Jak už sám název napovídá, komedie se bude točit kolem zápletky jedné z nejvděčnějších – dvojnické. Dva mladíci, k nerozeznání si podobní, se rozhodnou, že se vymění. Když je ale jeden populární zpěvák a druhý automechanik, není pro ně začlenění se do nových „životních rolí“ vůbec jednoduché. Prožijí nejednu humornou situaci a způsobí zmatky… A jak to všechno začalo? Populární zpěvák Václav (V. Neckář) jede se svým přítelem na setkání s fanynkami, když v jednom vesnickém hostinci, kde se zastavil na oběd, potká svého dokonalého dvojníka – automechanika Josku (V. Neckář). A kdo by této podobnosti nechtěl využít? Zvláště pro unaveného a znuděného Vaška je to příležitost, jak si alespoň chvíli užívat anonymity. A tak se mladíci rozhodnou, že se vymění… (Česká televize)

HonzaBez

"Tady se snad všichni zbláznili. Proč na něj volá Vašku?" Poněkud otřepanou zápletku o dvojnicích zachraňují zejména písně hlavního aktéra této komedie Václava Neckáře. Trošku mě tedy překvapilo, že takovouto "ptákovinu" natočil mistr Moskalyk, ale jinak v rámci nenáročného žánru to zas tak špatné nebylo. PS.: Zhlédnuto u příležitosti blížících se 80. narozenin Václava Neckáře. ()

pytlik...

Zápletka se záměnou vzájemně se podobajících osob je fakt hodně fousatá, myslím, že už pralidi se dost zasmáli, když si některý jejich kolega popletl manželku s opicí. Navíc není jen tisíckrát obehraná, ale v tomto případě také málo propracovaná, v podstatě Neckář stále někam běží/auto někam jede/Kanyza se plete/Lohniský křičí "chyťte ho". Zkrátka se jedná o film, který ocení pouze zarytí milovníci pravé socialistické zábavy, ještě zarytější Neckářovi fanoušci a ti nejzarytější příznivci nehezkých mániček. ()

Paity

Socialistické, radostné, hnědé, šedé, nudné a k tomu Václav Neckář se svým podivným vzhledem, který mě nikdy nenadchnul ani svým zpěvem. ()

EKLEKTIK

"No právě, to potřebujeme. Aby ho taky lidi znali z tý druhý stránky." Ač se pan Dubský snažil sebevíc, svým snažením si mě moc nezískal. ()

bobstock

Sexy Vašek Neckář v dvojroli idola žen a dívek slavného zpěváka versus nádeníka z jednoho hotelu nepotřebuje moc hrát, vše řeší v optimální stopáži profesionálové kolem něho Kanyza, Lohniský, Bartošová. 45% ()

mh.mail

30% — Komedie o záměně dvou lidí, podobných si jako vejce vejci, která těží z tehdejší popularity hlavního představitele Václava Neckáře. Zápletka je však tuctová, film nedokáže ničím překvapit, dokonce i těch hudebních čísel je pomálu. Nic, k čemu by bylo potřeba se vracet. ()

zdeny99

Hodně jednoduchá, zato vtipně laděná kravina na nedělní odpoledne v dvojroli s Václavem Neckářem. Celý ten film je především retro výletem do počátku 70. let. Kdo byli idolové té doby, co nosili a co zpívali, jaké byly fanynky, ale především ty staré putiky, jenž tehdá byly vrcholné restaurace, benzinky, auta, autobusy, zastávky na autobus. To vše už je taková nostalgie. A také ty účesy. Především samotný Neckář a ta jeho helma, tak to je fakt hrůza, ovšem nejhorší účes má Stašová. Té už chybí jen natáčky. Neřekl bych, že v té době měla 18, vypadá spíš tak na 50. Za to Paulová byla už v 18 pořádná čubka. Ovšem nejhezčí z těch ženských je Stanislava Bartošová. [423. hodnocení, 31. komentář, 54%] ()

gombarix

- - - jak je dobrým zvykem sterilních čs. normalizačních filmů, objeví se tu v epizodní roli mladá žena v poctivých brýlích (přesněji řečeno dvě, jedna ve spojných a jedna v rozptylných). ()

