Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Janek

Nenudil jsem se téměř ani chvilku, je to zábavné, sem tam zbytečně krvavé, příjemně pitomé. S nulovým očekáváním stavím pokračování nad první díl, který šel mimo mě. Kick-Ass 2 se bere méně vážně a to je mi sympatické. 70% ()

Ilicka

Fandovský pokus navrátit oblíbené postavy zpátky na plátna, avšak bez Matthew Vaughna a momentu překvapení. Pokus o paralelní rozvíjení linií Mindy a Davea končí tím, že se film rozpadá na dvě samostatné části, které se pak za pomoci několika berliček horkotěžko spojí. Nejvíce mě mrzelo, že postavy se mnohdy chovaly nelogicky a divně (sám Dave, Marcus...). Pořád ale zůstává Mindy alias Hit-Girl (Zabíjačka prosím ne, spolu s Nářezem a Nařezávačem to zní jako banda zaměstnanců řeznictví), jejíž linka superhrdiny naruby je jediná, která mě i průběžně bavila, i s celým tím teenagerským jucháním. Pak mě opravdu bavily titulky Franty Fuky, které občas vyzněly úchylněji než původně zamýšlený význam. Ale převažujícím dojmem je zklamání, a to i přesto, že jsem vlastně nic nečekala a věděla jsem, že wow efekt jedničky se opakovat nemůže. PS: Spinoff o Hit Girl však pořád chci! ()

kajda.l

Motherfucker odpočinkovka! Nic jsem neočekával a na naservírované menu si rozhodně nemůžu stěžovat. Jen se stále nemůžu zbavit touhy půjčit si Hit-Girlinu mačetku a za tu fekální scénu z jídelny všem tvůrcům usekat pazoury. 75% ()

Necrotongue

Zatímco první Kick- Ass prošel revizí bez sebemenšího problému, dvojka přišla o jednu hvězdičku, a to jsem ještě trochu přivřel oči, aby to nebylo ještě horší. Důvody: 1) V roli hlavního padoucha mi citelně chyběl Mark Strong, Christopher Mintz- Plasse ho nemohl nahradit ani náhodou. 2) Příběh nebyl tak ucelený jako v předchozím snímku a zbytečně zabíhal do nezajímavých slepých uliček. 3) Přemíra zbytečných vedlejších postav byla opravdu otravná. 4) Úplně nejhorší bylo ale neustálé moralizování, nějak se tvůrcům vytratila z příběhu původní lehkost. Pokud bych měl něco vyzdvihnout, byl by to výkon Jima Careyho v roli plukovníka Hvězdopruha, zase se mi potvrdilo, že když se Jim Carey vykašle na idiotské ksichtění, stává se z něho výborný herec. Na závěr bych chtěl ještě dodat, že jsem film viděl v původním znění i s českým dabingem, a musím říct, že dabovaná verze je dost zoufalá, protože už jen překlady jmen pohřbily polovinu vtipných momentů. 3*- ()

MáŠa

Bohužel oproti prvnímu dílu tohle je slabota. Furt ale koukatelná. Bohužel pro ní ji ale můžu porovnávat s něčím mnohem lepšejším. První díl, ačkoli by ujetý, všechno tam bezvadně fungovalo, že tomu byl člověk schopný i uvěřit. Ději druhého dílu už bohužel ne. V prvním díle vše mělo větší drive, scény a hlášky byly vtipnější a vše skvěle doplňovala hudba. To zde neplatí. Nejzajímavější bojové scény už nemám spojenou s Mindy, ale ruskou borkyní. Ukázalo se i, že jsem pedofil, protože malá Mindy dokázala být víc sexy, než patnáctiletá Mindy. Ještě v průběhu filmu bych uvažoval nad 4 hvězdami, ale závěr se vůbec nepovedl. Odehrála se tam jen ničím nezajímavá hromadná bitka, která byla přemrštěná, nerealistická a nic kloudného se v ní neodehrálo. Ještě před tím chvíli Mindy někomu nakopala na autě, ale počínala si tam tak nešikovně, že ve skutečnosti by jí už dávno někdo zastřelil. ()

