Lidská stonožka 2

(festivalový názov)
  • Holandsko The Human Centipede II (Full Sequence) (viac)

peiton

Takýto výtvor to má do koša veľmi blízko,väčšinou to ale zachraňuje určitá scéna,postava či hudba.V tomto prípade postava psychopata.Nezmyselné a nedôstojné pokračovanie a tak ako sa 1.pohybovala v sfére prakticky reálnej,tu sa myšlienka zabila a pochovala.Túto stonožku radšej preskočte a podte priamo na III.Verím,že nemôže dopadnúť ešte horšie. ()

Mefistofelle

Musím uznat, že jsem byla velmi překvapena. I když "velmi" možná není dostatečně silný výraz. Po úspěchu, který měl první díl Stonožky, jsem čekala něco v podobném duchu. Druhý díl je však ÚPLNĚ něco jiného. Když je mám porovnat, do očí hned praští to, na koho je zaměřena pozornost. V prvním díle je film odvyprávěn z pohledu obětí, se kterými prožíváme jejich utrpení v rukou šílence a emočně se s nimi ztotožňujeme. Mají své jméno a svůj příběh. Druhý díl to vzal z úplně jiného konce - pozornost zaměřil na duševně vyšinutého psychopata, který je posedlý právě prvním filmem a chce si vyrobit svou vlastní stonožku. Oběti zde hrají jen roli jednotlivých článků řetězce (doslova) a pozornost je na ně během psychopatova lovu zaměřena jen minimálně. Zatímco pronajaté skladiště se hromadí materiálem na stavbu stonožky, máme možnost sledovat našeho obtloustlého šeredku jak je doma citově vydírán svou taktéž duševně chorou matkou a hledá si psychický únik právě u onoho filmu, který je schopen sledovat i několikrát za den. Laurence R. Harvey, který psychpata ztvárnil, je jednoznačně nejsilnější stránkou filmu. Jeho postava je opravdu odporná a to nejen fyzicky. Mluvit ho neuslyšíte ani jednou (i když vrah očividně mluvit umí, protože je to ve filmu několikrát zmíněno), hraje jen prostřednitcvím výrazu tváře. A umí to dobře, jeho roli jsem mu dokonale věřila. Černobílá kamera špinavý a nemocný dojem ještě umocňuje. Samozřejmě se dočkáme i notné dávky gore, humusu a sraček (doslova), zvláště ke konci. A i když by se jistě pár chyb našlo, je to film, kterej jen tak nezapomenu. ()

Rodriguez

Teda myslel jsem si, že jednička byla prasárna. Hodně jsem se zmýlil! Takovouhle zvrhlou dobytčárnu snad někdo nemohl myslet vážně?! Nebo ano? Horší mě snad už přijde jen "Srbsky film" a "Hra na zajíčka". Za tu odpornost nemůžu jinak, ale tohle s hororem vážně nemá absolutně nic společného! (KO)nec je už tak hnusnej, že snad třetí díl vynechám! A tenhle "žánr" opravdu není můj šálek kávy! To s radostí přenechám jiným, co na tom ujíždějí. 40% ()

dubinak

Ááh. Čeho je moc toho je příliš. První krotší díl se mi tedy zamlouval více. Tam bylo všeho vcelku akorát. Ale tohle. Jedním slovem SCAT. V tomto případě chápu celou škálu hodnocení. I odpad i 5 hvězd je na místě. Z toho nepříčetného tlouštíka šel pak docela strach. Myslím, že byl dobrý nápad zrežirovat to tak, jak to zrežírované je, protože další omýlání toho, co bylo v prvním dílu by mě štvalo. Vynechala bych ale to s tím černobílým screenem. To se mi nelíbilo. I když rejža asi přesně věděl, proč to tak udělal. Každopádně víc jak tři hvězdy tomu dát nemůžu. ()

PainM8

Banned in the UK a to jsem si myslel, že je to docela svobodná země :D No k filmu: Čekal jsem něco lepšího, v prvním díle to dělal zkušený chirurg, který věděl co a jak. Jeden psychopat co otvírá závory na parkovištích chtěl ale doktorovo dílo znovu zrealizovat a to nelidským způsobem. Nejhorší scéna byla, když střihal klasickýma nůžkama šlachy v koleni, no nepoblil jsem se, ale měl jsem zuby zatnuté na doraz. Ztrácí to na originalitě, proto 2* ()

KajusaK

Zůstanu u 3* jako u prvního dílu..Celkem těžko se to hodnotí..Stále nevím, co je větší hnusárna jestli tohle, nebo Srbský film :). Každopádně tady jsem tu jednu hvězdu srazila za nedostatek děje (šlo spíš o to co nejvíc ukázat). V Srbském filmu nechyběl ani děj, takže má trošku navrch.Laurence R. Harvey se mi zapsal do žebřičku nejotravnějších, nejnesnesitelnějších herců. Jeho vykulené oči už nechci nikdy vidět, ještě ted mám noční můry! :D). ()

animaxis

Nevím jestli to mám brát jako nenormální film,jako dokument o zvrácené lidské mysli,nebo jako porno s propracovaným dějem.Docela na mě zapůsobilo,že je film vlastně o tom,co se stane,pokud si mentálně narušený tlouštík pustí první díl Lidské stonožky a co je potom schopný udělat.To další bylo sice nechutné,ale přesto jsem se na to vydržel dívat s balíčkem pikantních chipsů v rukou a nepozvracel jsem se!Ale na druhou stranu musím uznat,že je to asi nejvíce nechutný film jaký jsem kdy v životě viděl a jelikož má být podle mě třetí připravovaný film už kravina,tak je to asi nejodpornější film jaký kdy uvidím.Jinak poselství filmu(pokud to má mít) je dost odfláknuté a docela mě nasralo,protože jsem se tajně na film díval jen kvůli nějakému ještě odpornějšímu konci,nebo alespoň konci podobném prvnímu dílu.A ono tam prostě pustí...no,to bych tu spoilerovat neměl,ale asi každý kdo film viděl ví o čem mluvím. ()

Hans.

