Somrák s brokárnou

• Kanada Hobo with a Shotgun (viac)

Ďalší projekt založený na Grindhouse traileri s rovnakým názvom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde zákon so spravodlivosťou podliehajú zločinu a násiliu. Proti skorumpovanému policajnému štátu sa postaví jeden bezdomovec s brokovnicou, ktorý na ceste za spravodlivosťou postrieľa zopár skorumpovaných policajtov, pedofilného Santa Clausa a mnoho iných chrapúňov. (ČSFD)

konysua

Houmlesák s brokovnicí rozhodně nedosahuje kvalit Planety Teror, ale jako přírustek do grindhouse rodinky rozhodně potěší. S větší dávkou úchylnosti v těle si tento filmy můžete v klidu užít. Zatvrzelí lidumilové ruce pryč! 6/10 ()

Aildrin

Hlavní hrdinové Rutger Hauer (Blade Runner - Roy Batty) Brian Downey (LEXX - Stanley H. Tweedle) Tyhle dva dva herecké protipóly, Hauer - Hollywoodská hvězda, Downey - známý zejména malými rolemi a rolí jedné z hlavních postav kontroverzního, kultovního seriálu LEXX, se už jednou setkali a to před více než deseti lety, právě v první řadě LEXXu. O to víc jsem se na shlédnutí Hobo with a Shotgun těšil a musím uznat, že mě nezklamal ani v nejmenším.. ikdyž v některých sekvencích mohl být děj kreativnější. Je to celé samozřejmě otázka vkusu. Pokud jste konzervativní a víceméně normální diváci, těžko vám bude kašovitý obsah vyvrhnutých záporáků pochuti. Vřele doporučuju všem milovníkum Tarantinovek. Jinak plně souhlasím s J*A*S*M. Teda až na tu Hauerovu životní roli. Výkon který podal v Blade Runnerovi + závěrečný monolog, při kterém bravurně improvizoval, nepřekoná nic. ()

siver

Zvrácenost sama. Už jen za litry krve a zvrácennost si to zaslouží 4 hvězdičky. Stát se to ve skutečnosti tak všichni zalezte a braňte se! ()

HEED

Odmítám hodnotit tento silně kontroverzní film. Něco tak nechutného a násilného jsem ještě nikdy neviděl. Nenapadá mňa nic, co bych mohl dodat. Snad jen bude chvilku trvat než to strávim. ()

Ances

Po shlédnutí traileru jsem čekala víc dobrých krvavých scén (ne tak hloupých, jako ruka ohoblovaná sekačkou na kost a následně použitá k propichování místo nože) a trochu víc vtipu (narozdíl od rádoby tajemně zakodovaných moralistických výkřiků, jak bychom se neměli chovat). Možná jsem až moc náročná, což se mi vymstilo tím, že jsem se ve výsledku vlastně nudila. A to mám béčkový krváky jinak ráda! ()

johnsnow

Šibnuté krvavé divoké a perfektné. Tento film sa nesere z ničím a skapíňa tu fakt každý. Jak GOT súčasnosti akurát ešte o kus hnusnejšie. A Hauer ako starký s bročkou je perfektný. navyše má film aj odkaz na zamyslenie sa. za silné 4* predsa len tá scéna s busom a pár ďalších už boli cez čiaru. ()

Blazkowicz

Pravý a nefalšovaný masakr tak jak ho mám rád. Spousta krve, spousta střílení a do toho solidní soundtrack (hlavně debut Power Glove). Co víc si přát. 4* ()

Kokos

Dost lidí tu říká, že tomu chyběly hlášky, ale já se i u nich bavil královsky..." Jinak úlet a Rutger Hauer doufám, že dostane příležitost světu ještě něco ukázat, protože tady opět zaválel." :-) /Padla nostalgická slza na 80's, ve kterých Rutger kraloval - Hitcher, Blade Runner... Musím jít s hodnocením nahoru, protože se mi líbí, že se tu pomalu tvoří nová žánrová odnož přiznaných ultrabéček, které si neberou servítky s ničím...Grindhouse"...jsem vděčen a děkuji...pakliže se to tu objeví na DVD, kupuji..." ()

