Piliere Zeme

• Česko Pilíře Země (viac)
Kanada / Nemecko / Veľká Británia, (2010–2011), 7 h 9 min (Minutáž: 48–57 min)

Anglie roku 1123. Tom Stavitel (RUFUS SEWELL), povoláním kameník, sní o stavbě velkolepé katedrály. Spojence pro její realizaci nachází v ambiciozním převorovi Philipovi (MATTHEW MACFADYEN). Zatímco se Anglie po smrti krále Jindřicha I. utápí v občanské válce, začíná se v Kingsbridgi po letech příprav mohutně stavět. Zhmotnění jedné velké představy však bude trvat několik desetiletí plných intrik, vražd a válek. Bez síly lásky by však cíle nebylo nikdy dosaženo. To ona dává lidem křídla k uskutečnění snů malých i velkých. To ona pomáhá dobru zvítězit nad zlem. A právě o tomto vítězství je náš příběh.

PILÍŘE ZEMĚ, knižní bestseller Kena Folletta je již několik let na výsluní zájmu čtenářů celého světa. Nyní k vám přichází 4dílné filmové zpracování tohoto velkolepého historicko-dobrodružného eposu z produkční dílny Tonyho a Ridleye Scottových, tvůrců hitů Gladiátor a Robin Hood. (oficiálny text distribútora)

anomaliana

Stredoveké rozpory. Najlepší film, čo som v poslednej dobe videla. Eddie Redmayne ma v ňom úplne presvedčil. Celé to do seba zapadalo. Pozerala som to do noci a ráno zas opakovanie. Zmagorilo ma to. Ale v tom dobrom slova zmysle. Úžasné! ()

angley

Když jsem četla knážku, nemohla jsem se od ní odtrhnout, se seriálem to bylo podobné, jenže pár nepřesností mi vadilo. Je to krásně vykreslení středověku a událostem tam. Život v klášteře, stavba katedrály to bylo udělané skvěle. Jen mi vadilo, že postavy nestárly. ()

Misabarry

...ta záplava maďarských a českých jmen v závěrečných titulcích / Tak nevím, bestseller knižní předlohy může být stejného charakteru jako Šifra Dana Browna, čili rychlovýdělečný salát, v této podobě jde o historický román, načrtnutý v začátku, jen sledujeme jeho vyjevení, postupné umírání všech hrdinů. Role jsou dobře napsané, produkce se snažila, ale místy ty pc efekty jsou až moc okaté. ()

perteus

No a co, že kladní hrdinové umírají a hajzlíci si žijí dál. No a co, že pravda zvítězí až na konci? Příběh jako celek funguje a vtáhne Vás. Rozhodně jsem se nenudil a budu doufat, že stejně dobře natočí i pokračování, neboť seriál je inspirovaný knihou (kterou já osobně nečetl). ()

Pleyada

Jsem nadšená a nejspíš si následně přečtu i knihu, ačkoli již rozuzlení znám. Filmové zpracování nikdy nemůže dosáhnout barvitosti knihy a to je potřeba mít na mysli, pokud se jdu na něco takového dívat. Pro každého čtenáře je totiž zajímavé a úchvatné něco trochu jiného a na tvůrci filmu je, aby určil, co vybrat. Dle mého pohledu skvěle zpracované a výborné zastoupení herců dělá z tohoto seriálu lahůdku pro zimní večery. ()

EP2012

Toto je dobrý TELEVIZNÍ seriál, ale není ničím vyjímečný. Dávám lepší 2*. Úplně nenudí a dá se na něj dívat, ovšem úpřímně, příběh je slabý. ()

Upswing

Pre mňa príliš riedky "výcuc" z 900 stranovej knihy, ktorú som kedysi nemohol nedočítať. S pribúdajúcimi dielmi to bolo až na nevydržanie. Tie skoky v deji boli príliš veľké a konanie mnohých postáv sa tak degradovalo na úroveň telenovely. Škoda toho celkom dobre urobeného exteriéru a zvládnutého komparzu ... ()

vanadada

Kniha mi přišla více podrobnější a rozsáhlá v myšlenkových pochodech hlavních hrdinů (a nejenom jich). Souběžně jsem četla a pak následně koukala na seriál díl po díle. I když mi seriálové pojetí přišlo trošku víc uspěchané a odbyté, dávám plný počet díky knize. ()

pratoriax

Seriál se sice poměrně dost liší od knižní předlohy, ale i přesto mám po jeho zhlédnutí skvělý pocit. Líbilo se mi herecké obsazení a hercům jsem jejich role prostě uvěřil. Jediné co jsem nemohl přenést přes srdce byla mánička v podobě Richarda z posledních cca 2 dílů. :D Ale budiž. Dávám 90%. ()

andy60

Ve společnosti tohoto seriálu jsem trávil čtyři po sobě jdoucí večery a musím přiznat, že ač nejsem milovníkem historických filmů, u tohoto to byl příjemně strávený čas. Tvůrci to pojali velkolepě - vizuální stránka skvělá, pěkné dobové kostýmy, dost kladných i záporných postav, láska, sex, intriky, hamižnost, bitvy, vztahové propletence, dramatické zvraty..., myslím, že snad nic nechybělo. Navíc velmi dobré herecké výkony. ()