JASON_X

Po hravém, nekomplikovaném a nadsázkovém prvním dílu je tohle pokračování velké zklamání. Protože mnohem víc než hravosti a nadsázky je v něm patetických pohledů i keců, rádoby vážných momentů a otravného moralizování. Proč se probůh tvůrci nemohli držet ve starých osvědčených mantinelech exploatační comicsové komedie a snažili se o... o co vlastně? O nějaký hybridní slepenec několika žánrů dohromady? Podle mne se to tedy vůbec nepodařilo, protože výsledek není všeobsažný, ale spíš nijaký, nemastný-neslaný. Bylo v něm sice pár dobrých jednotlivostí, třeba ta různorodá partička Justice Forever se skvělým Jimem Carreym, anabolická nestvůra Mother Russia, nebo naprosto skvělá postava Motherfuckera (který mi celou dobu neodbytně připomínal Wolowitze z Big Bang Theory), ale ten středněproudový obal, ve kterém to bylo vše zabaleno, mi otrávil i tu dobrou část obsahu. ()

luka4615

Druhý Kick-Ass lehce zaostává za prvním dílem, ale i přes tento fakt se pořád jedná o zábavnou podívanou, která neurazí. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Your dad? You blew up my dad with a bazooka.“ ()

Lucasion

"Yeah there's a dog on your balls!" Dvakrát takový nářez co jednička. Dvakrát tak brutálnější a nechutnější. Dvojka začíná luxusním rozjezdem. Parádní hlášky padají a půlku filmu jsem si opravdu užil. Nevzpomínám, kdy jsem se takhle smál u filmu. Kick-Ass 2 určitě nepotápí svého předchůdce. Naopak se mu snaží vyrovnat ve všech ohledech. Role Plukovníka (Jim Carrey) je skvěle napsaná a Jim je prostě parádní. Chloë Moretz už není třináct let a pořádně nám vyspěla. A je na plátně jak talentovaná tak i pořádná kost. Co se týče humoru, tak i dvojka je pěkně brutální komedie. Explicitní násilí je na denním pořádku. Co je ovšem zarážející jsou "blicí" scény, které nejsou jenom nechutné, ale absolutně sem nepasují. Po druhé projekci z Blu-ray disku musím říct, že se mi dvojka Kick-ass pekelně líbila. Jsem zvědavý, jaký bude asi třetí pokračování. Zda míra brutality opět stoupne. Každopádně se opravdu těším. (92 %) ()

Coleator

Škoda, že se tvůrcům nepodařilo udělat druhou polovinu filmu tak dobrou, jako byla ta první - až do (SPOILER!!!) zabití plukovníka (konec SPOILERu!!!) funguje všechno dobře, člověk se čas od času docela zasměje, ale potom už to jde z kopce a tak jsem vlastně ani nelitoval, že už je konec... Za mě 50%, ale protože tady není deset hvězdiček, tak dávám jenom dvě - na tři bych potřeboval vážně lepší závěr... ()

Sawy

Dámy a pánové, zas tak velký kvalitativní propad oproti jedničce se nekoná! Kick-Ass 2 příjemně překvapil a stává se efektivním nekorektním zrcadlem Avengers, aneb jak by to v reálu dopadlo, kdyby si normální lidi založili svůj vlastní superhrdinský tým a bojovali se zločinem. Opět je to zvrhle zábavné, nekorektní, absolutně nepředvídatelné a osázené spoustou zábavných figurek hraných evidentně bavícími se herci (Carreyho Pravdoláska dosahuje podobného efektu jako v jedničce Nic Cage). Mezi vší tou zábavnou punkovostí a zábavnými epizodkami se trochu ztrácí hlavní hrdina, kterého tentokrát zastínily skoro všechny postavy, ale ve filmu se pořád něco děje, hrdinové dostávají neustále pěknou čočku, a přestože Wadlow nemá Vaughnův cit pro vytvoření plnotučného a pod kůži se zadírajícího bijáku, i jeho rutinnější verze komiksové anarchie mě velmi bavila. Má sice svá slabá místa, ale zároveň i vrcholy, na které se vyplatí vzpomínat. A které připomenou to nejlepší z prvního dílu. 80 % ()

