčko, které si příznivec žánru občas i vychutná. Nekonzumní žánrovka je průměrným snímkem... Horší 3* ()

Tony.cs

Tahle nechutná úchylárna úspěšně kopíruje (a je i jeho součástí jako fiktivní trailer) grindhouseovský návrat Rodrigueze a Tarantina. Je tu podle mě i zřejmá inspirace začátky velikánů Raimiho a Jacksona. Krvavé, vtipné, nahláškované, šílené. Mazec!!!!!! ()

topi

Co na to říct? Opravdu podivný film, takovej novodobej grindhouse ve kterém jsou věci u kterých jsem kroutil hlavou. Ale jo, na shlednutí to určitě je. ()

stration

Musím dát plný počet, Protože to tak prostě vychází. 1* za Hauera, 1* za odvahu, 1* za třicet let starý look, 1* za gore a poslední * za tu kurevskou zábavu. Parádní nářez! ()

JohnMiller

"a shotgun ? this town is impress by homeless man with a fuckin shotgun..." vynikajúce spracovanie Grindhouse fake traileru . Rutger Hauer, vo svojej životnej role , nie je to lepšie ako machete , ale stále je to abnormálne béčko nechutné zvrhlé bezdácke. ()

Toj

Rodriguez natočil přeplácanou a nefunkční ptákovinu Machette. Jason Eisner se snažil o to samé a povedlo se mu to. Somrák s Brokárnou je jednak sadistická zvrácenost a taky velmi inteligentně natočený film. Všechno funguje perfektně, stylizace (práce s kamerou, barvy, postavy) je úžasná, kvalitní narativ. Celkově je to neuvěřitelně zábavná podívaná. Nedoporučuji lidem, kteří mají pocit, že by je mohlo pohoršit upalování školáčků. Pak o mě říkají, že jsem zvrácenej úchyl. ()

Skip

Ukrutně krvavá nuda. Ono to sice patří do škatule exploatation, takže komu to vadí, nekouká na to, ale i v tomhle druhu filmů se dá natočit něco, co nepůsobí trapně, což se tady jaksi nepovedlo. A k tomu od začátku do konce šílená hudba. ()

Eldrick

"HEJ, SEŠ TAK SEXY, ŽE BYCH SI NEJRADŠI UŘÍZNUL PTÁKA A TŘEL SI HO O TVOJE KOZY." 80. léta jsou zpátky spolu s bezďákem s brokovnicí - Rutgerem Hauerem! Bezskrupulózní tromácká self-destroy-masturbace, která jede, jak utržená z ostnatýho drátu. Baseballky s žiletkama, upálený děti v autobuse, utržený hlavy, upilovaný ruce, žraní střepů v přímym přenosu, rozstřílený těla na úplný sračky, napíchnutí nožem lední brusle a další... Do toho tak neskutečně sladká naivita proložená neskutečně suchýma hláškama. "KURVA, JE TAK ŽHAVÁ, ŽE BYCH SI DAL BURÁKY Z JEJÍCH SRAČEK." ()

ilemas odpad!

Totální sračka pro debily a vypatlané hlavy, nic nemám proti brutálním filmům, kde tečou hektolitry krve, lezou střeva ven, tečou mozky nebo se zaživa upalují malé děti... Ale musí to být vkusně natočené a mít to hlavu a patu, ne bezduché sračky, kde je krev jen pro efekt. ()

berusche

Lahoda. Až to tu jednou bude vypadat jako v tomhle ghettu, doufám, že se najde takovej týpek, který vezme zákon do svých rukou. Příjemné osvěžení doposud strohých bezmyšlenkovitých brutálních vod. ()

M.i.k.e

zběsilá Grindhousovská šílenost,kde teče krev proudem a pro ultimátně pitomou hlášku se nejde daleko,je poměrně zábavná,ale za mě jí chybí určitá lehkost a nadhled,kterým se může chlubit např.Rodriguezův Machete.Fanoušci grindhousu tohle jistě ocení,ja tentokrát zůstal někde na půl cesty...60% ()