Prokop23

Anglie, tuhý středověk, období Anarchie 1139 – 1154. V tomto období bezpráví začíná v Kingsbridge stavba katedrály (fiktivní), a jak už to tak v životě bývá, jedna parta staví a druhá z různých důvodů kazí. Nádherný příběh, do hloubky propracované osudy a pohnutky hlavních postav, výborná výprava a vcelku nenásilné okénko do období, jež si můžeme leda tak představovat. Co je na tomto počinu také sympatické je to, že se příběh v cca osmi hodinách stopáže naprosto uzavře a vyvrcholí včetně vedlejších zápletek – nenechává tak prostor pro špekulanství, jak to vlastně skončilo a ani nerozplizává do nekonečně unylé ságy - „koukejte, jak na umíme vydělávat peníze na nikdynekončícím šmuku bez špetky kloudného příběhu za pomocí opakujících se šotů kozy ven, nesmyslných intrik a mocných stříkanců kečupu“ (viz například bohužel Spartacus, The Tudors, The Walking Dead a zpočátku velmi nadějně vypadající Vikings). Výborný román i výborné filmové zpracování. Pilíře země mají i velmi volné pokračování o pár generací později (World Without End) v tom samém místě, stejné problémy (staví se most). Bohužel je napsané jako přes kopírák, zápletky jsou nachlup stejné, a naopak kvůli přibyvší nelogičnost a zbytečné krutosti postav, které jsou, prostě až na těch pár dobráků, nelidsky zlé až do morku kostí, nesahá Pilířům ani po kolena. ()

matko2351

Akurat pozeram posledny diel, co ja na to? Viem ze sa nepatri porovnavat knihu s filmom, ale ja si nepomozem. Preco sa mily reziser nedrzal viacej kniznej predlohy? Niektore veci mi tam jednoducho chybali, ale napriek tomu ze nemam velmi rad historicke filmy, tento sa mi pacil. Tri hviezdicky:) ()

Artess

Na úvod musím zdůraznit, že jsem četl knížku a docela se mi líbila. K samotnému seriálu: Obsazení je super, takhle nějak jsem si postavy představoval. Scénář už snad ale víc ani zkazit nešel. Určité proškrtání knihy? No budiž. Ale tady si pan scénárista zkoušel přetvořit příběh včetně charakteru některých postav (co provedl s Cuthbertem, Regan, Waleranem, Philipem nebo Remigiem je prostě hrůza) k obrazu svému, a ten se od obrazu Kena Folleta hodně liší. Takže ve výsledku: Mohl to být super seriál, řekněme o 12 dílech, který by byl natočen podle knížky. Tohle je prostě bída! Nevím, proč si myslí, že když se budou hlavní postavy mezi sebou víc vraždit, tak že to bude lepší seriál. ()

daetoxx

Příběh seriálu, je oproti příběhu knihy dost povrchní. Já tomu všemu rozumím, že museli scény prostříhat, pospojovat, pozměnit, ale tím dochází i ke změně charakterů, jejich motivací a skutků. Věřím, že nakonec dojdeme ke stejnému konci, ale ta cesta se dá těžko srovnávat s tou, kterou procházíte při čtení knihy. ()

EricNor

Vynikajici. Je to vlastne "Hra o truny" bez draku. Ani kratke ani dlouhe. Herci jsou vyborni. Neustale nejake zvraty. Mel jsem rozecteno, ale skoncil nekde ve tretine, tak jsem se musel dozvědět, jak to skoncilo. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

17.01.2012

Americká kabelová stanice Starz na televizním trhu výrazně zabodovala s masakrálním seriálem Spartakus (druhá regulérní série s podtitulem Vengeance startuje 27. ledna). Dařilo se jí i s Pilíři Země… (viac)

Bratři Scottové zboří Pompeje

Bratři Scottové zboří Pompeje

05.04.2011

Historické a fantasy eposy se definitivně stěhují do televize. HBO včera vyvolalo nadšení prezentací první čtvrthodiny z Game of Thrones, dnes tu máme další velkolepý televizní projekt. Pompeii bude… (viac)

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

11.10.2010

Zatímco probíhá boj o dvoudílný prolog k Vetřelci (studio 20th Century Fox chce přístupnost PG-13 a rozumný rozpočet, Scott trvá na tvrdém R-ku a rozpočtu 250 miliónů pro oba filmy... a chce si… (viac)