Ruud36

Na tomto filmu si může někdo opravdu smlsnout. Můj případ to ale není. Vydržím a snesu hodně, ale téhle slátaniny bylo už fakt moc. U některých scének jsem nevěděl, jestli je mám brát vážně nebo jako parodii na akční filmy. No, prostě never more. ()

toomm

Líbilo se mi vše co okolo Tarantinorodriguezovského gridhouseu vzniklo. A to říkám i přesto, že jsem doposud stále neviděl Machete (i když právě na něj jsem se paradoxně nejvíce těšil). Hobo není výjimkou. A to i přes to, že nedosahuje ani zdaleka "kvalit" Planety teror. Hobo sice s poctivě koupenou brokovnící řádí a jeho spravedlnosti neunikne nikdo, ale smrti by mohli být přeci jen trochu napáditější. Rutger Hauer stačí na to, aby celý film utáhl sám a Eisener si tak naprosto poradí jen s ním narozdíl od ostatních gridhouse (Planet terror, Machete), což zaslouží také obdiv. Ve druhé polovině filmu je to ovšem hodně vizuálně přitažené za vlasy (červené prostředí). No s trochou více vtipu bych dal i plnou palbu. Nicméně to co jsem čekal jsem i dostal talkže spokojenost. 70% ()

Zodiak

Johoho to je prasecinka, chlipneho zvrhlika pohladi po dusi........Nejsem si jist, ze bych nekdy ve filmu videl podobne zvrhlosti (skolni autobus, uvodni show atd...). Tohle natocit chtelo poradny koule. Tj tvurcum gratuluji. Tento film je opravdu pro specificke publiku. Odhaduji, ze se bude libit trem lidem z deseti a to jsem mozna jeste prilis optimisticky......... ()

xLOBOx

Film se nesnaží za každou cenu překvapit, takže po chvíli víte o co půjde, možná tak překvapí svojí brutalitou, tolik krve sem nečekal :D skvělý béčko.. sympatický hlavní hrdina, který pomáhá krásné mladé učitelce.. Nejděsivější je podle mě to, že se to "sin city (fuck city)" zase o tolik neliší od nynějšího města.. resp. přibližujeme se a nikoho to nevzrušuje, myslím, že za pár let bude tenhle film fungovat líp, než ty cedule na nábor k měšťákům, pomáhat a chránit.. film doporučuju, pěkný nový béčko (pěkně natočeno) u kterého nemusíte moc přemýšlet a občas se zasmějete :) ()

waltosin

Brutální,vulgární,krvavý,rasistický a atd. Když jsem si Somráka na Cinemaxu zapnul,tak jsem takovouhle bombastickou hovadinu jenom o násilí absolutně nečekal, takže vám řeknu pozval bych si ho k nám to města aby dával spravedlnost po brokách a hned by se to tady vyčistilo od feťáků a cikánů, úplně mi hřálo u srdce když roztřílel ty svině nelidský. :D 80% ()

pafka

Uplne se divim, ze jsem tu chlivarnu vubec dokoukal. Strasny, jediny co, ze tam byl Hauer. Jinak nechapu, k cemu se dnes takovy filmy tocej. ()

cubiczech

Brutální megalomanský nářez, přesto, že jsem to nečekal, tak je to asi nejlepší grindhouse film co jsem viděl. Dialogy jsou tak stupidní, že to pokaždé rozesměje. Brutální je to až moc, dost to překvapuje, třeba kombinace plamenometu a naplněnému školnímu autobusu. Duo Plague by zasloužilo vlastní spinoff, Je to prostě strašná blbost, ale srdcovka, teda pokud vám nevadí tuny umělé krve a vnitřností. Nevím jak se to stalo, ale ten film miluju od prvního momentu. Z celého filmu máte i při tom všem pocit, že patří do rodiny. ()

chiara

Skvely herecky vykon Rutgera. Brutalita na kazdom rohu a zaujimave nechutnosti. Filmu by pomohlo keby tam bolo viac vtipnych dialogov, bolo to moc vazne, ale inac odporucam. ()