Scooby-Doo: Záhada jazernej príšery

(TV film)
  • Česko Scooby Doo! Prokletí nestvůry z jezera (viac)
všetky plagáty

Fred, Velma, Daphne, Shaggy a samozrejme Scooby Doo majú cez leto brigádu v country klube. Lenže ľudia sa začnú čoskoro sťažovať, že ich terorizuje žabie monštrum a začnú sa diať čudné veci. (TV Markíza)

MightyHal

Asi takhle, co se týče většího zaměření na postavy a střihu více věrného původním animákům má tato televizní verze na vrh oproti Scooby Doo 2 Monster Unleashed, kteří byli spíš krotitelé duchů skloubený s lunaparkem kde se vás každou chvíli snažili překvapit nějakou novou naleštěnou atrakcí. Tady ale (hlavně i díky menšímu budgetu) jsme více při zemi a jedná se o více typický případ kdy náš gang vyšetřuje záhadu (škoda jen toho fantasy konce). Což do samotného závěru je fakt pecka a bavilo mě to, spolu s humorem který tu podle mě nebyl trapný a hodně to mělo nádech animáků. Co se týče představitelů tak jsou fajn, bál jsem se Freda, ale jeho představitele mám fakt rád, takže nakonec překvapení a Shaggy spolu s Velmou taky pecka (hlavně ten Shaggy taky překvapil, i když Lillard nepřekonán), Daphne ale špaténka. Jo a ta romance ? Já jsem za ní rád, mě tohle vždy baví, jen mě nasralo že na to jak to řeší celý film, tak to skončí ve stylu "MEZI NÁMI NENÍ CHEMIE, TAK POJĎME ZASE BÝT KÁMOŠI" to jako byla docela sračka. Jinak ale fajn věc na to když si chcete pustit něco fajn na spaní. Zrovna po jedné epizodě Masters of Horror jsem to potřeboval. ()

Radyo odpad!

Přiznávám - nejsem žádný příznivec Scooby-Doo filmů, ale co je moc, to je moc. Tohle bylo fakticky STRAŠNÉ! Cokoliv, co jsem s postavičkou Scooby-Doo dosud viděl bylo oproti této "perle" oskarové veledílo (snad až na S.D. jde do Hollywoodu, to bylo skoro stejně tragické). Když pominu ubohoučké triky (viva Karel Zeman!, ten dělal před 60 lety asi 20x lepší), přeskočím tradičně připitomělý děj ("okořeněný" vztahy mezi hlavními hrdiny) a vynechám děsivě zvolené obsazení (Fred? Shaggy?? Daphe??? Velma???? wtf?????), tak... nezbyde nic. Velké, nafouklé nic. Ne, že bych snad čekal nějakou intelektuální zábavu, ale větší prča je snad i seškrábávání Scoobyho (nebo jakéhokoliv psího) lejna z vlastní boty. ()

MMR

No, popravdě... Moc jsem se těšil, a jsem moc zklamaný. Vše dobré se jaksi někam vytratilo, zmizelo. Mé hodnocení je ještě hodně benevolentní, a to zejména díky Scoobymu, který to jediný držel. Každopádně: Český hlas Shaggyho = jeden velký propadák, hrůza, co si budeme namlouvat. Děj: Celkem slabý, spárování hlavních postav je to nejhorší, co se mohlo stát. Je mi smutno z toho, co jsem viděl, ale co nadělám. Jinak Hayley Kiyoko je hezká holka:-) ()

Spooner odpad!

A tohle vzniklo proboha proč? Z Velmy je tupá Asiatka, z blonďáka Freda černovlasý pako chodící bez trička a místo vtipného pátrání po strašidlech zde dostaneme milostné párování hlavní čtveřice. Tedy to, co žádný fanda animáků nikdy nechtěl vidět. Větší zprznění klasického animáku ještě nikdy nevzniklo. ()

Nettrass

Tak jsem koukal, na co kouká kolegyně (32). No vydržel jsem to celých cca 60 sekund. Ta jedna hvězda je za to, že mně ta nestvůra přece jen o život nepřipravila. Nicméně trauma z toho komiksového psa si nejspíš několik let ponesu. Osobám do 15 ti let - nedejte se zviklat, je to super film. ()

honajz

Nějak jsem nepochopil, proč některé atributy scooby-doovek jsou převzaty skoro doslova, ale jiné jsou úplně jinak. Hlavně hlavní postavy jsou úplně odlišné od těch, co známe. Jiné barvy vlasů, pořád řeší milostné vztahy, nejhůř dopadla snad Velma, kde z holky mírně při těle je hubenďa, a navíc je to nějaká Japonka (!). Navíc příběhy Scooby Doo stojí na tom, že za záhadami vždy stojí nějaký člověk, jen se mu sundá maska na závěr. Nikdy nešlo o skutečné nadpřirozené jevy. A tady ano. Až moc jednoduchý příběh, minimálně humoru, minimálně napětí a navíc mizerné triky. ()

SOLOM.