Zatímco první díl měl alespoň něco, čemu se dalo říkat děj, tohle už je jen přehlídka nechutných a zvrácených scén. ()

Radiq

...aneb chirurg amatér. Pozor, tento komentář obsahuje spoilery. Jednička se mi docela libila, ale koukám, že existujou jedinci, kterejm se libila mnohem, mnohem víc. Třeba takoví škaredí zakrslí zaostalí retardovaní tragédi Spocený hlavy s astmatem, který se sice nezdaj, ale násilí se nebojijou. První díl stonožky byl sice úchylárna, ale tohle snad ještě víc, i když zas uplně jinak. Moc se tam toho nenamluví, ale stejně docela dobře poznáme chorou psychiku perverzního sadisty, kterej honí péro šmirgl papírem. Tomu řikám "fakt!" drsnej chlápek. Film nemá moc dobrejch nápadů, má to hodně nechutnejch nápadů (šlachy, zuby, sračky, těhotná a porod na podlahu auta, rozšlapání děcka na podlaze auta, trhání jazyka, trhání maminky). Je ale nutno dodat, že gore efekty jsou hodně zdařilé a uvěřitelné. Neuvěřitelná zůstává technická stránka věci, tohle prostě není možný. Jedinci se tam často chovaj jako uplní idioti. Ten režisér má asi nějakou takovou představu, že hovna a krev asi patří k sobě... Nedovedu si představit někoho, kdo může jít na něco takovýho do kina. Mě to dělalo problémy skouknout to jenom doma. ()

sir-dave

lol, to je ještě větší ujetý nesmysl než jednička. Líbila se mi návaznost na jedničku tím, že původní film pojal Tom Six jako film a tady už se bere vážně. Casting na toho tlustého skřeta se povedl extrémně. Jeho rodinka a ty jeho grimasy byly k popukání. Ten chlapík by mi seděl i bez nějakého nalíčení v Hory mají oči. Přitom to je takový sympaťák :-D. Škoda, že to působí strašně eFkově. ()

Nivenx

Už to téma nic moc a první díl ukázal, co zvrhlého a šíleného to může být. Moc mě to neuchvátilo, nezíral jsem jak tele a překvapení, že je film černobíle, i když to mi rozhodně nevadí. Hlavní herec nechutnej špekoun, který spojuje lidi aby udělal stonožku. Bohužel oproti prvnímu dílu pokles na scénáři a přitvrzeno na hnusárnách. Já to vidím tak obdobně. 50% ()

Deyw

muj mistr z ucnaku si strihnul hlavni rolicku vtomhle majstrstyku :D uplne ujety a zblazneny ze je ztoho spis nez stonozka roznozka.. :D jak furt preziral toho prvniho aby se mu chtelo srat a pak mu mackal brisko :D:D a borec sral do drzky tomu za nim a ten mu zase blil do prdele dokud neodpadl.. :D a pak genialni napad tam dat tehotnou aby mu vyflusla dite do xichtu.. :D chtel bych bejt asi na zacatku nebo na konci :D ten veprostred to ma nejhorsi :D:D ja ztoho seru smichy :D ()

Khumbac

První díl vcelku stravitelný, dalo by se říct že mě až bavil, i když byl poměrně nechutný. U dvojky, pokud Tom Six tvrdil, že bude jeden z nejzvrácenějších filmů v historii, tak měl setsakramenskou pravdu :) Dvojku jsem dokoukal zhruba před dvěma hodinama a v hlavě mám pořád úchýlný výraz tlouštíka. Dvojka oproti jedničce je v oplzlosti, nechutnosti, bizarnosti, perverznosti, drastičnosti a gore-brutálnosti vygradovana o 200 %. Jestli Six tvrdí že díl č. 3 bude oproti dvojce disneyovka, dívat se asi už nebudu bo dvojka je pekelná sada. Je jasné proč je film natočen černobíle. ()

Copacabana odpad!

Začnem asi tým, že prvý diel sa mi páčil viac. Zdal sa mi prepracovanejší, nepredvídateľnejší (čo je plus) a viac originálny. Keď k nemu prirovnám tento, dvojka vychádza omnoho nudnejšia, výsostne samoúčelne násilná vec, ktorú sledovať je vyslovene utrpením, myslené v zlom, túto vec by som si už druhý krát nepozrela. ()

Sfinkter

Profesionálně natočená úchylárna, ve které se nesetkáte s amatérskou scénou či diletantským pochybením. Six na vás hrne Martinův příběh jako lavinu, ve které se strážní andělé nevyskytují. Celá je postavena na myšlence inspirace prvním dílem - a to je ten novátorský přístup, který dělá ze druhé stonožky sice velmi perverzní, ale také originální záležitost - jakoby neměl režisér s chováním nemocného tuctového člověka ovlivněného zvrácenou fikcí nic společného. ()

ecceHOMMO

Otrasné pokračovanie zvráteného filmu....oproti jednotke žiadny posun vpred. Akurát tentokrát sa autori nezameriavajú na obete, ale na zvrhlého maniaka. A ikeď jeho rola bola zahraná veľmi dobre, film ma nehorázne prudil. ()