Scooby-Doo 2: Nespútané príšery

• Slovensko Scooby-Doo 2: Príšery vypustené (viac)

Tentokrát sa protivníkom kamarátov stane maskovaný zločinec, ktorý proti nim poštve obyvateľov mesta a naviac oživí najrôznejšie monštrá a duchov. Fred, Daphne, Velma, Shaggy a Scooby majú veľký problém, nielenže na nich útočí hlásateľka, televízia, ale aj všetci zločinci v podobe duchov, ktorých kedysi pochytali. Shaggy a Scooby sa musia činiť... (TV Markíza)

ostravak30

Překvapivě je druhý díl lepší, i když jen o malinko, než první. Příběh je opět trochu mdlý, ale už se blíží tomu, co skutečně řešila parta v seriálech o Scooby-Doo. Dokonce vidíme i stejné gagy. Co je pro mě ale podstatné, já vidím mnohem lepší triky - některé záběry byly skutečně uchvacující. Stejně jsou i lepší kulisy. A nechybělo klasické odhalení pachatele ve stylu Scooby-Doo, což opět v jedničce nebylo. A nakonec i hudba je lepší. Dvojka se spíše vrací k základům toho, co seriál obsahoval. Ale pořád je dost průměrná. ()

gabriela.suc

Vzpomínka na moje dětství. Bylo mi asi tak deset let, když jsem to viděla. To se mi líbilo a bavilo mě. Teď jsem náročnější divák, dávám tři hvězdy jako vzpomínku na dětství, podobu herců s kreslenými postavami a za oddech. Jinak, někdo psal myšlenku, že postavy s jejich oblečením by zapadly spíše do 60. let a ne do současnosti. Té myšlence dávám za pravdu :) Dvojka se mi líbila víc, postavy byly vyspělejší, než v jedničce, kde se chovali jako uražené paličaté děcka. ()

Stanislaus

Druhý Scooby-Doo vyměnil strašidelný ostrov za "město záhad" a vzhled monster byl viditelně lepší než v jedničce, nicméně celé to opět kazí infantilní scénář, který se ani "kouskem papíru" nesnaží pobavit diváka. Solidní akci úvodní scény z muzea či sekvence z dolu bohužel kazí všudypřítomná snaha o humor, která se místy utápí v trapnosti. ()

TostTom

Je třeba si přiznat, že tohle není žádný zázrak kinematografie a dalo by se říct, že to je vyloženě špatný film, ale pro mě ne a já to mám prostě rád pro mě osobně je tohle klasika, na kterou se vždy rád kouknu. Shaggy a Scooby jsou zde klasicky za idioty, ale samozřejmě v tom dobrém a já to prostě miluju a je to to, co dělá pro mě ten film tak skvělý. Je mi jasné, že to určitě není pro všechny, ale když ten film člověk nebere nijak vážně, tak si ho může skvěle užít a stojím si za tím, že James Gunn to napsal skvěle. 8/10 ()

AlistairMir

Nemůžu si pomoci já toho pesana prostě žeru a i když filmové verze na animáky nemají tak stejně se u nich bavím, neřeším trapné momenty a směju se jako by mi bylo deset. Scooby a Shaggy jsou opět dvojka poděsů co dokáží spálit i čaj, ale nakonec vše vyřeší ani nevědí jak. Zbytek skupiny se s nima rozhodně nenudí a potěšily mě role Setha Greena a krásky jménem Alicia Silverstone. Parádní oddychovka pro celou rodinu včetně psa. A dialog co mě dostal do kolen? Shaggy : Všichni tady umřemeeee !!! Daphne : Mysli pozitivně. Shaggy : Bude to rychlý !!! :-D ()

• Ve scéně v úvodu filmu, kdy drží Shagy (Matthew Lillard) se Scoobym provazy, jejich konce mění délku. V jednom ze záběru má zároveň provaz Shagy omotaný kolem ruky a hned v dalším nikoliv. (MIG29)
  • Zlatá malina 2004 za nejhorší remake nebo pokračování. (!Malak-11!)
  • Ve scéně, kdy Daphne (Sarah Michelle Gellar) bojuje s Megavoltičem, který jí dá ránu, ona odletí a spálí si konečky vlasů. Když jde však poté s Fredem do starého dolu, kde se rodí příšery, má vlasy v pořádku. (MIG29)