Nejlepší na tom všem byla asi hlava Michaela Berrymana na talíři a cca posledních 10 minut. Zbytek tohoto dílu totiž byla až přeslazená romantická srágora, která s původní myšlenkou Scooby-Doo už měla pramálo společného. Já to furt říkám, že ty animáky byli mnohem lepší než filmové verze, navíc tohle obsazení moc charisma nepobralo. Příběh o čarodějnici a jezerní příšeře by sám o sobě nebyl vůbec špatný, ale tragické bylo hlavně to, že se ve větší polovině zápletky řeší vztahy a romantika mezi naši partičkou – což byla až na pár okamžiků docela nuda…Podprůměrná záležitost... ()

Marek1991 odpad!

Spočiatku som si myslel, že po tých troch hrozných dieloch, to už horšie byť nemôže a že tentokrát to bude lepšie, ale mýlil som sa. Tie predvídateľné scény a tie hrozné dialógy pôsobia nepozerateľne a nepočúvateľne. Vilma: "Keď to uvidíte, tak poviete: Páni!" Vilma: "Rezignujem na svoju funkciu!" Vilma: (V období, ktoré by malo byť v 60.rokoch, ale nie je) "Idem pozrieť wikipédiu." Mimochodom, tie skutočné čary si moli odpustiť a na vyše to pôsobí trápne, najmä tie žiarlivostné scény. Taktiež si nemyslím, že tie zvukové vedľajšie efekty sa tam hodili, či dokonca tie veci, čo každú chvíľu odniekiaľ zobral Scooby, napríklad husle na pláži, či bolo hlúpe to, keď namaľoval vchod na stene, ušiel ním a druhá obluda doň vrazila. To si niekto snáď pomýlil s kresleným filmom. Český dabing vzhľadom na to, že ide o komédiu a Shaggy je zvláštna postava nie je tak hrozný, ale v prípade Scoobyho to je naozaj zlé. Veľmi amatérsky film a navyše, keď svojím známym donesie na konci majiteľ toho rezortu veľký šek, pripomínajúci tie z lotérií, navyše kde je napísané, že od banky Hanna a Barbera, tak to celý tento hrozný film aj hrozne zavŕšilo. ()

depony

Hodně moc špatný pokus o převedení Scoobyho k kreslené do hrané podoby. Zaplakal jsem nad zoufalým dabingem, ze kterého mne ještě teď třeští hlava. A sám Scooby Doo to nezachrání. ()

runner85

Televízia Angelika sa rozhodla, že dnešné príjemne sviatočné dopoludnie spríjemní aj malým divákom, preto ich donútila aby vstali ešte skoršie ako do školy, aby už o 6:50 stihli túto Americkú pakovinu ... videl som z toho asi len poslednú polhodinu, ale i tá ma presvedčila, že tieto filmové verzie za nič nestoja ... ()

honajz2 odpad!

Zblblí američáné vytvořili totální výplach mozků doplněn několika fekálníma scénama. Je zde i spousta chyb, ale to nebudu probírat. ()

noriaki

Dobře, vím že že si za to můžu sám, ale neodolal jsem a pustil si i druhý díl. A kupodivu nedopadl tak špatně. Velmě to sekne ještě víc, Daphne je ještě zrzavější, viděl jsem Uhuru a zahrál si i Jefferson D'Arcy. Zápletka je pořád stupidní, stejně tak humor, ale pro mě ten film určený nebyl takže si nebudu stěžovat. Slibuju že případné třetí pokračování už vynechám. ()

Phietros

Kompletně nová parta herců, která mi hlavně v podání Shaggyho vůbec nesedla. Předešlé díly měli větší šmrnc a to byli natočené o pár let dříve.. a o Scoobym ani nemluvim, přišel mi tady velice umělý a zvláštní... 40% za koukatelnost ()

latvar

Tak tohle bylo opravdu hrozné a český dabing raději neslyšet (hlavně Shaggyho a Scoobyho). Nejslabší díl ze všech hraných verzí, po druhé bych se už na to nedíval. ()