Piliere Zeme

• Česko Pilíře Země (viac)
Kanada / Nemecko / Veľká Británia, (2010–2011), 7 h 9 min (Minutáž: 48–57 min)

Anglie roku 1123. Tom Stavitel (RUFUS SEWELL), povoláním kameník, sní o stavbě velkolepé katedrály. Spojence pro její realizaci nachází v ambiciozním převorovi Philipovi (MATTHEW MACFADYEN). Zatímco se Anglie po smrti krále Jindřicha I. utápí v občanské válce, začíná se v Kingsbridgi po letech příprav mohutně stavět. Zhmotnění jedné velké představy však bude trvat několik desetiletí plných intrik, vražd a válek. Bez síly lásky by však cíle nebylo nikdy dosaženo. To ona dává lidem křídla k uskutečnění snů malých i velkých. To ona pomáhá dobru zvítězit nad zlem. A právě o tomto vítězství je náš příběh.

PILÍŘE ZEMĚ, knižní bestseller Kena Folletta je již několik let na výsluní zájmu čtenářů celého světa. Nyní k vám přichází 4dílné filmové zpracování tohoto velkolepého historicko-dobrodružného eposu z produkční dílny Tonyho a Ridleye Scottových, tvůrců hitů Gladiátor a Robin Hood. (oficiálny text distribútora)

vander19

V poslednej dobe som si dosť obľúbil historické seriály a časom som narazil aj Piliere Zeme. Prítomnosť dvojice Stoneovcov ma potešila, keďže títo chlapíci sa vo svojom fachu fakt vyznajú. Trošku ma len prekvapilo zasadenie seriálu. Začína sa odohrávať krátko po roku 1100 A.D. Hlavnou myšlienkou je stavba ozrutánskej katedrály v meste Kingsbridge a tým súvisiace konšpirácie, vraždy, intrigy ako aj príbehy lásky. Má to takú tú klasickú pečať podobných seriálov. Len trošku je to občas akési prázdne, nie nudné a preto aj moje hodnotenie je nižšie a nie max. Ale určite pre milovníkov podobných žánrov je to príjemná lahôdka. ()

bloodcountes

Naprostá spokojenost se vším. skvělý scénář (knihu jsem nečetla) vynikající herecké výkony, výprava, hudba. Prostě v tomhle žánru první liga. ()

Bucounit

Dostal som sa k tomu vďaka rečiam typu "má to lepšiu výpravu ako Robin Hood" no tie reči sú samozrejme pravda, tá dobová atmosféra, herecké výkony do toho epického príbehu tak pekne zapadajú, že sa pri jednotlivých častiach nebudete ani na sekundu nudiť a z netrpezlivosťou čakať na nový diel. P.S: úvodne titulky a hudba sa fakt vydarili. ()

conery1

V prvej polovici to ešte išlo, no potom príbeh skĺzol niekam do " cukríkova ", scény nereálne, naivné. Tvorcovia, vedomí si toho " okrášlili " dej sexom. Výprava a herci, tak to je ale iná kategória. Hlavne herci hrali prirodzene a na vysokej úrovni. ()

Cement73

Serial odvysielaný na jednej z SK televizií behom dvoch vecerov (8h v tak kratkom case bolo dost huste...) ma vyrazne bavil a dej ma uplne vtiahol. Az tak, ze som si na wikipedii porovnaval spravnost historických faktov, dozvedel o "The Anarchy" v Britanii. Zaujala ma aj sposob stavania katedral v 12 storoci, hoci ukazaný iba v prebleskoch. No a uzasne boli politické intrigy toho veku, ktore su na tej istej urovni ako teraz hoci dnes sa uz snad nevrazdi na pockanie ako v tomto obcas velmi brutalnom seriali. Reziser sa silni vyzival v striekajucej krvi, a ta striekala celých 8 hodin skoro non-stop. Ale zasluzené 4 hviezdy. ()