Morholt

No pořád platí, že Kick-Ass je z mého pohledu nestandardní komixový film, který prostě nejsem schopný úplně pobrat. Ale zatímco jednička mě totálně zklamala a dodnes nechápu, co na ní kdo vidí, tak dvojka mě sice nenadchla, ale rozhodně nadprůměrně pobavila. Určitě je to i změnou režiséra, který, narozdíl od Vaughna, odstřihl velkou část teenagerovského županu, přidal akci a hlavně spoustu krve. Pokud by to pokračovalo v podobném duchu, byl bych ochoten se na trojku i těšit. 70% ()

TheJokerCZ

Jak byla jednička nekompromisní a vtipná, tak dvojka je stejně tak nudná, nezáživná a dokonce i místy trapná. Jediné co si z tohohle filmu pamatuji je právě ta trapná a zbytečná scéna ve školní jídelně. Mělo se zůstat jenom u jedničky a nebo měl zůstat u projektu Vaughn, aby to za něco stálo. 5/10 ()

Shaqualyck

Rozhodně slabší než jednička. JENŽE! Jalový rozjezd s rozpolcenou Chloë a dilematickým Aaronem dostává zpět do hry bourák Carrey, brutální akce a černočerný humor, který se nemusí ohlížet na přístupnost či politicky korektní žvásty. Zhruba od půlky začnou postavy nekontrolovaně vyklízet pole, příběh nabere tempo a hra s žánrovými pravidly přeroste do kataklyzmatických rozměrů. Závěr už je čirá anarchie, která ale má svůj důvod a troufnu si tvrdit, že v konečném účtování odvádí druhý Kick Ass pro comicsy totéž co Shyamalanův Vyvolený. Toho lidi taky vypískali, když nedokázali připustit, že "jinak" může pro jednou znamenat i "lépe". ()

ScarPoul

Chcel som dať pôvodne tri, ale keď si to tak vezmem, Kick-ass 2 sa aspoň snažil niekam posunúť, mal niekoľko výborných scén a oproti komiksu aj pár dobrých nápadov. Preto mu nemôžem dať toľko, koľko som dal novému Supermanovi, alebo Wolverinovi. Tí boli pre mňa totiž sklamaním. Wadlow nie je Voughn. Ten s ľahkosťou vytvoril metafilm o komiksoch - ako poctu skvelému dielu Marka Millera. Kick- ass 2 rozvíja veľa rôznych dejových línií - ktoré komiks nemal a ktoré aj keď sú funkčné, oberajú film o akúsi účelovosť. Keď sa hodinu a niečo pozeráme na obkecávačky toho, prečo je dôležité byť hrdinom a prečo sa to zase nedá, príde mi to ako scenáristická bezradnosť. Plus ak vás kamarát zradí kvôli svojej hlúposti, tak ho predsa nepríjmete medzi seba, hoci neviete čo sa stalo a hoci vás ani nenapadne sa spýtať čo tam vlastne robí? Niektoré veci sú príliš pritiahnuté, iné fungujú skvelo. Celý herecký koncert Grace Moretzovej je na výbornú. A Aaron Johnson sa nemusí tiež hanbiť. Skvelo to medzi nimi funguje a vlastne kvôli ich vzťahu si viem predstaviť aj tretie pokračovanie. Ľahký nadpriemer. Čakal som horšie a bol som vlastne príjemne prekvapený. Ale tá sračkogrcanica troch pipiek bola fakt na výbornú. ()