MickeyStuma

Námět o záměně dvojníku ve svých profesích bylo vždy zárukou dobré zábavy v jakékoli světové kinematografii. Československá televize po tom v roce 1973 sáhla také, dosadila do hlavní dvojrole Václava Neckáře a vytvořila typické televizní normalizační filmové dílo své doby. Natočeno je to s hereckými výkony jaké už dnes nejsou vidět velmi dobře, ale bohužel velmi slabý scénář nedokázal nikterak pobavit. Asi je to tím typickým volným moralizováním o hodnotě práce a života, ale bez toho to povětšinou ve své době prostě nešlo. Škoda, mohlo to vypadat alespoň estrádně. Pár Neckářových písniček to nikterak nezachraňuje. ()

chrispe

Příjemné nedělní překvapení na ČT 1. Klasická záměna dvou fyzicky stejných lidí, kteří se do okamžiku výměny neznají a navíc mají úplně jiné životy. Václav Neckář mě mile překvapil. Doopravdy jsem tam viděla dva lidi, dokázal Václava i Josefa úplně oddělit, dát jim jiný výraz. Výborně. ()

Adiemus

Kupodivu se tu nikdo nezmínil o tom, že nejde o původní scénář či nápad, ale o téměř věrné zfilmování povídky či novely. Bohužel si nevybavím, kdo ji napsal. Šlo totiž o jednu ze tří či čtyř povídek zahrnutých do kdovíjak pojmenovaného titulu. Nicméně si pamatuju, že v dotyčné povídce nebyl dvojníkem opraváře aut  Václav Neckář, ale - ač nejmenován -  Karel Gott. Za sebe tedy považuji Moskalykovu volbu hlavního představitele za prozíravou, a protože považuji za převedení povídky do filmové podoby za poměrně zdařilé (samosebou v tom hraje roli i kus nostalgie), hodnotím tak, jak hodnotím. A i když je Neckářův účes vážně příšerný, stačí se podívat na dobové fotografie například Jiřího Schellingera a je jasné, že jde o tehdejší módní trend. ()

neo93

Veselá komedie v hlavní dvojroli s Václavem Neckářem. Ten představuje jednak populárního zpěváka, Václava Dubského, v podstatě sám sebe, a jednak vesnického automechanika Josefa, zvaného Jozka. Oba mají úplně jiné životy, spojuje však naprostá vzhledová podobnost. Když se Václav zastaví v místní restauraci a  narazí na své dvojče v podobě Jozky, nenapadne ho nic lepšího než si vyměnit role. Vidí v tom rozptýlení ale i odpočinek od náročného programu, který ho čeká. Klasický film, který těží z výměny hlavního hrdiny s druhou postavou, v tomto případě zejména z životních odlišností daných postav. Jeden jako slavný, obletovaný muž bez závazků a každodenních stereotypů a druhý jako "pevně" svázaný člověk ke své práci i ke své přítelkyni, se kterou mají  v plánu se brát. Když právě takové to postavy se vymění, musí z toho vzejít vtipný snímek, sám o sobě. Navíc když postavy hraje jedinečný Václav Neckář v nejlepší formě. je o zábavu postaráno. Ale i další herecké obsazení je povedené, zvláště vynikne třeba další Václav, tentokrát Lohniský, jako hostinský a vedoucí Jozky. Za mě velmi zdařilý televizní film, který potěšil i rozesmál zároveň. ()

Pitryx odpad!

Tak nevím, měl tohle pan Neckář zapotřebí?? Já mám sice komedie tohoto druhu rád, ale tohle se moc nepovedlo. Film si nezaslouží nic ani za ten nápad, který už tu stokrát byl. Klasik by řekl, že snímek byl plytký a povrchní. Já říkám, že to celé nestálo za nic, protože chci být slušný a nechci napsat že to stálo za …201311045919/6620 ()

MirkaP

Dala jsem tomu ještě jednu šanci, abych to nehodnotila jen podle vzpomínek. Ale vzpomínky měly pravdu, je to k nekoukání. Vašek budiž, ale ty ženský okolo byly děsný a další sbírka pitomců k tomu. ()

ostravak30

Hodně slabá komedie. Hlavně proto, že v ní chybí ty humorné situace a podstatně větší zmatky. Ale Václav Neckář je fakt talentovaný herec nejen zpěvák. ()

rigby

Tak tohle se moc nepovedlo. Kdyby tam nehrál dvakrát Václav Neckář, tak tento filmeček s klidem minu. Ale nedalo mi to. I když je Neckář kromě zpívání i docela obstojný herec, tak na slabý scénář založený na jednoduché záměně opravdu nestačí. Vlastně jsem se celou dobu nudil. Ani písniček jsem se nedočkal, na světlé výjimky. Navíc ani ta titulní se ke komedii opravdu nehodí. ()