Alf

skvělá výprava, hudba i rozjezd (cca první dva díly), kdy jsem v pohodě strávil i občasné nepochopitelnosti, bohužel finále, i když se v něm vše patřičně rozpletlo, už mi připadalo příliš "dumasovské", i když do té doby, byl příběh občas dost syrový, ne-li brutální... ()

petrfox

Velkolepé dílko, které jsem si maximálně užíval díl od dílu... Skvělé obsazení (McShane, Sewell, MacFadyen, Atwell, Redmayne a mnoho dalších), úžasné exteriéry (včetně kulis), podmanivá hudba Trevora Morrise, kvalitní scénář podle neskutečné bichle (která se dá číst jen někde doma, protože na cestování MHD vám zabere 90% batohu), zkušený seriálový režisér... Je vidět, že výkonní producenti, bratři Ridley & Tony Scottovi nenechali nic náhodě... Podtrženo - sečteno: Historický seriál, který se dá vřele doporučit... ()

Movie Gourmet

Nejsem odborník na historii a nevím do jaké míry je tento seriál věrný středověké realitě tehdejší doby a tehdejší lokace, ale z toho mála, co jsem už za život viděl, si přečetl, nebo mne učili bych řekl, že takhle nějak to snad i být mohlo. Samozřejmě, že vše musí být vždy přikrášleno a patřičně okořeněno tak, aby to u diváků sklidilo úspěch, na nudnou historii by nikdo nekoukal, ale co se týče bohatství šlechty, králů na jedné straně a chudoby, špíny a právní bezmoci obyčejných občanů na straně druhé, stejně jako nekalé praktiky a intriky fanatických církevních zástupců, kteří sledovali čistě své vlastní a mocenské zájmy a měli zásadní slovo při rozhodování krále, tak to mi přijde jako velmi reálné. Vím, že pro většinu z nás je doba středověku jen těžko pochopitelná, ale tady myslím, že realitě příliš vzdálená nebude. Ambiciózní a sympatický převor Philip na straně "dobra" a ambiciózní, ctižádostivý, chamtivý, zkorumpovaný a zlý kněz a nakonec i kardinál Waleran Bigod (Ian McShane) na straně ZLA, co by arci nepřítel převora Philipa (Matthew McFayden), Toma Stavitele (Rufus Sewell) a všech chudých obyvatel opatství Kingsbridge, dělá vše proto, aby zabránil Philipovi a Tomovi ve stavbě velkolepé katedrály, která by byla jedním z architektonických divů tehdejšího světa. Verdikt: 4* a 80 %. ()

kukentipla

O čem to je? Červená knihovna temného středověku…Co já NATO? Myslím si, že seriál vydávající se za velkolepou historickou fresku je ve skutečnosti nebetyčně naivní červenou knihovnou. Jako v každé soap opeře jsou charaktery černobílé, děj předvídatelný, dialogy plytké. To vše je pospojováno aurou neskutečné naivity hraničící s tupostí (stavitel Tom ošuká bábu kořenářku, pod vlivem kvalitního sexu vymyslí a narýsuje přes noc celou katedrálu) Pokud máte zálusk na kvalitní historický seriál, zvolte raději Řím nebo Tudorovce. ()

Greg25

Historie se tu fackuje s fikcí, přičemž se obávám, že fikce vítězí. Není to vlastně ani výtka, protože při výpravných snahách do minulosti má vždy své nezastupitelné místo fabulace. Na Pilíře Země se hezky kouká, děj svižně ubíhá... Jen z historie se dozvíme sotva zantelnou kostru něčeho, co se událo (v Pilířích Země je totiž na to, že se prezentuje jako historický seriál, té historie doopravdy hodně málo - ve srovnání s takovými Tudorovci, s Římem nebo Borgii - verze s Jeromy Ironsem, samozřejmě - až žalostně málo). A o to jde, ke konci to začne docela skřípat a předposlední a hlavně poslední díl seriálu je jaksi, jak to říct - prostě už moc uměle vykonstruovaný. Jako kdyby se tam ztrácel už i autor knižní předlohy a ve snaze knihu ukončit, to tak nějak dovyprávěl, bohužel ne tak, jak by si všechny příběhy hlavních postav zasloužily. Ale i tak velmi příjemných 80%. Přeci jen, mělo to tempo i nápad a historických seriálů z tohoto období je jako šafránu, možná i méně. 80% ()