Genero

Mnoho uživatelů se vyjádřilo v tom smyslu, že druhé pokračování Prdelokopa je velmi, ale velmi nenápadité, vulgární, násilné, laciné, neklan... nekron...nekonzystentňý a s nudnými postavami. Osobně se domnívám, že tyto názory jsou naprosté píčoviny a aby vám za ně Matička Rus honila! Je přece evidentní, že např. Chris Mintz-Prasse si během pauzy v natáčení dopřál nějaké hodně drahé kurzy bezcharakterního herectví. Vraždí, terorizuje, znásilňuje a masturbuje jako z partesu, že by si proti němu i mrzký zlosyn Sarka Farka připadal jako Havel naroubovaný na Mandelu. V případě Jima Carreyho je prokazatelné, že časům, kdy lezl z kundy gumového nosorožce, definitivně odzvonilo. Jako plukovník Pravdoláska se našel a jeho předpremiérové plky o přehnaném násilí ve filmu přikládám na vrub skutečnosti, že mu na Varolův most nenápadně brnká počínající senilita. Pravda, mírným zklamáním byla postavička Zabijačky. Z roztomilého, vraždícího mimina roste pěkná šereda a dost pochybuji, že se kdy sblíží s nějakým chlapcem natolik, aby před ním mohla prdět. Jinak se ale novému rejžovi zadařilo a natočil komiksový námrd, který tu dlouho nebyl a nebude. ()

Lacike

Pokracovanie mi po kazdej stranke pripada horsie ako genialna jednotka, ale stale stoji aspon za jedno pozretie. FIlm ma ovela menej zaujimavu zapletku, ktora je ovela horsie prevedena. Vôbec nefunguju tie neustale prechody medzi vtipnymi a vaznymi scenami. K tomu skutocne vydarenych zabavnych scen ako ta s blitkobuskami je minimum. Neraz tie pokusy o humor pôsobia trapne. Dramaticke sceny vôbec nedojmu aj ked zomieraju sympaticke kladne postavy. Film drzia nad vodou priemeru tri veci. 1. Skvele natocene akcne sceny. Su prehladne, drsne (dokonca drsnejsie ako v jednotke), cool a spickovo prevedene. Aspon v akcii sa Wadlow takmer vyrovnal Vaughnovi. 2. Hlavne postavy (Kick-Ass, Hit Girl), ktore stale funguju a aj napriek slabsim vtipom bavia. Akurat ma prestal bavit Red Mist alias motherfucker, pretoze okrem vtipnych mien, ktore vymyslal bol dost trapny. Carrey mi zase pripadal nevyrazny a zabavnosti svojho magora z Batman Forever sa nepriblizi ani trochu. 3. No a vdaka tomu, ze hlavne postavy mam stale rad, tak ma zaujimalo kam sa vyvinie ich pribeh. Koniec bol celkom uspokojivy na to, aby sa dal brat ako definitivny, ale zaroven aj dostatocne otvoreny pre dalsie pokracovanie, ktoremu sa nebranim, ale po tak vlaznych dojmoch z dvojky po nom ani netuzim, pokial ho nenatoci sam Vaughn. 5/10. ()

GeusX

Druhý díl je především větší brutalita, víc krve a sexismu. A to tolik, že jsem měl párkrát pocit, že ty cool bitky, podkreslené dobrou hudbou, už přestaly být v několika momentech i zábavné. Vtipných hlášek se tu však najde dost, ale např. fekální scénu s blitkobuškem si měli odpustit. Především však jako by tvůrci chtěli do filmu nacpat všechno, od cool akční komedie po drama. Nemá to již takový svěže zábavný koule jako jednička, přesto to je dobrá zábava. Čtyři hvězdy jsou až až... 75% (viděno 2x - v pův. znění i s dabingem ...Vidět pouze dabovanou verzi, tak dám jen tři hvězdy...) ()

maseer2

je to v podstatě hrozná blbost, což ale vůbec nevadí, protože druhý Kick-Ass šikovně mísí vtip, násilí, vážnější momenty a nemalou dávku "střelenosti", což ve výsledku tvoří hodně příjemnou a hlavně zábavnou podívanou, které nějaké ty mouchy moc rádi odpustíte.. a o tom, že z Chloë Grace Moretz vyrostla kočka, už netřeba diskutovat.. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)