Pavlinenka

Hezkýýý, Pilíře země jsem sice nečetla, přesto je mám naposlouchané v německé podobě a můžu ríct, že podle mě se výběr herců skvěle podařil! Matthew MacFayden, Hayley Atwell a Rufus Sewell vedou! Eddie Redmayne byl skvělý Jack. Reálie se povedly...No prostě po delší době super ztvárnění literárního díla!!! ()

pipapa odpad!

Prohlédla jsem si bibliografii pana Folletta a přečetla kusy s několika jeho děl a konstatuji, že literaturu takového druhu (brak!) nečtu. Veleúspěšný - aby ne, v konzumu - pan Follett má, jak se zdá, patent na všechno, to znamená, že na nic, ale ví, jak vydělat majlant na lidské prostoduchosti. Vše, co už tady bylo, slátáno dohromady. S postupujícím dějem přibývá i plytkosti a nudy. Celé se to postupně mění v nekoukatelnou limonádu. Danke, nie mehr! ()

Ben Nevis

Hodnoceno po šesti dílech. Tahle si představuji historický seriál. Děj není zmatený a zahlcený postavami jako anglické filmy o slavných panovnících, kde se spoléhají na to, že Britové dávali pozor ve školních lavicích. Seriál znázorňuje krutost středověku (vraždí se za bílého dne a jediná hrozba pro agresory jsou věčná pekelná muka po smrti), ale je tam i dost romantiky, ať už skrz lásku mladých lidí nebo skrz výpravné scenérie. Milovníci intrik si také přijdou na své. ()

aslavey

Vtáhlo mě to. Zamiloval jsem si postavy, nesnáším postavy. Tak jak to má být. Hnusná doba hezky zpracovaná s geniální hudbou. Je zde ale dost cítit rozdíl mezi na city hrajícími scénami (který fakt i rozbrečí) a sem tam protáhlým nicneříkáním. Ale celkově určitě 4* za první sérii. ()

Rannveig

Krásně vystavěný příběh, patrně ještě komplexnější knihy. Je radost se podívat na zdařile natočený historický seriál, který se neodehrává ve čtyřech kulisách - dobrá výprava i davové scény nečekaně na dnešní dobu živé (herci na místo počítače;-) A také konečně vím kde tvůrci televizního zpracování Game of Thrones našli inspiraci k poutavé úvodní znělce... o to větší radost, když si v titulkách vyhledáte, že ji celou krásnou malovanou spáchali češi! :-) ()

sadlokan

Jó středověk.Krása!!!Tehdy asi vzniklo ono okřídlené rčení"ševče,drž se svého kopyta".Jinak ti vyřízneme jazyk a než tě upálíme,tak ti s nim zašpuntujeme prdel,aby ti tam při cvičnym potápění v hradním příkopě předtim nenateklo. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

17.01.2012

Americká kabelová stanice Starz na televizním trhu výrazně zabodovala s masakrálním seriálem Spartakus (druhá regulérní série s podtitulem Vengeance startuje 27. ledna). Dařilo se jí i s Pilíři Země… (viac)

Bratři Scottové zboří Pompeje

Bratři Scottové zboří Pompeje

05.04.2011

Historické a fantasy eposy se definitivně stěhují do televize. HBO včera vyvolalo nadšení prezentací první čtvrthodiny z Game of Thrones, dnes tu máme další velkolepý televizní projekt. Pompeii bude… (viac)

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

11.10.2010

Zatímco probíhá boj o dvoudílný prolog k Vetřelci (studio 20th Century Fox chce přístupnost PG-13 a rozumný rozpočet, Scott trvá na tvrdém R-ku a rozpočtu 250 miliónů pro oba filmy... a chce si… (viac)